Opava – Šumperk 5:6 (po pr.) | Kopřivnice – Vsetín 1:4 (kon.) | Nový Jičín – Technika Brno 4:1 (kon.)
SHK Hodonín – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Písek – David Servis 3:5 (kon.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 3:5 (kon.)
Žďár n/S – Jindř. Hradec 6:2 (kon.) | Nymburk – Kolín 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 8:0 (kon.)
Klášterec nO – Bílina 6:2 (kon.) | Řisuty – Sokolov 5:2 (kon.) | Trutnov – Děčín 5:2 (kon.)
Jablonec n/N – Vrchlabí 5:4 (kon.) | Kobra – Klatovy 3:2 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
Středa 09.11.2016, 18:00 • Bouchalky • 2. liga skupina Střed (ČR) • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u dalšího onlajn přenosu. Dnes budeme sledovat utkání mezi domácím SKLH Žďár nad Sázavou (7. místo, 18. bodů, 48:49) proti poslednímu týmu tabulky KLH Vajgar Jindřichův Hradec (10. místo, 4. body, 29:72)

Poslední odehraná utkání

Žďár se ve svém posledním zápasu představil v sobotu na ledě Pelhřimova. Zápas nabídl velké gólové hody tak si ho rozebere od začátku. V šesté minutě šly do vedení zásluhou Kaňky hostující Plameny. Hosté však neotáleli a ještě během minuty stihli vyrovnat na 1:1. Jenže to bylo od domácích na nějakou chvilku všechno, když gól číslo dva přidal za hosty Kovářů. Ještě během další minuty se prosadil i Beneš a Plameny šly do vedení už 1:3. V 16. minutě přidal další gól T. Střecha a chvíli po něm Gregar. Do konce 1tř. stihli ještě domácí snížit na 2:5. Druhá třetina začala lépe pro domácí když se trefil Kopic a snížil na 3:5, ale hosté si zásluhou O. Kovářů v oslabení vzali náskok zpátky a po 2tř. šli tak do kabin za vedení 3:6. Třetí dějství začali opět lépe domácím po trefě Kopice, který snížil opět na rozdíl jen dvou gólu na 4:6. Následně se však trefili zas žďárští. Konkrétně podruhé v zápase T. Střecha. Další gól vstřelili naopak domácí – Bezděk na 5:7 v přesilovce. Zhruba v polovině 3tř. se prosadili zase naopak žďárští, když se trefil Kunstmüller. Pelhřimov sice zásluhou Plachého stihl ještě snížit na 6:8, ale to bylo málo. Do konce zápasu se už neprosadil ani jeden tým a Plameny si tak pod Zelenou horu odvezly všechny tři body po vysoké výhře 6:8.

HC LM Pelhřimov 6:8 SKLH Žďár n/S
    Branky a nahrávky: 8. Vysloužil (Kubát, Kopic), 20. Vysloužil (Plachý, Kubát), 21. Kopic (Hadrava Martin), 41. Kopic (Vysloužil, Plachý), 50. Bezděk (Vysloužil), 58. Plachý (Vysloužil, Kubát) – 6. Kaňka (Hort), 9. Kovářů (Střecha, Půža), 10. Beneš (Vítek), 16. Střecha (Smejkal), 17. Gregar (Bureš), 28. Kovářů (Gregar), 46. Střecha, 50. Kunstmüller (Gragar, Bureš)
    _______________________________________________

J. Hradec svoje poslední utkání odehrál doma proti Nymburku. Začátek zápasu vyšel jednoznačně lépe pro hosty když se postupně trefili Arnošt, Knesl a Barbora, který poslal hosty do vedení už 0:3. Do konce 2tř. však domácí stihli snížit zásluhou Heldáka na 2:3. Ve druhé třetině přidali další gól hosté, když se trefil Kříž a poslal tak Nymburk do vedení 2:4. Domácí se v druhé třetině vůbec neprosadili. Až v té třetí. Konkrétně Šmerha z přesilovky, který tak snížil na 3:5. Toto však bylo od obou týmu vše a Nymburk si tím pojistil první místo v tabulce a okradl tak domácí J. Hradec o všechny tři body na jejich vlastním ledě po výhře 3:5.

KLH Jindřichův Hradec 3:5 HC Nymburk
    18. Heldák (Lazorišák, Zderadička), 20. Heldák (Kohút), 42. Šmerha (Heldák) – 3. Arnošt (Novák), 7. Knesl (Pýcha, Bičiště), 16. Barbora (Rittig), 20. Smejkal (Pýcha), 26. Kříž (Pýcha)

Kohút ...5. bodů (3+2)

Poslední vzájemné utkání se hrálo na ledě J. Hradce.
    Začátek vyšel dobře Plamenům, když se trefili postupně Červenka, Kaňka a Kolda. Žďár tak hned z kraje zápasu vedl už 0:3. Domácí stihli do konce 1tř. zásluhou Kundráta snížit na 1:3. Ve druhé třetině však začaly gólové hody – nejprve na straně J. Hradce když se prosadili: Lazorišák 3x, Šmerha 2x a Kohút. Za Plameny snížil ještě do konce 2tř Plachý na 7:4. Jenže co se stalo ve 2tř. na hostující straně tak se v té poslední stalo na té domácí. J. Hradec vypadl na 3tř. totálně ze hry a Plameny jim to i se štěstím hořce oplatily, když se prosadil nejprve ve 3tř. Červenka, poté Pleva 2x a v poslední minutě zápasu otočil skóre na svou stranu Žďár po trefě Bureše. Konečný stav zápasu vyzněl tedy dobře pro Plameny, když si za výhru 7:8 připsaly tři body do tabulky.

KLH Vajgar J. Hradec 7:8 SKLH Žďár n/S
    9. Kundrát (Lazorišák, Bureš), 23. Lazorišák (Kohút), 25. Lazorišák (Kundrát), 28. Šmerha (Heldák), 31. Lazorišák, 33. Šmerha (Bureš, Vantuch), 35. Kohút (Zderadička) – 1. Červenka (Beneš, Pleva), 3. Kaňka (Kunstmüller, Pleva), 5. Kolda (Gregar), 39. Plachý (Kaňka, Kunstmüller), 48. Červenka (Gregar), 52. Pleva (Plachý), 60. Pleva, 60. Bureš.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Půža, Smejkal, Vítek M., Kolda, Hort, Beneš, Pleva – Gregar, Kovářů, Juráň, Pazourek, Kunstmüller, Bureš, Červenka, Paták, Krupka, Kaňka, Kuřítko, Vítek D., Střecha T.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Formánek (Pírs) – Tržil, Růžek, Pípal, Bureš, Straka, Kohút, Zderadička – Bastl, Vantuch, Beran, Lazorišák, Svatuška, Bílek, Hotař, Jindra, Kundrát, Heldák, Furch

Rozhodčí: Netopil – Zedník, Komínek.

00:01

00:34
    K první střele zápasu se dostali domácí – konkrétně Gregar. Ten ale pouze vyprášil výstroj hostujícího brankáře.

01:24
    Na puku jsou za svojí bránou domácí a rozjíždí další útočnou akci.

02:25
    Ke střele se snažil mezi kruhy dostat Červenka, ale puk se k němu nakonec nedostal a jen těsně ho minul.

03:35
    Žďár právě vstřelil branku!

Plameny jdou do vedení. Gregar našel svojí nahrávkou LUKÁŠE BUREŠE, který si šikovně obehrál hostujícího gólmana, kterému následně šikovně zavěsil puk do horní poloviny brány. Asistence: Martin Gregar

04:42
    Do další pěkné šance se dostali opět domácí hráči, ale výsledek tentokrát bez úspěchu.

05:13
    Na malou chvíli teď zamkli hosté domácí Plameny, ale ti si vše v klidu pohlídaly a nedovolily jim žádnou výraznější šanci.

07:04
    Sám teď mohl uhánět na Řehoře hostující Lazorišák, ale na přihrávku jen těsně nedosáhl a z šance tak nic nebylo.

08:30
    Střela Bureše z levého kruhu těsně minula Formánkovu bránu.

09:11
    Sám Před Řehořem se dostal ke střele Kundrát, ale napálil kotouč pouze do Řehořovi výstroje.

09:59
    Těsně před Formánek tečoval puk Červenka, ale ten si střelu pohlídal a ukryl pod lapačkou.

