Chabarovsk – N.Novgorod 0:1 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 4:2 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:3 (kon.) | Riga – Jaroslavl 3:2 (3:2 po s.n.)
Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
CSKA Moskva
Čtvrtek 06.10.2016, 18:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům KHL co nejpříjemnější sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí SKA Petrohrad a CSKA Moskva.

Oba týmy mají naprosto shodnou bilanci z posledních pěti zápasů. Tři výhry v základní hrací době, jedna výhra po prodloužení/nájezdech a jedna prohra po prodloužení/nájezdech.

Lze předpokládat, že oba celky budou hrát rychlý útočný hokej, který bude diváky sledující tento zápas bavit.
    Jan Muršák je suspendován na jeden zápas.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Vojnov, Zubarev, Chafizullin, Rukavišnikov, J. Jakovlev, A. Bělov, Rykov – Děrgačjov, Kovalčuk, Dacjuk – S. Plotnikov, Šipačjov, Moses – Dadonov, Barabanov, Širokov – Prochorkin, Ketov, Koskiranta – Tichonov.

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Ožiganov, Děnisov, Pivcakin, Kiselevič, K. Alexejev, Kutuzov, Naumenkov – Tělegin, Scott, K. Petrov – Al. Popov, Ničuškin, Da Costa – Enlund, Mamin, Košelev – Kugryšev, Andronov, V. Žarkov – Kvartalnov.

Rozhodčí: Fraňo, Odins – PaleJ, Otmakhov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zápas za několik málo minut začne.

00:01

00:13
    Jako první se do útočného pásma dostali domácí, ti se ale neprobojovali do zakončení.

00:38
    Ilja Sorokin kryje kotouč, buly se provádět před jeho brankou. Následně se útočící celek vlastní chybou připravil o útočné pásmo.

01:21
    Maxim Mamin z CSKA Moskvy se pokoušel něco vymyslet za brankou. Snažil se poslat kotouč před branku, ale tam byl jeho kolega obsazený.

02:17
    Domácí fanoušci hlasité podporují své oblíbence, kteří se snaží jim udělat radost a vstřelit první branku utkání.

03:00
    Nikita Pivcakin má kotouč za svou brankou a dlouhým pasem poslal do útoku Ivana Tělegina. Jeho zakončení od modré čáry nebylo špatné, ale přesnost chyběla.

03:14
    Roman Rukavišnikov vyzkoušel pozornost brankáře Ilji Sorokina. Ten zkušeně podržel kotouč, buly před jeho brankou.

03:25
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Diváci se rozhodně nenudí.

04:05
    Alexandr Barabanov se nedokázal podle pravidel dostat do útočného pásma.

04:40
    Bogdan Kiselevič odvedl výbornou obrannou práci a následně se dostal do zakončení, jeho rána však byla nepřesná.

05:25
    Ani jeden celek se stabilněji nemůže dostat do útočného pásma, sledujeme velmi vyrovnaný duel.

05:45
    Kotouč za domácí brankou, odkud povede Petrohrad další akci.

06:27
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., hrubost).

06:51
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, hraje se zejména ve středním pásmu. Ani jeden celek nedominuje.

07:05
    Ilja Kovalčuk se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus vyrazil hostující brankář vysoko nad branku.

07:24
    Nikolaj Prochorkin se dostal do výborné střelecké pozice, ale kotouč nedokázal z předbrankového prostoru poslat za brankovou čáru. Obrovská šance pro domácí.

08:27
    Sledujeme hru pět na pět, oba celky jsou nyní už v plném počtu.

08:45
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny první třetiny, stav zápasu je stále bezbrankový.

09:35
    Aktivně hrající domácí se dostali do další obrovské šance, Jarno Koskiranta stál před brankou, měl dostatek času pro zakončení, ale branku trefit nedokázal.

10:14
    Hostující celek se nyní dostal před branku Petrohradu, který se musí bránit. Steve Moses vybojoval kotouč za brankou a otáčí směr hry.

11:12
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku. Konstantin Alexejev se dostal do zakončení, brankář je připravený.

12:07
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., nedovolené bránění).

12:21
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., nedovolené bránění).

12:45
    Ilja Sorokin výborně vychytal šanci domácích. Ti hrají přesilovku pět na tři. Pavel Dacjuk neuspěl ve vyložené pozici.

13:00
    Hosté se výborně brání, domácí hrají přesilovku dobře, ale nemohou najít recept na brankáře soupeře.

13:50
    Ilja Kovalčuk dostal kotouč mezi kruhy, ale jeho střelu dokázal zastavit pohotovým zákrokem Ilja Sorokin.

14:07
    To nejhorší mají hokejisté Moskvy za sebou, nyní už ve čtyřech.

14:21
    Hosté v plném počtu. Výborná práce bránících se hráčů. CSKA Moskva hraje v plném počtu.

14:36
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Valerij Ničuškin – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

15:12
    Další přesilovka domácích, před brankou byl Viktor Tichonov, který kotouč do dobré střelecké pozice nedostal.

