Barys – Jekatěrinburg 4:0 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 4:5 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Petrohrad 1:7 (kon.)
Viťaz – Čerepovec 4:0 (kon.)
po s.n. (1:2)
Dynamo Moskva
4:5 (2:3, 1:0, 1:1 - 0:0)
CSKA Moskva
Neděle 13.11.2016, 15:00 • VTB Ice Palace • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:04:53)
    Dinamo pŕestřelku s CSKA sice ztratilo, ale domácí uznali, že to byl skvělý zápas a stál za to

Trestné minuty: 17:19

Samostatné nájezdy dospěly až do 11. série, ve které rozhodl Dmitrij Kugryšev a byl tak jediným úspěšným střelcem CSKA v této části utkání. Na jeho první gól zvládl odpovědět Cvetkov, ale na druhou branku už domácí reagovat nemohli, neboť CSKA jelo jako druhé v pořadí. Dramatické utkání je u konce a CSKA si z VTB Ice Palace odváží dva body.

Dmitrij KUGRYŠEV - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
    Rozhodující nájezd zaznamenal DMITRIJ KUGRYŠEV a rozhodl tak o prémiovém bodu pro CSKA Moskva.

11. série
    1:2
    Je rozhodnuto. Na branku Dinama se rozjel Kugryšev a pokusem na Zalivinovu lapačku ukončil střelecké trápení obou týmů. CSKA vítězí 5:4!

11. série
    1:1
    Cvetkov si sice položil gólmana, ale už byl z úhlu a netrefil branku.

10. série
    1:1
    Ničuškina vychytal Zalivin, puk skončil v jeho lapačce.

10. série
    1:1
    Hietanenovi nevyšla bekhendová klička...

9. série
    1:1
    Osnovin vůbec netrefil branku, jedeme dál!

9. série
    1:1
    Kokarev jel pomalu a forhendový blafák byl velmi čitelný.

8. série
    1:1
    Petrov se dostal moc z úhlu a na zakončení už neměl prostor.

8. série
    1:1
    Čebykinovu střelu vyrazil Sorokin.

7. série
    1:1
    Ožiganův bekhendový blafák vystihl gólman Zalivin. Pokračujeme dále.

7. série
    1:1
    Karpova vychytal pozorný Sorokin.

6. série
    1:1
    Kugryšev opět neuspěl, tohle je už docela dlouhé...

6. série
    1:1
    Kokujevovi ujel puk od hole, ten tak vůbec nezakončil.

5. série
    1:1
    Kuzmenkovi sjel puk z hole a nedokázal pořádně zakončit.

5. série
    1:1
    Rybakov si rozhýbal gólmana, ale bekhend za brankovou čáru nezasunul.

4. série
    1:1
    Se svým druhým pokusem neuspěl ani Kugryšev, Zalivin scvakl betony včas.

4. série
    1:1
    Cvetkovovi ale druhý pokus nevyšel, Sorokina nepřekvapil.

3. série
    1:1
    Cvetkov srovnal, když si posunul gólmana a zasunul do volného prostoru.

3. série
    0:1
    Kugryšev dal a přiblížil CSKA výhře.

2. série
    0:0
    Dugin mířil na lapačku, ale Sorokin vyrazil.

0:0
    Jako první jel hostující Scott, ale forhendový blafák neproměnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Pětiminutové prodloužení nerozhodlo, byť v něm měli hosté dlouhou přesilovku. Branící trojice ale předvedla heroický výkon, ubránila remízový stav a dotáhla zápas do samostatných nájezdů!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Tělegin měl na holi rozhodnutí, ale netrefil poloodkrytou branku!

64:39
    Zalivin si poradili se střelou Světlakova z první, puk je v rohu.

64:06
    Kugryševovu střelu vyrazil Zalivin a domácí poté ihned vyhodili. Mohou střídat!

63:25
    Bránící trojice je už hodně unavená, pouze stínuje a hlídá nejdůležitější místa.

