Paraguay – Írán 3:4 (po pr.) | Rusko – Španělsko 6:2 (kon.) | Argentina – Egypt 5:0 (kon.)
Argentina
5:0 (2:0)
Egypt
Neděle 25.09.2016, 22:30 • Coliseo Ivan de Bedout • Mistrovství světa

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům futsalu. V tomto zápasu čtvrtfinále proti sobě nastoupí Argentinaa Egypt.

Argentina: Sarmiento (Quevedo, Mosenson) – Wilhelm, Caporaki, Brandi, Taborda, Stazzone, Vaporaki A., Battistoni, Rescia, Cuzzolino, Basile, Borruto

Egypt: Gamal (Abdellati) – Aleshwal, Nader, Eika, Mizo, Homos, Essam, Mido, Moza, Bedir, Eid, Salah, Saber

Rozhodčí: Malfer – Colley, Bukuev.

Za malý moment zápas začne.

00:01

00:26
    Argentina začíná hodně opatrně, nechce udělat chybu.

00:37
    A právě to byl Brandi, kdo fauloval protihráče. Prvního nedovoleného zákroku se dopustili "domácí".

01:00
    Úvodní minuta hry je pryč. sledujeme hodně takticky vedený zápas. Ani jeden celek nechce chybovat.

01:34
    Argentinský C. Vaporaki se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale gól vstřelit nedokázal.

01:55
    Další skvělý zákrok brankáře Gamala nedovolil Argentině skórovat.

02:16
    Postupnými krůčky se dostávají hráči Argentiny k brance soupeře, v níž je zcela pochopitelně Gamal.

02:41
    Taborda se dostal k zakončení rychlé argentinské akce, ale branku trefit nedokázal.

02:47
    Rohový kop Argentině vůbec nepovedl, naopak ji připravil o pobyt před brankou soupeře.

03:08
    Míč je u Gamala, který podává na šampionátu dobré výkony a patří mezi klíčové hráče Egypta.

03:44
    Wilhelm rozehrával ze zajímavé pozice, oslovil spoluhráče, který míč poslal mimo branku.

03:59
    Elashwal se dostal do zakončení, jeho rána však byla velmi nepřesná.

04:30
    Argentina pokračuje v aktivní hře, nyní se do zakončení dostal Stazzone, jehož rána končí výrazně mimo.

05:16
    Gamal zaváhal, do souboje šel pozdě a nyní leží na hrací ploše a je v péči lékařů. Snad bude v pořádku.

05:16
    Je to tak, bude pokračovat ve hře.

06:03
    Argentinský celek má více ze hry, Egypt se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

06:25
    Rohový kop měla k dispozici Argentina. Následně ale míč končí mimo hrací plochu.

06:37
    Cuzzolino se dostal až před Gamala, kterého ovšem prostřelit nedokázal.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, Eika se dostal do zakončení, Sarmiento zasahovat nemusel. Míč končí mimo branku.

07:07
    Rohový kop pro Egypt. K ohrožení branky nedošlo.

07:40
    Vůbec poprvé v zápase do před branku soupeře dostává Egypt. Dlouho nevydržel před brankou. Argentinci rychle otáčejí směr hry.

08:40
    Momentálně nesledujeme příliš atraktivní podívanou. O míč se bojuje na polovině hrací plochy.

09:25
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny prvního poločasu. Argentina je aktivnější, ale nemůže se dostat do lepší střelecké pozice.

10:16
    Argentinskou akci táhl kapitán Wilhelm, nicméně k zakončení se neprobojoval.

10:39
    Zatím jsme viděli jen jednu jedinou střelu na branku, tu vyslal Egypt.

11:18
    Gamal po střele Wilhelma zasahovat nemusel, míč mířil mimo branku. Následně oddechový čas Argentiny.

11:23
    Argentina právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu se k míči dostal TABORDA, který ránou bez přípravy prostřelil brankáře Gamala. Argentina jde do vedení.
    11:23 TABORDA - 1:0

12:20
    Sledujeme velmi opatrné utkání. Argenzina se prosadila z první střely na branku v tomto zápase.

12:58
    Argentinský brankář uvede míč do hry. Následuje dlouhý odkop od branky.

13:16
    Gamal tak tak dokázal vyrazit střelecký pokus protihráče. Následovat bude rohový kop.

13:32
    Z přímého kopu se prosazuje STAZZONE. Argentina se dostává do vedení o dvě branky.
    13:32 STAZZONE - 2:0

14:20
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny. Ani jeden celek nyní nechce chybovat. Více ze hry mají Argentinci, kteří se dostali do vedení 2:0.

14:53
    Rohový kop pro Argentinu. Následně se nikdo z hráči Jihoamerického celku nedostal do zakončení.

15:34
    Hra je nyní přerušena, rozehrávají Egypťané.

15:52
    Stazzone se dostal ke střele z poloviny hrací plochy. Podle toho to také vypadalo. V ohrožení byli fanoušci sedící na tribuně v rohu.

