Boston – Buffalo 4:0 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 4:2 (kon.) | Florida – Tampa 3:1 (kon.)
New York Islanders
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Vancouver Canucks
Úterý 08.11.2016, 01:10 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám vás u dalšího utkání z kanadskoamerické NHL, ve které nás čeká souboj konferencí, protože New York Islanders na svém ledě přivítají Vancouver Canucks. Zápas startuje něco málo po jedné hodině ranní.

Bilance: 4-7-1

Vancouver vstoupil do letošní sezóny nadějně, když vyhrál hned své první čtyři utkání. Jenže poté přišel velký pád. Canucks totiž v následných osmi zápasech získali pouze jediný bod, když jednou prohráli v prodloužení, jinak z každého zápasu odešli se svěšenými hlavami.

Kanadský celek má především problémy v ofenzívě. Kosatky zatím nastříleli dvacet branek, což je řadí na úplně poslední příčku v této statistice. Tomu také skoro odpovídá postavení v tabulce, kde je Vancouver předposlední.

Poslední zápasy:

Montreal – Vancouver 3:0
    Ottawa – Vancouver 1:0
    Toronto – Vancouver 6:3

Bilance: 4-6-2

Islanders na tom však nejsou v tabulce o moc lépe. Na svém kontě mají totiž pouze o jediný bod více než jeho nadcházející soupeř. Jestliže Vancouver trápí problémy v útoku, tak u hokejistů z New Yorku je to naopak, protože Ostrované patří k týmům, které hodně branek inkasují.

Islanders byli v posledních dvou utkáních blízko zisku dvou bodů, jenže oba zápasy prohráli po samostatných nájezdech. Navíc v duelu s Philadelphií ztratili své vedení v poslední minutě utkání.

Islanders – Tampa Bay 1:6
    Islanders – Philadelphia 2:3 sn.
    Islanders – Edmonton 3:4 sn.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Pelech, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Jo. Bailey, Tavares (C), Clutterbuck – Lee, B. Nelson, Chimera – Prince, R. Strome, Quine – Ladd, Cizikas, N. Kuljomin.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – B. Hutton, Gudbranson, Sbisa, Larsen, Trjamkin, Stecher – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Markus Granlund, Brandon Sutter, Baertschi – Burrows, Horvat, Virtanen – B. Gaunce, Dorsett.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Berg, Brisebois.
    Hokejisté New Yorku Islanders vychází z tunelu na rozbruslení.

00:01

00:24
    Vancouver se ihned dostal do svého útočného pásma, kde však jejich dvě střely zblokovala domácí obrana.

00:33
    A tak se následně hra přesunula na druhou stranu, kde střílel Leddy a Miller musel zasáhnout svou lapačkou.

00:57
    Cluttberbuck nahrál Baileymu, jenž to zkusil z hodně velkého úhlu a jeho střela končí na betonech Millera.

01:04
    Vancouver následně jen poslal puk přes celé kluziště, takže je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

01:38
    Domácím se nevydařil jejich přechod přes útočnou modrou, takže je Islanders odpískán ofsajd.

02:04
    Prince nahrával Stromemu mezi kruhy, ale tomu hosté přizvedli hůl a domácí útočník navíc následně skončil až v bráně Vancouveru, kterou vykotvil ze své pozice.

02:29
    Kuljomin se snažil protlačit až před bránu Vancouveru, ale toho zastavila hned dvojice bránících hráčů.

02:52
    Od modré to nyní vyzkoušel Hickey, jenže jeho střela přesně zapadla do lapačky Millera.

03:28
    Vancouveru se podařilo dostat puk do svého útočného pásma a uvidíme co zde hosté vymyslí.

03:47
    Canucks se nakonec dostali do dvou zakončení, jenže ani proti jednomu zatím Halák nemusel zasahovat.

04:22
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Islanders zastavili přihrávku na ujíždějícího Erikssona, jenže poté si Prince nepohlídal puk, který mu sebral DANIEL SEDIN, a ten tak jel z levé strany sám na Haláka, kterého překonal mezi jeho rukou a tělem. Bez asistence.
    04:22 Daniel SEDIN - 0:1

04:58
    A málem bylo vyrovnáno, když se první formace Isles nacpala do útočného pásma a z bezprostřední blízkosti vychytal Miller Clutterbucka.

05:12
    Na druhé straně se do zakončení protlačil Burrows a jeho pokus končí někde ve výstroji Haláka.

06:01
    Hutton vystřelil od modré čáry a jeho pokus zastavil poslední bránící hráč Islanders.

