Poprad – Banská Bystrica 3:4 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 7:4 (kon.) | Zvolen – Martin 2:4 (kon.)
Žilina – Trenčín 3:4 (po pr.) | Nitra – Nové Zámky 7:4 (kon.)
HK Nitra
7:4 (1:1, 3:2, 3:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 18.11.2016, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V 21. kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitra aréne v krajskom derby predstavia Nové Zámky.
    Nitra prerušila sériu nepriaznivých výsledkov v strede týždňa, kedy za dva dni vyhrali Corgoni 2 zápasy. Najskôr si v utorok pred vlastnými fanúšikmi poradil aktuálny majster s "dvadsiatkou" futbalovým výsledkom 1:0. Nasledujúci deň Nitra vyhrala na ľade nováčika z Liptovského Mikuláša 2:4. Corgoni si týmito výhrami upevnili tretie miesto v tabuľke so ziskom 41 bodov.
    Nováčikovi z Nových Zámkov patrí v tabuľke ôsme miesto so ziskom 28 bodov. Vedenie Nových Zámkov sa dohodlo aktuálne na rozviazaní spolupráce s obrancom Jurajom Ďurčom, ktorý bol pri minulosezónnom postupe Zámkov do Tipsport ligy. Ďurčo získal aj titul so Zámkami v prvej a druhej lige. V Nových Zámkoch už nebude pokračovať ani útočník Lukáš Hvila, ktorý v tejto sezóne nazbieral 9 bodov za šesť gólov a tri asistencie. Zverenci Júliusa Pénzeša si v stredajšom zápase poradili s dobre hrajúcou Žilinou, keda o svojom víťazstve rozhodli Nové Zámky v druhej tretine, v ktorej strelili 3 góly a v záverečnej treine pečatil výsledok 4:0 Paulovič.
    Vo vzájomných zápasov ťahajú v tejto sezóne za kratší koniec Nové Zámky. Či sa im podarí zvíťaziť v Nitra aréne alebo Corgoni zaznamenajú tretie tohtotýždňové víťazstvo sa dozviete aj z nášho prenosu, na ktorý vás pozývam.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Valent – Milam, Versteeg, Pupák, Mezei, Rais, Ordzovenský, König P., Kuzma – Ručkay, Slovák, Blackwater, Štefanka, Krištof, König D., Macík, Paukovček, Šiška, Chalupa, Ondrušek, Bajtek

HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Brabenec, Saarinen, Bahenský, Pitule, Čaládi, Hudec, Kytnár, Fábry, Paulovič, Rehák, Tábi, Tibenský

Rozhodca: Kubuš, Baluška- Tvrdoň, Synek.

V Nitra aréne nám znie hymna, po ktorej sa vhodí úvodné buly stretnutia.

V sektore pre fanúšikov hostí je aj mnoho priaznivcov z Nových Zámkov. Dnes to vyzerá v Nitra aréne na búrlivú atmosféru.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:07
    Úvodné buly pre hostí, prvú strelu na Valenta vyslal Saarinen.

00:31
    Domáci sa rútili v prečíslení 3 na 1 na hosťujúceho brankára. Blackwater zvolil strelu k pravej tyčke, ktorú brankár hostí vyrazil pravým betónom.

00:33
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrá Nitra pri vylúčení Drtinu za podrazenie.

01:20
    Nitra dala gól!
    Nitra využíva presilovku vďaka gólu MICHALA KRIŠTOFA, ktorý dorazil strelu vyrazenú brankárom hostí do odkrytej bránky. Asistencie: Radoslav Macík, Branislav Mezei.
    01:20 KRIŠTOF - 1:0

01:44
    HC Nové Zámky dali gól!
    Nové Zámky vyrovnávajú stav stretnutia po 24 sekundách, kedy domáci mali zle pokrytých hráčov pred vlastným brankárom a osamotený MILAN KYTNÁR prekonal bezmocného Valenta. Asistencie: Branisla Fábry, Matej Paulovič
    01:44 KYTNÁR - 1:1

01:59
    Nasleduje vhadzovanie pred brankárom hostí.

