Litoměřicko – Ostrava 2:1 (kon.) | Vel. Meziříčí – Dukla Praha 1:2 (kon.) | Hlučín – Plzeň 0:7 (kon.)
Ústí n. L. – Brno 1:4 (kon.)
FC Hlučín
0:7 (0:2)
FC Viktoria Plzeň
Středa 21.09.2016, 16:30 • Městský fotbalový stadion • MOL Cup • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

3. kolo MOL Cupu má na programu několik zajímavých zápasů. Jeden z nich, FC Hlučín – FC Viktoria Plzeň, vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

FC Viktoria Plzeň:
    Tento tým není třeba představovat. Úřadující mistr české ligy je do poháru nasazen až do třetího kola, takže tento zápas je pro Plzeň premiérou v této sezóně. Momentálně se Plzeň nachází v lize na 3. místě a na první místo ztrácí pouze bod. O víkendu se Plzeň představila na domácí půdě, kde přivítala nováčka z Karviné. Tento zápas si domácí tým pohlídal a zvítězil 2:0. V týdnu před víkendem se Plzeň utkala v rámci Evropské Ligy proti italskému AS Řím, se kterým vybojovala bod za remízu 1:1. Tento týden však čeká Plzeň soupeř z jiného soudku a uvidíme, jak si v tomto utkání povedou.

FC Hlučín:
    Tým z Moravskoslezské fotbalové ligy se na tento zápas těší od samého losu a do zápasu půjdou stoprocentně motivováni. V lize se momentálně Hlučín nachází na 3. místě tabulky a drží si dobrou bilanci z posledních zápasů, která je 3-1-0 se skórem 10:1. O víkendu se Hlučín představil na domácí půdě, kde přivítal tým HFK Olomouc. V tomto zápase domácí neproměnili spoustu gólových šancí a museli se tak smířit s bodem za remízu 1:1. Středeční pohárové utkání ale bude úplně jiné a domácí hráči budou mít jiné taktické povinnosti.

Minulý ročník MOL Cupu:
    Plzeň se v minulém ročníku dostala do semifinále, kde nestačila na pozdějšího vítěze celého poháru Mladou Boleslav. To Hlučín se loučil s pohárem dříve, když nestačil na Opavu a podlehl ji na domácí půdě 0:1.

FC Hlučín: Hlaváč – Massaniec, Heiník, Žižka, Badalyan, Foltýn, Dostál, Hudeczek, Krejčí, Lukáš, Szotkowski
    Náhradníci: Hampel – Holiš, Sasín, Fišer, Jančík, Štefek, Galvas

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík – Petržela, Kace, Hrošovský, Suchan – Krmenčík, Poznar
    Náhradníci: Sváček – Hubník, Hořava, Zeman, Ďuriš

Rozhodčí: Machálek Jan – Dobrovolný Zdeněk – Podaný Marek.

-30
    Oba týmy se již rozcvičují na hrací ploše. Stadion se pomalu ale jistě zaplňuje a čekáme pořádnou návštěvu.

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

1

1
    Domácí rozehráli dnešní utkání.

2
    Do první akce se ale dostali hosté, Kovařík ani Suchan nedostali míč do vápna přes pozorné obránce.

3
    Hosté vybojovali rohový kop.

4
    Kovařík točil míč z rohu přímo do branky, Hudeczek byl pozorný a posílá míč hlavou pryč.

5
    Krejčí se dostal u vlastního vápna přes dva protihráče a rozjel akci po levé straně, následně centr Badalyana nebyl přesný a u míče opět hosté.

6
    Další zblokovaný centr a Plzeň má k dispozici další roh.

7
    Domácí obrana posílá míč na středový kruh, kde si znovu kombinují stopeři Plzně.

8
    Po zaváhání Žižky se ke střele dostal Hrošovský, branku ale vysoko přestřeluje.

9
    Krmenčík vběhl do vápna po levé straně, čistě byl ale obrán o míč a následně mu je pískána ruka.

10
    Szotkowski sklepl Hudeczkovi, tomu ale uskočil míč a domácí se musí opět vracet.

11
    Heiník centrovaný míč pouze prodloužil do zámezí. Další rohový kop pro hosty.

12
    Útočný faul zastavuje snažení Plzně.

13
    Kovařík poslal míč do vápna, ten došel až na zadní tyč, kde byl osamocený Petržela. Jeho ránu ale vyrazil Hlaváč pryč!

14
    Na druhé straně byl v dobré pozici Badalyan, jeho střela ale byla sražena. Následně centr Krejčího pouze proletěl malým vápnem.

15
    Další náznak šance hostů, Krmenčík se dostal přes střed hřiště až do vápna, Žižka ho ale vytlačil pryč.

16
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Kovařík rozehrál s Petrželou roh nakrátko, první jmenovaný následně poslal míč do vápna a JAN BARÁNEK na přední tyči hlavou přesně k tyči otevírá skóre dnešního utkání! – 0:1.