16:10
    Egypt se pomalinku pomalu dostává do výraznějších šancí. Zatím však bez výsledku.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v prvním poločase. Sarmiento vychytal v jasné gólové pozici hráče Egypta. Eika to byl, kdo nepochopitelně selhal.

17:18
    Oddechový čas pro Egypt.

17:31
    Cuzzolino se dostal po rychlé akci do zakončení, jeho rána však branku trefit nedokázala.

18:00
    Poslední dvě minuty prvního poločasu.

18:35
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, Argentina kontroluje hru i své vedení.

18:54
    Tým vedený jako domácí má více ze hry a nedává soupeři mnoho šancí, jak udeřit.

19:00
    Poslední minuta hry v prvním poločase.

19:30
    "Domácí" kombinují na polovině hrací plochy.

20:00

První poločas čtvrtfinálového zápasu vyšel lépe Argentině. Ta po trpělivé hře a svou úspěšných střelách vede 2:0.

20:01

20:07
    Druhý poločas je tu a Egypt musí přidat, pokud chce odvrátit vyřazení.

20:40
    Hodně laxně nyní zakončoval jeden z hráčů Argentiny. Jeho ránu na poslední chvíli vykopl bránící hráč.

21:56
    Znovu se vracíme k taktické bitvě, kterou jsme sledovali v úvodním poločase. Momentálně je opět aktivnější Argentina.

23:23
    Egyptský tým se jen marně dostává do zakončení. Jeho hru komplikuje velké množství nepřesností.

23:45
    Od Gamala se míč odrazil mimo hrací plochu. Rohový kop Argentina nedokázala proměnit.

24:10
    Tlak Jihoamerického celku pokračuje dál. Egypt se tak tak brání. Gólman Gamal má hodně práce.

24:39
    S velkými problémy se mohou hráči Egypta dostat před branku soupeře. Argentinci hrají skvěle ihned po ztrátě míče.

25:40
    Šest minut hry ze druhého poločasu je pryč. Tým vedený jako domácí stále vede o dvě branky a nedává soupeři mnoho prostoru pro zdramatizování duelu.

26:50
    Argentina má nyní více ze hry, snadno se dostává do útočné fáze a Egypt se tak tak brání.

27:28
    Tak a je to jasné. Domácí přidávají třetí branku a s velkou pravděpodobností postupují v turnaji dál. Autorem branky je BORRUTO, který prostřelil Gamala.
    27:28 BURRUTO - 3:0

28:47
    Další minuta hry je minulostí. Egypt nemůže najít recept na obranu soupeře.

28:51
    Po rohovém kopu zůstal před brankou Gamala zcela volný Cuzzolino, jehož rána končí v brance. 4:0 pro Argentinu.
    28:51 CUZZOLINO - 4:0

29:20
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhého poločasu a Argentina míří za postupem do semifinále světového šampionátu.

29:47
    Egypt se nemůže dostat do útočné fáze, Argentina velmi dobře brání.

30:10
    Výborně si "domácí" obrana dokázala poradit s rychlou akcí soupeře. Mizo nezakončil, jeho rána byla zastavená obráncem.

30:42
    Vaporaki C. se pokoušel výrazněji ohrozit branku, ale neuspěl.

31:00
    Devět minut zbývá do konce poločasu, Argentina naprosto jednoznačně míří za postupem do další fáze mistrovství světa.

31:46
    Argentinci kontrolují hru, jejich soupeři nemají takřka žádný prostor pro zakončení.

32:10
    Egypt bude mít nyní výhodu rozehrávky z dobré pozice. Argentinská obrana si dokázala celkem snadno poradit.

33:00
    Moza stál na konci rychlé akce hostujícího celku, ale nedokázal přihrát volnému spoluhráči přesněji.

33:41
    Další branku svého celku přidává nikým nehlídaný BATTISTONI, který měl dostatek prostoru pro zakončení.

34:30
    Dostáváme se do finální fáze poločasu a sledujeme poklidnou hru. Tým vedený jako domácí dominuje dění na hrací ploše a míří za postupem.

35:00
    Pět minut dělí hráče Argentiny od postupu a hráče Egypta od vyřazení.

35:56
    Čas běží velmi rychle a Argentině jde jen o čisté konto. Výhru má zajištěnou.

36:15
    Egypt se od branky soupeře vrací zpátky na svou polovinu, v jejíž hlouby kombinuje.

36:48
    Gólman Sarmiento uvede míč do hry. Rozehrál na obránce.

37:10
    Necelé tři minuty hry zbývají do konce poločasu.

37:25
    Mosenson nahradil brankáře Sarmienta. Ten byl v souboji v brankovišti zraněný.

38:00
    Dvě minuty zbývají do konce základní hrací doby.

38:49
    Mosenson nyní dokázal zastavit střelu soupeře. Mnoho času už nezbývá.

39:20
    Rohový kop pro Egypt.

39:43
    Ještě jeden rohový kop.

Po celkem jasném zápase postupuje Argentina do semifinále světového šampionátu. Pro Egypt tento turnaj končí. Nemá se za co stydět, předvedl zde dobré výkony a mohl se spolehnout na brankáře Gamala. (00:03:04)