Liberec – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 3:6 (kon.) | Pardubice – Slavia 7:5 (kon.)
Č. Budějovice – HC Litvínov 1:5 (kon.)
HC Motor České Budějovice
1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 24.11.2016, 18:00 • Budvar aréna • DHL Extraliga juniorů • 21. kolo

Ode mne pro tuto chvíli vše, přeji hezký zbytek večera a někdy zase na počtenou! (20:01:21)

Z dnešního duelu si všechny tři body odvážejí do Litvínova hostující hokejisté.

V poslední části hry jsme již branku neviděli.

59:22
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Schmidmayer – 2 min., napadení).

59:01
    Havelkův průnik Němec zastavil včetně následné nebezpečné dorážky.

54:39
    Havlíkovu neposednou ránu Němec dokázal přikrýt a přerušit tak hru.

54:08
    Utkání se v podstatě již jen dohrává.

53:19
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Šulek – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Havelka – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

53:14

51:14
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Tintěra – 2 min., sekání).

50:47
    Výtečný Němec dalším skokem plavmo sebral Severočechům jistý gól.

50:34
    Ofsajd domácích

49:28
    Dva Chemici sami kráčeli na Němce, ale ten pravým betonem situaci vyřešil.

48:41
    Šulkovu střelu Havlík vyrazil

48:20

47:30
    Vochozka sám před brankou netrefil poskakující kotouč.

46:19
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Havlík D. – 2 min., napadení).

46:02

45:10
    Domácí se osvobozují.

44:02

43:30
    Krásná Fenclova individuální akce, ale skvělý Němec ji skokem takřka tygřím zhatil!

41:58
    Tintěrovo nehození od modré čáry nevyvedlo Havlíka z klidu.

41:43
    Střela domácích sražena do ochranné sítě.

41:14
    Machač z dálky prověřil Němcovu pozornost.

41:03
    Zakázané uvolnění domácích.

40:48
    První Němcův zákrok.

40:00
    Střídání v týmu HC Motor České Budějovice: ze hřiště odchází Patera, přichází Němec.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

Druhá třetina byla ve znamení Severočechů, kteří v 31. minutě po sérii střel navýšili svůj náskok. Poté se štěstím bez újmy na skóre přežili dvojnásobné oslabení a v poslední minutě pohodlně prokráčel domácí obranou Bečvář a jeho střelu dorazil za bezmocného Pateru Jícha. Do poslední části hry vstoupí Chemici s čtyřbrankovým náskokem.

40:00

39:17
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Den otevřených dveří v jihočeské obraně pokračuje. Po Bečvářově lehkém průniku přes domácího obránce se z následné dorážky prosazuje JAN JÍCHA. Asistence Jan Bečvář.

38:15
    Brankář Havlík se měl co otáčet ale v dvojnásobném oslabení i s notnou dávkou štěstí svůj tým podržel.

37:53

36:45
    Povedená série šancí, jedno břevno, ale skóre se nepohnulo. Přesilovka 5 na 3 bude ještě pokračovat

35:50
    Nehezký faul kolenem litvínovského hráče. Domácí hráč se bolestivě svíjí.

35:00
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Myšák – 2 min., držení protihráče).

34:06
    Po Havelkově průniku opět veliký zmatek v domácí obraně, který jen s notnou dávkou štěstí neskončil pátým gólem. Puk ležel v brankovišti a nikdo z hostujících útočníků jej nedokázal zasunout do domácí svatyně.

33:51
    Zakázané uvolnění hostí.

33:33
    Svoboda nahodil puk od modré, ale nikdo jej netečoval a tak Havlík bez problémů přerušil hru.

33:18
    Kadilák ani z dorážky nepřekonal pozorného Havlíka

32:07
    Hosté uklidněni tříbrankovým náskokem hrají v pohodě, domácím puky odskakují.

30:30
    Po trestuhodném nedůrazu domácí obrany ze třetí dorážky na domácí branku navyšuje vedení Chemiků DOMINIK BRZEK. Asistence: Jiří Horák, Zdeněk Vébr.

29:10
    Kmecův projektil minul hostující branku.

28:54
    Vochozka se vytočil na osu hřiště ale nedůraznou střelu Havlík kreje.

28:19
    Rolínkova střela z uctivé vzdálenosti.

27:48
    Fencl a po něm Bečvář ve slibných šancích.

27:41
    Dvořákova střela končí v Paterově náruči.

27:30
    Drašar nedokázal zasunout poskakující kotouč za Paterova záda.

25:40
    Hosté jsou při chuti, jmenovitě Brzek prověřil domácího gólmana.

