Vítkovice – Liberec 3:1 (po pr.) | IFK Helsinky – Linköping 0:1 (kon.) | JYP – Bern 3:3 (kon.)
Växjö – SaiPa 4:2 (po pr.) | HV71 – Sparta 0:5 (kon.) | Fribourg – Kuopio 3:2 (po pr.)
Frölunda – Eisbären 4:1 (kon.)
Frölunda HC
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Eisbären Berlín
Úterý 08.11.2016, 20:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:14:36)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes zvítězili hlavně po vydařených přesilovkách, když využili hned tři. Za domácí se postupně trefili Grundström, Grundström, Rosseli-Olsen a Olofsson. Za hosty se dnes střelecky prosadil jen Gervais. Dále tak postupuje Frölunda, která v celkovém součtu 10-2 vyřadila Eisbären Berlin z Ligy mistrů.

59:23 Victor OLOFSSON - 4:1

59:23
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Domácí využívají dnes již třetí přesilovku a zvyšují na 4:1! VICTOR OLOFSSON se dostal ke střele z mezikruží a kotouč poslal přesně k levé tyči Cüpperovy svatyně. Cüpper se po kotouči natahoval marně. Asistence: Jacob Larsson a Casey Wellman.

58:44
    Hosté hrají ve čtyřech.

58:34
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Micki DuPont – 2 min., podražení).

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k Bakalovi a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

57:30
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Cüpper však zatím odolává.

56:44
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Barry Tallackson – 2 min., hrubost).

56:21
    Střelu Müllera od modré dokázal Bakala vyrazit mimo tři tyče.

56:15
    Hosté se usadili s kotoučem v útočném pásmu.

55:09
    Talbot napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho tvrdou ránu však Bakala dokázal chytit a opět tak podržel svůj tým.

54:28
    Nyberg se snažil vystřelit z mezikruží. Nedovolil mu to však jeden z obránců, který do jeho střely vložil hokejku a kotouč tak zblokoval mimo tři tyče.
    53:10 Mats ROSSELI-OLSEN - 3:1

53:10
    Domácí využívají další přesilovku a opět vedou o dvě branky! Donovan vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho střelu dokázal Cüpper vyrazit pouze před sebe, kde se nacházel MATS ROSSELI-OLSEN, a ten už neměl problém poslat kotouč do poloodkryté klece. Asistence: Carl Grundström a Matt Donovan.

52:50
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Kyle Wilson – 2 min., podražení).

52:24
    Hosté po vstřelené brance dostali větší chuť do hry, ale pokud by ještě chtěli pomýšlet na postup, museli by vstřelit šest branek.

51:54
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
    50:44 Bruno GERVAIS - 2:1

50:44
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Hosté snižují na 2:1! BRUNO GERVAIS napřáhl ke střele od modré čáry a kotouč po jeho tvrdé ráně skončil až v síti! Asistence: Barry Tallackson.

50:41
    Talbot se dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus však Bakala dokázal chytit do své lapačky.

49:39
    Nyberg vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus však Cüpper dobře viděl a kotouč tak v pohodě chytil.

49:10
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se přesune před Bakalu.

48:25

47:42
    Jedovatou střelu z mezikruží, o kterou se postaral Olofsson, zablokoval jeden z obránců.

47:19
    Busch poslal před branku kotouč zpoza branky. Tam se však k němu dostal pouze Donovan, který ho následně poslal mimo vlastní pásmo.

46:55
    Komerční přestávka.

46:54
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

46:14
    Střelu jednoho z domácích hráčů od modré zblokoval jeden z obránců do rohu kluziště.

45:19
    Oba týmy hrají v poklidném tempu a ani jeden z týmů se nikam příliš nežene.

44:04
    Hosté si mezi sebou příliš neporozuměli v obranném pásmu a vše za ně musel řešit Cüpper, který vyhodil kotouč do středního pásma.

43:06
    Tvrdou střelu DuPonta od modré čáry dokázal zblokovat jeden z obránců mimo tři tyče.

42:23
    MacQueen dostal kotoučem do obličeje a okamžitě po přerušení hry odjel do kabiny.

41:26
    Tallackson se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Jeho jedovatou střelu však Bakala opět dokázal skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče.

40:48
    Jeden z hostujících hráčů pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka odjela střídat.

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly závěrečné třetiny a s kotoučem ihned spěchají do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:39.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě jsme žádnou branku neviděli a stav utkání je tak stále 2:0. Hosté se ve druhé třetině trochu vzchopili a přeci jenom se dostali do pár zajímavých šancí. Frölundu však zatím drží skvěle chytající Bakala a stav utkání je tak takový, jaký je.

40:00

39:49
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a ve druhé třetině tedy žádnou branku pravděpodobně neuvidíme.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

38:06
    MacQueen se řítil s kotoučem sám proti Bakalovi, toho však prostřelit nedokázal, neboť kotouč poslal pouze do Bakalovo lapačky.

37:58
    Domácí momentálně přehrávají svého soupeře a prakticky ho nepouštějí ke kotouči.

36:44
    Tvrdá střela jednoho z domácích hráčů od modré čáry skončila jen těsně vedle levé tyče Cüpperovy svatyně.

36:09
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

35:22

34:22

33:51
    Olsen se opět dostal ke střele z mezikruží, ale i tentokrát na Cüppera nevyzrál.

33:29
    Olsen se dostal ke střele z mezikruží. Jeho ránu ale dokázal Cüpper skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče.

33:08
    Larsson dostal nabito na modrou čáru. Jeho tvrdý pokus od modré však dokázal Cüpper vyrazit mimo tři tyče.

32:22
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Darin Olver – 2 min., hákování).

32:05
    Vesalainen si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

31:11
    Střelu Larssona od modré čáry dokázal zablokovat jeden z obránců, který si do jeho střely lehl.

30:45
    Hosté střídají brankáře. Místo Vehanena přijíždí do brankoviště Cüpper.

30:21
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

29:08
    Vesalainen napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho tvrdý pokus však Vehanen dokázal vyrazit svým levým betonem do rohu kluziště.

28:33

28:03
    Ziegler se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až ke střele z levého kruhu. Jeho následný pokus však vyrazil Bakala do ochranné sítě.

27:15

27:08
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a sami tak poslali kotouč do útočného pásma.

26:33
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Casey Wellman.

26:18
    Ehn si sjel s kotoučem z modré čáry do mezikruží, odkud vypálil na branku. Jeho pokus však Vehanen dokázal vyrazit mimo tři tyče.

25:27
    Ehn poslal před branku přihrávku od levého mantinelu. Tam se už už dostával ke kotouči Ikonen. Nakonec však na něj nedosáhl svou holí.

24:13
    MacQueen dostal skvělou přihrávku před Bakalu zpoza branky. Jeho následný střelecký pokus z první však Bakala dokázal skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče.

23:05
    Ehn se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho střela však skončila vedle pravé tyče.

22:41
    Lasu vyslal na branku střelu z levého kruhu. Jeho povedený střelecký pokus však Vehanen dokázal vyrazit do rohu kluziště.

22:03
    Ziegler se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho tvrdý pokus však Bakala vyrazil do ochranné sítě.

21:34

20:47
    Domácí ztratili kotouč ve středním pásmu a hrát tak mohou hosté.

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:50.

První třetina je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:0. První branky jsme se dnes dočkali už po minutě a půl, kdy se dokázal střelecky prosadit Grundström. Ten stejný hráč poté zvýšil na 2:0 v 11. minutě, když dokázal šikovně tečovat střelu Donovana od modré čáry. Hosté se zatím prakticky do žádné větší šance nedostali a stav utkání je tak po první třetině 2:0.

20:00

19:18
    Nyberg se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až do útočného pásma, kde o něj ale vzápětí přišel.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:14

18:04

17:15
    Hostům se dnes přesilovky vůbec, ale vůbec nedaří.

16:50

16:39
    Domácí dokázali vyhodit kotouč pryč ze svého pásma a mohou tak jít vystřídat.

16:04
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Robin Figren – 2 min., sekání).

15:30
    Olver se dostal ke kotouči v mezikruží. Vystřelit se mu však nepodařilo, neboť mu kotouč vypíchl z hole jeden z obránců.

14:19
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

13:58

13:46

13:03
    Olofsson se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Jeho pokus však Vehanen dokázal vyrazit do rohu kluziště.

12:31
    Larsson napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho střelecký pokus však skončil mimo tři tyče.

11:55
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

11:46
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Barry Tallackson – 2 min., podražení).
    10:36 Carl GRUNDSTRÖM - 2:0

10:36
    Domácí využívají přesilovou hru a vedou už 2:0! Donovan napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho střelecký pokus ještě před Vehanenem tečoval CARL GRUNDSTRÖM, a ten tak neměl žádnou šanci puk chytit! Asistence: Matt Donovan a Simon Hjalmarsson.

09:46
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

08:38
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Julian Talbot – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

08:09

07:54
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a hosté tak dokázali kotouč vyhodit ze svého pásma.

07:01
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Vehanen však zatím odolává.

06:09

05:57
    Ne však příliš na dlouho, neboť o malou chvíli později přišla nepřesná přihrávka jednoho z nich na modrou čáru a kotouč tak skončil ve středním pásmu.

05:44
    Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.

04:54
    Střelu jednoho z hostujících hráčů od modré čáry dokázal Bakala v pohodě vyrazit mimo tři tyče.

03:57

03:44
    Fischbuch se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho střelecký pokus mířený k bližší tyči však nenadělal Bakalovi větší potíže.

03:34
    Hosté se stále nedokázali s kotoučem usadit na delší dobu v útočném pásmu.

02:46
    Hosté se vůbec nemohou dostat s kotoučem do útočného pásma.

01:57
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Matthew Donovan – 2 min., hákování).
    01:39 Carl GRUNDSTRÖM - 1:0

01:29
    Domácí se dostávají do vedení! Stalberg se dostal ke kotouči těsně před Vehanenem. Jeho následný střelecký pokus z otočky však ještě neskočil v síti. To až dorážka CARLA GRUNDSTRÖMA, který kotouč neměl problém poslat do poloodkryté klece. Asistence: Sebastian Stålberg a Robin Figren.

00:44
    Müller pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se k němu dostal pouze jeden z obránců.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Frölunda Indians: Gustafsson (Bakala) – Donovan, Larsson, Nyberg, Johannesen, Sigalet, Dahlin, Olofsson, Engsund – Hjalmarsson, Lundqvist, Wellman – Vesalainen, Olsen, Lasu – Figren, Stalberg, Grundström – Nyström, Ehn, Ikonen

Eisbären Berlin: Vehanen (Cupper) – DuPont, Müller, Braun, Gervais, Baxmann, Wissmann – Talbot, Tallackson, MacQueen – Ziegler, Wilson, Machacek – Fischbuch, Olver, Petersen – Busch.

První zápas

Po úvodním duelu na ledě celku z hlavního města Německa je o postupujícím takřka rozhodnuto. Favorizovaná Frölunda na půdě německého celku kralovala už od první třetiny, kterou vyhrála 3:1. Švédský celek si poté už jenom vylepšoval pozici a od našich západních sousedů si nakonec odvezl vítězství 6:1. Dvěma brankami se na ledě Eisbärenu blýskl Joel Lundqvist. Pokud chce Berlín postoupit, musí dnes předvést výkon na hranici svých možností.

Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z hokejové Ligy mistrů. Společně se dnes zaměříme na duel, ve kterém bude Frölunda Indians hostit Eisbären Berlin. Duel startuje ve 20 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 2. Grundström (Stålberg, Figren), 11. Grundström (Donovan, Hjalmarsson), 54. Rosseli-Olsen (Grundström, Donovan), 60. Olofsson (Larsson, Wellman) – 51. Gervais (Tallackson)

Frölunda HC: Bakala (Gustafsson) – Donovan, Larsson, Nyberg, Johannesen, Sigalet, Dahlin, Olofsson, Engsund – Hjalmarsson, Lundqvist, Wellman – Vesalainen, Olsen, Lasu – Figren, Stalberg, Grundström – Nyström, Ehn, Ikonen
    Eisbären Berlín: Vehanen (31. Cüpper) – DuPont, Müller, Braun, Gervais, Baxmann, Wissmann – Talbot, Tallackson, MacQueen – Ziegler, Wilson, Machacek – Fischbuch, Olver, Petersen – Busch

Rozhodčí: Kaukokari, Fonselius (both FIN) – Wernström, Hillborg (both SWE)
    01.11.2016
    Eisbären - Frölunda 1:6

Branky a nahrávky: 17. Ziegler – 6. Stålberg (Rosseli-Olsen, Lasu), 12. Lundqvist (Wellman, Sundström), 19. Wellman (Hjalmarsson), 28. Lundqvist (Donovan), 46. Ehn, 49. Sundström (Tömmernes)