Novosibirsk – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.) | Omsk – Záhřeb 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 5:4 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:0 (kon.) | Riga – Jokerit 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Jokerit Helsinky
Úterý 13.09.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu nejvyšší ruské hokejové soutěže KHL mezi Dinamo Riga a Jokerit Helsinky.

Dinamo Riga

Dinamo Riga se momentálně nachází v západní konferenci na poslední, čtrnácté příčce s pouhými dvěma body. Po šesti odehraných zápasech má na svém kontě 1 výhru po nájezdech a 5 porážek. Na domácím kluzišti letos ještě nehrála, tak uvidíme, jak se jí vydaří premiéra na vlastním kluzišti.

Posledních 5 zápasů

Traktor Čeljabinsk – Din. Riga 3:0
    Magnitogorsk – Din. Riga 2:1
    Ufa – Din. Riga 2:3 po nájezdech
    Sp. Moskva – Din. Riga 4:3
    Nižnij Novgorod – Din. Riga 2:0

Jokerit Helsinky se momentálně nachází v tabulce Západní konference na jedenácté příčce s devíti body. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry a 3 porážky. Všech šest zápasů odehráli venku. V dnešním utkání budou mírným favoritem, ale nic není předem jisté a tak uvidíme jak nakonec dnešní zápas dopadne.

Magnitogorsk – Jokerit 3:1
    Ufa – Jokerit 2:3
    Traktor Čeljabinsk – Jokerit 1:2
    Nižnij Novgorod – Jokerit 3:1
    Soči – Jokerit 3:2
    Hokejisté Jokeritu jsou připraveni na dnešní zápas!

All ready for tonight's showdown vs @dinamorigaofficial. #Jokerit #KHLfi ❤️????????????

Fotka zveřejněná uživatelem Jokerit Helsinki (@jokerithc),

Poslední 3 vzájemná utkání

Din. Riga – Jokerit 0:7
    Jokerit – Din. Riga 5:6 po nájezdech
    Din. Riga – Jokerit 3:2
    Dnes budou mít všichni rozhodčí v KHL černou pásku. Chtějí tak uctít památku v sobotu zesnulého českého rozhodčího Pavla Lainky, který podlehl následkům zranění při řízení dorosteneckého utkání.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – K. Redlihs, Mullen, Cibulskis, Galvinš, Pujacs, Freibergs, Zile – Shugg, Sčastlivyj, Gillies – Darzinš, Sestito, Indrašis – M. Redlihs, Pavlovs, Toluzakov (C) – Saulietis, E. Kulda, Razgals – Meija.

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Ch. Genoway, A. Kulda, Lajunen, Jaakola, Jensen, Lauridsen, Rautanen – Huhtala, Salminen, Regin (C) – O'Neill, Talaja, Hishon – Jormakka, Niemi, Keränen – Wirtanen, Anttila, Marjamäki.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Aljošin, Nesterov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.

00:31
    Indrašis se dostal s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, následně však o něj přišel.

01:24
    Lajunen zachytil přihrávku od jednoho ze soupeřů ve středním pásmu.

02:10
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

02:47
    Jensen drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

03:25
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

04:20
    O'Neill bojoval v útočném pásmu o kotouč hned se dvěma obránci, nakonec se mu však kotouč nepodařilo získat a hrát tak mohou domácí.

05:15
    Sčastlivyj vypálil na branku z levého kruhu, jeho slabou střelu dokázal Helenius v pohodě chytit.

05:47
    Jeden z domácích hráčů vyhodil kotouč odrazem o mantinel mimo kluziště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

06:02
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.

06:03
    Komerční přestávka.

06:36
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli na vlastní modré čáře a kotouč tak od jednoho z nich skončil až za brankou soupeře. Následuje tedy zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Heleniusem.

06:54
    M. Redlihs se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus nějak nevyděsil Heleniuse, který kotouč v pohodě chytil.

07:03
    Sčastlivyj dostal nabito do levého kruhu, jeho následný střelecký pokus však dokázal Helenius skvěle vyrazit mimo tři tyče!

