Carolina – Tampa 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 3:4 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:4 (kon.)
Chicago – Winnipeg 1:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 8:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 1:2 (po pr.)
Chicago Blackhawks
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 05.12.2016, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Winnipeg Jets.

Winnipeg Jets z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Nashvillem 3:0, New Jersey Devils 3:2 a St. Louis Blues 3:2 v prodloužení. Tým nestačil na Nashville 1:5 a Edmonton Oilers 3:6.

Chicago Blackhawks z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. V základní hrací době si poradilo s Anaheimem 3:2, po nájezdech s Floridou 2:1 a po prodloužení s New Jersey Devils. Chicago nestačilo v prodloužení na Los Angeles 1:2 a na Philadelphii 1:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Darling (L. Johansson) – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook, Forsling, Rozsíval – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Pánik – Motte, Desjardins, Tootoo.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Byfuglien, Enström, Trouba, Chiarot, Postma – Ehlers, Little, Laine – Stafford, Wheeler, Perreault – Copp, Lowry, Daňo – B. Tanev, Burmistrov, Thorburn..

Zápas začne o něco později.

Následovat budou hymny.

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrávají hostující hokejisté, kteří se jako první dostávají do útočného pásma.

00:30
    Connor Hellebuyck rozehrával kotouč od své branky, jeho přihrávka na spoluhráče však nebyla přesná.

01:00
    Patrick Kane obkroužil branku, pokusil se kotouč zasunout za tyčku, ale brankář Jets se stihl přesunout.

01:17
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, jeden z hráčů Winnipegu se dostal do postavení mimo hru. Buly bude v neutrální zóně.

02:13
    Domácí hokejisté, kteří jsou hlasitě podporování fanoušky, zahráli na icing.

02:22
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Chris Thorburn – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jordin Tootoo – 5 min., bitka). Šarvátku vyhrál hostující hráč.

02:58
    Domácí hokejisté jsou v úvodu zápasu aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení. Naopak Winnipeg se musí bránit tlaku soupeře. Zejména první formace Blackhawks dělá problémy defenzivě Jets.

03:54
    Duncan Keith se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankáře soupeře překonat nedokázal. Connor Hellebuyck byl připravený.

04:20
    Gustav Forsling má kotouč za svou brankou, soustředí se na rozehrávku.

04:43
    Winnipegu nelze upřít snahu vstřelit první branku v zápase, zatím ale domácí obrana působí jistým dojmem.

05:17
    Patrick Kane to vzal na sebe, pokusil se s kotoučem na holi probojovat do střelecké pozice, hostující obránce ale kotouč vybojoval.

05:47
    Sledujeme rychlý hokej, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté.

06:10
    Nyní se za svou brankou dostali Jets k puku, přihrávka to však byla nepřesná, píská se icing.

06:52
    Znovu domácí Patrick Kane dělal problémy obraně soupeře, ale do zakončení se probojovat nedokázal.

07:14
    Patrick Kane byl volný před brankou, ale kotouč mu odskočil od hole. Následně musel na druhé straně přerušit hru Scott Darling. Komerční přestávka.

07:41
    Rychlý hokej pokračuje i po komerční přestávce. Nyní jsou aktivnější hostující hráči, ti se ale nemohou probojovat do výraznější šance.

08:12
    Blackhawks chybovali v rozehrávce, píská se tak icing. Buly před brankou domácích.

08:35
    Richard Pánik byl na malý moment volný před brankou hostů, ale přihrávka na něj byla nepřesná. Jets tak mohli v klidu otočit směr hry.

09:08
    Adam Lowry se probojoval s kotoučem pod kontrolou do útočného pásma, ale do zakončení se nedostal.

09:54
    Alexandr Burmistrov vybojoval puk za brankou, rozjel tak akci, kterou jeho spoluhráči nedokázali zakončit.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, na úvodní branku stále ještě čekáme.

10:07
    Tyler Motte stál na konci pohledné domácí akce, do výraznější šance se prosadit nedokázal.