10:30
    Střelu jednoho z hostujících si pohlídal Řehoř, který nelenil a okamžitě poslal puk zpět do hry. Puku se tak ujali domácí a otočili hru na druhou stranu.

12:11
    Hned ze střídačky se dostal k puku Juráň, který vybruslil až před Formánka kterému nastřelil kotouč pouze do jeho výstroje. Bude se vhazovat.

12:47
    Po parádní kombinaci domácích v útočném pásmu zazvonila za Formánkem tyč.

13:17

Žďár odskakuje už na dvoubrankové vedení. Kaňka našel nahrávkou LUKÁŠE PATÁKA, který pěknou střelou překonal Formánka a navýšil tak náskok Žďáru už na – 2:0. Asistence: Michal Kaňka, Ondřej Kovářů

15:09
    Plameny se usadili opět v útočném pásmu a kombinují před Formánkem.

16:41
    Zakázané uvolnění na hostující straně. Bude se vhazovat před Formánkem.

17:56
    Hosté mohli snížit. Do obrovské šance se dostal před Řehořem osamocený Jindra, ale domácí brankář stihl zaklapnout betony a puk schovat.

18:33

Parádní akci teď předvedly domácí Plameny. Červenka si krásnou otočkou obehrál jednoho z hostujících obránců následně skrz brankoviště našel nahrávkou MARTINA KUŘÍTKA, který neměl sebemenší problém doťuknout puk do hostující brány. Asistence: Martin Červenka

18:33
    Střídání v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec: ze hřiště odchází Formánek, přichází Pírs.

20:00

V první třetině se prosazovali pouze domácí hráči. Nejprve se po pěkné akci prosadil Bureš. Potom se střelou prosadil Paták a následně do opuštěné brány dorážel Kuřítko. Hosté měli také pár slibných šancí, ale proměnit se jim ani jedno nepodařilo. Stav je tak 3:0 pro Plameny. Druhá třetina začne cca od 18:52.

20:01

20:54
    Vajgar na chvíli zamkl Plameny v jejich obranném pásmu a domácí se ujali puku a hru přenesli na druhou stranu.

22:16
    Střelu Kuřítka vytečoval jeden ze žďárských mimo bránu hostů.

23:14
    Dobrou nahrávku dostal mezi kruhy Juráň, ten ale puk do brány svojí střelou nedostal.

23:46
    Bude následovat vhazování před Řehořem.

24:58
    Hra se teď přelívá s jedné strany na druhou , ale žádná šance se ani u jednoho týmu nenaskytla. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

25:33
    Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Heldák – 2 min., hákování).

26:10
    Plameny se usadili v útočném pásmu, ale žádnou šanci si zatím nevytvořily.

26:44
    Přesilovka domácích zatím nic moc. Bude se vhazovat před Pírsem.

27:33

28:23
    Střelu Půži od modré vyrazil Pírs mimo svojí bránu.

28:32
    Vajgar právě vstřelil branku!

Vajgar snižuje. Na modré čáře se dostal ke kotouči JAN JINDRA, který pěknou střelou do víka překonal Řehoře. Asistence: Ota Lazorišák, Adolf Straka

28:50
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Vítek D. – 2 min., sekání).

29:22

Vajgar dává další branku. Mezi kruhy dostal nahrávku ANTONÍN BASTL, který pěknou střelou překonal Řehoře. Asistence: Simon Beran

30:29
    Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Bureš – 2 min., hákování).

31:25
    Jeden z domácí obránců nahodil kotouč před brankoviště, kde stáli dva domácí útočníci. Ti, ale dorazit puk za Pírsova záda nedokázali.

32:29

33:07
    Do šance se dostal po pěkném vybruslení až před bránu Střecha jenže tu vyrazil hostující brankář do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

34:15
    Dobrou nahrávku mezi kruhy dostal Červenka, jenže svojí střelou pouze vyprášil Pírsovi výstroj.

35:19
    Sám až před brankáře si vybruslil domácí Paták, který ho ale svojí kličkou překonat nedokázal.

36:08
    Vítek nabízel nahrávku před bránu kde stál Střecha, jenže přihrávka ho těsně minula a doklouzala až na druhou stranu kluziště.

36:58
    Bude se vhazovat před Řehořem.