15:42
    Velký tlak nyní mají domácí hokejisté. Ti se snaží vstřelit úvodní branku. To se jim díky skvěle chytajícímu brankáři nedaří.

16:36

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:32
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Jarno Koskiranta vystřelil od modré čáry a jeho pokus výborně do branky nasměroval SERGEJ ŠIROKOV. Gól při hře pět na pět posílá domácí k velké radosti většiny fanoušků do vedení. Asistence: Jarno Koskiranta a Dinar Chafizullin.
    17:32 Sergej ŠIROKOV - 1:0

18:30
    V poklidném tempu se třetina dohrává, domácí fanoušci podporují své oblíbence, věří v další vstřelenou branku ještě před koncem první třetiny.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:25
    Igor Šesťorkin musel nyní zasahovat, do zakončení se totiž dostal Kirill Petrov. Jeho rána z první končí v rukavici domácího brankáře.

19:50
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině, která nabídla velmi rychlý hokej, se z jednobrankového vedení radují domácí hokejisté. Na konci periody se prosadil Sergej Širokov. Výbornou přihrávku zaznamenal Jarno Koskiranta.
    Zápas sledují také fanynky.

20:01

20:01
    Začíná druhá třetina dramatického zápasu, který nabízí velmi rychlý hokej a mnoho osobních soubojů.

20:13
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Pavel Dacjuk – 2 min., hákování).

20:40
    Výborně se brání domácí celek přesilové hře soupeře. Moskva kombinuje před brankou, ale nemůže se dostat do lepších střeleckých pozic.

22:04
    Skvěle to sehráli hosté. Celé dvě minuty hry byly před brankou Petrohradu. Igor Šesťorkin výborně vychytal několik gólových střel.

22:13

22:34
    Sledujeme velmi kontaktní hokej, ani jeden celek nyní nechce chybovat.

22:34
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Zubarev – 2 min., vražení na hrazení).

23:00
    Přesilovou hru hrají hosté velmi dobře, Igor Ožiganov se dostal ke střele od modré čáry. Jeho zakončení výborně zastavil brankář.

23:20
    Další skvělý zákrok Igora Šesťorkina, který si dokázal poradit se střelou Jonase Enlunda. Buly před brankou domácích.

24:00
    Bránící se celek nyní kotouč vyhazuje přes všechny čáry. A následně znovu kotouč končí za brankou Moskvy.

24:21
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude po icingu před brankou CSKA.

24:34

25:00
    Pět minut hry je pryč. Sledujeme velmi rychlý hokej, který nabízí mnoho zajímavých momentů před oběma brankami.

25:25
    Ilja Sorokin kryje střelu ze středního pásma. Buly se bude vhazovat právě před jeho brankou.

26:11
    Sledujeme rychlý hokej, Nikita Pivcakin se dostal do zakončení, ale jeho ránu kryje velmi dobře chytající Igor Šesťorkin.

26:26
    Ilja Kovalčuk se pokoušel dostat do zakončení, ale jeho střela byla obránci zblokovaná mimo branku. Gólman tak zasahovat nemusel.

27:15
    Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence, hráči Petrohradu hrají dobře.

27:30
    Viktor Tichonov měl obrovskou šanci a mohl vstřelit druhou branku domácích. Ve vyložené střelecké pozici kotouč poslal mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
    27:30 Viktor Tichonov neuspěl.

28:25
    Hra je přerušena, protože na ledovou plochu z hlediště přilétla papírová vlaštovka. Udělaný byla ukázkově, což o to, ale na ledové ploše nemá tento předmět co dělat.

29:01
    Sledujeme rychlý hokej, fanoušci se rozhodně nenudí. Do další obrovské šance se dostal Alexandr Barabanov, který nedokázal zakončit přesně.

30:01
    Za rychlé hry se dostáváme druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho šancí. Nyní Ilja Kovalčuk nedokázal trefit kotouč z první.

30:50
    Kotouč vylétl z hrací plochy, hra je přerušena.

31:39
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Igor Ožiganov – 2 min., podražení).

32:25
    Další výborný zákrok brankáře Ilji Sorokina. Ten skvěle vychytal Sergeje Plotnikova.

33:39
    Hosté v plném počtu. Výborně sehráli přesilovku domácí, měli mnoho střel na branku, ale nedokázali prostřelit brankáře CSKA.

34:36
    Rychlý hokej pokračuje dál. Nyní je pro ofsajd hra přerušena. Následovat bude komerční přestávka. Tu hráči obou celků uvítají, neboť si mohou odpočinout.

35:00
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Sledujeme velmi rychlý a vyrovnaný hokej, který nabízí mnoho šancí na obou stranách. Výborně chytají brankáři.

35:40
    Michail Naumenkov má kotouč ve vlastním obranném pásmu, následně rozehrál jen na icing. Buly se bude konat v obranném pásmu.

36:09
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Steve Moses – 2 min., hákování).