11:05
    Hraje se zejména ve středním pásmu, střel na branku není k vidění mnoho.

11:40
    Duncan Keith vystřelil tvrdou ránu od modré čáry, ale puk branku minul.

12:00
    Osm minut do konce první třetiny, na první gól čekáme.

12:10
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

12:20
    Scott Darling musel po delší době zasahovat, domácí obrana nedokázala zastavit soupeře. Jets se probojovali do zajímavé střelecké pozice.

13:07
    Střelecky je aktivnější Winnipeg, v tomto ohledu vede 6:2. Že by ale měl vyložené šance, to se napsat opravdu nedá.

13:38
    Arťom Anisimov se probojoval do zakončení, ale jeho pokus tečovaný nad branku hostů.

13:42
    Bryan Little se pokoušel prodloužit do útočného přihrávku spoluhráče. To se mu ovšem nepodařilo přesně, a tak hrají domácí.

14:17
    Hned tři domácí bojovali u mantinelu o puk, Hostující hráč jej vybojovat dokázal.

14:43
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat. Osobních soubojů začíná přibývat.

15:12
    Pomalu ale jistě se blížíme do finální části první třetiny. Stav zápasu je stále bezbrankový. Optickou převahu a střelecky lepší jsou hokejisté Jets.

15:41
    Domácí obrana hraje velmi koncentrovaně, sledujeme dramatický závěr třetiny.

16:25
    Patrik Laine a Bryan Little si vypracovali zajímavou střeleckou pozici, ale puk se mezi tři tyče nevešel.

16:40
    Chicago odehrálo ze svého obranného pásma kotouč tak, aby to nebyl icing.

17:14
    Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Sledujeme v tomto ohledu dramatický konec třetiny.

17:30
    Nepříliš povedený vstup do sezóny prožili hráči Jets. Nyní do tabulky sbírají bod po bodu.

18:20
    Vyložených střeleckých pokusů k vidění není mnoho. Proti tomu ale osobních soubojů je kaž moc. V poklidném tempu se hrává první třetina.

18:41
    Při pokusu Winnipegu Jets se dostat do útočného pásma jeden z hráčů v rozporu s pravidly.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině, stav je stále 0:0.

19:23
    Arťom Anisimov vybojoval kotouč za brankou soupeře, do zakončení se už ale nedostal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

3:8, tak vypadá statistika střel na branku po prvním poločase. Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hosté, kteří svůj tlak ale nemohou proměnit v gól. Celkově pak gólmani mnoho práce neměli.

20:01

20:23
    Jako první se do šance ve druhé třetině dostali hostující hokejisté. Střelecký pokus Mathieua Perreaulta celkem snadno kryje brankář.

20:40
    Patrick Kane vedl rychlou protiakci, jeho zakončení bylo zblokované Joshem Murrisseyem.

21:05
    Sledujeme rychlý hokej z kraje druhé třetiny.

21:54
    Nyní se do šance dostali i domácí hokejisté. Dennis Rasmussen to zkoušel zápěstím, brankář Connor Hellebuyck pozorný.

21:59
    Dennis Rasmussen tečoval mezi kruhy kotouč vysoko nad branku hostujícího celku, bylo to ale s tečí.

22:06
    Marko Daňo to vzal na sebe, obkroužil branku a pokusil se puk rychle zasunout za tyčku. Nepodařilo se mu to.

22:22
    V dosavadním proběhu vystřelili na branku soupeře domácí hned dvakrát. Na to potřebovali celou první třetinu. Nyní necelé tři minuty.

23:00
    Úvod druhé třetiny přinesl z obou stran aktivní hokej, nyní tempo hry poněkud upadá.

23:40
    Blackhawks jsou nyní aktivnější, Marián Hossa ani Arťom Anisimov nedokázali své velké šance proměnit. Nechybělo mnoho a Hossa se stal první střelcem gólu v tomto zápase.

24:15
    Patrick Kane vybojoval v útočném pásmu kotouč, dostal se až před branku a měl čas na zakončení. Connor Hellebuyck si s jeho pokusem dokázal poradit.