62:18
    Hosté využívají více prostoru k jednodušší kombinaci, chce to ale více střílet.

61:31
    CSKA má velkou šanci rozhodnout, neboť si po faulu Daniila Tarasova zahraje přesilovku. Tarasov se provinil vysokou holí a dostal trest na 2+2 minuty.

61:25
    Domácí se vydali do brejku dvou na jednoho, Galimovovu střelu ale Sorokin vyrazil do rohu.

61:15
    Dinamo hrálo chviličku ve třech, neboť jeden z hráčů byl bez hole, přesto to domácí přečkali bez újmy.

60:23
    Ničuškinova střela skončila nad brankou Zalivina, CSKA je ale i nadále v útoku.

60:01

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, byť byli domácí blízko. Zalivin dlouho odolával tlaku soupeře, jenže nakonec gól Andreje Kutějkina nestačil. V 55. minutě srovnal na 4:4 Igor Ožiganov a dostal zápas do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    Zalivin srazil nahození ze středního pásma do rohu kluziště, už to vypadá, že se dočkáme prodloužení.

58:43
    Domácí publikum teď reklamovalo, že CSKA hrálo v šesti, pokračuje se ale ve hře bez přerušení.

57:44
    Oba týmy se nyní snaží neudělat chybu, která by v konečném účtování mohla znamenal nulový bodový zisk. Hraje se opatrně.

57:05
    Petrov z rohu kluziště přihrál na modrou, odkud přišlo nepříjemné nahození na Zalivina. Ten toho moc neviděl, přesto zvládl nebezpečnou situaci pokrýt a zabránil nejhoršímu.

56:36
    Sorokin vyrazil nahození Tarasova, puk opustil ledovou plochu, vhazuje se tak v pásmu CSKA.

56:16
    Nahození z rohu prolétlo kolem gólmana hostů, ten s trochou štěstí vytlačil puk do rohu.

55:47
    Hosté se nyní ubránili náznaku výpadu Dinama, vhazuje se po pravici gólmana Sorokina.
    54:48 Igor OŽIGANOV - 4:4

54:48
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Už je ale srovnáno! Ve středním pásmu se k puku dostal IGOR OŽIGANOV, prokličkoval se až před Zalivina a pohotovou střelou upravil na 4:4. Začínáme tak od nuly! Asistence: Denis Děnisov, Ilja Sorokin.

54:40
    Kurgyšev si sjel do dobré pozice a z levého kruhu zamířil na zadní tyč. Zalivin vyrazil.

54:02
    Další přesilovka pro CSKA a šance tohoto týmu na srovnání. Alexej Sopin dostal dvě minuty za hákování.

53:33
    Zalivin nyní čelil nepříjemnému pokusu z rohu kluziště, poradil si i s tímto.

52:45
    Hietanen pouze posunul puk do středního pásma. Tohle ale domácím ve spojení s dobrou obranou stačí.

51:10
    Hosté začínají stupňovat tlak, rádi by dnes odjeli s bodovým ziskem, ale k vynikajícímu Zalivinovi se teď přidali i obránci Dinama.

50:20
    Přesilovka CSKA je u konce, Galimov je na ledové ploše.

49:29
    Domácí vyhodili a okamžitě zamířili střídat.

48:49
    Zalivin je jako chobotnice, v brankovišti se dokáže roztáhnout a pokrýt i ty nejvzdálenější kouty své branky.

48:20
    Aby těch vyloučení nebylo málo, tak je tu další. Na straně Dinama byl za držení hole vyloučen Ansel Galimov.

47:12
    Ožiganov nyní zastavil další rodící se průnik Dinama, jeho zásluhou tak hra skončila v rohu kluziště.
    46:08 Andrej KUTĚJKIN - 4:3

46:08
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Dinamo dokonalo obrat a už vede 4:3! Na levé straně se do střely položil ANDREJ KUTĚJKIN a i když při ráně upadl, dokázal Sorokina prostřelit! Asistence: Alexej Cvetkov, Martinš Karsums.