03:23
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú aj hostia pri vylúčení Krištofa za hákovanie.

04:11
    Čaládi si nakorčuloval na os klziska a nebezpečne vystrelil.

04:50
    Bajtek vybojoval puk a doviezol ho až do útočného pásma.

05:26
    Domáci v plnom počte.

05:38
    Puk na striedačke domácich a vhadzuje sa v strednom pásme.

06:23
    Bajtek si to odvážne namieril z rohu klziska pred Lundströma a preveril jeho schopnosti.

06:59
    Slovák v krátkom časovom slede trikrát nebezpečne zakončoval. Najskôr jeho príklepová strela tesne minula cieľ, neskôr jeho dorážka neslávila úspech a neujal sa ani teč po Milamovej strele od modrej.

07:28
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Lundströmom.

08:41
    Brankár Lundström je ako na strelnici, domáci pália z každej z strany.

09:03
    Hostia boli blízko ku gólu, dokonca ho možno dotlačili aj za bránkovú čiaru, avšak po hvizde hlavého rozhodcu. Ten sa radí s videorozhodcom. Aktívnym na strane hostí bol Paulovič.

09:53
    Rozhodca dotelefonoval a rozpažil ruky, takže sa pokračuje v hre bez zmeny skóre.
    09:53

09:59
    Tretie vhadzovanie po Valentovej pravici v priebehu pár sekúnd. Domáci nedokázali ani raz vyhrať buly a tak sa nevedia zmocniť puku a dostať sa von z obranného pásma.

09:38
    Z protiútoku nebezpečne zakončoval Ručkay, Lundström vyráža na ochrannú sieť.

10:04
    Drtinova strela od modrej končí na hrudi domáceho brankára. Ten hru prerušil a obe mužstvá striedajú.

11:52
    Versteeg rozohráva akciu domácich z hĺbky obranného pásma.

11:58
    Po zákroku brankára hostí nasleduje vhadzovanie.

12:33
    Čaládiho strelu vyráža Valent betónom.

12:53
    Pitule zlomil nôž korčule za domácom bránkou, hra sa odohrávala pred Lundströmom a rozhodca Baluška hru prerušil, aby mohol hráč hostí bezpečne odkorčulovať na striedačku.

13:57
    Bajtek atakoval brankára hostí, ktorý skryl puk do svojej lapačky. Obrana hostí okamžite vyletela proti domácemu útočníkovi a tvrdo ho odstavila od svojho brankára.

15:35
    Kuzma s pukom za vlastným brankárom zakladá útočnú akciu domácich.

15:59
    Fábry zahákoval Königa a rozhodca Baluška poslal oboch hráčov na trestnú lavicu.

16:23
    Vhadzuje sa pred Lundströmom.

17:20
    Pri vylúčení Fábryho za hákovanie a Königa za filmovanie pádu sa hrá 4 na 4.

18:10
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

19:33
    Rais s pukom pri Valentovi čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú počas hry.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli dva rýchle góly v úvode stretnutia. Najskôr v presilovke otvoril skóre Krištof. Následne o 24 sekúnd vyrovnal Kytnár.

Pomer striel v prvej tretine je 16:11.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:22
    Zámky podobne ako v úvode stretnutia sú aj teraz nasťahované po vyhratom buly pred Valentom.

20:43
    Zakázané uvoľnenie Nové Zámky.

21:16
    Puk na ochrannej sieti, vhadzuje sa pred Lundströmom.

21:57
    Rais dostal skvelú prihrávku na os klziska, vystrelil a Lundström zneškodnil jeho pokus efektným semaforom.

22:03
    Tak ako pred pár sekundami brankár hostí predviedol pekný zákrok, tento gól ide na jeho vrub. RICHARD ONDRUŠEK dorazil vyrazený puk brankárom hostí na radosť domácich divákov k pravej tyčke. Asistencie: Filip Bajtek, Samuel Chalupa.
    22:03 ONDRUŠEK - 2:1

22:16
    HENRICH RUČKAY 11 sekúnd po druhom góle pridáva tretín gól domácich po peknej strele k pravej tyčke. Asistencia: Judd Blackwater.
    22:16 RUČKAY - 3:1

22:16
    Oddychový čas hostí.

