13:1 (5:0, 3:1, 5:0)
TJ Sokol Královské Vinohrady
Neděle 16.10.2016, 18:00 • SH Jižní Město • ČEZ Extraliga žen • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dohrávce šestého kola ženské florbalové extraligy se proti sobě postaví týmy Herbadentu a Královských Vinohrad. Obrovským favoritem tohoto zápasu je bezesporu domácí Jižní Město, které vyhrálo všechny své čtyři zápasy a před tímto duelem je na třetím místě. Oproti vedoucímu Chodovu a druhým Bohemians ale má hned dvě utkání k dobru. Hráčkám Sokola se naopak letos nedaří, z pěti zápasů vydřely jediný bod za prohru v prodloužení s Elite Praha a v tabulce se společně s Židenicemi dělí o poslední příčku.

Herbadent FK Jižní Město: Červová – Billá, Skořepová, Šulanová, Bobotová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Sádková, Procházková – Steinbachová, Surá, Kubišová – Košturiáková, Čapková, Zabavská – Polívková.

TJ Sokol Královské Vinohrady: A. Kutnarová (Vyrobíková) – F. Kutnarová, Sladkovská, Čermáková, Lingová, Vejvodová – Tvrzníková, Honzová, Trunečková – Bursová, Bartošová, Zelníčková – Šádková, Jarešová, Vavřinová.

Rozhodčí: Beranová, Šedová.

00:01

01:49
    Utkání začalo z obou stran velice opatrně, za dvě minuty hry nebyla k vidění žádná střela mezi tři tyče.

02:55
    Až teď si hostující brankářka připsala první zákrok, příliš se při něm ale nezapotila.

03:30
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Z druhé šance už jdou domácí do očekávaného vedení! Po přihrávce od Čapkové se do míčku opřela LUCIA KOŠTURIAKOVÁ, která z téměř nulového úhlu překvapila Kutnarovou. Asistence: Martina Čapková.

04:48
    Jižní Město nenechává nic náhodě a v páté minutě odskakuje do dvoubrankového vedení. Autorem druhého domácího gólu je ADÉLA POLÍVKOVÁ, jež převzala přihrávku do běhu od Sádkové a před Kutnarovou nezaváhala. Asistence: Barbora Sádková.

06:55
    Viktória Bobotová zakončila z otočky, na Annu Kutnarovou ale tentokrát nevyzrála.

8:45
    Po několika minutách se do útoku podívaly i hráčky Královských Vinohrad, Červová však zatím zasahovat nemusela.

10:30
    Územní převaha Herbadentu pokračuje, hostující tým se však oklepal ze dvou slepených gólů a nyní velmi pozorně brání.

11:50
    Špatného založení útoku v podání Královských Vinohrad mohla využít Procházková, v solidní šanci ale před Kutnarovou selhala.

12:55
    Třetí branku měla na hokejku Steinbachová, také ona ale ve vynikající příležitostí nepropasírovala míček za hostující brankářku.

13:46
    Teď už se Herbadent může radovat z navýšení náskoku na 3:0! Přihrávka Pilíkové nebyla ideální, DENISA BILLÁ přesto ze vzduchu výborně trefila míček a nedala Kutnarové šanci zasáhnout. Asistence: Lucie Pilíková.

14:49
    Uběhla pouze minuta a máme tu další míček v síti Sokola. Přihrávku od Martiny Čapkové tentokrát zužitkovala LUCIA KOŠTURIAKOVÁ, které stačilo doklepnout míček do odkryté branky. Asistence: Martina Čapková.

16:10
    Herbadent má utkání pod kontrolou, svým soupeřkám v první třetině jen minimálně půjčují balónek.

17:41
    A je to už o pět gólů! Domácí hráčky rychlou souhrou parádně vyšachovaly obranu Královských Vinohrad a DOMINIKA STEINBACHOVÁ na konci akce opět zakončovala do odkryté části branky. Asistence: Denisa Billá.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Úvodní třetina byla podle očekávání v režii Herbadentu, jehož hráčky vyslaly hned sedmnáct střel na branku a z toho pětkrát překonaly Kutnarovou. Domácí tak po dvaceti minutách vedou jednoznačným pětigólovým rozdílem.

20:01

22:30
    Hra se několikrát překlopila z jedné strany na druhou, kromě propagačních pokusů ale žádné větší šance k vidění nebyly.

26:24
    Klidnější úvod do druhé třetiny výrazně narušila šestá trefa Jižního Města! Ke dvěma gólům nyní přidala asistenci Košturiaková, na jejíž přihrávku si sběhla DAGMAR SULÁ a v tváři tvář překonala Annu Kutnarovou. Asistence: Lucia Košturiaková.

26:36
    Ihned po vhazování ve středovém kruhu se domácí hráčky znovu nastěhovaly před branku a opět překonaly Kutnarovou, která nezastavila ani zakončení DENISY BILLÉ. Asistence: Lucie Pilíková.

29:10
    Vinohrady jsou po změně stran aktivnější než v první třetině, Červová však nadále drží čisté konto.

