Zürich – Lugano 4:2 (po pr.)
ZSC Lions
4:2 (2:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Lugano
Středa 09.11.2016, 19:45 • Kunsteisbahn im Chreis • Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále
    Lions Zurych postoupil do čtvrtfinále Champions Hockey League

Je za námi velmi napínavé utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. To ale netrvalo dlouho, protože už po minutě a sedmi sekundách propálil dnes vynikajícího Merzlikinse Roman Wick. Lions tak poráží Lugano 5:3 a po zásluze si zahrají čtvrtfinále proti švédskému Vaxjo. (22:17:42)

61:07 WICK - 4:2

61:07
    Lions právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Čtvrtfinále bude čekat Lions Zurych. Muž s dresem nejlepšího střelce týmu, ROMAN WICK rozhoduje utkání tvrdou střelou z první. Asistence: Severin Blindenbacher.

60:51
    Blindenbachr přihrál Rundbladovi, ten ale neměl seřízená mířidla.

60:01

Protože Lions po šedesáti minutách vedou 3:2 a stejným výsledkem skončilo první utkání tohoto dvojzápasu, ale ve prospěch Lugana, uvidíme desetiminutové prodloužení. Teď je na řadě rychlá tříminutová pauza.

60:00

59:45
    A Blindenbacher je nadále aktivní, ale i přes jeho snahu nás prodloužení asi nemine.

59:30
    Lions už najíždějí do pásma a ihned pálil Blindenbacher.

59:16
    Domácí si vzali time out.

59:16
    Tony Martensson hodně zavaří svému týmu, je vyloučen za hákování.

59:15
    Roman Wick si hodně dlouho rozmýšlel střelu, až byl nakonec se svou pozicí spokojený a vypálil. Merzlikins byl ale opět na místě.

58:43
    Domácí mají výhodu a uvidíme ještě jednu přesilovku, pokud Lions nedají gól.

57:05
    Buergler se dostal po chybě Sjegrena ke kotouči, ale obrana si jej pohlídala, a tak domácí mohli jít s pukem dopředu.

56:35
    Pomalu se blíží konec třetí třetiny a vypadá to, že nás čeká prodloužení.

56:11
    Rychlou střelu po buly ukázal Alessio Bertaggia, ale Flueler ji viděl a také vytěstnil.

56:02
    Do dobré pozice se dosal Roman Wick, ale vystřelil jen do dobře povyjetého Merzlikinse.

55:28
    Thoresen se snažil přihrávkou z rohu kluziště hledat někoho před bránou, jeho záměr ale vystihli obránci Lugana.

54:54
    Curych sice nějakou chvíli pobyl v pásmu soupeře, ale žádná střela z toho nevyplynula.

54:19
    Lions vyhráli vhazování ve středním pásmu a nahodili puk za Merzlinkise.

53:46
    Hofmann vybídl ke střele Brunnera, na tom si ale pochutnal Flueler.

53:10

52:35
    Nakonec se střelou přispěchal Burgler.

52:22
    Lugano kombinuje v pásmu a hledá ideální pozici pro zakončení.

51:51
    Pokud by Lugano přesilovku využilo, byli by domácí ve velkých problémech.

51:10
    Wick bude muset za seknutí do hokejky Vauclaira na trestnou lavici.

50:38
    Ale ve velké šanci se ocitl na druh straně Brunner, prezentoval se rychlou střelou z pravého kruhu, Flueler proti němu ale vytasil svou lapačku.

49:33
    Geering si pěkně vyjel z rohu a vypálil, ale Merzlikins dál svůj tým drží. Teď je Lugano pod tlakem Lions.

48:37
    Baltisberger byl dalším, kdo střílel, ale i on se stal obětí dobrého zákroku Merzlinkise, podobně jako předtím WIlson. Šanci Cuntiho ještě předtím zastavil rybičkou jeden z hostujících obránců.

48:04
    Cunti posílal puk na teč před bránu, hokejku žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

47:10
    Třetí třetina je zatím nejvyrovnanější částí zápasu, Lugano hodně vylepšilo svou hru a je hodně nebezpečné.

46:36
    Klasen dostal na puk na Brunnera, který byl úplně sám před Fluelerem, ale nedokázal za něj puk propasírovat.

45:24
    Cunti se dostal do zajímavé pozice, ale blíž ke čtvrtfinále svůj tým nepřiblížil.

44:45
    Kotouč u střídaček vypadl ze hřiště, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

44:02
    Klasen se předvedl i v obraném pásmu, když nejprve zblokoval střelu Curychu a pak se hned vydal dopředu.

43:02
    Julien Vauclair teď ukázal, že kromě likvidačních zákroků zvládá i hokej, jeho střela z levé strany ale Fluelera nepřekvapila.

