NY Rangers – St. Louis 5:0 (kon.) | Columbus – Dallas 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Tampa 1:6 (kon.)
Florida – Boston 1:2 (kon.) | Toronto – Edmonton 3:2 (po pr.) | Ottawa – Carolina 2:1 (po pr.)
Minnesota – Buffalo 1:2 (kon.) | Winnipeg – Washington 2:3 (kon.) | Chicago – Calgary 5:1 (kon.)
Colorado – Nashville 1:5 (kon.) | Arizona – San Jose 3:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 0:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Středa 02.11.2016, 00:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 13 049 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (03:33:43)

ČSKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Andrej Nestrašil 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:38

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Kyle Turris (OTT) 1+0
    2. Dion Phaneuf (OTT) 1+0
    3. Craig Anderson (OTT) 32 zák., 1 gól, 97.0%

Dnešní utkání je tedy u konce a dva body za výhru v prodloužení si připisuje domácí Ottawa. Ta sice od 34 vteřiny prohrávala po gólu Jaccoba Slavina, ale domácí obránce Dion Phaneuf ještě do konce první třetiny dokázal srovnat a vyrovnaný stav utkání nám dospěl až do konce řádné hrací doby.

V prodloužení měl první velkou šanci unikající Lindholm, avšak tomu puk těsně před Andersonem sjel z čepele a rozhodnutí tak padlo na domácí. Necelé dvě minuty před koncem prodloužení totiž Kyle Turris dostal kotouč do jízdy a naprosto fantastickou střelou do horního rohu Wardovy brány rozhodl. Hosté budou možná trochu zklamaní, ale bod z ledu ottawských Senátorů nakonec určitě přijmou všemi deseti.

Střely na bránu po prodloužení

OTT – 32 (5, 15, 8, 4)
    CAR – 33 (16, 6, 8, 3)

63:09 Kyle TURRIS - 2:1

63:09
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ani tentokrát sice Senátoři nevyhráli buly v útočném pásmu, ale Karlsson odzbrojil útočícího Lindholma a poté domácí rozjeli finální akci. Kapitán Ottawy předal puk rozjetému KYLEU TURRISOVI, který na levé straně vlétl do útočného pásma a nechytatelnou střelou zápěstím přidal bonusový bod na stranu domácího celku! Asistence: Erik Karlsson

62:38
    Po buly mohla útočit Carolina, nicméně nepřesná rozehrávky vyústila v zakázané uvolnění. Následuje tak další vhazování před Wardem.

62:29
    Cam Ward nyní raději nechal kotouč v lapačce a donutil sudí k přerušení hry. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

61:58
    Prodloužení se nám dostalo do typické pasáže nahoru-dolů. Ani jeden z týmů však své poslední pokusy o útok nezvládl.

61:08
    Teď už to vypadalo nebezpečněji! Lindholm šel sám na Andersona a domácí brankář mohl být rád, že soupeři v posledním možném okamžiku ujel kotouč.

60:56
    Poprvé v této části utkání zasahoval i Anderson. Střela Elias Lindholma však nesnesla nejpřísnější kritéria.

60:24
    Ottawa se v úvodu prodloužení drží v útočném pásmu. Ward si ale pohlídal první dvě zakončení Mikea Hoffmana a hra se stěhuje mezi modré čáry.

60:01

Ani třetí třetina nepřinesla rozhodnutí a jde se tedy do prodloužení. V této části jsme viděli několik velkých šancí na druhou stranu, ale tu největší z nich ve 48. minutě spálil domácí Derick Brassard, který zblízka trefil jen Warda. Hosté měli naopak tlak v samotném závěru, avšak na skvěle chytajícího Andersona si rovněž nepřišli.

Střely na bránu po 3. třetině

OTT – 28 (5, 15, 8)
    CAR – 30 (16, 6, 8)

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Buly po Andersonově pravici vyhráli domácí a zdá se, že nastavení řádné hrací doby se přeci jenom dočkáme. Senátoři už se totiž nikam moc nederou.

58:56
    Přiblížila se poslední minuta třetí třetiny a více ze hry mají rozhodně hosté, kteří se dostali do dvou slibných šancí. Čas na odvrácení prodloužení se však velmi krátí.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 14. Phaneuf (Ceci, Pyatt), 64. Turris (E. Karlsson) – 1. Slavin

Ottawa Senators: C. Anderson – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, B. Ryan – Z. Smith, Turris, Mark Stone – Dzingel, Pageau, Pyatt – Puempel, Kelly, Neil.
    Carolina Hurricanes: C. Ward – Hainsey, Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, R. Murphy – Skinner, V. Rask, Stempniak – Nordström, J. Staal (C), Nestrašil – Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Stålberg, McClement, Di Giuseppe.

Rozhodčí: Luxmore, Sutherland – Barton, Gawryletz

Diváci: 13 049