22:55
    Štefanka strieľa z podobnej pozície ako Ručkay pred pár sekundami, Lundström vyráža pravým betónom.

23:51
    Obrana domácich neustrážila MILAN KYTNÁRA a ten znižuje na rozdiel jedného gólu.Kytnár strelil svoj druhý gól v stretnutí. Asistencie: Zdenek Báhenský, Branislav Fábry.
    23:51 KYTNÁR - 3:2

25:11
    Nitra si zahrá presilovku.

25:25
    Gólový koncert v druhej tretine pokračuje. MIROSLAV PUPÁK využíva presilovku a vracia domácim dvojgólový náskok. Asistencie: Branislav Mezei, Michal Krištof.
    25:25 PUPÁK - 4:2

25:47
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

26:29
    Počas necelých šiestich minút druhej tretiny sme videli v Nitra aréne až 4 góly. Stretnutie sa musí divákom páčiť.

26:46
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Cardwella.

27:33
    Nitra nasťahovaná pred brankárom kombinuje, avšak do zakončenia sa domáci hráči doposiaľ nedostali.

28:30
    Štefanka tvrdo atakoval Drtinu a rozhodca ho poslal na trestnú lavicu. O 17 sekúnd sa začne presilovka hostí.

28:49
    Vyhodený Pupákov puk skončil na striedačke hostí a nešťastne zasiahol jedného z hráčov hostí.

29:08
    Drtinova delovka od modrej skončila na ľavej tyčke domácej bránky.

29:36
    Ďalším vylúčeným hráčom v stretnutí je Brabenec, ktorý nedovolene zastavil unikajúceho Slováka.

30:16
    Ofsajd hostia.

30:33

31:03
    Rozhodca poslal Blackwatera za zákrok na Mäkinena na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

31:40
    Hostia v plnom počte.

31:57
    Presilovku využívajú aj hostia po tom, čo si VÁCLAV ČÍŽEK rukou spracoval prihrávku spoza bránky a následnou strelou z pravého kruhu prekonal domáceho brankára. Asistencie: Kamil Brabenec, Zdenek Bahenský.
    31:57 ČÍŽEK - 4:3

32:25
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

33:55
    V predchádzajúcich sekundách sme videli viacero nepresností na oboch stranách.

34:44
    Chalupova strela príklepom po zaváhaní obrany hostí tesne minula svoj cieľ.

35:45
    Domáci zovreli hostí pred vlastným brankárom. Problémy im robí štvrtá domáca formácia, ktorá dnes hrá dobré stretnutie.

36:58
    Hostia boli opäť blízko ku gólu, zakončenie do odkrytej domácej bránky zneškodnil na bránkovej čiare obranca Pupák.

38:05
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia, hra sa prelieva zo strany na stranu.

38:39
    Akciu domácich zastavila Macíkova strela z medzikružia a zákrok brankára hostí, ktorý hru prerušil.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi, ktorých sme videli až päť. O jeden viac dali domáci a tak vedú po dvoch tretinách 4:3

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:46
    Podobný úvod tretiny ako tie predchádzajúce dnešné. Zámky nasťahované v útočnom pásme.

41:25

42:13
    Zakázané uvoľnenie hostia. Predtým sa však v obrovskej šanci ocitol Dávid König, ktorý zostal sám pred brankárom hostí,, ale jeho blafák skončil na bočnej sieti.

43:10
    RICHARD ONDRUŠEK teraz predviedol zakončenie ako skúsený harcovník, kedy sa dostal za obranu hostí a bekendovým blafákom prekonal brankára hostí. Asistencie: Juraj Štefanka, Peter König.
    43:10 ODNRUŠEK - 5:3

44:01
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

44:31
    Valent vyráža na dvakrát Sandgrénovu delovku do bezpečia.