45:15
    Opět se bude vylučovat, nyní ale na straně CSKA. Dvě minuty za podražení dostal Grigorij Panin.

44:41
    Dinamo své oslabení zvládlo a opět tak hraje v plném počtu.

44:32
    Dalším střílejícím byl Kiselevič, Zalivin si ale puk našel a skryl jej v lapačce.
    43:36 Dva pokusy hostů, zejména ten Ožiganův byl nebezpečný

43:36
    Rychlá kombinace hostů skončila tvrdou ranou Ožiganova, dělovka nakonec skončila mimo ledovou plochu.

42:41
    Hosté si zahrají přesilovku, Mat Robinson totiž dostal dvě minuty za držení.

42:10
    Ten nyní pro jistotu přikryl puk před dotírajícím Podšendjalovem a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.

41:50
    Domácí publikum žene své oblíbence do útoku, ti jsou usazeni před Sorokinem.

41:00
    I třetí třetina začala velice aktivně a to z obou stran.

Trestné minuty: 7:17

Máme za sebou čtyřicet minut hry a drama pokračuje. Sice jsme neviděli takové brankové hody, jako v první části, ale hokej se hrál velice akční a pohledný. Hlavními aktéry se stali oba brankáři, kteří byli úspěšní až do 38. minuty, kdy na současných 3:3 srovnal Daniil Tarasov. O drama do třetí třetiny je tak postaráno.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Z mezikruží vystřelil hostující Světlakov a jelikož neuspěl a Zalivin si připsal další úspěch, mohl se pouze chytit za hlavu.

38:40
    Pokračuje svižný zápas, nyní to jsou zase hosté, kdo se usadil v pásmu, dvě tvrdé rány vyslal Kiselevič, ale jednu mu zblokoval obránce a tu druhou lapil připravený Zalivin.
    37:50 Daniil TARASOV - 3:3

37:50
    A je srovnáno! Hosté už sice hráli v plném počtu, jenže Dinamo pokračovalo v náporu. Od mantinelu si blíže středu sjel Karpov, vyslal střelu švihem a od u brankoviště ležícího DANIILA TARASOVA se puk dostal za Sorokina! Asistence: Maxim Karpov, Jegor Dugin.

37:40
    Pěknou střelu vyslal Višněvskij, Sorokin ale i nadále drží jednobrankový náskok svého týmu.

36:50
    Domácím se nedaří, puk opět letí až k Zalivinovi. A přesilovka se už přehoupla do druhé poloviny.

36:06
    Kutějkinovo nahození od modré čáry pouze prolétlo vedle Sorokinovy branky, hosté vzápětí vyhodili přes všechny čáry.

35:46
    Další vyloučení na straně hostů, Grigorij Panin dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

35:33
    Hosté pokračují v aktivně vedeném utkání a stále víří v pásmu před Zalivinem.

34:23
    Jak Jakov Rylov, tak i Greg Scott dostali pětiminutové tresty za bitku.

34:23
    Máme tu bitku, do sebe se před Zalivinem pustili domácí Jakov Rylov a hostující Greg Scott. Jasným vítězem šarvátky bez rukavic se stal hostující Scott, který soka dostal na led.

33:33
    CSKA je už v plném počtu, Kugryšev se vrátil do hry.

33:20
    Přesilovka Dinama se chýlí ke svému konci, domácí tým v ní moc nepředvedl...

32:36
    A nyní hosté vyhodili přes všechny čáry až k Zalivinovi.

32:04
    Sorokin na brankovišti zachoval klid a veškeré pokusy o střelu dokázal odrazit.

31:33
    Vylučuje se na straně CSKA, Dmitrij Kugryšev dostal dvouminutový trest za sekání.
    30:30 Zalivin je zatím k nepřekonání

30:30
    Zalivin je teď pod plnou palbou, na brankovišti předvádí jeden skvělý zákrok za druhým a drží tak stav 2:3!