18
    Hosté jsou stále u míče a kombinují na polovině soupeře.

19
    Kovařík dostal míč za obranu, zastavuje ho ale zdvižený praporek.

20
    Hudeczek byl faulovaný u středového kruhu, rychlá rozehrávka ale k ničemu nevedla, neboť Badalyan si v útoku počínal nedovoleně.

21
    Suchan si neporozuměl s Kovaříkem na levé straně a Hlaváč uvede míč do hry odkopem od své branky.

22
    Badalyan se dostal ke střele z hranice vápna, Bolek zasahovat nemusel.

24
    Plzeň opět kombinuje na polovině soupeře.

25
    Kovařík to zkusil z velké dálky, branku ale vysoko přestřeluje.

26
    Krmenčík si ideálně nezpracoval míč a do útoku mohou domácí.

27
    Nepřesnost ale zastavuje domácí tým a Plzeň si může kombinovat na vlastní polovině.

29
    Petržela neprošel po pravé straně přes Žižku a Hlaváč bude moci znovu odkopávat od své branky.

30
    Hosté šli do rychlého protiútoku, tečovaný centr posílá Hlaváč raději na roh.

31
    Po menším závaru posílá Szotkowski míč daleko od své branky.

32
    Další centr z kopačky Kovaříka skončil na hlavě Krmenčíka, který ale stál v ofsajdu.

34
    Hlučín se v útoku prosazuje velmi těžko a míč mají po většinu času hosté.

35
    Po centru Suchana hlavičkoval Krmenčík přesně k tyči, radost hostů ale zastavil pomezní rozhodčí, který mává ofsajd. Velmi těsná záležitost.

36
    Hosté opět aktivní a kombinují na polovině soupeře.

37
    Kace ale nyní zastavil Foltýna a u míče byli domácí. Lukáš utekl po pravé straně, nenacentroval ale přesně.

38
    Badalyan z levé strany branku těsně minul.

39
    Heiník stíhal unikajícího Krmenčíka a na poslední chvíli se mu podařilo odkopnout míč alespoň na rohový kop.

40
    Kovařík zkoušel překvapit Hlaváče, ten se ale zahanbit nenechal.

41
    Krmenčík dostal od Petržely přesný míč za obranu, jeho střela mířila do branky, Massaniec ale jeho pokus z brankové čáry poslal pryč!

43
    Hosté měli k dispozici dva rohové kopy, ani jeden z nich ale brankáře domácích neohrozil.

44
    Plzeň přidává před poločasem druhou branku! ERGYS KACE byl sám na levé straně a jeho střílený centr zapadl přesně na zadní tyč! Tento moment překvapil i samotného autora gólu. – 0:2.

45
    Ještě v závěru mají hosté k dispozici roh.

45
    Hejda hlavičkoval mimo tři tyče.

45

Skončil první poločas MOL Cupu, ve kterém domácí FC Hlučín prohrává nad prvoligovým týmem FC Viktoria Plzeň 0:2. Do vedení poslal hosty Jan Baránek, druhou branku vstřelil Ergys Kace těsně před poločasem. Hosté dominují v tomto utkání a kontrolují zápas s míčem na svých kopačkách.

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.

46

46
    Do druhého poločasu již nezasáhne Petržela a Kace, na jejich místa nastupuje Zeman a Hořava.

47
    Hosté se opět drží na polovině soupeře.

48
    Centr Kovaříka skončil v náruči Hlaváče.

49
    Domácí vybojovali rohový kop, po němž byl pár metrů od vápna faulovaný Badalyan.

50
    Hudeczek se postavil k míči, trefil ale pouze zeď.

52
    Hudeczek byl opět v akci, následně ale ztratil míč a rychlý protiútok soupeře musel zastavil faulem. Od rozhodčího vidí žlutou kartu.

53
    Plzeň kombinovala na polovině soupeře, nakonec se ale hosté dopustili faulu.

54
    Krejčí si neporozuměl se Sasínem a Bolek bude rozehrávat od své branky.

55
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Dostál, přichází Sasín.

55
    Hosté přidávají třetí branku! Zeman poslal z levé strany přesný míč do vápna, RADIM ŘEZNÍK si naskočil na míč a hlavičkou posílá míč přesně k tyči! – 0:3.

57
    Suchan dostal míč od Poznara a šel na Hlaváče, který ho poslal k zemi a rozhodčí nařizuje penaltu!

57
    Žlutou kartu dostává Hlaváč (FC Hlučín).

57
    Plzeň vede 4:0! TOMÁŠ POZNAR se postavil k míči a přesně k tyči nedal brankáři šanci.

58
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Poznar, přichází Ďuriš.

