Orange 20 – Košice 2:5 (kon.)
HK Orange 20
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
HC Košice
sk Čtvrtek 24.11.2016, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Pôsobenie 20-tky v najvyššej súťaži sa pomaly chýli ku koncu, v Piešťanoch odohrajú nádejní reprezentanti už iba dva zápasy. Dnes bude ich súperom druhý tím tabuľky, HC Košice.

Zverenci Ernesta Bokroša nazbierali doposiaľ v lige chudobné tri body. Hoci bodové hody sa neočakávali, tri sú predsa len asi málo. Topánka reprezentáciu tlačí hlavne v ofenzíve, 16 gólov zo 17 zápasov je naozaj tristná vizitka. Pozitívom sú naopak spoľahlivé výkony brankára Durného, či miestami dobré individuálne výkony, napríklad Hecla.

Košičania sa usadili na druhom mieste tabuľky, s bodovou stratou na lídra s Banskej Bystrice a s už výrazným, 10 bodovým náskokom pred treťou Nitrou. Zdá sa teda, že úvodné duo ligy sa sformovalo, Košičania sa dnes môžu (a veľmi pravdepodobne tak aj spravia) posunúť na prve miesto tabuľky. Už bez piešťanského rodáka Michela Miklíka, ktorý sa s Oceliarmi rozlúčil.

Zápas začína o 18:00.
    Posunú sa dnes Košice na prvú priečku tabuľky?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Orange 20: Durný – Grman, Trška, Pätoprstý, Sádecký, Pataky – Košecký, Jendroľ, Struška, Oško, Andrisik – Hain, Bdžoch, Hecl, Murín, Sloboda – Fereta, Hedera, Vybiral, Jaško, Václav
    Tréner: E. Bokroš

HC Košice: Habal – Vašíček, Deyl, Nagy, Boltun, Hričina – Šedivý, Dudáš, Bartoš, Suja, Bicek – Šmach, Matejka, Šoltés, Milý, Varga – Pavúk, T. Klíma, Hruška
    Tréner: R. Čada

Rozhodca: Fridrich – Tvrdoň, Kacej.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:17
    Sádecký buly vyhral, krátky pobyt reprezentácie v pásme končí icingom Košičanov. Buly pred Habalom.

00:41
    Laco Nagy po pravom krídle všetkým ušiel, jeho strelu švihom z pravého kruhu zastavilo Durného rameno, ani pokračujúca aktivita hostí ku gólu neviedla. Buly pred Durným.

01:53
    Košice dali gól!
    Na gól sa dlho nečakalo, Vargova akcia po ľavom krídle, prihrávka na stred, puk sa odrazil od nohy Šoltésa, Durný reflexívne vyrazil, ale DAVID ŠOLTÉS sa pohotovo zorientoval a sklepol puk do bránky. 0:1.

Asistencia: Varga, Šmach
    01:53 ŠOLTÉS - 0:1

03:33
    Icing domácich.

04:00
    Habal radšej prikryl kĺzajúci sa puk a umožnil obom tímom prestriedať. Bokrošovci stále bez strely na bránku.

04:30
    Hra sa kúskuje, teraz je puk na košickej striedačke, buly v strednom pásme.

04:39
    Hruška sa popri Jaškovi pretlačil do zakončenia, Durný si bližšiu tyč postrážil. Ďalšie buly.

04:47
    2 min. Fereta (S20), držanie

05:52
    Prvá časť presilovky k výstavným asi nepatrí, Košičanom sa nedarí vytvoriť zámok.

06:29
    Až teraz, Deylovu strelu zrazil Struška.

06:49
    Dvadsiatka v plnom počte a pod tlakom Košíc.

07:59
    Sloboda sa pokúšal silou, aj silou vôle, pretlačiť popri ľavom mantineli, nič z toho ale mladíci nevyťažili.

09:00
    Košičania hru kontrolujú, ale akcie smerom dopredu im zatiaľ tiež ktovieako nevychádzajú.

09:04
    Icing Košíc, buly pred Habalom.

09:25
    Habalov prvý vážnejší zákrok, strelu Andrisika spoza kruhov vyrazil do rohu.

11:05
    Dobré napádanie Hričinu za bránkou narobilo domácim zadákom problémy s rozohrávkou, zvládli to však, a po prieniku do pásma po pravom krídle zasahoval Habal. Buly.

11:57
    Šedivého vysoké nahodenie takmer usmernil do bránky Boltun, chýbalo málo.

12:41
    Potlesk si vyslúžil Struška, keď sa v rohu šikovne zbavil obrancu, prešiel do pozície a síce z uhla, ale predsa len ohrozil Habala bekendom. Buly.
    12:41

13:37
    Durného zákrok po propagačnej strele. Buly.