29:58
    A další závar před Zalivinem. Nyní jej zakončil tvrdou ranou Kiselevič, trefil ale pouze před ním stojícího obránce.

28:50
    Delší nápor hostů v útočném pásmu ukončil až pozorně bránící Kokarev, který vyvezl puk do bezpečí.

28:06
    Ve středním pásmu se k puku dostal domácí Galimov, nabral obrovskou rychlost, přesprintoval obránce, ale na Sorokina si nepřišel.Ten skvěle vykryl úhel a přerušil hru.

27:36
    Zakázané uvolnění domácích, Podšendjalov na prudkou přihrávku nedosáhl.

26:31
    Od modré čáry nahazoval na Zalivina puk Sergejev, puk ale k brankáři neprošel, rána byla nepřesná.

26:00
    Petrov je zpátky na ledové ploše, CSKA se celkem v poklidu ubránilo.

25:17
    Další rána od modré, nyní gólman CSKA zasahovat nemusel, puk skončil na zadním mantinelu.

25:11
    Prudkou ránu od modré vyslal Kutějkin, Sorokin schoval puk ve své výstroji.

24:16
    Úvodní útok domácích se nevydařil, puk je v jejich obranném pásmu.

24:00
    Akce domácích byla přerušena, ale nemusí zoufat, k dispozici totiž dostanou přesilovou hru. CSKA hrálo v šesti. Trest odpyká Kirill Petrov.

22:50
    Hra se v úvodu druhé třetiny přelévá ze strany na stranu, nyní s pukem kličkuje hostující Světlakov a hledá si prostor pro střelu.

21:17
    Parádní stahovačku předvedl domácí Dugin, dostal se až před Sorokina, byl už ale příliš blízko a gólmana CSKA nepřekonal.

20:36
    Přes obránce střílel hostující Světlakov, jeho rána z pravého křídla skončila u pozorného Zalivina.

Trestné minuty: 2:6

Je za námi první třetina, která byla opravdu velmi akční. Hosté do zápasu vlétli jako velká voda a už ve 12. minuté vedli po gólech Alexandera Popova, Dmitrije Kugryševa a Kirilla Petrova 0:3! Lazušin zmizel na střídačku a do branky Dinama se postavil Zalivin. Ten už za svá záda puk nepustil, naopak domácí se trefili hned dvakrát. Využili k tomu přesilovku pět na tři a radost svým fanouškům udělali Martinš Karsums a Jegor Dugin. Rázem tu máme zcela otevřený výsledek, což slibuje dramatickou podívanou i do dalších třetin.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Už to vypadalo, že se Dinamu podaří ještě jeden brejk dvou na jednoho, nakonec se ale hosté stačili vrátit a nebezpečnou akci ukončili.

18:50
    Obrovský závar před Zalivinem. Ten se v brankovišti pěkně mrskal a vychytal jak Popova, tak i Sergejeva. Poté přerušil hru a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.

18:04
    Andronov si z rohu vybruslil k brance, jenže z takřka nulového úhlu neměl šanci propasírovat puk za Zalivinova záda.

17:16
    Hosté se po hodné dlouhé době dostali do útočného pásma, slabá střela z pravé strany ale Zalivina nepřekvapila.

16:33
    Samozřejmě pokračuje přesilovka pět na čtyři. A Dinamo je v laufu.
    15:45 Jegor DUGIN - 2:3

15:45
    Už je to jen o gól! Po velkém tlaku vydoloval Hietanen puk zpod ležícího hráče, od něj se dostal k JEGORU DUGINOVI a ten jej nekompromisně napálil pod břevno! 2:3. Asistence: Juuso Hietanen.

15:34
    Tvrdou střelu Karpova Sorokin vyrazil.