06:24
    Baerstchi nahrával najíždějícímu Gudbransonovi, jehož následnou střelu blokují domácí.

06:45
    Střelu Henrika Sedina Halák přizvedl do ochranné sítě, takže se bude vhazovat po jeho pravici.

07:04
    Tavares dostal v útočné třetině hodně prostoru, a tak si vybruslil skoro až mezi kruhy, kde vystřelil bekhendem, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu Vancouveru.

08:18
    De Haan nyní dostal nabito na modrou čáru a jeho pokus Miller jen prodloužil mimo sovu bránu.

08:34
    Hostům se následně nepodařilo přejít správně do svého útočného pásma, takže je hostům odpískán ofsajd.

09:20
    Domácí točili puk v útočné třetině, jenže Isles se nemohou protlačit do nějakého zakončení.

09:42
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí získali puk ve středním pásmu, odkud se ihned vydali do útoku, kde Nelson vystřelil z mezikruží a Miller jeho střelu vyrazil do vzduchu za sebe a Lee následně přistrčil puk JASONU CHIMEROVI, který se tak trefuje poprvé v dresu Ostrovanů. Asistence: Anders Lee, Brock Nelson.
    09:42 Jason CHIMERA - 1:1

10:52
    Burrowsova střela z velkého úhlu končí přesně v lapačce Haláka.

10:52
    Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.

11:24
    Bailey poslal puk až do útočného pásma, kde si jej za svou bránou přebírají hokejisté Vancouveru.

11:32
    Kterým se však následně nevydařil přechod do útočného pásma, a tak je Canucks odpískán ofsajd.

12:18
    Domácí hokejisté znova jen odevzdali puk svému soupeři a následně odcházejí střídat.

12:48
    Nelson přihrál na levou stranu Chimerovi, který poslal hodně neškodnou střelu směrem na Millera.

13:54
    Ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat přes střední pásmo, kde se likvidují počínající akce obou mužstev.

14:12
    Až nyní se do zakončení dostal Trjamkin, avšak jeho tvrdá rána letěla hodně mimo bránu.

14:57
    Halákova lapačka musela být v akci, když na něj z pravé strany pásma vystřelil Sutter.

14:57
    Následuje komerční přestávka.

15:07
    Od modré nahazoval puk Hutton, ale jeho pokus končí hned na prvním hráči Islanders.

15:54
    Chimera přihrál puk za bránu Leemu, jenže tomu hosté ihned sebrali kotouč z hole.

16:34
    Granlund zpoza klece hledal své spoluhráče, jenže jeho přihrávka našla přesně hůl Chimery.

16:58
    Po zajímavém odrazu puku se k zakončení dostal Sutter, jehož pokus zblokoval bránící hráč domácích až do ochranné sítě.

17:36
    Vancouver jen poslal puk do svého útočného pásma, kde si jej bez větších problémů přebírají domácí.

18:20
    Tavares se dostal do zakončení ze středu útočného pásma, avšak trefil jen bruslí bránícího hráče.

18:59
    Ladd dostal přihrávku před bránu Vancouveru, jenže domácí útočník nedokázal trefit puk, který si následně odkopl.

19:32
    Nelson vystřelil z levého kruhu a jeho pokus Miller vyrazil na Leeho, jehož dorážka končí na betonech hostujícího brankáře.

19:45
    Lee chtěl protlačil puk na Nelsona, jenže kotouč se odrazil od brusle bránícího hráče až pod lapačku Millera.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina utkání, ve které jsme mohli vidět dvě branky. První vstřelili Canucks, a to konkrétně Daniel Sedin, jenž sebral puk Princovi a poté prostřelil Haláka. Isles se však zanedlouho podařilo vyrovnat, když se poprvé v dresu Ostrovanů prosadil Chimera.
    Anthony Beauvillier si udělal o přestávce čas na malé fanoušky.

20:25
    Domácí se nastěhovali do svého útočného pásma, jenže jejich snaha zatím žádnou střelu nepřinesla.

20:51
    Vancouver jen poslal puk na Haláka, který jej přistrčil svým obráncům.

21:10
    Boychuk vystřelil od modré a jeho dělovku přizvedli hosté mimo bránu Vancouveru.

21:30
    Halák si připisuje první zákrok ve druhé třetině, když na něj vystřelil Gaunce.

22:13
    Daniel nahrál do rohu Henrikovi, který následně hledal Erikssona před bránou Islanders, od které se kotouč odrazil do Haláka.

22:49
    Eriksson se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, které Halák vyrazil za svou klec.

23:18
    Hutton nahrával před bránu Islanders, avšak zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

24:04
    Ostrované jsou nyní trochu zatlačeni, když se domácí hokejisté nemohou dostat ani přes středovou čáru.

24:17
    Aktivita hostům přináší první přesilovou hru, protože je na dvě minuty za držení vyloučen domácí Nick Leddy (NYI).

24:30
    Domácí vyjeli do útoku, jenže se dostali do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

24:57
    Edlerovu střelu z pravé strany Halák vyrazil svým betonem.

25:15
    Hickey nyní vložil hůl do střely Daniela Sedina, která by zřejmě mířila až za záda Haláka.

25:36
    Islanders se následně podařilo dostat puk přes všechny čáry.

25:55
    Kotouč je opět až za bránou Millera, odkud Hutton rozjede další útok Vancouveru.

26:19
    Domácí hokejisté tedy přežili své první oslabení a Leddy se vrací na ledovou plochu.

27:03
    Ostrované se následně dostali do útočného pásma, ale domácí zde příliš dlouho nevydrželi.

27:38
    Leddy udržel puk v útočné třetině, kde ho následně přihrál Hickeymu, jenž poslal na párek jednoho z bránících hráčů a poté přihrával k pravé tyči, kde byl NIKOLAJ KULJOMIN, jenž už napálil puk do odkryté brány. Asistence: John Tavares, Thomas Hickey.
    27:38 Nikolaj KULJOMIN - 2:1

28:03
    Vancouver nyní jen nahodil puk na Haláka, který jej ukryl ve své lapačce.

28:03

28:41
    Lee poslal přihrávku naslepo na druhou stranu útočného pásma a jeho pas našel přesně hokejku Nelsona, jehož okamžitá střela proletěla těsně kolem brány Canucks.

29:16
    Seidenberg poslal puk do útočného pásma, kde se od zadního mantinelu mohl odrazit před najíždějícího Quineho, jenže Miller dobře přečetl hru a kotouč si sebral.

29:27
    Od modré pálil Leddy a Quine dokázal jeho pokus tečovat, ale Miller byl dobře postavený a puk má ve své moci.

30:09
    Prince vyslal hodně nepříjemnou střelu směrem na bránu Vancouveru, která nakonec Millera trefila do jeho betonu a hostující brankář následně přikryl puk svou lapačkou.

30:09
    Hra bude pokračovat po reklamní pauze.

30:42
    Vancouver se snaží dostat do svého útočného pásma, ale Islanders nyní velmi dobře brání svou modrou čáru.

31:29
    Puk je opět v obranné třetině hostujících, kde se ho domácí snaží nahánět kolem mantinel.

31:46
    Ladd nahrával zpoza brány Cizikasovi, jenže tento pas si bránící hráči pohlídali.

31:59
    Halák musel zasáhnout proti tvrdé střele Burrowse, kterou slovenský brankář vyrazil za svou klec.

32:09
    Islanders následně jen vyhodili puk přes celé kluziště, takže je domácím odpískán icing.

32:26
    Kotouč znova letí přes všechny čáry, a tak je tu další zakázané uvolnění New Yorku.

32:30
    Edler poslal puk přímo do lapačky Haláka a domácí hokejisté konečně mohou odejít vystřídat.

32:45
    Islanders ujeli ve dvou na jednoho, když celou akci nakonec řešil svou střelou Strome, který jen trefil beton Millera.

33:25
    Sbisa zachránil puk v útočné třetině, jinak by totiž Islanders ujeli do dalšího přečíslení.

33:48
    Chimera přihrával puk Nelsonovi, avšak toho si hosté uhlídali.

34:17
    Gudbranson vyhodil puk do hlediště. Bylo to však s pomocí mantinelu, takže se bude vhazovat před bránou Millera.

34:39
    Boychuk tečoval vyhození Canucks na svou střídačku. Vhazuje se tedy ve středovém kruhu.

35:02
    Tavares nahrál k tyči Baileymu, který mu chtěl puk vrátit, jenže tento pas si už pohlídali hosté.

35:44
    Islanders drželi hostující pod zámkem, jenže John Tavares (NYI) podrazil Huttona, a dostává tak dvě minuty.

35:56
    Domácí vyhráli následné vhazování a puk ihned letí přes celé kluziště.

36:12
    Miller je opět ve hře, protože k němu přiletělo další vyhození domácích.

36:30
    Canucks využívají přesilovou hru! Hutton nahrál puk Horvatovi, jehož střelu zblokovali domácí za svou klec, jenže kotouč se od zadního mantinelu odrazil znova na hůl hostujícího útočníka, který už následně nahrál před zcela prázdnou bránu MARKUSI GRANLUNDOVI, jenž už měl velmi jednoduchou úlohu. Asistence: Bo Horvat, Ben Hutton.
    36:30 Markus GRANLUND - 2:2

37:22
    Eriksson se hnal sám na Haláka, jenže jej stihla dojet obranná dvojice Islanders, a ti už se postarali o to, aby švédský útočník nezakončil.

37:58
    Granlund poslal puk směrem na bránu Islanders a Halák jeho střelu ukrývá ve své lapačce.

38:24
    Granlund to nyní zkusil z velkého úhlu a jeho pokus jen skončil na betonech Haláka.

38:45
    Islanders se následně vydali do rychlého protiútoku, který zakončil střelou Prince a Miller jeho pokus vyrazil svou holí.

38:58
    Po vyhraném vhazování střílel od modré Hickey a střela domácího obránce orazítkovala břevno hostující klece!

39:10
    Vancouver se při svém založení útoku dostal do ofsajdu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

39:20
    Ben Hutton (VAN) poslal puk přesně do ochranné sítě, takže dostává dvě minuty za zdržování hry. Islanders tedy budou hrát svou první přesilovou hru.

39:46
    Tavares dostal pas na pravou stranu, odkud vystřelil a jeho pokus jen proletěl těsně mimo bránu.

39:58
    Nelson nahrával zpoza brány dobře postavenému Stromemu, jenž zakončoval do prázdné brány, jenže domácí útočník kotouč netrefil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině opět padly dvě branky, když se tentokrát do vedení dostali domácí, které do něj svou brankou poslal Kuljomin. Canucks však poté využili svou přesilovou hru, když Horvat předložil puk Granlundovi, který tak stanovil skóre po dvou třetinách na 2:2.

40:10
    Domácí ještě třetí třetinu začínají přesilovou hrou.

40:30
    Nelson se dostal hned do dvou velkých šancí, jenže obě jeho střely dokázal Miller vyrazit, a drží tak Vancouver ve hře.

40:49
    Vancouveru se následně podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

40:58
    Domácím navíc nevyšla jejich rozehrávka, takže je Islanders odpískáno zakázané uvolnění.

41:20
    Hutton se vrací z trestné lavice do hry, a Vancouver tak přežil své první oslabení.

41:54
    Daniel Sedin vystřelil bekhendem a Halák jen prodloužil puk na druhou stranu pásma.

42:35
    Horvat se snažil projít přes de Haana, ale domácí obránce si vedl dobře a hostujícího útočníka přes sebe nepustil.

42:43
    Kotouč je sražen mimo kluziště a vhazovat se bude v obranné třetině Islanders.

43:12
    Prince byl u modré čáry sražen, takže se do útočného pásma dostal dříve než Strome s pukem, a tak je domácím odpískán ofsajd.

43:18
    Kuljomin se protlačil do zakončení, které zpomalil Edler a puk následně skončil v lapačce Millera.

43:45
    Jack Skille (VAN) zcela zbytečně oslabuje svůj tým, když dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.

44:25
    Bailey poslal hodně schovanou střelu a Miller byl ve své bráně dobře postavený, takže ho kotouč trefil.

44:47
    Vancouveru se podařilo protlačit puk do středního pásma.

45:06
    Prince se parádně dostal až před bránu Vancouveru, kde chtěl ještě přihrát před prázdnou Laddovi, jenže ten nedostal puk do brány Canucks.

45:49
    Vancouver tedy přežil i své druhé oslabení.

46:04
    Střela Erikssona byla přizvednuta až do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před bránou Haláka.

46:04

46:32
    De Haan ještě poslal puk do útočného pásma před středovou čárou, a tak je domácím odpískán icing.

46:53
    Kotouč je tečován na střídačku domácích.

47:06
    Nelson parádně viděl najíždějícího Leddyho, kterého našel svým křižným pasem, ale obránce Isles následně netrefil bránu.

47:49
    Horvat se dostal do zakončení z levé strany pásma, ale jeho pokus letěl mimo bránu domácích.

48:12
    Cizikas poslal puk směrem na bránu Vancouveru, kde ještě nebezpečně dorážel Ladd, ale Miller udržel puk před brankovou čárou.

48:28
    Střelu Henrika Sedina musel Halák vykopnout svým betonem mimo bránu Islanders.

