Ufa – Tomsk 1:0 (kon.) | Perm – Orenburg 3:0 (kon.) | FK Krasnodar – Samara 1:1 (kon.)
Arsenal Tula – Machačkala 1:0 (kon.) | Spartak – Kazaň 2:1 (kon.)
FC Ufa
1:0 (0:0)
FK Tom Tomsk
Pondělí 05.12.2016, 11:00 • Dynamo Stadium. Kapacita: 4,500 diváků. • Ruská Premier Liga • 17. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (12:58:08)

Fauly: 14:22.

Ufa bere z dnešního zápasu všechny tři body! V prvním poločase byl domácí celek i díky Ondřeji Vaňkovi jasně aktivnější. Ve druhé půli to potvrdil vstřelenou brankou, kterou Suchov rozhodl dnešní střetnutí. Následně se hosté tlačili do útoku, ale vyrovnávají branku už vstřelit nedokázali.

90+2

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90
    Z ničeho nic přichází červená karta. Dudijev zcela zbytečně dojel protihráče u rohového praporku a musí jí předčasně pod sprchy.

89
    Ve vyhroceném závěru zápasu neudržel nervy na uzdě střídající Baljajkin a dostává žlutou kartu.

89
    Minutu před koncem se hosté ještě vzchopili k útoku. Bordačev byl aktivní a vybojoval pro svůj tým volný přímý kop.

88
    Už je téměř jasné, že tento zápas rozhodne jedna branka. Ufa si drží soupeře daleko od své branky.

86
    Vaněk byl i u další akci domácího celku. Tentokrát musel už i Kočenkov zasahovat. Přízemní střela Igbouna ale nenadělala velkou škodu.

85
    Čas pro Tomsk neúprosně běží. Hosté se zatím nedostali ani jednou na dostřel branky soupeře.

83
    Ondřej Vaněk byl při další akci domácího celku. Ufa už chce spíše šetřit čas, ale nyní to tak nebylo. Vaněk vysouval Igbouna, ale ten si míč nezpracoval.

82
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Dmitrij Sysujev, přichází Vladimir Zubarev.

80
    Posledních zhruba deset minut pro hosty, aby vstřelenou branou si zajistili alespoň jeden bod za remízu.

78
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Kirill Kombarov, přichází Jevgenij Baljajkin.

77
    Utkání pomalu spěje ke svému konci. Ufa začíná myslet na obranu a zbytečně se netlačí do útoku, chce udržet jednobrankové vedení.

76
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Alexandr Sobolev, přichází Kirill Pogrebňak.

75
    Kombarov si připsal druhý faul během několika málo vteřin a je potrestán žlutou kartou.

74
    Kombarov si pomohl při zpracování rukou a domácí tak mají míč na svých kopačkách.

73
    Ve velké šanci byl nyní domácí Igboun, ale sám před hostujícím brankářem selhal.

71
    Tentokrát byl poslán k zemi hostující kapitán Kombarov. Hosté se tam na malý moment mohli dostat do útoku.

69
    I nadále se Ufa snaží přidat druhou branku zápasu, ale to se zatím nedaří. Igboun pálil jen nad branku soupeře.

67
    Střídání v týmu FK Tom Tomsk: ze hřiště odchází Artem Popov, přichází Pavel Kudrjašov.

66
    Tomsk se snaží držet míč na kopačkách, ale to se nedaří a přichází další faul.
    63. Alexandr SUCHOV - 1:0

63
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ufa jde do vedení. Sysujev zavezl míč do vápna, našel zcela volného ALEXANDRA SUCHOVA, který prostřelil brankáře hostujícího týmu.

62
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Azamat Zasejev, přichází Kehinde Fatai.

61
    Ani hodina hry nepřinesla žádnou větší šanci před jednou z branek. Marcinho šlápl na kopačku Sobolevovi a je pískán faul.

60
    Zasejev zatáhl soupeře za dres a vidí žlutou kartu od rozhodčího.

59
    Lunev musel být připravený. Letěl k němu rohový kop, který ale byl velmi nepřesný. Míč se však odrazil na kopačky útočících hráčů a z dálky prověřil Luneva Popov.

58
    Ufa kombinuje na vlastní polovině trávníku a příliš se nežene do útoku, spíše vyčkává na vhodný okamžik.

56
    Ani jeden tým se ani ve druhém poločase výrazně nežene do útočení. Oba brankáři jsou prakticky bez práce.

55
    Kočenkov tak mohl v klidu rozehrát, ale to se mu příliš nevydařilo. K míči se ihned dostal Sysujev a útok domácího týmu pokračuje.

54
    Do útoku se hnal znovu Vaněk, který je i ve druhém poločase velmi aktivní. Jeho pas před branku ale zkrotil Kočenkov.

52
    Popov se stále nezvedá z trávníku a hra je tak přerušena. Až nyní se hostující hráč zvedl a bude v pořádku pokračovat.

51
    Domácí měli k dispozici volný přímý kop. Vaněk poslal míč do ohně, ale Popov byl faulován a tak akce končí bez střely.

49
    Také na druhé straně Kočenkov musel být připravený. Střídající Marcinho ho hned prověřil. Hostující brankář ale drží svůj tým.

48
    Lunev musel být v pozoru. Popov společně se Sobolevem se vydali do útoku, ale ani jeden z nich nebyl při střele přesný.

47
    Ihned po rozehrání druhého poločasu šli domácí do útoku. Následně ale vracel úder Bordačev, ale nebyl přesný v zakončení.

46
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Igor Bezdenežnych, přichází Marcinho.

46

Druhý poločas začne přibližně v 12:03.

V prvním poločase jsme branku neviděli. Ani jedna strana si nevytvořila větší tlak na to, aby zatlačila soupeře do defenzivy a dokázal se prosadit ve vápně. Z tří českých hráčů byl nejaktivnější Ondřej Vaněk, který byl u většiny útočných akcí Ufy v prvních minutách. Tak David Jablonský se několikrát zapsal do děje zápasu obrannými zákroky.

45+1

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45
    Také na druhé straně přišlo zakončení. Z velkého úhlu se dostal do střely Popov. Jeho pokus však končí jen v boční síti.

44
    Minutu před pauzou se dostal míč z volného přímého kopu do vápna Tomsku. Střela z velké dálky končí jen v rukavicích brankáře.

43
    Domácí ještě v závěru poločasu šli do rychlého brejku, ale opět vše vyřešil David Jablonský faulem.

42
    Ani teď se ale nemusel Lunev zapojit do hry. Naopak do rychlého protiútoku šel Sysujev a byl nedovoleně zastaven. Žirov je dnešním třetí potrestaným.

41
    Lunev nepřesně rozehrál od své branky a mohlo být pro Ufu zle. Balon se dostal na kopačku Bordačeva, který měl prázdnou branku, ale přes Vasina se ke střele neprosadil. Je tu však volný přímý kop z nadějné pozice.

40
    David Jablonský také přitvrdit. Zastavil rozvíjející se akci. Rozhodčí je zatím jen napomíná.

38
    Znovu hosté na útočném výletě. Z pravé strany poslal přízemní centr Popov, ale před brankou nenašel žádného spoluhráče.

37
    První poločas pomalu míří do svého závěru. Nyní se hráči Tomsku více a více zapojují do útoku. Ve vápně se však srazili rovnou dva hráči hostů a jeden druhého vyřadil ze zakončení.

36
    Potrestaným je také domácí Sysujev, který po ztraceném míči ho chtěl rychle vybojovat zpět, ale byl příliš agresivní.

35
    Na poslední chvíli musel zasahovat ve vlastním vápně Vasin, který měl za zády soupeře. Ten se už už dostával do samostatného zakončení, ale domácí obránce zasáhl skvěle.

33
    Hosté měli k dispozici snad první rohový kop v zápase. Vše se tak přesunulo před Luneva. Skvěle se k hlavičce protlačil Bordačev, ale ještě lépe zasáhl reflexivním zákrokem Lunev.

32
    Popov kouzlil s míčem na levém kraji trávníku. Obránce neobešel a tak musel volit přihrávku, který mu nevyšla. Akce končí opět bez zakončení.

31
    Nyní chtěl provětrat obranu soupeře Vaněk, ale jeho průnik byl zastaven ještě před šestnáctkou. Do brejku tak mohli jít hosté, ale ani jim se nepodařilo projít úspěšně obranou.

30
    Ani po půlhodině hry nemáme prvního střelce branky. Nyní se odehrává kombinace především jen ve středu pole.

28
    Ibnoun nyní zahrozil z velké dálky. Kočenkov byl ale v dobré pozici a tak i umístěnou střelu k tyči zlikvidoval.

27
    Tomsk se musel dlouhé minuty bránit, ale nyní se vydal do útoku Sobolev. Jeho akce ale končí neúspěšně. Ještě před vápnem ztratil proti přesile míč.

26
    Nyní se provinil proti pravidlům Kovalčuk, který tak musel odevzdat míč soupeři. Zasejev toho nedokázal naplno využít a nešel do brejku.

24
    Ani nyní nemusel Kočenkov zasahovat. Střela z nepřipravené pozice Vaňkovi vůbec nesedla a míč končí daleko vedle levé tyče.

23
    Igor Bezdenežnych byl povalen ve středovém kruhu a domácí tak mohou z klidové pozice rozehrát další útočnou akci.

22
    Znovu to byl Igboun, který se dostal do rychlého protiútoku. Útočník domácích chtěl ještě vracet míč na hranici vápna, ale tam byl jen obsazený Zasejev.

21
    Po centr Vaňka se ale ve vápně nikdo v bílém neprosadil. Balon se však odrazil na nohu Sysujeva, který posílal ještě jeden pozdrav před Kočenkova. Neúspěšně.

20
    Hra ale pokračovala a domácí si vybojovali volný přímý kop. K míči se už staví Ondřej Vaněk.

19
    Velmi rychlá akce domácího týmu končí až ve vápně Tomsku. Igboun byl ve vyložené pozici, ale nedokázal si lépe zpracovat míč.