41:57
    Zachrison se prodral do útočného pásma, z mezikruží vystřelil, ta rána ale byla vytečována mimo.

41:35
    Lapierre prověřil Fluelera z pravé strany.

40:40
    Brunner si vyměnil puk se Sandellem a vypálil, Flueler chytá.

40:01
    Připomínám, že domácí začínají třetí část zápasu v oslabení.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 21:32.

Druhá třetina přinesla dobrý hokej, ale stále jsme v situaci, kdy není o ničem rozhodnuto, pokud domácí vyhrají jen o gól, půjde se do prodloužení. Curich má sice mnohem více ze hry a svého soupeře jasně přehrává, ale Lugano dokáže využít z minima maximum. Nejprve dal sice dvoubrankové vedení hostům Thoresen, pak ale vrátil Lugano do hry Klasen. Vyzdvihnout musíme také brankáře hostů Merzlikinse, který předvádí jeden skvělý zákrok za druhým.

40:00

39:56
    Teď už se vylučovat bude. Sannitz byl sražen zemi krosčekem od Siegenthaler. Domácí mohou cítit křivdu, protože tento zákrok se s tím předchozím Vauclaira nedal srovnat.

39:25
    Z opakovaných záběrů je vidět i krev na plexi Shannona. Ryan Shennon ale ukázal, že je to tvrďák a bez řečí a velkého polehávání se odporoučel z ledu. Žádný z rozhodčích si ale zákroku nevšiml a tak se bude pokračovat v pěti na obou stranách.

39:25
    Ryan Shannon ležel na zemi a držel se za obličej, dostal od Vauclaira nepříjemnou ránu do obličeje úplně mimo hru. Shannon se po chvíli zvedl a odešel do šatny či na ošetřovnu.

38:42
    Velmi rychlé nohy ukázal Klasen, který pronikal mezi čtyřmi protihráči a až na poslední chvíli byl odstaven od puku.

37:54
    Puk se dostal ze hřiště, bude se vhazovat před Merzlikinsem.
    36:25 KLASEN - 3:2

36:25
    Lugano vstřelilo branku! Lugano je zpět ve hře! LINUS KLASEN dostal přihrávku na modrou, využil, že na ledě bylo hodně prostoru, trochu si ještě popojel blíž k bráně domácích a tvrdým příklepem propálil Fluelera. Asistence: Tony Martensson.

36:03
    Martensson udělal málem velkou hrubku, jeho pas totiž vystihl Cunti, ale naštěstí pro Lugano z toho nebezpečná situace nevznikla.

34:50
    Menší potyčku měli mezi sebou Vauclair s Herzogem a rozhodčí se rozhodl zklidnit vášně a poslal oba na trestnou lavici za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

34:10
    Patrick Geering dostal hodně prostoru a měl i dobrou rychlost. Jeho střelu tečoval bruslí Sartoni, Merzliknis si ale s touto změnou směru střely poradil.

33:50
    Na druhé straně kluziště pak Wick vybízel k zakončení Thoresena.

33:28
    Wick se vrátil do obrany, aby ubránil Vauclaira.

33:02
    Reto Schappi vystřelil na Merzlikinse, trefil ho ale jen do hrudi. Vhazovat se bude po levici gólmana Lugana.

32:00
    Herzog s Pastonim se snažili dorážet střelu od modré čáry.

31:27
    Po nahození Lapierra si Flueler ponechal puk pod rukavicí.

30:40
    Gardner mohl vrátit Lugano do hry, jeho šanci ale zlikvidoval Flueler.

30:23
    Momentálně má tedy do čtvrtfinále Curych.
    29:17 THORESEN - 3:1

29:17
    Nádhernou přesilovkovou kombinaci nám teď předvedli hráči Lions. Puk putoval po trase Blindenbacher – Shannon až k PATRICKU THORESENOVI, který už měl celkem snadnou práci. Asistence: Severin Blindenbacher, Ryan Shannon.

28:55
    Tentokrát to byl po Wickově přihrávce Shannon, kdo střílel.

28:25
    Baltisberger převzal přehrávku od Wicka a vystřelil, Merzlikins byl opět na místě.

28:03
    Tlak domácích donutil hosty k dalšímu faulu. Tentokrát dostává menší trest za hákování Hofmann.

27:03
    Geering, Pestoni a Herzog teď dělají velké problémy obraně Lugana. Merzlikins se musí hodně otáčet.

26:28
    Pestoni střílel z pravé strany po Herzogově pasu.

26:10
    Domácí přesilovku nevyužili, a tak je stále celkové skóre dvojzápasu vyrovnané 4:4.