07:20
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hrubost vyfasoval Colton Gillies.

07:52
    Genoway napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však srazil jeden z obránců mimo tři tyče.

08:34
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a kotouč se tak dostal pouze k jednomu z domácích hráčů.

09:20

09:27
    Hostům se první přesilovka příliš nezdařila, neboť na branku vystřelili pouze jednou.

10:08
    Jeden z domácích hráčů zkusil překvapit Heleniuse střelou ze středního pásma. Helenius však tuto střelu v pohodě vyrazil svým pravým betonem do rohu kluziště.

10:52
    Shugg se dostal ke kotouči těsně před Heleniusem, následně se ho snažil překvapit backhendovou kličkou. To však Helenius předpovídal a jeho pokus dokázal chytit!

12:11
    Lajunen napřáhl ke střele z pravého kruhu, jeho pokus však srazil jeden z obránců do ochranné sítě.

12:12

12:58
    Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

13:38

14:14
    Kulda zkusil své střelecké štěstí od modré čáry, jeho pokus byl však sražen jedním z clonících obránců do ochranné sítě.

14:59
    Sestito vybojoval kotouč v útočném pásmu, poté ho předložil volnému Darzinšovi, ten však následně trefil pouze brankáře Heleniuse do hrudi.

15:52

16:17
    M. Redlihs pouze odevzdal kotouč svému soupeři a následně jel střídat.

17:35
    Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

18:04
    Genoway vyslal na branku střelu od modré čáry. Sedláček však tuto střelu dobře viděl a kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

19:22
    Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu se jim už příliš nechce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný a tomu také napovídá prozatimní skóre utkání. Domácí se dostali v první třetině do dvou velkých šancí. Nejdříve se v 8. minutě dostal ke střele z levého kruhu zcela osamocený Sčastlivyj, jeho pokus však Helenius skvěle chytil, následně v 11. minutě Shugg promarnil další velkou šanci domácích. Hosté se v první třetině prakticky k ničemu nedostali a tak uvidíme, jak vstoupí do druhé třetiny.

Střely na branku: 10 – 6

Další třetina začne přibližně v 19:20.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

20:22
    A. Kulda napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však Sedláček dobře viděl a kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče.

21:22
    Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.

21:31
    Ne však na dlouho, neboť jeden z nich o malou chvíli později poslal kotouč o mantinel do ochranné sítě.

21:59
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Sedláčkem.

22:29
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

22:54
    Meija se snažil projít s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma. To se mu sice povedlo, ale následně ho přerušil hvizd čárového, neboť byl v útočném pásmu ještě dříve jeden z jeho spoluhráčů.

23:31
    Další zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude opět před Sedláčkem.

23:42
    Indrašis se snažil vystřelit z pravého kruhu, to se mu sice povedlo, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců.

24:27
    Niemi se ukličkoval v útočném pásmu a následně tak o kotouč snadno přišel.

24:52
    Genoway napřáhl ke střele od modré čáry, Sedláček však tuto střelu dobře viděl a kotouč tak dokázal v pohodě vyrazit do rohu kluziště.

25:35
    Domácí se zbavili kotouče výhozem z vlastní třetiny. Hrát tak mohou opět hosté.

25:58
    Sčastlivyj vyzkoušel pozornost Heleniuse střelou od modré čáry. Helenius však s tímto pokusem neměl větší potíže.

26:39
    Máme zasebou téměř polovinu utkání, ale branku jsme zatím žádnou neviděli. Doufejme, že se to brzo změní.

27:25
    K. Redlihs nahodil kotouč před branku od modré čáry, těsně před Heleniusem se kotouč odrazil od bruslí jednoho z obránců nad branku.

28:34
    Keränen vyslal na branku propagační střelu od modré, jeho pokus Sedláček bez problémů chytil do své lapačky.

28:35

28:43
    Jaakola vyslal na branku střelu od modré, Sedláček však nemusel zasahovat.

28:52
    Další střelu na branku vyslal od modré čáry Regin, jeho pokus však neprošel přes jednoho z clonících obránců.

29:34
    Marjamäki se dostal ke kotouči v útočném pásmu, následně však o něj celkem snadno přišel, když mu ho z hole vypích jeden z obránců.

30:23

31:06
    M. Redlihs napřáhl ke střele od modré čáry, jeho tvrdou střelu dokázal Helenius vyrazit pouze před sebe, ale Pavlovs následně nedokázal kotouč dorazit do poloodkryté klece.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

31:41
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Roope Talaja.

32:08
    Domácím se však zatím přesilovka vůbec nedaří. Zatím se nedokázali udržet s kotoučem v útočném pásmu déle, než pár vteřin.

32:41
    Minuta přesilovky domácích je za námi. Zatím jsme neviděli v podání domácích ani jednu střelu na branku.

33:07
    Až teď k ní napřáhl od modré Mullen, jeho pokus však zablokoval jeden z obránců, který si do střely lehl.

33:41

34:16
    Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu a hrát tak mohou hosté.

34:44
    Lajunen vyslal na branku bombu od modré, jeho pokus však Sedláček dokázal vyrazit mimo tři tyče.

35:25
    Saulietis poslal před branku přihrávku od levého mantinelu, tam se však nenacházal v tu chvíli nikdo z jeho spoluhráčů a ke kotouči se tak dostal pouze Lauridsen.

35:36

35:58
    Obrovská šance hostů! Jormakka se řítil s Niemim proti jednomu obránci. Prvně jmenovaný to nevzal sám na sebe a ještě přihrál Niemimu, ale ten nevyzrál na Sedláčka, který si připisuje na své konto velmi důležitý zákrok.

36:57
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do vedení! LAURIS DARZINŠ se dostal ke střele z mezikruží, svou povedenou střelou sice dokázal Heleniuse překonat, ale kotouč nedoskákal za brankovou čáru. DARZINŠ se však poté opět dostal ke kotouči a střelou z otočky se už podruhé nemýlil. Asistence: Tim Sestito.
    36:57 Lauris DARZINŠ - 1:0

37:33
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Vitalijs Pavlovs.

37:52
    Hosté se zatím nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.

38:15
    Hostům se stále nedaří dostat s kotoučem do útočného pásma.

38:41
    Až teď se jim to povedlo. Lajunen následně vypálil na branku od modré, jeho pokus však Sedláček době viděl a kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

39:12
    Tvrdou střelu Genowaye od modré dokázal Sedláček opět chytit.

39:33

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme viděli prakticky celou dobu to samé, co v první třetině, tedy téměř vůbec žádné šance. To se však změnilo v 37. minutě, když se dokázal střelecky prosadit Darzinš a otevřel tak skóre dnešního utkání. Třetí třetina tak bude ještě určitě velmi zajímavá, tak si jí nenechte s námi ujít.

Střely na branku: 18 – 21

Další třetina začne přibližně v 20:12.

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny, ale ihned o kotouč přišli.

40:45
    Regin se dostal do samostatného úniku, vyzrát na Sedláčka se mu však nepodařilo!

41:19

41:57
    Lauridsen drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

42:26
    Marjamäki pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně jel střídat.

42:51
    Salminen vyzkoušel pozornost Sedláčka střelou z pravého kruhu, jeho příliš nepovedený pokus však nenadělal Sedláčkovi větší potíže.

43:07
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Tim Sestito.

43:26
    Genoway napřáhl ke střele od modré, jeho pokus však neprošel přes jednoho z clonících obránců.

44:06
    Polovina přesilovky hostů je za námi. Momentálně se hosté nemohou s kotoučem udržet v útočném pásmu.

44:40
    Hosté se stále nemohou s kotoučem dostat do útočného pásma a tato přesilovka je tak zatím jejich nejhorší v dnešním utkání.

45:07

45:36
    Marjamäki se snažil s kotoučem prokličkovat středem kluziště až před Sedláčka, to se mu však nepovedlo, neboť proti němu byli hned čtyři protihráči.

46:32
    Pavlovs vyslal na branku backhandovou střelu z pravého kruhu, ta však nenadělala Heleniusovi větší potíže. Následuje komerční přestávka.

46:55
    V dnešním utkání proti sobě nastupují dva bratři Kuldové. Na ně je také v dnešním utkání upřena velká pozornost.

47:34
    Anttila se dostal do zakončení těsně před Sedláčkem, ten jeho pokus dokázal vyrazit, ale pouze k Hishonovi, který ale z dorážky trefil pouze boční síť.

48:37
    Saulietis pouze zavezl kotouč do útočného pásma, ale následně o něj přišel.

49:27
    Hosté se momentálně nemohou vůbec dostat do útočného pásma přes skvěle zkoordinovanou obranu soupeře.

50:33
    Huhtala se tlačil s kotoučem od pravého mantinelu před Sedláčka, to se mu však nakonec nepovedlo, neboť jeden z obránců v leže dokázal puk Huhtalovi vypíchnout.

51:18

51:29
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru! TOPI JAAKOLA napřáhl ke střele od modré čáry a jeho bomba skončila až za Sedláčkovými zády! Asistence: Sakari Salminen.
    51:29 Topi JAAKOLA - 1:1

52:54

53:00
    Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za napadení odsedí Tim Sestito.

53:24
    Regin nahodil kotouč před branku, kde se nacházel úplně volný Huhtala, ten však kotouč nedokázal tečovat a Sedláček tak následně puk ukryl ve své lapačce.

53:48
    Regin dostal nabito na modrou čáru, jeho následný střelecký pokus ještě před Sedláčkem tečoval Salminen, kotouč však skončil pouze nad brankou.

54:18
    Domácím se až nyní podařilo vyhodit kotouč z vlastní třetiny.

55:00

55:41
    Hosté otáčejí vývoj dnešního utkání a vedou 1:2! OLIVER LAURIDSEN se dostal ke kotouči na modré čáře, následně nic nevymýšlel a vyslal na branku tvrdou střelu, který rozvlnila síť za Sedláčkovými zády! Asistence: Jesper Jensen a Petteri Wirtanen.
    55:41 Oliver LAURIDSEN - 1:2

56:31
    Hosté dávají další branku! Jormakka převzal kotouč na útočné modré, následně si s ním sjel do levého kruhu a přesnou přihrávkou našel před Sedláčkem MIKU NIEMIHO, který neměl problém prostřelit přesunujícího se Sedláčka. Asistence: Pekka Jormakka.
    56:31 Mika NIEMI - 1:3

57:04
    Hosté tedy díky dvěma rychlým gólům otočili vývoj utkání z 1:0 na 1:3!

57:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Sakari Salminen.

57:29
    Oddechový čas pro domácí.

57:38
    Domácí to zkoušejí v šesti! Momentálně tak hrají 6 na 4.

58:04
    Domácí posílají na branku jednu střelu za druhou, Helenius však zatím drží svému týmu dvougólový náskok.

58:47
    Helenius stále drží náskok svého týmu.

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka třetí třetiny.

59:28

Dnešní utkání je za námi. Hosté skvělým výkonem ve třetí třetině dokázali otočit stav utkání z 1:0 na 1:3 a zaslouženě tak zvítězili! Za domácí se dnes trefil pouze v 37. minutě Darzinš. Za hosty se dnes prosadili Jaakola, Lauridsen a Niemi. Hosté si tak po dnešní zasloužené výhře 1:3 připisují do tabulky důležité tři body.

Střely na branku: 24 – 32

Československá stopa

Jakub Sedláček (RIG) 3 obdrž. góly

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:59:30)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 37. Darzinš (Sestito) – 52. Jaakola (Salminen), 56. Lauridsen (Jensen, Wirtanen), 57. Niemi (Jormakka)

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Aljošin, Nesterov