25:10
    Březákova povedená střela nadělala Paterovi potíže.

24:39
    Zakázané uvolnění hostí. Hudrování trenéra domácích nad hrou svých svěřenců se rozléhá po celé hale.

24:02
    Doktorův průnik po pravém křídle byl zakončen slabou střelou.

23:06
    Tintěrova střela vysoko nad branku

22:45
    Havlík raději podržel kotouč po Svobodově střele.

21:02
    Jícha Pateru nepřelstil

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

Prvních deset minut byl k vidění poměrně nezáživný hokej. Skóre otevřel ve 13. minutě domácí Bárta. O tři minuty později srovnal skóre přesnou střelou Vébr a velice podobnou střelou o dvě minuty později poslal Severočechy do vedení Bečvář. V poslední minutě ještě náskok Chemiků navýšil šikovnou tečí Havelka.

20:00

19:21
    Tak to je studená sprcha pro domácí! Jíchovo precizní nahození tečoval MARTIN HAVELKA pod horní tyčku Paterovy branky. Asistence: Josef Jícha.

17:58
    Po chybě v domácí obraně se ke kotouči dostal JAN BEČVÁR a velice podobnou brankou jako Vébr posílá Chemiky do vedení. Asistence: Tomáš Fencl, Josef Jícha.

17:18

15:49
    Dvořák našel volného ZDEŇKA VÉBRA, který přesnou ranou po ledě k levé tyči Paterovy branky srovnává skóre. Asistence: Ondřej Dvořák, Jan Bárdoš.

15:10
    Doktor nadvakrát, ale kotouč do branky neprocpal.

14:20
    Bárta sám před Havlíkem netrefil mezi tři tyče!

12:30
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Z rychlého nenápadného protiútoku se přesně mířenou střelou prosadil JAN BÁRTA. Asistence: Tomáš Vochozka.

12:00
    Bečvář ve slibné šanci pře Paterou.

11:19
    Ani jeden z týmů si nevytvořil pořádnou šanci, více na puku jsou domácí.

09:23
    Šulek nádherně našel Bártu, ale ten střelu prováhal.

07:31
    Rolínkovo lehké nahození končí v lapačce brankáře hostí.

06:47

06:36
    Ofsajd domácích.

06:00
    Drašarova střela skončila na Havlíkově betonu.

05:43

04:47
    Hraje se 4 na 4.

04:30
    Hostím se zatím nedaří usadit se v pásmu domácích

03:43
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Benda – 2 min., podražení).

03:30
    Doktorova lehká střela

02:31
    Po Tintěrově střele zaúřadovala i Havlíkova lapačka.

01:56
    Radošova střela hodně minula branku.

01:00
    Bečvář jako první prověřil Paterovu lapačku.

00:01

Hosté jsou již nastoupeni na modré čáře a čeká se na domácí tým.

HC Motor České Budějovice: Patera – Babchuk, Tintěra, Svoboda, Kmec, Michal, Benda, Radoš – Rolínek, Matys, Doktor, Mařík, Káník, Šulek, Tejko, Vochozka, Bárta, Kadilák.

HC Litvínov: Havlík Š. – Macháč, Franc, Havlík D., Březák, Brzek, Myšák, Dvořák – Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Vébr, Bárdoš, Fencl, Pecka, Horák, Jícha, Havelka.

Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi.

Ledová plocha je již nažehlena, týmy rozbrusleny a za necelé čtyři minuty zápas začne.

Hostující tým HC Litvínov má relativně vyrovnanou výsledkovou bilanci: 9 tříbodových výher, 2 dvoubodové výhry a 8 porážek. Severočeši jsou zatím na 10. místě extraligové tabulky.

Hokejisté HC Motor České Budějovice kráčejí letos soutěží ve velké pohodě a se shodným počtem bodů jako vedoucí Kometa Brno okupují druhé místo v extraligové tabulce.

V rámci 21. kola DHL Extraligy juniorů přivítá domácí HC Motor České Budějovice na svém ledě celek HC Litvínov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Karel Svoboda

Branky a nahrávky: 13. Bárta (Vochozka) – 16. Vébr (Dvořák, Bárdoš), 18. Bečvář (Fencl, Jícha), 20. Havelka (Jícha), 31. Brzek (Horák, Vébr), 40. Bečvář (Jícha)

HC Motor České Budějovice: Patera (40. Němec) – Babchuk, Tintěra, Svoboda, Kmec, Michal, Benda, Radoš – Rolínek, Matys, Doktor, Mařík, Káník, Šulek, Tejko, Vochozka, Bárta, Kadilák.

Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi