Žilina B – Martin 4:2 (kon.) | FC Košice – Haniska 2:0 (kon.) | Pohronie – Trnava B 1:2 (kon.)
Sereď – Slovan Bratislava U21 4:0 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
1:2 (0:1)
FC Spartak Trnava B
sk Neděle 25.09.2016, 15:30 • Štadión Dolná Ždaňa • MONACObet liga

Milí diváci, Vítame Vás pri sledovaní zápasu desiateho kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V skupine Západ sa v dnešnom meraní síl stretnú FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa a FC Spartak Trnava B. Stretnutie sa začne o 15:30.

Rezerva áčkového tímu Spartaku Trnava si v minulom kole prekvapivo poradila so Skalicou, keď ju porazila na domácom štadióne 1:0. Tento tím naposledy prehral ešte v druhom kole, odvtedy sa hostia držia na vlne výher a remíz. Spartak je na momentálnom 6. mieste a aj preto bude v súboji s posledným tímom tabuľky favoritom.

Domáci sú na poslednom mieste v tabuľke so ziskom 5 bodov. Práve 5 bodov získali za uplynulé 3 zápasy a sú tak v celkom dobrej forme. FK Pohronie by sa v prípade výhry mohlo posunúť až na 8. miesto, čo by bol obrovský krok vpred pre mužstvo s negatívnym skóre 7:23.

Vážení čitatelia, priamo na štadióne v Žiari nad Hronom aktuálne nemáme svojho redaktora. Ak sa na zápas chystáte a chceli by ste informácie o aktuálnom výsledku sprostredkovať aj ostatným fanúšikom, prosíme, napíšte nám správu.

Úvodné zostavy:

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: L. Urminský – Nosko, Sekereš, Pelegríni (C), Hrnčiar, Frimmel, Nurković, Garaj, Paraj, Sojka, Turčák
    Náhradníci: Rolinec, Pittner, Prikryl, Hudák, Gregáň, Blahút, Packo

FC Spartak Trnava B: Vantruba – Tóth (C), Tomovič, Bališ, Ujlaky, Gombala, Čonka, Richnák, Košťál, Dubec, Oravec
    Náhradníci: P. Urminský, Juhás, Gojković, Traore, Hrebík, Dzíbela

Rozhodca: Pavol Šuniar – Mária Súkeníková, Andrej Hrmo.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Vhadzovanie pre Spartak.

3
    Spartak a jeho prvá strela mimo bránu, odkop od brány zahrávajú domáci.

5
    Momentálne loptu drží Spartak, ktorý sa snaží niečo vymyslieť.

6
    Hostia boli pred zápasom v roli favorita a zatiaľ to potvrdzuje aj držanie lopty.

7
    Videli sme viacero súbojov v strede ihriska, rozohrávajú domáci.

8
    Po sérii súbojov prichádza k ošetrovaniu jedného z hráčov.

9
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava B: z ihriska odchádza Tóth, prichádza Dzibela.

16
    Prvá žltá karta v zápase, obdržal ju domáci Boris Turčák.

18
    Ďalší nešetrný zákrok, ktorý bol hlavným rozhodcom posúdený ako čistý, jeden z hráčov však ostáva na trávniku a dvíha sa iba s ťažkosťami.

24
    Bola nariadená penalta pre hostí!

24
    Po faule v pokutovom území dostáva domáci tím aj druhú žltú kartu v zápase. Lukáš Hrnčiar svojím faulom vyrobil pokutový kop, navyše je ocenený aj žltou kartou.

25
    FC Spartak Trnava B dal gól!

Hostia sa ujímajú vedenia v zápase 1:0 po úspešne premenenej penalte! FILIP TOMOVIČ sa nemýlil a Trnava vďaka nemu vedie nad domácim tímom.

26
    Domáci po dobrom úvode akoby mierne zaspali a Trnava to veľmi dobre využila.

27
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Sojka, prichádza Gregáň.

28
    Hosťom sa podarilo vstreliť gól už v prvej tretine duelu a Trnava s prehľadom drží loptu.

29
    Vhadzovanie pre FK Pohronie na obrannej polovici.

30
    Domáci sa postupne vracajú do zápasu.

31
    Ďalšia útočná aktivita domácich vyústila v strelu mimo brány.

33
    Nebezpečná štandardka pre hostí z hranice pokutového vápna!

34
    Z akcie nebolo nič, hostia napriek tomu držia jednogólové vedenie.

35
    Tentokrát je tu voľný kop aj pre domáci celok.

37
    FK Pohronie už vyrovnalo štatistiku držania lopty a svojím štýlom hry donútilo Spartak sa brániť.

38
    Spartak sa po krídle dostal do útoku, obrana hostí akciu zneškodnila.

39
    Ku koncu polčasu sa nám zvyšuje tempo útokov, podarí sa jednému z tímov vstreliť gól ešte do prestávky?

40
    Spartak má teraz problém pri bránení.

42
    Sledovali sme viacero súbojov pri postrannej čiare, vhadzovať budú domáci.

43
    Domáci si vhadzovanie niekoľkokrát zopakovali.

45
    Nadstavovať sa budú tri minúty.

45+1
    FK Pohronie pokračuje v ofenzívnej snahe, na skórovanie majú domáci ešte 180 sekúnd prvého polčasu.

45+2
    Prvá strela od domácich a Vantruba sa musel činiť, strelu Pohronia chytá a drží svojich spoluhráčov nad vodou.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

Spartak od začiatku duelu ovládal loptu častejšie ako svoj protivník a to vyústilo do penalty v 24. minúte. Hostia ju premenili o minútu neskôr a FK Pohronie na tento gól ešte nedokázalo odpovedať. Uvidíme, či sa to domácim podarí po prestávke.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Domáci začali druhý polčas aktívnejšie a vybojovali si nebezpečný voľný kop!