14:56
    Další vyloučení na straně hostů, Sergej Andronov vyhodil puk mimo hrací plochu a dostal dvě minuty za zdržování hry. Takže je tu zase přesilovka pět na tři!
    14:29 Martinš KARSUMS - 1:3

14:29
    Přesilovka pět na tři je bleskově využitá, když Cvetkov nahrál na brankoviště, kde stáli hned dva jeho spoluhráči a MARTINŠ KARSUMS zblízka doklepl puk do sítě! Asistence: Ansel Galimov, Alexej Cvetkov.

14:12
    Je tu obrovská šance Dinama na snížení, neboť Maxim Mamin a Bogdan Kiselevič dostali dvouminutové tresty ve stejném čase. Mamin za vražení na hrazení a Kiselevič za podražení.
    14:01 Kokarev trefil z úhlu pouze tyčku!

14:01
    Kokarev byl blizoučko snížení, najel si do pásma, udělal kličku gólmanovi, jenže z úhlu trefil pouze tyčku!

13:19
    CSKA nemá dost a i nadále vyvíjí na soupeře tlak už v obranném pásmu Dinama.

12:37
    Dinamu se teď vůbec nic nedaří, celkem nadějný průnik končí postavením mimo hru.A publiku se už průběh moc nelíbí a dává to najevo.

11:33
    Ve stejném čase opustil Alexander Lazušin svou branku a pustil chytat Alexandera Zalivina.
    11:33 Kirill PETROV - 0:3

11:33
    Tak tohle už zavání lehkým debaklem! Ve středním pásmu se puku chopil KIRILL PETROV, hravě s ním projel až před Lazušina a podél jeho pravé nohy zasunul a upravil na 0:3! Asistence: Alexander Popov.
    11:00 Dmitrij KUGRYŠEV - 0:2

11:00
    Tohle byla poměrně rychle využitá přesilovka. V levém kruhu měl DMITRIJ KUGRYŠEV dostatek prostoru a svižnou střelou procedil puk do sítě. Asistence: Denis Děnisov.

10:42
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje hostující tým. Dvě minuty za podražení dostal Jegor Dugin.

10:14
    Dlouhý pas na Mamina skončil v ofsajdovém postavení, rychlá akce CSKA tak končí neúspěchem.

09:44
    Domácí teď trochu přitvrdili, Martins a po něm i Cvetkov předvedli tvrdé hity u mantinelu.

09:31
    Rozhodčí signalizovali a vzápětí odpískali postavení mimo hru domácího týmu. Zápas je teď hodně rozkouskován a schází mu tempo.

08:56
    Nyní už šel puk vyhozený hostujícími hráči přímo na Lazušinovu branku, takže CSKA střídá, zatímco domácí Dinamo přechází do pozvolného útoku.

08:49
    Stejné provinění tohoto týmu, hosté si tak budou muset odpustit střídání.

08:29
    Zakázané uvolnění CSKA, vhazovat se bude po levici gólmana Sorokina.

07:33
    Domácí Sopin musel velice rychle pospíchat za nahozeným pukem, neboť jej už stíhal protivník. Nakonec se Dinamo dokázalo ubránit.

06:20
    CSKA je vedoucí brankou povzbuzeno a i nadále se tlačí před Lazušina.
    05:13 Alexandr POPOV - 0:1

05:13
    Je tu gól. CSKA se ubránilo, samo se vydalo do protiútoku a na konci celé akce stál před brankou chvíli volný ALEXANDER POPOV, který bekhendem zvedl puk pod horní tyčku! Asistence: Kirill Petrov.

05:00
    Najednou se ale musel ohánět i Sorokin, neboť se před ním objevilo hned duo domácích hráčů.

03:50
    Osnovin se vydal do samostatné akce, projel středním pásmem a po průniku do útočného zakončil z bekhendové strany. Lazušin vyrazil.