26:02

25:25
    Nilsson vypálil z pravého kruhu zápěstím, ale efektní zákrok lapačkou předvedl Merzlikins.

24:46
    Baltisberger pálil nebezpečně od modré čáry.

24:02
    První přesilovku si zahrají také domácí. Sedět na trestné bude muset Patrick Zackrisson za podražení.

23:48
    A zákrok si musel připsat i Flueler na druhé straně. Bruner, Klasen a Martensson se postarali o vzruch před brankou domácích.

23:09
    Dalším, kdo otestoval Merzlikina, byl Kenins.

22:27
    Wick po přihrávce Thoresena střílel zápěstím z levého kruhu, kotouč ale na Merzlikina neprošel.

21:51
    Nyní Merzlikins neměl práci nijak těžkou, stačilo zkrotit lapačkou skákavý puk.

21:31
    Velká šance pro domácí, kteří rychle prošli do pásma a Cunti střílel z osy hřiště bekhendem.

20:37
    Vauclair střílel zápěstím z levého kruhu, pro dorážku si jel Klasen, ale Fluelerovi puk nevypadl.

20:13
    Wick s Blindenbacherem kombinují v útočném pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:34.

Počet střel v první třetině: 15:6

První třetina byla jasně v režii domácích, kteří hosty jasně přehrávali, ale taky překvapivě prohrávali brankou Reuilleho. Lions se z toho ale dokázali oklepat a vstřelili dva slepené góly během 17 sekund, když se prosadil nejprve Schappi a po něm Blindenbacher. Pokud tento stav vydrží až do konce, uvidíme prodloužení.

20:00

19:40
    Hra se teď odehrává především ve středním pásmu.

18:55
    A další zákrok musel předvést Merzlikins. Ten se rozhodně v první třetině nenudí.

18:27
    Thoresen s Wickem už zvedali ruce nad hlavu, ale gól to tentokrát není.

17:47
    Blindenbacher se Sjegrenem vymýšlejí další akci domácích Lions.

16:58
    A domácí tím, že v tomto utkání vedou, srovnali celkový účet tohoto zápasu, neboť první utkání prohráli 2:3.
    15:15 BLUDNENBACHER - 2:1

15:15
    A je tu další gól. SEVERIN BLINDENBACHER dostává svůj tým do vedení, když dostal přihrávku od Sjogrena a prostřelil Merzlinkise. Asistence: Mattias Sjogren
    14:58 SCHAPPI - 1:1

14:58
    Domácí jsou přeci jen odměněni za svou aktivitu brankou. RITTO SCHAPPI se dostal k puku po střele Trachslera a neměl problém jej dorazit do odkryté brány. Asistence: Morris Trachsler.

14:30
    Klasen se snažil tečovat a pak dorážet střelu od modré.

13:54
    Další pokus o přechod domácích do útoku přerušuje ofsajd.

13:10
    Lions Curych jsou sice aktivnější, ale i tak prohrávají 0:1. Uvidíme, jak na ně zapůsobí ubráněné oslabení.

12:57

11:30
    Ale domácí si z oslabení nic nedělají a předvedli nebezpečný brejk.

10:57
    Domácí tým se bude bránit ve čtyřech, oslabí jej Thoresen, který se provinil sekáním.

09:43
    Blindenbacherova střela byla zblokovaná, a tak tentokrát Merzlikins nemusel zasahovat.

09:10
    Hosté rozehrávají za svou bránou s vědomím, že už mají v součtu s prvním zápasem dvoubrankový náskok a nemusí se nikam hnát.

08:20
    Hvězda hostů Linus Klasen na sebe poprvé upozornil střelou.

07:55
    Geering střílel zápěstím, lotyšský brankář chytá.

07:15
    Flueler tentokrát další branku nedopustil, když úspěšně vyrazil kotouč po střele hostů.
    05:39 REUILLE - 0:1

05:39
    Lugano vstřelilo branku!
    Sebastien Reuill se ocitl úplně osamocen za obranou domácích a své šance využil, když prostřelil Fluelera. Asistence: Ryan Gardner.

05:15
    A další zákrok Merzlikina, tentokrát střílel z pravého kruhu Geering.

04:46
    Blindenbacher nahazuje do pásma a jeho spoluhráči už o něj bojují u mantinelu.

03:44
    Baltisberger se vytasil s bekhendovým pokusem z levé strany, Merzlikins byl ale dobře postavené u své pravé tyče.

03:09
    A domácí dál tráví čas v útočném pásmu. Zatím jsou podle očekávání aktivnější.

02:12
    Do velké šance se teď dostal Patrick Thoresen. Dostal dobrou přihrávku od Wicka zpoza brány, ale z dobré pozice minul.

