Buffalo – Toronto 1:8 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:0 (kon.) | Carolina – Tampa 1:2 (po pr.)
Detroit – Boston 1:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.)
Calgary – Vancouver 2:1 (kon.) | Colorado – Los Angeles 3:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.)
Ottawa – Montreal 2:3 (po pr.)
Ottawa Senators
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Montreal Canadiens
Sobota 01.10.2016, 21:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

OTTAWA SENATORS

Domácí se poprvé v rámci přípravy představí na svém ledě a bude se snažit navázat na dosud velmi dobré výsledky v přípravných utkáních. V prvním přátelském zápase vyhráli Senátoři 6:3 v Torontu, v druhém utkání sice prohráli v prodloužení, avšak naposled se v Montrealu opět předvedli ve skvělém světle, když zvítězili 4:3 po prodloužení. Velmi dobře se zatím prezentují brankáři Sens, kteří velmi trápí soupeřovy střelce.

MONTREAL CANADIENS

Hosté si v přípravě nepočínají tak dobře jako domácí. Ze tří zápasů mají dvě prohry a to rozhodně není nic, s čím by kouč Therrien měl být spokojen. Ze Světového poháru se sice Montrealu vrátí Price s Weberem, ale zřejmě ještě nemůžeme očekávat jejich zapojení do zápasu. Dnes však Habs mají možnost na odplatu poslední porážky a vylepšení skóre přípravy, ve které kromě prohry s Ottawou padli New Jersey a porazili Washington.

POSLEDNÍ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

30.9.2016 Montreal – Ottawa 3:4 pp. (1:2, 2:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 3. McCarron, 26. Gallagher, 30. Redmond – 2. Puempel, 8. Ryan, 28. a 61. Hoffman
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Phaneuf, Ceci, Bartkowski, Kostka, Claesson, Karlsson, Chabot – Turris, Ryan, Pyatt, Brassard, Kelly, Neil, Puempel, Dzingel, Pageau, Hoffman, Varone

Montreal Canadiens: Montoya (Fucale) – Lernout, Samuelsson, Juulsen, Alexandrov, Parisi, Johnston – Mitchell, Matteau, Danault, De La Rose, Flynn, McCarron, Ščerbak, Byron, Farnham, Audette, Hudon, Grégoire

Rozhodčí: Pollock, Hebert – Shewchyk, Driscoll.

Kanadská státní hymna v podání Mandii Nantsios je za námi. Do zahájení utkání zbývá několik málo vteřin.

00:01

00:09
    Obrovská šance Ottawy hned v úvodu zápasu! Nahozený kotouč se odrazil od mantinelu přímo před Pageaua, ale ten tváří v tvář proti Montoyovi neuspěl.

00:37
    Montreal právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš! Ottawa si u mantinelu nevedla dobře, ke kotouči se dostal Torrey Mitchell, jenž okamžitě přihrával před bránu. Tam byl obsazený PAUL BYRON, avšak i přes blízkost soupeře dokázal útočník Montrealu prostřelit Hammonda v bráně Sens. Asistence: Torrey Mitchelll
    00:37 Paul BYRON - 0:1

02:04
    Senátoři se okamžitě snaží odpovědět. Do další šance se dostával Pageau, nicméně po manévru zakončoval bekhendem jen do Montoyova betonu.

02:56
    Domáci jsou pochopitelně aktivnější, nicméně k dalšímu zakončení se ne a ne dostat. Nutno říci, že dnes budou hokejisté Ottawy favority, neboť jejich sestava je výrazně silnější než sestava hostů.

03:38
    První úspěšný zákrok si připisuje Andrew Hammond. Se zakončením z pravé strany však neměl sebemenší problém.

04:31
    Rychle zpátky na druhou stranu. Na ledě je Pageauova pětka, která obstarala dvě velmi nadějné šance.

04:59
    Tentokrát si ale Senátori nepřipravili další potenciální gólovou šanci. Uvidíme, co přinese čerstvá pětice domácích.

06:07
    Přesilová hra ve prospěch Sens! Dvě trestné minuty za sekání dostává hostující Philip Samuelsson (MTL).

06:44
    Až nyní se domácí dostali do útočného pásma. Úvod přesilové hry se jim zatím vůbec nedaří.

06:58
    Znovu je kotouč vyhozen až k Hammondovi. Habs se brání výtečně!