48
    Zo štandardky nebolo nič a vhadzuje Spartak.

49
    Akcia Spartaka, domáci sú v druhom polčase zatiaľ pozorní.

51
    Po sérii vhadzovaní sa na polovici súpera usadili hostia.

52
    Domáci po dobrom zákroku získali loptu a smerujú dopredu.

53
    FK Pohronie zvyšuje tlak, dočkajú sa domáci fanúšikovia vyrovnania?

54
    Bola nariadená penalta pre domáci tím!

55
    Pohronie dalo gól!

Domáci sa dočkali gólu z pokutového kopu! SAMIR NURKOVIĆ premieňa svoju šancu na skórovanie, brankár Urminský je prekonaný. V Dolnej Ždani sa začína odznova.

55
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava B: z ihriska odchádza Koštál, prichádza Gojković.

57
    Po góle domáci zahrávajú nebezpečný voľný kop z hranice vápna.

58
    Spartak nebezpečnú situáciu odvrátil a už postupuje na súperovú polovicu.

60
    Žltú kartu dostáva Gojković (FC Spartak Trnava B).

61
    Faul aj na strane domácich.

62
    Domáci na faul rýchlo zabudli a pokračujú v útočnom snažení, vybojovali si roh.

63
    Žltú kartu dostáva Pelegríni (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

65
    Útok Spartaku zabrzdila ďalšia žltá karta domácich! René Paraj sa po nešetrnom zákroku na súpera ani nemôže čudovať, riskantné podrazenie sa jednoducho musí oceniť žltou kartou!

65
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava B: z ihriska odchádza Ujlaky, prichádza Traore.

65
    Žltú kartu dostáva Tomovič (FC Spartak Trnava B).

66
    Videli sme až 5 žltých kariet od 55. minúty, v takomto tempe sa určite dočkáme nejakého vylúčenia.

68
    Hostia sa dostali do útoku, tam už ale nič nevymysleli.

71
    Čo sa to len deje? René Paraj inkasuje druhú žltú kartu za 6 minút a zápas predčasne opúšťa! Paraj sa dopustil rovnakého zákroku ako v 65. minúte, opakovalo sa riskantné podrazenie a rozhodca posiela domáceho hráča von z ihriska!

71
    Trnava má vyše dvadsať minút na to, aby vstrelila minimálne gól a strhla zápas na svoju stranu.

72
    Hostia okamžite začali s ofenzívnou aktivitou, ich snahu však zmaril ofsajd.

73
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Turčák, prichádza Pittner.

74
    Ďalšia akcia hostí, tentokrát vedená stredom ihriska.

75
    Pre hostí je toto ideálna šanca na zisk troch bodov, majú ešte minimálne 15 minút na to, aby dokázali vsietiť aspoň jeden gól.

76
    Domáci majú problémy s aktivitou hostí, tí teraz držia loptu na svojej polovici, Pohronie sa k lopte dostáva iba sporadicky.

77
    Domáci sa síce k lopte dostali, ale nedokázali ju podržať dostatočne dlho na to, aby niečo vymysleli.

78
    Hostia sa po faule jedného z obrancov dostali do výhodnej pozície pre center.

79
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Pelegríni, prichádza Blahút.

80
    Po centri gól nepadol, domáci si môžu vydýchnuť.

81
    Začala sa nám záverečná desaťminútovka zápasu, Trnava zvyšuje tlak!

82
    A hostia opäť pohrozili, vybojovali si rohový kop.

83
    Pohroniu sa teraz podarilo loptu podržať na viac ako len pár sekúnd, domáci sa pokúsia založiť postupnú akciu.

84
    Hostia vhadzujú na útočnej polovici. Rezerva Spartaku vie, že jej už veľa času na skórovanie neostáva.

86
    Teraz sa domáci ubránili iba so šťastím, loptu pred finálnou prihrávkou zneškodnil jeden z obrancov!

87
    Hostia zvýšili tlak na domácu obranu. Naskytá sa otázka: skončí sa zápas remízou, výhrou hostí, prípadne nás prekvapia domáci rýchlym brejkom? Odpoveď nám poskytnú záverečné minúty duelu.

88

Trnava vstrelila gól v 88. minúte a je blízko k trom bodom! FILIP TOMOVIČ sa v zápase presadil už druhýkrát a aj teraz dostáva Trnavu do vedenia. Do konca zápasu nám ostáva niečo málo cez 5 minút a hostia opäť vedú o gól!

89
    Hostia pokračujú v ofenzívnej snahe a loptu držia ďaleko od svojej brány.

90
    Rohový kop pre hostí.

90+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

90+1
    Trnava má loptu na svojich kopačkách, avšak akcia jej nevyšla a je tu posledná šanca pre domáci celok na vyrovnanie.

90+2
    Vhadzovanie pre FK Pohronie na útočnej polovici nedopadlo najlepšie, loptu získali hostia, ktorí sa už nikam neponáhľajú.

90+2

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:4.

Po zaujímavom dueli si hostia z Trnavy odnášajú plný bodový zisk. Videli sme až dva presné zásahy z pokutového bodu, prvý pokus premenil Tomovič z Trnavy, na 1:1 vyrovnal Nurković z FK Pohronia. Zápas ale ovplyvnila červená karta Paraja zo 71. minúty. Hostia skórovali aj druhýkrát a opäť sa o to postaral Tomovič. FK Pohronie už na gól z 88. minúty nestačilo odpovedať a zo zápasu 10. kola skupiny Západ si odnáša prehru. Zápas sledovalo 509 divákov. My ďakujeme za sledovanie prenosu a prajeme ešte príjemný zvyšok týždňa. (18:13:31)