30:50
    Dnešní výhra Herbadent posune ve dvanáctičlenné tabulce ze čtvrtého na druhé místo, za sebou s největší pravděpodobností nechá Bohemians i Vítkovice.

31:50
    Výborný zákrok proti rychlé střele Dominky Steinbachové vytasila Kutnarová, jež vyrazila míček ramenem.

33:49
    Hostující obránkyně Lingová to zkusila z osy hřiště, branku Červové ale kousek netrefila.

34:42
    Z následné protiakce naopak udeřilo na druhé straně. Po přiťuknutí od Machkové rozvlnila síť za zády Kutnarové LUCIE PILÍKOVÁ. Asistence: Eliška Machková.

35:06
    Vyloučení v týmu Herbadent FK Jižní Město (Michaela Šulanová – 2 minuty, hra rukou).

36:00
    Domácí se v oslabení zatím srdnatě brání, Sokol se však sympaticky snaží vstřelit čestnou brankou.

36:51
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! A skutečně se tak děje, Červová v sedmatřicáté minutě přichází o svou nulu. Kristýna Jarešova přihrávkou k ose hřiště vyzvala ke střele MICHAELU LINGOVOU, na jejíž pokus domácí brankářka nedosáhla. Asistence: Kristýna Jarešová.

38:30
    O odpověď a další korekci skóre se pokusila Kubišová, branku Královských Vinohrad ale přestřelila.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Herbadent v prostřední dvacetiminutovce navýšil své vedení o další tři branky a ve druhé přestávce jeho hráčky může mrzet pouze situace ze sedmatřicáté minuty, ve které na 1:8 snížila Jarešová. Ta ve druhé periodě přitom čelila jen třem střelám mezi tři tyče.

40:01

40:30
    Kubišová stejně jako v závěru druhé třetiny zamířila vysoko nad horní tyč hostující branky.

41:34
    Potupná desítka už klepe na dveře. Devátý gól Jižního Města zaznamenala DOMINIKA STEINACHOVÁ, která si před šikovně zpracovala vysoký balónek a zblízka jej uklidila do branky. Asistence: Denisa Billá.

43:55
    Kulatou desítku završila DENISA BILLÁ, která se navíc raduje ze svého hattricku! Asistence: Dominika Steinbachová.

47:45
    Domácí si s chutí vyměňují míček a snaží se přidat jedenáctý zásah. Kutnarová se však v posledních minutách rozchytala.

49:54
    Denisa Billá zažívá velmi povedený zápas, ke třem gólům přidala i třetí asistenci, když připravila gólovou pozici pro LUCII PILÍKOVOU a ta upravila stav na 11:1. Asistence: Denisa Billá.

50:32
    Aneta Tvrzíková si dala puk na bekhend, její střela se ale zastavila až o mantinel za brankou.

51:27
    Špatně seřízená mířidla měla i Martina Čapková, jejíž zakončení prolétlo nad horní tyči branky Královských Vinohrad.

53:10
    Další zákrok pro Annu Kutnarovou, kterou tentokrát nechala vyniknout Procházková.

55:04
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Eliška Čermáková – 2 minuty, Hrubost).

56:36
    Domácí využívají přesilovou hru! Opět u toho byla dlouholetá opora české reprezentace Denisa Billá, která vyslala balónek na hůl LUCIE KOŠTURIAKOVÉ a ta rovněž zkompletovala svůj hattrick. Asistence Denisa Billá.

57:39
    Hráčky Herbadentu nemají dost a přidávají další gól. Košturiaková se tentokrát převtělila do role nahravačky a stála na zrodu gólové střely, kterou se prezentovala MARTINA ČAPKOVÁ. Asistence: Lucia Košturiaková.

58:26
    S dalším nášupem přišla Lucie Pilíková, ta měla hned dvě slušné šance, ale ty zlikvidovala Kutnarová.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Surá nevtěsnala míček mezi tři tyče. V tomto utkání se už nic nestane.

Je dobojováno. Herbadent na domácí půdě ovládl utkání s Královskými Vinohrady a připisuje si vítězství i z pátého zápasu v sezóně. Sokol naopak zůstává s jediným bodem na chvostu tabulky.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám pěkný zbytek dne. (19:45:35)

Michal Břuchanský

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 4. Košturiáková (Čapková), 5. Polívková (Sádková), 14. Billá (L. Pilíková), 15. Košturiáková (Čapková), 18. Steinbachová (Billá), 27. Surá (Košturiáková), 27. Billá (L. Pilíková), 35. L. Pilíková (Machková), 42. Steinbachová (Billá), 44. Billá (Steinbachová), 50. L. Pilíková (Billá), 57. Košturiáková (Billá), 58. Čapková (Košturiáková) – 37. Lingová (Jarešová)

Ne: Červová – Billá, Skořepová, Šulanová, Bobotová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Sádková, Procházková – Steinbachová, Surá, Kubišová – Košturiáková, Čapková, Zabavská – Polívková.

Rozhodčí: Beranová, Šedová