02:58
    CSKA je zatím o hodné aktivnější, dokázal to i Popov svým nájezdem po levé straně. Lazušin si připsal další úspěšný zákrok.

02:40
    Zakázané uvolnění hostů. Dinamo si zajisté oddechlo, neboť Tělegin, kdyby zpracoval, jel by sám na Lazušina.

02:15
    Sorokin si připsal první zákrok, zleva na něj střelu příklepem vyslal Kuzněcov.

01:34
    Hostující Sergejev pouze nahodil puk do útočného pásma, za brankou jej pak vybojovali hráči Dinama.

00:21
    CSKA se ihned po buly dostalo do pásma a přišla i Denisovova střela. Lazušin u své levé tyčky kryl.

00:01

Dinamo Moskva: Lazušin (Zalivin) – Robinson, Kutějkin, D. Višněvskij, Hietanen, Makljukov, Rylov, Barancev – A. Galimov, Karsums, Cvetkov – Karpov, Tarasov, Dugin – Sopin, Kokujov, Rybakov – Čebykin, Podšendjalov, A. Kuzněcov – Kokarev (C).

CSKA Moskva: I. Sorokin (Filoněnko) – Ožiganov, Děnisov (C), Kiselevič, Kutuzov, Ar. Sergejev, Panin, K. Alexejev – Světlakov, Kugryšev, Tělegin – K. Petrov, Al. Popov, Andronov – Mamin, Osnovin, Ničuškin – N. Kvartalnov, Kuzmenko, V. Žarkov – Scott.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Šeljanin, Šišlo.

Hráči obou týmů jsou již na ledě, moskevské derby může začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Československá stopa v utkání

Lukáš Kašpar (DMS)

Vzájemná utkání

Oba týmy se v loňské sezóně spolu utkaly čtyřikrát a výhry si rozdělily přesně na půl. Kdo se bude radovat dnes z výhry a strhne pomyslné misky vah na svou stranu?

CSKA Moskva

To armádní celek z CSKA Moskva je na druhém místě ve stejné konferenci a na svém kontě má prozatím čtyřiašedesát bodů. Poslední dva duely Moskvané prohráli na ledě svých soupeřů a dnes by rádi zase chtěli zvítězit. Ovšem Dinamo nebude chtít doma body rozdat a rozhodně neprodá svou kůži lacino, i když je mírným favoritem právě CSKA. Hosté i po odchodu Alexandra Radulova do Montrealu hrají stále v nejvyšších patrech KHL a jsou tedy stále favority na zisk Gagarinova poháru. Nejproduktivnější hráči CSKA jsou Igor Ožiganov (6+10), Jan Muršak (5+11) a Bogdan Kiselevič (1+15).

Dinamo Moskva

Moskevské Dinamo se nachází v tabulce Západní konference na šestém místě. Z osmadvaceti utkání si na své konto připsalo šestačtyřicet bodů a patří tedy mezi silné týmy v této soutěži. Naposledy si hokejisté Dinama Moskva připsali výhru 2:1 po prodloužení nad Čerepovcem, dnes je ale čeká daleko těžší oříšek. Mezi nejproduktivnější hráče Dinama patří Mat Robinson (3+11), Martins Karsums (4+7) a Maxim Karpov (6+4).

Hezké odpoledně přeji všem příznivcům ledního hokeje. Kontinentální liga – KHL má dnes na programu čtyři zápasy a my se v našem online přenosu zaměříme na utkání mezi týmy Dinamo Moskva a CSKA Moskva. Půjde tedy o horké moskevské derby.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 15. Karsums (A. Galimov, Cvetkov), 16. Dugin (Hietanen), 38. Tarasov (Karpov, Dugin), 47. Kutějkin (Cvetkov, Karsums) – 6. Al. Popov (K. Petrov), 11. Kugryšev (Děnisov), 12. K. Petrov (Al. Popov), 55. Ožiganov (Děnisov, I. Sorokin), rozh. náj. Kugryšev