Trnava B – Žilina B 2:0 (kon.) | Haniska – Bardejov 2:0 (kon.) | MFK Zvolen – Poprad 0:0 (kon.)
Lipany – L. Mikuláš 1:1 (kon.) | R. Sobota – FC Košice 0:0 (kon.) | Martin – Slovan Bratislava U21 2:0 (kon.)
Svätý Jur – Skalica 0:3 (kon.) | Nové Mesto n/V – Sereď 0:3 (kon.) | Šamorín – Pohronie 0:2 (kon.)
B. Bystrica – Nitra 1:3 (kon.)
ŠK Svätý Jur
0:3 (0:1)
MFK Skalica
sk Sobota 08.10.2016, 15:00 • Štadión ŠK Svätý Jur • MONACObet liga

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:14. Střely mimo: 4:16. (16:49:17)

Máme za sebou zápas, v ktorom boli jednoznačne lepší hráči hostí. Skalica si po skvelom výkone poradila so Svätým Jurom 3:0. Skalica sa tak posúva na prvé miesto tabuľky, keďže Šamorín zaváhal v domácom zápase s Pohroním 0:2.

90+1

90
    Faul hostí, do konca zápasu nám už veľa neostáva.

89
    Rohový kop sa gólom neskončil, Skalica sa už nikam neponáhľa.

88
    Hostia s trinástou strelou na bránu, domáci brankár sa musel činiť – ďalší roh pre hostí.

87
    Skalica vhadzuje na útočnej polovici, po rýchlej kombinácii prišla dvanásta strela na bránu, brankár Švábek vyrazil na roh.

87
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Milunović, prichádza Vrábel.

86
    Striedanie v tíme ŠK Svätý Jur: z ihriska odchádza Šufliarský, prichádza Kemlage.

86
    Zápas sa už iba dohráva, je to vidieť na hráčov oboch celkov.

85
    Pri lopte sú hostia, ktorí zápas kontrolujú.

84
    Do konca zápasu ostáva posledných pár minút, Svätý Jur je už bez šance na zisk bodov.

83
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Šebesta, prichádza Jakubek.

81
    Žltú kartu dostáva Šufliarský (ŠK Svätý Jur).

81
    Skalica dala gól!

Je definitívne rozhodnuté! LUKÁŠ HLAVATOVIČ pridáva tretí gól a Svätý Jur je na kolenách! Skalica vyhráva v zápase už 3:0.

81
    Situácia sa opakovala, strela na bránu v podaní hostí – nasledoval roh. Po rohu prišla strela mimo bránu...

80
    Domáci brankár bude vykopávať, Svätý Jur má na zdramatizovanie duelu iba niečo vyše desiatich minút.

80
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Ľ. Ulrich, prichádza Hruška.

79
    Švábek musel loptu vyboxovať, nasleduje tak rohový kop, po ktorom lopta končí mimo brány.

78
    Skalica výborne kontroluje hru a pripisuje si deviatu strelu na bránu.

77
    Domáci vyrovnali štatistiku striel na bránu a mimo nej. V oboch kolónkach im už svieti číslo štyri.

76
    Štatistiky na konci 75. minúty:

Strely na bránu – 4:8.
    Strely mimo bránu – 3:12.
    Držanie lopty – 45% : 55%.

75
    Skalica teraz drží loptu, v posledných minútach hostia zažívali najťažšie momenty v tomto zápase.

74
    Prichádza ďalšia strela mimo bránu, Čikoš-Pavličko zasahovať nemusel a bude iba odkopávať.

73
    Domáci teraz držia loptu a zatlačili Skalicu na vlastnú polovicu.

72
    Strela mimo bránu, Svätý Jur sa mierne osmelil v posledných minútach.

71
    Do konca zápasu ostáva 20 minút, podarí sa domácim ešte zvrátiť priebeh zápasu?

69
    Domáca obrana mierne rezignovala, za polovicu polčasu mali hráči hostí už 10 streleckých pokusov mimo brány!

68
    Strelu hostí zblokoval jeden z domácich hráčov, nasleduje rohový kop Skalice.

67
    Brankár Čikoš-Pavličko sa s odkopom od svojej brány rozhodne neponáhľa.

67
    Striedanie v tíme ŠK Svätý Jur: z ihriska odchádza Vika, prichádza Benes.

66
    Rohový kop sa skončil streleckým pokusom mimo brány po snahe jedného z domácich hráčov.

65
    Čo nebolo, môže prísť, Svätý Jur si vybojoval roh.

64
    Desiata strela mimo bránu v podaní Skalice, domáci sa necelých 20 minút druhého polčasu veľa útočnej aktivity nepreukázali.