07:37
    Dlouhé nahození se dostalo až k Montoyovi, který puk rychle předal spoluhráči, avšak z vlastního pásma se Montreal tentokrát nedostal.

07:52
    Po buly v útočném pásmu vypálil jeden z domácích od modré čáry. Montoya si připisuje úspěšný zákrok.

08:07

08:44
    Po ubráněném oslabení se Montreal dostává do útočného pásma. Jeden z hostů se pokusil u tyče zakončit po obtočení brány, ale beton Hammonda byl pevně přitlačen ke konstrukci brány.

09:47
    Hráči Montrealu tentokrát jen vyhodil puk přes všechny čáry, ale bylo to s tečí a icing se proto nepíská.

10:18
    Sledujeme pasáž plnou nepřesností. Ani jeden z celků se nyní nemůže dostat do střelecké pozice.

10:30
    Torrey Mitchell zůstává po střetu se soupeřem u mantinelu. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

11:07
    Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Hraje se však především ve středním pásmu.

11:51
    Neil se pokusil překvapit Montoyu, když zakončoval z otočky, ale z velkého úhlu se mu puk nepodařilo odrazit od některého z hráčů do brankoviště.

12:43
    Podruhé v utkání jde na lavici hanb jeden z hostů. Brett Lernout (MTL) v rohu kluziště krosčekem naložil soupeři a dostává dvě trestné minuty.

13:05
    Nahozením od modré čáry se prezentoval Erik Karlsson, avšak Montoya si v pohodě poradil. Druhá přesilová hra Senátorů vypadá o dost lépe.

13:57
    Další zakončení domácích bylo zablokováno a posléze puk letí přes celé kluziště.

14:25
    Jeden z hostů se pomalu dostával do obrovské šance. Byl to Grégoire, který šel sám na brankáře, ale v rozhodujícím momentu padl na led.

14:55
    Montreal už je samozřejmě v plném počtu, ale v útoku opět operovala Ottawa, která soupeře donutila k zákroku.

15:40
    S blížícím se koncem třetiny se hra přesunula do středního pásma. Ani jednomu týmu se moc nedaří kombinace.

16:54
    Sledujeme nezáživnou pasáž. Senátoři se sice více snaží tvořit hru, ale na pozornou obranu soupeře nyní ne a ne vyzrát.

18:08
    Dobrá přihrávka zpoza brány letěla na hůl Pageaua, avšak ten byl velmi dobře pohlídán a nedostal se k zakončení.

18:48
    Hoffman výborně počkal na dojíždějící spoluhráče a poté vybídl ke střele od modré čáry Phaneufa. Sražený pokus si Montoya pohlídal.

19:13
    Po delší době registrujeme zakončení také na druhé straně. Hammond sice nejprve nemusel zasahovat proti střele zprava, ale poté musel vyřešit menší závar u brankoviště.

19:28
    Hned čtyři domácí hráči se vydali do přečíslení, ale nadějně vypadající akci zhatil ofsajd.

19:59
    V závěru třetiny došlo ke krátké šarvátce. Oba kohouti však byli rozděleni hned poté, co padli na led.

20:00
    Máme tady vyloučení na obou stranách. Za šarvátku s Bobbym Farnhamem (MTL) dostává dvě trestné minuty Ryan Dzingel (OTT). Jeho montrealský sok však dostává o dvě trestné minuty více.

20:00

Úvodní perioda zápasu je za námi a ve vedení jsou trochu překvapivě hosté. Ti sice neměli více ze hry, ale dosud jedinou branku 37 vteřin od začátku zápasu vsítil Paul Byron,
    jenž stanovil aktuální skóre zápasu. Domácí mají jakožto favorit zápasu, o čem přemýšlet.

Střely na bránu: 9 – 8

Další třetina začne přibližně v 22:07.

20:01

20:27
    Domácí druhou třetinu začínají přesilovou hrou, avšak Hoffman nedokázal udržet puk v útočném pásmu a Senátoři se musejí vrátit do neutrální zóny.

20:58
    Nyní už je kotouč v pásmu Montrealu, nicméně zatím ho nikdo nemůže dostat zpoza brány.