17
    Znovu to byl Ondřej Vaněk, který měl míč na kopačce. Jeho centr měl najít na přední tyči Sysujeva. Ten však měl přihrávku na dlouhou nohu a jen stačil tečovat mimo tři tyče.

16
    Kočenkov je zatím více zaměstnaným brankářem. Nyní musel řešit nepříjemnou hlavičku. Šla však jen do středu branky a hostující brankář s přehledem chytá.

15
    Vaněk rozehrál útočnou akci domácího celku, ale i český záložník nebyl přesný. Namazal balon na kopačku Bordačevovi, který se vydal do vápna domácích. Jeho snažení ukončil čistým zákrokem Vasin.

14
    Sobolev udeřil soupeře v hlavičkovém souboji loktem a je tak prvním potrestaným.

13
    Tentokrát byl faulován zezadu domácí Dmitrij Sysujev. I on se musel zvedat ze země. Bude však v pořádku a bude pokračovat.

12
    Kyrylo Kovalčuk vyvážel míč ze své poloviny a byl nepříjemně povalen na promrzlý trávník. Po rychlém rozehrání, ale přichází další chyba v přihrávce a u míče jsou tak domácí.

11
    Nyní byl v dobrém náběhu Dmitrij Sysujev, ale ani jeho průnik do šestnáctky nebyl z nejúspěšnějších.

10
    Úvodní desetiminutovka nenabídla žádné velké šance. Aktivnější jsou domácí, kteří už se dostali několikrát do vápna soupeře, ale na první střelu ještě čekáme.

8
    Hosté se mohli dostat do rychlého protiútoku. Získali míč na středu trávníku, ale akci pohřbil ihned v zárodku nepřesnou přihrávkou Popov.

7
    Po rohovém kopu domácího celku mohlo přijít zakončení z hranice vápna, ale proti Zasejevovi skvěle vyběhl Žirov a zmařil mu šanci.

6
    Tentokrát to Ufa zkusila po levém kraji. Zasejev si vyměnil několikrát míč se Sysujevem, ale akce se do vápna nedostala.

5
    Také Tomsk se poprvé dostal na útočnou polovinu. O centr se chtěl pokusit Dudijev, ale míč letí daleko za branku a Lunev nemusí zasahovat.

4
    Tomsk se musí v úvodu zápasu stále bránit. Opět byl u míče Ondřej Vaněk. Nyní ale jeho centr našel jen hlavu stopera hostujícího týmu.

3
    Vaněk poslal míč od rohového praporku před hostující branku. I na dva pokusy vše hráči Tomsku zvládli a odvrátili nebezpečí.

2
    Domácí rozehráli první polovinu dnešního zápasu. Ihned po rozehrávce ale dostal příliš prudkou přihrávku Zasejev a skluzem byl u míče později než soupeř.

1

FC Ufa: Lunev – Suchov, Živogljadov, Vasin, Alikin (C), Stockij – Vaněk, Bezdenežnych, Zasejev – Igboun, Sysujev.
    Náhradníci: Šelija – Baťutin, Diego, Fatai, Filin, Krotov, Marcinho, A. Nikitin, Obljakov, Safronidi, Zubarev.

FK Tom Tomsk: Kočenkov – K. Kombarov (C), D. Jablonský, Žirov, Droppa – K. Kovalčuk, Bicfalvi – Dudijev, Sobolev, Popov – Bordačev.
    Náhradníci: Solosin – Baljajkin, Golyšev, Kudrjašov, Pogrebňak..

Bilance vzájemných zápasů

Kluby se střetly v poslední době jen pětkrát. Třikrát se daroval Tomsk, který zvítězil tak v posledním zápase. Ten se odehrál ve třetím kole letošní sezóny. Tomsk na vlastním stadionu bral tři body za výsledek 1:0.

Naopak Tomsk se nemůže dostat ze sestupových příček. Tři body si připsali hráči Tomsku před více než šedesáti dny! Poté je tu série hned sedmi porážek a jen dvou nerozhodných výsledků. V posledních dvou zápasech se navíc domácí museli vždy obejít na trávníku bez jednoho vyloučeného hráče. Před domácími fanoušky z toho nakonec byl debakl 1:6 proti průměrnému Lokomotivu Moskva.

FC Ufa

Ufa se nachází na přelomu tabulky na deváté pozici. Po velmi nepovedeném úvodu sezony se Ufa vrací zpět do hry o přijatelné umístění. V prvních čtyřech kolech si Ufa připsala jen jeden bod, následně ale zlepšila své výkony a především i výsledky. V posledních dvou zápasech si Ufa vyšlápla na podobně se trápící Anži Machačkalu a také na Orenburg. Následně ale přišla porážka na trávníku druhého týmu tabulky Zenitu Petrohrad.

Krásné pondělní dopoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Ruská nejvyšší soutěž pokračuje již sedmnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Tomsku, který zavítá na stadion Ufy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.