45:25
    Nové Zámky opäť znižujú na rozdiel jedného gólu po tom, čo MILAN KYTNÁR zužitkoval skvelú prihrávku spoza bránky a strelil svoj tretí gól v stretnutí. Asistencie: Matej Paulovič, Martin Chovan.
    45:25 KYTNÁR - 5:4

46:30
    Hostia opäť nasťahovaní v útočnom pásme.

46:58
    Sandgrenovu strelu chytá Valent na svojej hrudi. Predtým však na opačnej strane zvonila konštrukcia bránky za chrbtom brankára hostí.

48:33
    Bahenského strela letela tesne vedľa pravej tyčky.

49:12
    Marekovi Slovákovi dnes nie je súdené streliť gól. Tentokrát unikol obrane hostí, poslal k ľadu aj Lundströma ale jeho bekendové zakončenie skryl brankár hostí do svojej moci.

50:00
    Vhadzuje sa prd Valentom.

50:15
    Ofsajd Nové Zámky. Obe mužstvá striedajú.

51:01
    Pomer striel v druhej tretine bol 14:4, hostia mali úspešnosť streľby v druhej tretine 50%. Celkovo bol pomer striel po dvoch tretinách 30:15.

51:23
    Valent si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje. Bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

51:54
    Kytnár mohol pridať svoj štvrtý gól v stretnutí. Tentokrát však Valent jeho pokus skryl na dvakrát do svojej moci.

52:30
    Dnešné stretnutie sleduje 2830 divákov.

53:25
    Zakázané uvoľnenie Nitra po tom, ako domácu obranu vyzvŕtal Čaládi a nebezpečne vystrelil z medzikružia.

54:54
    V dlhom súboji o puk v rohu klziska boli úspešnejší domáci hráči.

55:22
    Opäť v mikrosúboji Slovák Lundström bol úspešnejší brankár hostí.

55:55
    Pitule sa zrazil s Mezeiom a následne sa ocitol na ľade. Pomer síl sa však nemení.

56:01
    Po buly v útočnom pásme domácich prišla strela od modrej, ktorá sa dostala až k osamotenému JURAJOVI ŠIŠKOVI a ten nemal problém trafiť odkrytú hosťujúcu bránku. Asistencie: Peter Ordzovenský, Lukáš Paukovček.
    56:01 ŠIŠKA - 6:4

57:15
    Štefankove zakončenie s námahou vyráža brankár hostí.

57:39
    Hudecove zakončenie pomedzi betóny vyráža Valent do rohu klziska.

57:45

58:26
    Macík odpaluje puk cez všetky čiary a píska sa zakázané uvoľnenie. Hostia hrajú bez brankára.

58:42
    Podobný scenár ako pred pár sekundami. Puk letel tesne vedľa pravej tyčky.

58:56
    RADOSLAVOVI MACÍKOVI to tentokrát vyšlo a strieľa siedmy gól domácich. Domáci útočník tentokrát nestrieľal puk z vlastného obranného pásme ale ho z neho vyviezol a z priestoru pred striedačkou hostí trafil opustenú bránku. Asistencie: Matúš Rais.

V stretnutí bohatom na góly si vďaka výhre 7:4 pripisujú do tabuľky tri body domáci hráči. Najlepším za hostí je vyhlásený brankár hostí Joakim Lundström, za domácich Richard Ondrušek, ktorý strelil dva góly v dnešnom stretnutí. (20:28:37)

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 2. Krištof (Macík, Mezei), 23. Ondrušek (Chalupa, Bajtek), 23. Ručkay (Blackwater), 26. Pupák (Mezei, Krištof), 44. Odnrušek (Štefanka, P.), 57. Šiška (Ordzovenský, Paukovček), 59. Macík (Rais) – 2. Kytnár (Paulovič, Fábry), 24. Kytnár (Báhenský, Fábry), 32. Čížek (Brabenec, Bahenský), 46. Kytnár (Paulovič, Chovan)

HC MIKRON Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Brabenec, Saarinen, Bahenský, Pitule, Čaládi, Hudec, Kytnár, Fábry, Paulovič, Rehák, Tábi, Tibenský

Rozhodčí: Kubuš, Baluška- Tvrdoň, Synek