21:17
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Krásná souhra domácích přináší vyrovnání! Derick Brassard posunul puk k bráně, kde stále Ryan a ten dokonale načasovanou přihrávkou našel volného MIKEA HOFFMANA, jenž zakončil do horní části brány! Asistence: Bobby Ryan, Derick Brassard
    21:17 Mike HOFFMAN - 1:1

22:19
    Hosté se pokusili přispěchat s rychlou odpovědí, nicméně Hammond jednu ránu dokázal vyrazit a tu následnou už zkrotil v náruči.

22:49
    Varone u mantinelu za Montoyovou bránou statečně bojoval proti trojici hráčů Montrealu, ale nakonec přeci jenom neudržel puk ve prospěch Senátorů.

23:21
    Úvod druhé části Montrelau vůbec nevyhovuje. Nyní jde puk po vyhození ze středního pásma až na icing.

23:56
    Zničehonic se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho. Ščerbak musel celou akci řešit sám, neboť Audette byl dobře pokryt, a na pozorného Hammonda si nepřišel.

24:36
    Pageau dobře zapracoval za Montoyou, ale poté už nedokázal přihrát na některého ze spoluhráčů. Hosté však kotouč vyhazují na icing.

24:51
    Hned po buly v útočném pásmu to zkusil Thomas Chabot, avšak jeho střela zápěstím mířila přesně do prostoru, kde byl připravený Montoya.

25:08
    Montreal ale znovu posílá puk pouze na zakázané uvolnění. Pětice hostů, která je nyní na ledě už pár desítek vteřin nevystřídala.

25:23
    Hoffman nejprve nepřesnou přihrávkou vyhnal Ottawu do středního pásma a poté si Montoya pohlídal velmi slabé nahození.

25:39
    Dobrá šance Montrealu! Byron na pravé straně útočného pásma našel volného Juulsena, jenž si sjel ke kruhu, ale střelou na vzdálenější tyč minul!

25:59
    Pokus o rychlý atak domácích je zastaven ofsajdem. Buly nařízeno ve středním pásmu, avšak záhy po něm Senátoři donutili Montoyu k zákroku.

26:03
    Po dalším zákroku Ala Montoyi je zahlášena komerční přestávka. Jedná se o první pauzu věnovanou reklamám ve druhé třetině.

26:44
    A domácí otáčejí nepříznivý vývoj utkání! Mike Hoffman dostal puk mezi kruhy přesunul hru k Philu Varonemu, jehož zakončení Montoya pouze vyrazil před KYLEA TURRISE. Ten už měl jednoduchou práci! Asistence: Phil Varone, Mike Hoffman
    26:44 Kyle TURRIS - 2:1

27:49
    Domácí pokračují v aktivitě. Brasardovu nabídku zprava se snažil na brankovišti tečovat jeden z hráčů Ottawy, avšak puk nakonec skončil v rohu kluziště.

28:17
    Hammond se po několika klidných minutách musel připomenout zákrokem. Solidní střelou ho totiž prověřil Flynn, jenž mířil do ramene soupeřova gólmana.

28:41
    Ottawa znovu přesunula hru do útočného pásma, avšak Montoya mohl být tentokrát zcela v klidu.

29:00
    Okamžitě po buly se Varonemu podařilo tečovat ránu od modré, avšak Montoya zlikvidoval toto zakončení a poradil si i s dalším střelou ottawského útočníka.

29:41
    Hra se velmi rychle přesunula do pásma Ottawy a Hammond musel zlikvidovat jedovatou bombu z levé strany v podání Hudona!

30:54
    Vůbec poprvé v této třetině se Montrelau podařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu, ale nyní už hrají opět domácí.

30:59
    Ottawa měla velkou šanci! Dzingel si výborně zajel za obranu Canadiens, ale střelou z mezikruží trefil jen tyč Montoyovy svatyně!

31:43
    Utkání má momentálně velký spád. Velmi kvalitní zákroky teď předvedli oba gólmani, kteří čelili rychlým atakům soupeře.

32:06
    Je tady první přesilová hra pro Montreal. Na trestnou lavici totiž vinou nedovoleného bránění usedne Fredrik Claesson (OTT).

32:32
    Úvod početní výhody Montrealu není ideální. Kotouč je totiž až u Montoyi, který bude rozehrávat.

33:29
    Až teď se jeden z hostů dostal k zakončení. Z pravé strany ale Byron pálil mimo tři tyče.

33:49
    Tak závěr přesilové hry Montrealu vychází. Na Hammonda letí jedna střela za druhou, avšak "Hamburglar" si zatím ví rady.