02:01
    Shcappi otestovat pozornost Merzlikinse, před kterým ještě málem došlo k teči.

01:15
    Domácí udělali chybu ve středním pásmu a ke střele z mezikruží se tak dostal Gregory Hoffman, jeho rána byla ale sražená nad až do ochranné sítě.

00:52
    A máme tu první zákrok Merzlikinse.

00:20
    Jako první se do útočného pásma dostali domácí.

00:01

Kapitáni obou týmů už se pozdravili s rozhodčími a vše už se pomalu chystá k úvodnímu buly.

Domácí Lions budou hrát v modrých dresech, hosté z Lugana jsou oděni ve žlutém.

Statistiky zahajujících brankářů

Lukas Flueler (ZSC): 7 zápasů, průměr 1,17, úspěšnost 94,9 %, 2 čistá konta
    Elvis Merzlikins (LUG): 7 zápasů, průměr 1,79, úspěšnost 94,5 %, 0 čistých kont

ZSC Lions: Flueler (Schlegel) – Siegenthaler, Blindenbacher, Rundblad, Geering, Marti, Seger, Schappi, Guerra – Thoresen, Wick, Shannon – Kenins, Herzog, Sjorgren – Baltisberger, Cunti, Nilsson – Peston, Kunzle, Trachsler.

HC Lugano: Merzlikins (Manzato) – Morini, Ronchetti, Soondell, Vauclair, Santori, Hirschi, Morini, Ronchetti – Klasen, Zackrisson, Martensson – Brunner, Burgler, Hofmann – Walker, Lampierre, Bertagiga – Gardner, Sannitz, Reuille.

Rozhodčí: Sidorenko, Piechaczek – Borga, Fluri.

Československá stopa

Žádného českého ani slovenského hokejistu dnes v akci neuvidíme.

Nejproduktivnější hráči v Lize mistrů

Lions: Wick 3 body (1+2), Shannon 3 (0+3)

Vzájemné zápasy

Jelikož se oba týmy potkávají ve Švýcarské soutěži, vzájemných zápasů mají plno a velmi dobře se znají. Většinou platí rovnice, že kdo je domácí, vyhrává. Respektive platilo to v osmi z deseti posledních případů. Před svými fanoušky Curych porazil Lugano už třikrát po sobě a podobný výsledek bude potřebovat i dnes, aby mohl pomýšlet na postup do čtvrtfinále.

Připomínám, že v hokejové Ligy mistrů na rozdíl od té fotbalové neplatí pravidlo vstřelené branky na hřišti soupeře, což znamená, že pokud by Curych vyhrál o jednu branku, půjde se do prodloužení, v případě jeho výhry o dvě a více branek postoupí a pokud uvidíme remízu či výhru Lugana, postupuje Lugano.

Poslední vzájemný zápas: Lugano 3:2 Lions (Liga mistrů)
    Poslední vzájemný zápas na ledě Lions: Lions 4:1 Lugano (švýcarská liga)

HC Lugano

Lugáno taktéž reprezentuje švýcarskou soutěž, ve které mu patří 8. místo a je tedy na hraně play-off. Po sérii tří proher (včetně poháru) dokázalo Lugano zvítězit až v prvním zápase osmifinále LM proti Curychu. Venku hokejisté Lugana prohráli čtyři z posledních pěti utkání a na cizích kluzištích mají v domácí lize slabou bilanci 2-0-2-6.

Poslední venkovní zápas: Servette 5:0 Lugano

ZSC Lions

Lions jsou týmem z města Curych, ve švýcarské lize jim patří první místo. Formu ale ideální nemá, už sedmkrát vřadě nedokázal zvítězit v základní hrací době. Doma Lions z posledních sedmi utkání vyhráli jen dva a v domácí soutěži mají domácí bilanci 4-2-3-2.

Poslední domácí zápas: Lions 3:5 Langnau

Přeji pěkný večer všem těm, kteří se dnes rozhodli zakončit den s hokejovou Ligou mistrů. Zbývá doplnit posledního čtvrtfinalistu, který vzejde z dvojice ZSC Lions – HC Lugano. Utkáním vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Schappi (Trachsler), 16. Blidnenbacher (Sjogren), 30. Thoresen (Shannon, Blindenbacher), 62. Wick (Blindenbacher) – 6. Reuille (Gardner), 37. Klasen (Martensson.)

Rozhodčí: Sidorenko, Piechaczek – Borga, Fluri
    01.11.2016
    Lugano - Zürich 3:2

Branky a nahrávky: 20. Hofmann (Bürgler, Brunner), 25. Chiesa (Wilson), 29. Klasen (Zackrisson) – 13. Rundblad, 14. Wick