63
    Po tvrdom strete sa na trávniku ocitol jeden z hráčov, po krátkom ošetrení sa pokračuje v zápase ďalej.

62
    Svätý Jur je sklamaný z druhého obdržaného gólu, avšak situácia je jasná, lepším tímom je jednoznačne hosťujúci celok.

61
    Štatistiky na konci 60. minúty:

Strely mimo bránu – 0:8.
    Držanie lopty – 42% : 58%.

60
    Faul domácich, Skaličania sú naozaj v dobrej nálade. O bodový zisk ich môžu pripraviť iba vlastné chyby a ľahkovážnosť.

60

Hostia sa predsa dočkali. Ich aktivita je ocenená gólom! Skalica sa po skvelom úvode v druhom polčase presadila a svoje vedenie zvýšila na rozdiel dvoch gólov. RADOSLAV ČLOVEČKO pridáva druhý gól, Svätý Jur bude mať čo robiť!

58
    V poradí už ôsma strela mimo brány v podaní Skalice!

57
    Skalické útoky nezastaví nikto. Darí sa to iba bránkovej čiare, nasleduje odkop od domácej brány.

55
    Pre zmenu vhadzujú domáci, tí sa musia nadýchnuť a pokúsiť sa aspoň o vyrovnávajúci gól.

54
    Skalica teraz nič svetaborné nevymyslela a stráca loptu.

53
    Skalica pokračuje v dobrom nasadení, Švábek si odkop od svojej svätyne zopakuje opäť.

52
    Hostia a ich ďalší strelecký pokus, brankár Švábek bude iba odkopávať.

51
    Voľný kop aj pre domácich, tí však strácajú loptu a ponúkajú tak šancu hosťom.

50
    Skalica do polčasu vlietla sťa víchor, pripisuje si ďalšiu strelu mimo bránu.

49
    Faul domácich v strede ihriska.

48
    Hostia opäť útočia, tentokrát ich pokus končí iba mimo brány, nasleduje však nedôraz domácich a po rýchlom odkope vidíme ďalšie strelecké pokusy hostí! Ani jeden sa však neskončil gólom.

47
    Okamžite po zmene strán sa nám zvýšil počet stratených lôpt. V útoku je Skalica, ktorá si pripuje strelu na bránu.

46
    Začal sa druhý polčas.

Skaličania sa zaslúžene ujali vedenia v prvom polčase, ich dominanciu potvrdzujú aj štatistiky. Domáci sa snažia niečo vymyslieť, do čistých šancí sa ale často nedostávajú. V druhom polčase to ešte bude zaujímavá bitka o body, Svätý Jur rozhodne nie je z hry o bodový zápis von.

45
    Vyzerá to tak, že sa iba opakujem, no Skalica je veľmi dobre rozostavená a loptu si prihráva rozumne.

44
    Skalica naďalej drží loptu, Svätý Jur to má naozaj ťažké.

43
    Vhadzovanie pre hostí, tí majú zápas pevne pod kontrolou.

42
    Skalica loptu kontroluje a v týchto momentoch diktuje hru.

41
    Rovnakou hrúbkou sa previnil aj útočný hráč domácich, aj Skaličania ukazujú, že hru v obrane majú zvládnutú naozaj dobre.

40
    Ofsajd hostí, domáca obrana funguje až na jeden inkasovaný gól dobre.

38
    Svätý Jur je v posledných chvíľach horším mužstvom, jeho hráči sa musia brániť náporu Skalice.

37
    Žltú kartu dostáva Hlavatovič (MFK Skalica).

37
    Ani táto situácia nepriniesla gól, hostia si ale pripisujú strelu na bránu.

36
    Rohový kop pre Skalicu.

35
    Zahrozili aj domáci, ich snaha však končí iba na hradbe tiel hostí.

34
    Po nepodarenej akcii hostí sa píska ofsajd.

33
    Skalica teraz predvádza ofenzívne divadlo, domáci majú problém získať loptu.

32
    Kopia sa nám chyby na oboch stranách, nezainteresovaný fanúšik sa musí baviť.

31
    Pri lopte naďalej domáci, tí majú ešte stále dostatok času na vyrovnanie, za nami je iba polhodina duelu.

30
    Skaličania stroskotali pred záverečnou fázou akcie, loptu má Svätý Jur.

28
    Sledujeme svieži zápas, domáci hráči chcú svojim fanúšikom priniesť gólovú odpoveď čo najskôr.

27
    Rohový kop priniesol strelu na bránu, ktorú Čikoš-Pavličko pohotovo chytil.

26
    Domáci predviedli výpad po krídle, po ktorom bude nasledovať rohový kop.

25
    Striedanie v tíme ŠK Svätý Jur: z ihriska odchádza Hulák, prichádza Valachovič.

25
    Rohový kop Svätý Jur odvrátil, domáci sa nadýchli ku kontre, ktorú však Skaličania pozorne zneškodnili.

24
    Rohový kop pre hostí a ďalšia strela na bránu, brankár Švábek strelecký pokus vyráža na roh!

23
    Vhadzovanie pre Skalicu, ktorá si gólom jednoznačne dvihla náladu!

22
    Štatistiky na konci 21. minúty:

Strely na bránu – 1:3.
    Držanie lopty – 38% : 62%.

21

A hostia túto možnosť využívajú! Po štandardnej akcii sa ujímajú vedenia v zápase 1:0. DANIEL ŠEBESTA strieľa prvý gól!

20
    Faul pred hranicou vápna a možnosť priameho voľného kopu pre hostí!

19
    Ani táto snaha hosťom gól nepriniesla, navyše pri útočnom snažení vyprodukovali aj faul.

18
    Ďalší útok hostí, ktorí zvyšujú tempo zápasu.

17
    Skalica pokračuje v miernom nápore, strela hostí však skončila mimo brány.

16
    Brankár hostí veľa problémov s centrom nemal.

15
    Faul Skalice a šanca na centrovanú loptu pred Čikoša-Pavlička!

14
    Hostia vhadzujú, loptu po nepresnosti strácajú a Svätý Jur sa môže vrhnúť do útoku.

13
    Center bol odvrátený, pri lopte ostáva Skalica.

12
    Faul domácich pred vlastnou šestnástkou, naskytá sa možnosť na center do vápna pre hostí.

11
    Vhadzujú domáci, ktorí za prvých desať minút držali loptu dlhšie ako ich súper.

9
    Videli sme viacero vhadzovaní za sebou, aktuálne sa hraje v stredovom kruhu.

8
    Prvá strela na bránu aj v podaní hostí, brankár Švábek ostáva pozorný a neprekonaný.

7
    MFK sa previnilo faulom, domáci majú k dispozícii voľný kop v strede ihriska.

6
    Ofsajd hostí, domáci sa dobre bránia.

5
    Strela mimo bránu v podaní Skalice.

4
    Skaličania sa ocitli v ofsajdovej pozícii, domáci budú zahrávať voľný kop.

3
    Roh Skalica odvrátila a rúti sa do útoku.

2
    Okamžitá snaha domácich, tí sa usadili na polovici hostí a brankár Čikoš-Pavličko vyboxoval na roh.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

ŠK Svätý Jur: Švábek – M. Ulrich, T. Ulrich, Doležaj, Šufliarský, Hulák, Bumbera, Gašparovič, Angelovič (C), Vika, Vlček
    Náhradníci: Šimoník, Benes, Kemlage, Valachovič, Kočiš-Kovaľ, Hipp

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Lipták, Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Milunović, Majerník (C), Človečko, Ľ. Ulrich
    Náhradníci: Hruška, Záhumenský, Jakubek, Vrábel, Vrablec, Slaný, Fišan

Rozhodca: Igor Kozák – Radoslav Bobko, Martin Vitko.

Svätý Jur nezaznamenal iba 6 prehier v rade, prvú prehru v ročníku (a teda celkovo siedmu) si Svätý Jur pripísal proti Skalici v prvom kole, keď na ihrisku hostí nestačil na súpera po výsledku 0:3.

Domáci celok dnešného zápasu v uplynulom kole pretrhol nezávihodnú sériu prehier. Svätý Jur totižto prehral pred víťazným zápasom s rezervou Slovana Bratislava až 6 duelov v rade. To dostalo tento tím až na 8. miesto v skupine Západ. So ziskom 10 bodov stráca ŠK na siedmy tím z Nového Mesta nad Váhom už 8 bodov. Svätý Jur to bude mať proti rozbehnutej Skalici veľmi ťažké.

MFK Skalica

Skalica sa v uplynulom kole predviedla parádne. MFK porazilo v dueli 11. kola lídra zo Šamorína na jeho ihrisku. Víťazstvo Skalice nad protivníkom zo Šamorína bolo o to cennejšie, že hostia porazili Šamorín aj v Slovnaft Cupe. Skalica sa tak dotiahla práve na Šamorín, rozdiel týchto dvoch celkov činí iba dva body.

Vítame Vás pri on-line prenose zo zápasu druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V skupine Západ sa stretnú ŠK Svätý Jur a MFK Skalica. Stretnutie sa začne o 15:00.