14:07
    Nagy si hľadal priestor pred bránkou, aj si ho našiel, spoza bránky dostal prihrávku a pohotovo zakončil. Durný na dva krát puk chytil. Buly.

14:19
    Habalov zákrok na druhej strane. Momentálne ide o v podstate vyrovnaný zápas.

15:05
    Dobrá robota Sádeckého formácie, ktorá dokázala podržať puk dlhšie v pásme, nuž ale, bez strely na bránku.

15:35
    Výborný defenzívny zákrok Matejku, ktorý sa vrhol rybičkou na ľad a vypichol puk pred Struškom, ktorý by už šiel sám na Habala.

16:07
    HK Orange 20 dalo gól!
    V podstate si o to Košice koledovali. Pekná prihrávka Hecla na stred za kruhy a MATEJ MURÍN strelou z prvej vyrovnal . Pekný gól. 1:1.

Asistencia: Hecl, Hedera
    16:07 MURÍN - 1:1

17:05
    Grman zbytočne váhal s prechodom cez útočnú modrú až vystavil spoluhráča do ofsajdu. Buly.

17:45
    Pätoprstý prihrával dobre spoza brány na nabiehajúceho Sádeckého, prihrávka však bola trochu prudká a Sádeckému odskočila.

18:35
    Hrubá pozičná chyba pri rozohrávke, na modrej ostal sám TIBOR VARGA, dostal puk a zoči voči Durnému s prehľadom rutinéra ponad vyrážačku skóruje. 1:2.

Asistencia: Šoltés, Šmach
    18:35 VARGA - 1:2

18:45
    2 min. Klíma (KOS), držanie

19:15
    2 min. Murín (S20), faul kolenom

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine teda stav 1:2, skórovali Murín a na druhej strane Šoltés s Vargom.

Druhá tretina začne asi o 18:51.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:20
    Pri puku Košičania, Bartoš ho má v pásme.

20:37
    Krásna prihrávka pred bránku a pri pravej tyčke skóruje JIŘÍ BICEK do poloodkrytej bránky. Oceniť treba ale Matejkovu prihrávku. A Košice majú pred sebou ešte krátku presilovku. 1:3.

Asistencia: Matejka, Bartoš
    20:37 BICEK - 1:3

21:17
    Aj dvadsiatka už v plnom počte, prerušená hra a oba tímy striedajú.

21:24
    Buly pred Habalom.

22:15
    Milý si povozil puk po pásme, dostal sa do pozície a z hranice ľavého kruhu vystrelil švihom, Durný s problémami, ale napokon puk chytil. Košičania teraz na ľade dominujú.

22:51
    Murín príklepom zo stredného pásma poslal puk na Habala a získal buly v útočnom pásme.

23:01
    2 min. Matejka (KOS), podrazenie

23:10
    Puk za Durného bránkou.

24:11
    2 min. Šedivý (KOS), podrazenie.

50 sekúnd početnej výhody o dvoch hráčov.

24:30
    Struška sa ocitol po dobrej kombinácii pred bránkou, ale dostal ťažký puk vo finále, s ktorým si neporadil.

25:03
    Košice so štyrmi hráčmi.

26:00
    Zvyšok presilovky je jalový. Nič.

26:17
    Košice v plnom počte a stále s vedením 3:1.

26:49
    Dudáš od modrej vedľa, hostia v pásme.

27:06
    Deylovi utiekol na modrej puk, domáci si môžu na chvíľu vydýchnuť.

27:45
    Snaha o protiútok skončila ofsajdom, Andrisik spravil ten pohyb na modrej navyše. Buly.

28:08
    Sloboda od modrej nahodil na Habala, ten puk videl a vyrazil. Snahu Bokrošovcom uprieť určite nemožno.

29:16
    Nagy spracoval ťažkú prihrávku, ale so zakončením už to mal ťažké, Durný v pohode vyrazil, Košičania ale súpera pritlačili.

29:54
    Deylova nepresná rozohrávka, icing.

30:07
    Buly v strednom pásme, zápas sa preklopil do druhej polovice.

30:18
    Varga v šanci, keď najrýchlejšie dokorčuľoval puk odrazený od zadného mantinelu, Durný jeho strelu chytil.
    30:18

31:15
    Matejka neustál pohyb na korčuliach, spadol, do brejku 2 na 1 vyrazil Sloboda so spoluhráčom, Sloboda to zobral na seba a z ľavého kruhu takmer podstrelil Habalovu vyrážačku. Košický brankár si pripísal dobrý zákrok.
    31:15

33:16
    Aktívnejší sú stále oceliari, držia častejšie puk v pásme.

33:45
    Dvadsiatka ale využíva možnosti na brejk, po ľavej strane sa predral Andrisík, prihral do stredu Oškovi, ten si nespracoval ideálne puk, dokázal však Habala ohroziť. Gól ale nedal.