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetiny, hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

37:13
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Stéphane Da Costa – 2 min., vražení na hrazení).

38:09
    Hra čtyři na čtyři nepřinesla pohledný hokej, nyní pokračuje přesilovka domácích.

38:40
    V poklidném tempu se dohrává hra ve druhé třetině.

39:00
    Domácí hokejisté jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Běží poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:13

39:45

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina přinesla velmi rychlý hokej, diváci se rozhodně nenudili, ale gól jsme neviděli. Po čtyřiceti minutách platí vedení domácího celku o jednu branku, prosadil se v první třetině Sergej Širokov.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hokejisté v bílém.

40:22
    Rychlý hokej pokračuje i ve třetí třetině. Diváci se rozhodně nenudí.

40:46
    Pavel Dacjuk byl před brankou zcela osamocen, ale branku trefit nedokázal.

42:17
    Sergej Andronov vlétl to Steva Mosese, který zůstává otřesený ležet na ledové ploše. Hit to byl tvrdý.

43:00
    Tři minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč, domácí stále vedou o jednu branku.

43:33
    Pavel Dacjuk vybojoval kotouč ve středním pásmu, při přechodu do útočného pásma byl od kotouče odzbrojený.

44:30
    Dinar Chafizullin založil útočnou akci, v níž už nikdo ze spoluhráčů pokračovat nedokázal.

45:04
    Jegor Jakovlev jako obránce si sjel hodně hluboko do útočného pásma, z mezikruží vystřelil na branku, gólman byl pozorný.

46:47
    Domácí hokejisté hrají styl hry, který jim vyhovuje. Kotouč drží daleko od vlastní branky a drží jednobrankové vedení.

47:32
    Další minuta hry je pryč. Moskva se snaží vyrovnat, bude muset otevřít hru, ale musí myslet také na obrannou hru.

48:37
    Ilja Kovalčuk se probojoval až do zakončení, ale jeho zakončení nebylo nejpovedenější. Gólman zasahovat nemusel, jen zkontroloval kotouč.

49:06
    Domácí fanoušci se znovu hlasitě připomínají, výrazně podporují své oblíbence.

49:27
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny, sledujeme rychlý a vyrovnaný hokej. Domácí tým hájí vedení, které vybojoval v první třetině.
    V hledišti vládne dobrá atmosféra.

50:42
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté mají kotouč pod kontrolou v útočném pásmu a v poklidném tempu hrají.

52:20
    Sledujeme pohledný hokej, Vjačeslav Vojnov se pokoušel dostat kotouč před branku, ale to se mu nepodařilo.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, hostující brankář znovu kryje kotouč. Petrohrad je podstatně aktivnější celek.

53:46
    Valerij Ničuškin se pokoušel najít před brankou stojícího spoluhráče, přihrávka byla zblokovaná soupeři.

54:45
    Na ledové ploše se nic neděje, zápas se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek nechce udělat chybu. Sledujeme dramatickou koncovku.

55:24
    Jegor Rykov se pokoušel vstřelit druhou branku domácího celku, jeho střelecký pokus byl ztečovaný.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině, domácí mají dění na ledové ploše pod kontrolou.

56:43
    Hosté se snaží něco vymyslet, domácí ale výborně brání.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:47
    Domácí fanoušci podporují své oblíbence velmi hlasitě, věří, že SKA vyhraje tento duel. Na hře Moskvy je vidět snaha o vyrovnání, ale jejich hru kazí mnoho nepřesností.

58:00
    Dvě minuty hry do konce třetí třetiny a souboje o kotouč se odehrávají v obranném pásmu domácích.

58:32
    Roman Rukavišnikov velmi obětavě se položil do střely protihráče, kotouč dokázal zastavit. Hosté hrají v šesti, gólman je na střídačce.

59:09
    Necelá minuta do konce třetí třetiny, drama vrcholí, hosté stále prohrávají, buly v jejich útočném pásmu.

59:18
    Nechybělo mnoho a Petrohrad dopravil kotouč do prázdné branky.

59:35
    CSKA Moskva musela brankáře vrátit zpět do hry, neboť se vhazovalo ve středním pásmu.

59:59
    A je to jasné, domácí hokejisté vyhrávají tento zápas. Střelou do prázdné branky se prosazuje SERGEJ PLOTNIKOV. Asistence: Ilja Kovalčuk a Pavel Dacjuk.
    59:59 Sergej PLOTNIKOV - 2:0

Velmi dramatický zápas končí výhrou 2:0. V první třetině vstřelil branku Sergej Širokov. Druhá třetina gól nepřinesla. Ve třetí periodě se hosté pokoušeli vyrovnat, místo toho inkasovali branku. V poslední sekundě hry se prosadil do prázdné branky Sergej Plotnikov. (21:01:33)
    Domácí radují z výhry.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Širokov (Koskiranta, Chafizullin), 60. S. Plotnikov (Kovalčuk, Dacjuk)

Rozhodčí: Fraňo, Odins – PaleJ, Otmakhov