34:06

34:49
    Přesilová hra je minulostí, avšak i po ní se hosté zatím drží v útočném pásmu. Hammond musel řešit další jedovaté nahození.

35:23
    Mike Hoffman šel dobře za kotoučem, ale u mantinelu byl zdvojen a kotouč tak zůstává na holích hráčů Montrealu.

35:50
    Další šance Paula Byrona. Aktivní forvard hostů se na levé straně dobře rozjel a svižnou ranou zaměstnal Hammonda. Ten zasáhl ramenem.

36:39
    Chris Neil trochu zbytečně dobrzdil před Montoyou tak, aby ho trochu osprchoval. Z následné potyčky ale nic nebylo.

37:12
    Střela jednoho z domácích nejprve minula bránu Montoyi jen o pár centimetrů a na druhou stranu se poté rychle vydali hosté. Ščerbak mezi kruhy přišel o kotouč.

38:02
    Hammonda tentokrát prověřil De La Rose. Ani ten ale střelou z levé strany útočného pásma neuspěl.

38:51
    Nyní si domácí brankář nebyl vůbec jistý, ale nakonec puk po nepříjemné teči ze strany zkrotil v náruči.

39:15
    Danault se snažil uvolnit u zadního mantinelu, ale Thomas Chabot (OTT) si ho přidržel a je potrestán dvěma minutami na lavici hanby.

39:54
    Podruhé během této přesilové hry se domácím podařilo vyhodit kotouč až do pásma Montrealu. V této třetině už se ničeho zajímavého nedočkáme.

40:00

Také druhá třetina je za námi a na tentokrát už jsou spokojenější domácí. Ti totiž díky gólu Mikea Hoffmana dokázali vyrovnat a poměrně záhy navíc otočili vývoj utkání po zásahu Kylea Turrise. Do třetí části tak půjde ve výhodě Ottawa, ale na začátku periody bude mít Montreal více než minutu přesilové hry.

40:01

40:49
    Hosté se hned v úvodu třetiny usadili v útočném pásmu. Johnston ale dvakrát trefil jen blokujícího soupeře.

41:15

41:32
    Jeden z hostů se dostal do velmi dobré střelecké pozice. Z bezprostřední blízkosti brankoviště ale trestuhodně minul!

42:07
    Na Hammonda letělo další zakončení, nicméně tentokrát se jednalo o svižný pokus zpoza modré čáry a výsledkem byl jen ofsajd.

42:40
    Aktivita hostů neupadá. K další střele na bránu se prodral Paul Byron, jenž pálil z poměrně velkého úhlu jen do připraveného Hammonda.

42:55
    Teď ale Montrealu zaskřípala souhra a je z toho zakázané uvolnění. Hra se poprvé ve třetí části přesune před Montoyu.

44:04
    Na obou stranách si gólman připsali jeden jednodušší zákrok. Teď už puk domácí vyvážejí do neutrální zóny, avšak můžeme očekávat jen nahození a rychlé střídání.

44:56
    Ottawa v útočném pásmu nic moc nevymyslela. Hra se znovu přesouvá jen do středního pásma.

45:31
    Philip Samuelsson se sice snažil, ale kotouč v útočném pásmu udržet nedokázal. Nutno říci, že přihrávající spoluhráč mu neposlal zrovna ideální kotouč.

46:53
    Kostka jen tak plácl do puku, který poslal na Bartkowského a ten už nedokázal reagovat. Senátoři jsou nyní úplně z tempa.

47:21
    Aktuální bídu domácího týmu se snaží přerušit Bobby Ryan. Jeho napadání dopomáhá k tomu, že se hosté drží jen u vlastní brány.

47:58
    Opravdu teď není k vidění zrovna atraktivní hokej. Ani jeden z celků se nemůže výrazně prosadit přes pozorně bránícího soka.

49:18
    Dlouhá pasáž bez přerušení končí zakázaným uvolněním ze strany domácího celku. Komerční přestávka.

49:56
    Po komerční přestávce se už zase pokračuje. Hra se však zatím moc nezměnila.

50:32
    Utkání se přehouplo do poslední desetiminutovky. Hammond si pohlídal soupeřovo zakončení z pravého kruhu a následuje další komerční přestávka.

50:52
    Hosté se stále častěji dostávají k zakončení, avšak střely ze stran nejsou příliš nebezpečné. Po dalším zakončení si připsal zákrok Andrew Hammond.

51:26
    Senátoři se chvíli drželi v pásmu soupeře, nicméně nyní už se musejí vrátit do neutrální zóny. Zůstanou však u kotouče.

52:14
    Hra se rychle přenáší ze strany na stranu, nicméně nějakou zajímavější situaci jsme několik minut neviděli.

52:56
    Teď to vypadalo zajímavěji. Střela z vrcholu levého kruhu se ale po teči hostujícího hráče odrazila do rohu kluziště.

53:41
    Ryan to udělal výborně, když si položil soupeře a z následné akce se ke střele dostal Cody Ceci! Montoya zasáhl, avšak puk se mu vykutálel z výstroje a zamířil jen o pár centimetrů vedle tyče.

54:22
    Pomalu se blíží závěrečná část třetiny. Ottawa velmi dobře brání střední pásmo a nepouští soupeře před svého gólmana.

54:45
    Nyní sice Hammond musel na led, avšak slabší nahození od modré čáry mu nezpůsobilo potíže.

55:10
    Nepříjemnost pro domácí celek. Za nedovolené bránění je totiž dvěma trestnými minutami odměněn Kyle Turris (OTT).

55:49
    Už už to vypadalo na to, že se hosté pořádně usadí v útočném pásmu, ale vše nakonec zhatila nepřesná přihrávka Ryana Johnstona.

56:23
    Přesilová hra Montrealu je velmi chabá. Domácí se v pohodě brání ve středním pásmu.

57:10

57:24
    Hráči Ottawy šikovně vyhodili puk z vlastního pásma tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Hosté se tedy musejí vrátit do neutrální zóny.

58:07
    Nyní se sice hraje před Hammondem, avšak Ottawa má hru pod kontrolou. Od mantinelu domácímu brankáři nehrozí moc nebezpečí.

58:37
    Al Montoya spěchá na střídačku a Montreal to zkusí se šesti hráči v poli!

59:05
    K Hammondovi doputoval skákavý kotouč, který se záhy ztratil v lapačce domácího brankáře. Montreal si bere oddechový čas.

59:24
    V poslední minutě je vyrovnáno! Byron se skvěle rozjel ve středním pásmu, po přejezdu modré čáry dostal puk od Danaulta a následně předložil gólovku BRIANU FLYNNOVI, jenž zakončil mimo dosah přesunujícího se Hammonda. Tohle domácí vůbec nezvládli! Asistence: Paul Byron, Phillip Danault
    59:24 Brian FLYNN - 2:2

60:00

Ve třetí části jsme dlouho čekali na gól, ale 36 vteřin před koncem se přeci jenom prosadili hostující hráči, kteří tak srovnal na 2:2 a dostali utkání do prodloužení. To začne za několik málo chvil.

60:01

60:23
    S první šancí v prodloužení přišli hosté. Hammond však dokázal zastavit tečovaný pokus z levé strany.

60:46
    Je rozhodnuto! Domácí opět chybovali ve středním pásmu, bylo z toho přečíslení dvou na jednoho, které Byron vyřešil přihrávkou na PHILLIPA DANAULTA, jenž s trochou štěstí propasíroval puk za Hammondova záda. Asistence: Paul Byron
    60:46 Phillip DANAULT - 2:3

Utkání je tedy u konce a Montreal nakonec vítězí v prodloužení! Už už se zdálo, že Ottawa po obratu ve druhé třetině dotáhne utkání do vítězného konce, ale Brian Flynn při powerplay dokázal vyrovnat a hned po 46 vteřinách prodloužení rozhodl Phillip Danault. Domácí tak mohou zpytovat svědomí, neboť toto zdánlivě vyhrané utkání si pokazili několika vlastními chybami. Naopak hosté by za bojovnost zasloužili metál!

Střely na bránu: 26 – 32

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Phillip Danault (MTL) 1+1
    2. Mike Hoffman (OTT) 1+1
    3. Brian Flynn (MTL) 1+0

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 17 147 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (23:45:10)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 22. Hoffman (Ryan, Brassard), 27. Turris (Varone, Hoffman) – 1. Byron (Mitchell), 60. Flynn (Byron, Danault), 61. Danault (Byron)

Rozhodčí: Pollock, Hebert – Shewchyk, Driscoll

Diváci: 17 147