37:23

Plameny odskakují opět na dvoubrankové vedení. Po přihrávce před brankoviště z hole Kaňky se prosazuje LUKÁŠ PATÁK. Asistence: Michal Kaňka, Marcel Juráň

38:33

Paták nastřelil puk před bránu kde měl připravenou hokejku na teč MARCEL JURÁŇ, který se jen lehce dotkl kotouče a ten mezi betonama Pírse propadl až do brány. Asistence: Lukáš Paták, Josef Kolda

39:35
    Do šance se ještě těsně před koncem 2tř. dostali hosté, jenže Řehoř v pohodě zasáhl a puk schoval ve výstroji.

40:00

Ve druhé třetině nejprve snížili hosté dvěma góli na 2:3, ale domácí neotáleli a přidali další dva góly po kterých odskočili na vedení 5:2. Třetí třetina začne cca od 19:45.

40:01

40:51
    Do slibné šance se hnali hosté, ale v konečné fázi si nepředali nahrávku. Ze šance tak nic nebylo.

41:31
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Kovářů – 2 min., hákování).

42:18
    Až před Pírse si šikovně vybruslil Bureš, ale nepřekonal ho.

43:22
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Kolda – 2 min., sekání).

43:33
    Domácí jsou ve čtyřech.

44:20
    Domácí vyhazují a osvobozují se.

44:40
    Vajgar je na puku a snaží se rozehrát ještě aspoň jednu přesilovkovou akci.

45:22

47:02
    Do pěkné šance si sám vybruslil Kuřítko, ale puk do brány nedostal a hra se následně přesunula na druhou polovinu.

48:29
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Gregar – 2 min., podražení).

48:59
    Vajgar se hned usadil v útočném pásmu a kombinuje.

50:29

51:24
    K beckhendové střele se dostal na levém kruhu Beneš, ale jeho střelu si brankář pohlídal.

52:00
    Ke střele se mezi kruhy dostal Střecha. Ten ale poslal puk mimo bránu.

52:39
    Po střele jednoho z domácích zazvonila za Pírsem Tyč!

53:45
    Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Pípal – 2 min., nedovolené bránění).

54:29
    Hosté ujeli dva na jednoho, když se dostal následně ke střele Bílek, jenže jeho střelu efektivním zákrokem zpracoval Řehoř a nedopustil tak žádné komplikace.

55:45

56:14
    Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Furch – 2 min., napadení).

56:29
    Sám na Řehoře uháněl Bastl. Ten byl ale faulovaný a pojede tak trestné střílení.

56:29
    S tím si Řehoř v pohodě poradil. Stav je tak stále 5:2 pro domácí.

57:00
    Do konce zápasu zbývají poslední tři minuty.

57:25
    Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Bastl – 2 min., nedovolené bránění).

58:09

Žďár přesilovku využívá. Po parádní střele od modré čáry se prosazuje PETR BENEŠ. Asistence: Michal Kaňka

59:06
    Žďár ještě v poslední minutě kombinuje před Pírsem, ale zatím bez výsledku.

Plameny nakonec uhájily roli favorita. Po první třetině sice vedli 3:0. Jenže ve druhém dějství hosté utkání zdramatizovali na 3:2. Domácí však přidali další dva góly a po 2tř. šli tak do šaten za vedení už 5:2. Ve třetí třetině domácí zásluhou Beneše přidali ještě jeden gól v přesilovce. Konečný stav po šedesátí minutách tedy – 6:2 pro Plameny. Ode mě je to pro dnešek vše a příště na počtenou. (20:26:55)

Jakub Janů

Branky a nahrávky: 4. Bureš (Gregar), 14. Paták (Kaňka, Kovářů), 19. Kuřítko (Červenka), 38. Paták (Kaňka, Juráň), 39. Juráň (Paták, Kolda), 59. Beneš (Kaňka) – 29. Jindra (Lazorišák, Straka), 30. Bastl (Beran)

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Formánek (od 19. Pírs) – Tržil, Růžek, Pípal, Bureš, Straka, Kohút, Zderadička – Bastl, Vantuch, Beran, Lazorišák, Svatuška, Bílek, Hotař, Jindra, Kundrát, Heldák, Furch

Rozhodčí: Netopil – Zedník, Komínek