49:11
    Domácí celek uzavřel hosty v jeho obranné třetině a střelu Boychuka vyrazil Miller přímo mezi kruhy, kde se k puku dostal CAL CLUTTERBUCK, jenž už ho poslal do brány Vancouveru. Asistence: Johny Boychuk, Alan Quine.
    49:11 Cal CLUTTERBUCK - 3:2

50:01
    Domácí hokejisté už jsou znova ve svém útočném pásmu, kde se rychle snaží přidat další branku.

50:35
    Vancouver zatím ve třetí třetině poslal na bránu domácích pouhou jedinou střelu!

50:42
    Hosté navíc poslali puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před jejich bránou.

50:50
    ANDREW LADD se konečně dočkává a dává svůj první gól v dresu Islanders! Leddy přihrál puk za sebe na modrou, kde byl právě LADD a jeho dělovka se otřela o nohu bránícího hráče přesně za záda Millera. Asistence: Nick Leddy, Adam Pelech.
    50:50 Andrew LADD - 4:2

51:27
    Kotouč je v obranném pásmu domácích, kde se o něj svádí souboj u mantinelu.

51:50
    Eriksson posunul puk na najíždějícího Henrika Sedina, jehož střelu Halák vyrazil mimo svou klec.

52:26
    Domácí se snaží uklidnit hru a už se příliš nikam neženou.

52:58
    Burrows nahrál puk za sebe na Dorsetta, jehož střelu domácí brankář zneškodnil.

53:25
    Chimera jen poslal puk do útočného pásma, kam si pro něj jel Ladd, ale zde na něj byla přesila hráčů v bílém.

53:56
    Edlerova střela z hodně velkého úhlu končí na boční síti domácí klece.

54:13
    Vancouver poslal puk přes celé kluziště, takže je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

54:28
    Eriksson nahrál do pravého kruhu Henriku Sedinovi, jehož pokus však zblokoval padající hráč Islanders.

54:57
    Daniel Sedin od modré čáry nahodil puk na bránu Islanders, kde jí Halák jen vyboxoval svou vyrážečkou.

55:32
    Domácí hokejisté se dostali do ofsajdového postavení.

56:09
    Edler parádně našel Granlunda, jenže ten jen promáchl.

56:31
    Seidenberg pouze poslal puk do středního pásma, kde si ho ihned přebírá Hutton.

56:49
    Hostující hokejisté se dostávají do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:49
    Zřejmě zbytek utkání se dohraje až po komerční pauze.

57:26
    Nahození Huttona blokují domácí, kteří následně dostávají puk mimo své obranné pásmo.

57:46
    Miller míří na svou střídačku!

58:12
    Kuljomin se snažil trefit prázdnou bránu, jenže minul, a domácím je tak odpískán icing.

58:32
    Boychukovi se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

58:54
    Kuljomin se nyní s pukem dostal až za červenou, odkud vystřelil, ale i nyní minul.

59:19
    Střela Henrika Sedina končí přesně ve výstroji slovenského brankáře.

59:36
    Jeden z hostujících hráčů se snažil zasunout puk zpoza klece, ale Halák byl u tyče připravený.

59:55
    Islanders vyhodili puk ze svého obranného pásma, kde ho Hutton ve středním pásmu sestřelil vysokou holí, takže se ještě bude vhazovat v obranné třetině Canucks.

I v poslední dvacetiminutovce byly k vidění dvě branky, které tentokrát vstřelili pouze domácí hokejisté, když nejdříve poslal Islanders do vedení Clutterbuck, na kterého ještě navázel Ladd, pro nějž to byla jeho první trefa po přestupu. New York Islanders tedy nakonec poráží Vancouver 4:2.

Jaroslav Halák (NYI) – 30 zákroků, 93,8 %

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího utkání zase někdy na počtenou. (03:44:10)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 10. Chimera (Lee, B. Nelson), 28. N. Kuljomin (Tavares, Hickey), 50. Clutterbuck (Boychuk, Quine), 51. Ladd (Leddy, Pelech) – 5. D. Sedin, 37. Markus Granlund (Horvat, B. Hutton)

New York Islanders: Halák – Leddy, Pelech, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Jo. Bailey, Tavares (C), Clutterbuck – Lee, B. Nelson, Chimera – Prince, R. Strome, Quine – Ladd, Cizikas, N. Kuljomin.
    Vancouver Canucks: R. Miller – B. Hutton, Gudbranson, Sbisa, Larsen, Trjamkin, Edler – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Markus Granlund, Brandon Sutter, Baertschi – Burrows, Horvat, Skille – B. Gaunce, Dorsett, Chaput.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Berg, Brisebois