35:11
    Pohyblivý Milý robí starosti obrane domácich, aj teraz povozil puk a dobre vystrelil z ľavej strany. Zasahoval Durný.

35:28
    2 min. Grman (S20), podrazenie.

36:19
    Prvá minúta presilovky veľa vzruchu nepriniesla.

36:52
    Košecký vystelil puk po plexiskle, ten sa ale zvláštne odrazil na stred, Habal dobre zareagoval, puku šiel naproti, nerozohral ale dokonale, k puku sa dostal Murín a nakoniec ho pretlačil na MAREKA SLOBODU, ktorý do prázdnej bránky znížil. 2:3.

Asistencia: Murín
    36:52 SLOBODA - 2:3

38:15
    Východniari teda presilovku nevyužili, inkasovali v nej ešte aj gól na 2:3.

38:37

39:48
    Presilovka sa mladíkom zatiaľ nedarí. Ofsajd, 12 sekúnd do konca tretiny, buly v strednom pásme.

39:59
    Dobrá Trškova strela od modrej, Habal moc nevidel, dokázal ale puk vyraziť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po dvoch tretinách teda 2:3, vcelku solídne vystúpenie dvadsiatky je k videniu.

Tretia tretina začne asi o 19:42.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Buly pre domácich. Strely na bránu po dvoch tretinách 19:22.

40:46
    A takmer bolo vyrovnané, veľký závar pred poloodkrytou bránkou ale Košičania zažehnali.
    40:46

41:32
    Veľká šanca aj na strane hostí, Suja ostal nekrytý pred bránkou, dostal puk, ale bol asi moc blízko a Durného neprekonal.

42:13
    Klíma z pravej strany netrafil bránku, hra sa prelieva zo strany na stranu.

42:49
    Dobrá strela Vargu spoza pravého kruhu, Durný ramenom vyrazil.

43:33
    Icing domácich po tlaku Boltunovej formácie.

43:57
    Šedivého nahodenie nemohlo Durnému spôsobiť ťažkosti. Buly.

44:25
    Pekné sólo Milého, ktorý sa dostal až pred bránku, tú ale prestrelil.

44:45
    Nagy sa zbavil obrancu, z uhla ale našiel iba pripravenú lapačku domáceho brankára. Košičania v snahe o poisťujúci gól.

45:57
    Dlhý pobyt v pásme na konci ktorého bola Hruškova príležitosť. Košický strelec ale nestrieľal z prvej, hoc asi mal, ale snažil sa kľučkou do protipohybu oklamať brankára. Durný ale dobre zasiahol. Buly.

46:46
    2 min. Grman (S20), napadnutie.

48:11
    Puk za Habalom, stále teda iba o gól.

48:40
    Presilovka ostane nevyužitá.

48:45
    2 min. Milý (KOS), sekanie

49:00
    Presilovka teda na druhej stane, možnosť dvadsiatky vyrovnať skóre.

49:36
    No a gól padol, akurát do siete Durného. Na ľavom krídle vystrelil spoza hráča švihom PETER BARTOŠ a tak trochu nachytal brankára na hruškách. 2:4.

Asistencia: Nagy, Matejka
    49:36 BARTOŠ - 2:4

50:30
    Ešte 15 sekúnd presilovky, aj táto bude nevyužitá.

51:09
    LADISLAV NAGY ukázal cit pre výber miesta, počkal si na puk pri ľavej tyčke a do poloprázdnej bránky dáva piaty gól svojho tímu. 2:5.

51:09 NAGY - 2:5

52:08
    Po pravom krídle sa dostal do pásma Sádecký, kľučkou na stred si vytvoril miesto, jeho strelu spoza kruhov ale vyrazil Habal.

54:30
    Zápas je rozhodnutý, tempo trochu opadlo, hostia majú puk pod kontrolou.

55:41
    Dobre hrajúci Šoltés doviedol puk do pásma, Milý z jeho aktivity nevyťažil.

56:00
    Bude sa vylučovať, menšia bitka pri košickej striedačke.

56:00
    Varga s Hederom, obaja po 2 minúty za údery

56:40
    Hrá sa 4 na 4.

56:57
    2 min. Deyl (KOS), držanie.

A bude sa hrať 4 na 3.

57:32
    Patakyho dlho avizovaná strela skončila zblokovaná, domáci v tlaku.

58:02
    Aj Murínova strela zrazená, už sa hrá 5 na 4.

59:00
    Košice v plnom počte a už len 60 sekúnd do konca.

59:58
    Ešte Milý v šanci, tesne vedľa.

Zápas skončil očakávanou výhrou hostí, v pomere 5:2. Dvadsiatka ale podala jeden zo svojich lepších výkonov, rozhodla rutina.