60
    Domácí se nyní snažili kombinovat na polovině soupeře, následně je ale zastavuje nepřesnost.

61
    Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop.

62
    Hrošovský pálil pouze do obránce, který stál před ním.

63
    Na druhé straně se do šance hnal Szotkowski, Zeman ho ale doběhl a obral o míč.

64
    Další rohový kop pro hosty, kteří vytvářejí jednu akci za druhou.

66
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Szotkowski, přichází Jančík.

66
    Hosté kombinují s míčem a už se pomalu vidí v dalším kole MOL Cupu.

67
    Pátá branka je na světě! Zeman poslal z levé strany přesný míč na hranici malého vápna, kde stál MICHAEL KRMENČÍK a z první posílá míč do sítě! – 0:5.

69
    Domácí se snaží o čestnou branku, přihrávka Lukáše byla tečována na rohový kop.

71
    Na zadní tyči se ocitl Sasín, jehož střela skončila v rukavicích brankáře, který stál připravený uprostřed branky.

73
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Lukáš, přichází Fišer.

73
    Hrošovský vedl míč po středu hřiště, jeho následná střela ale skončila vysoko nad brankou Hlaváče.

74
    Hořava neprošel po levé straně, vybojoval ale rohový kop.

76
    Zeman poslal opět dobrý centr do vápna, Baránek minul hlavou prostor mezi třemi tyčemi o milimetry!

77
    Domácí mají problém udržet míč a po většinu času jsou v bloku před vlastní brankou.

78
    Hudeczek fauloval ve vápně a je nařízena další penalta pro Plzeň!

79
    Hudeczek už jednu žlutou viděl a to znamená předčasný odchod ze hřiště!

79
    Hosté zvyšují stav utkání na 6:0! MICHAL ĎURIŠ se postavil k míči a nemýlil se! Hlaváč šel na opačnou stranu.

81
    Utkání se dohrává kolem středového kruhu, Plzeň si hlídá čisté konto a tlačí čas směrem dopředu.

83
    Sasín se dostal do protiútoku, jeho centr si ale Bolek pohlídal.

84
    Zeman si neporozuměl se spoluhráči a daroval tak míč soupeři.

85
    Pro Plzeň to ale nebyl problém získat míč zpět a vybojovali hned rohový kop.

86
    Suchan si ale pomohl faulem a Hlaváč bude rozehrávat.

87
    Krejčí poslal dobrý míč do vápna, na poslední chvíli ale hostující hráči zblokovali míč alespoň na roh.

88
    Centr Foltýna skončil v rukavicích Bolka.

89
    V poslední minutě Plzeň přidává sedmou branku! TOMÁŠ HOŘAVA stál na hranici penalty osamocený a s doráżkou neměl nejmenší problém! – 0:7.

90
    V poslední šanci domácích Krejčí fauloval a hosté budou u míče.

90

Skončilo utkání 3. kola MOL Cupu, ve kterém domácí FC Hlučín podlehl týmu FC Viktoria Plzeň vysokým rozdílem 0:7. Prvoligový tým ukazoval od prvních minut velkou kvalitu a téměř celý zápas odehrál s míčem na vlastních kopačkách. V prvním poločase se prosadil Baránek a Kace. Do druhého poločasu nastoupil Hořava a hra Plzně byla ještě víc nebezpečnější. Po deseti minutách se v druhém poločase trefil Řezník, následně se z penalty prosadil Poznar. Pátou branku přidal Krmenčík a hosté mohli hrát v tréninkovém tempu. Ke konci utkání se ještě trefil z penalty Ďuriš a na konečných 7:0 upravil Hořava. Plzeň si tak bez problému zajistila postup do dalšího kola, naopak pro Hlučín pohárová cesta končí. To je ale mrzet nemusí, z dnešního utkání si domácí odnesli plno zkušeností a hlavně dobrý zážitek, neboť si cestu do Hlučína našlo přes 1400 diváků. To je ode mě vše, u dalších přenosů naschledanou. (18:36:36)

David Bochňák

Branky: 16. Baránek, 44. Kace, 55. Řezník, 57. Poznar (pen.), 67. Krmenčík, 79. Ďuriš (pen.), 89. Hořava

Karty:   52. Hudeczek (HLU), 57. Hlaváč (HLU)   79. Hudeczek (HLU)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 2:9. Rohy: 3:16.
    FC Hlučín: Hlaváč – Massaniec, Heiník, Žižka, Badalyan, Foltýn, Dostál (55. Sasín), Hudeczek, Krejčí, Lukáš (73. Fišer), Szotkowski (66. Jančík)

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík – Petržela (46. Zeman), Kace (46. Hořava), Hrošovský, Suchan – Krmenčík, Poznar (58. Ďuriš)

Rozhodčí: Machálek Jan – Dobrovolný Zdeněk – Podaný Marek