24:47
    Diváci, kteří sledují tento zápas živě, rozhodně nemusí litovat investovaných finančních prostředků. Sledujeme rychlý hokej plný osobních soubojů a zajímavých momentů.

25:44
    Po delší době se před branku Chicaga propracovali hosté. Jets se ale ke střele na branku nedostali. Výborně zapracovala orbana Blackhawks.

26:23
    Zbytečně se nepřerušuje, ale vyložených šancí není k vidění tolik, kolik by se slušelo takto rychlé hře.

26:44

27:12
    Richard Pánik měl před sebou odkrytou část branky. Dustin Byfuglien špatně rozehrál, a tak se domácí dostali do šance. Pánik ale nedokázal trefit přesněji odkrytou část branky. Asi největší šance v dosavadním průběhu zápasu.

28:25
    Blake Wheeler se dostal do brejku, ale nedokázal překonat domácího brankáře. Scott Darling nyní výrazně podržel své spoluhráče. Hosté neproměnili obrovskou šanci.

29:12
    Postavení mimo hru, do kterého se dostali hosté. Adam Lowry nešetrně hitoval Michala Kempného, který se jen velmi obtížně zvedá z hrací plochy.

29:32
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Opticky je hra vyrovnaná, šance domácích střídá šanci hostů. Na úvodní branku stále čekáme.

29:52
    Buly v obranném pásmu Jets. Hostující Drew Stafford vyhrál souboj o kotouč.

30:20
    Michal Kempný opustil po střetu se soupeřem hrací plochu sám, následně ale zmizel v kabině svého týmu.

31:34
    Rychlý hokej pokračuje dál, nyní se domácí celek provinil icingem. Následovat bude buly před brankou Chicaga.

31:44
    Nyní pro změnu Jets se dostali do postavení mimo hru. Polovina zápasu je pryč, na první gól stále čekáme. Sledujeme ale atraktivní podívanou.

31:56
    Chicago Blackhawks špatně rozehrálo, kotouč projel přes všechny čáry, a tak se bude vhazovat před brankou Scotta Darlinga.

32:30
    Michal Kempný se vrací do hry, vypadá to, že je v pořádku. Nyní absolvuje první střídání od doby, kdy byl tvrdě atakován soupeřem.

33:04
    Výborně nyní zapracovala domácí obrana, když dokázala zblokovat střely Bryana Littlea a Nikolaje Ehlerse.

33:34
    Artěmij Panarin měl kotouč před brankou hostů na malý moment volný, ale neprobojoval se do zakončení, výborně zasáhl Mathieu Perreault, který nenechal domácího hráče vystřelit.

34:00
    10:9, tak vypadá statistika střel v této třetině. Domácí jsou o něco málo aktivnější.

34:15
    Patrick Kane má puk za svou brankou. Domácí se nikam neženou, snaží se hrát rozvážně a čekat na chyby, které však momentálně obrana Jets nedělá.

35:01
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny. Střelecky celkově vede Winnipeg 17:13. Oba týmy měly jednu maximálně dvě velké šance.

35:43
    Scott Darling výtečně vychytal Adama Lowryho. Hostující hráč se dostal do brejku, ale brankář domácích drží nerozhodný stav. Skvělý zákrok.

36:32
    Momentálně je aktivnější Winnipeg, snadno se dostává přes střední do útočného pásma, ale s přesností zakončení je to horší.

37:10
    Dustin Byfuglien vystřelil od modré čáry, jeho rána končí jen malý kousek od branky.

37:33
    Scott Darling kryje kotouč, hráči mohou vystřídat. Následuje komerční přestávka.

37:40
    Vhazovalo se před brankou domácích, Chicago ale vyhrálo souboj o puk, a tak se směr hry otáčí.

38:17
    Nikolaj Ehlers se probojoval do dobré střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal. Zajímavá pozice pro mladého hráče Jets.

38:41
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., hákování).

38:50
    Winnipeg má kotouč za svou brankou a snaží se vymyslet přesilovkovou akci. Poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:17
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hostující celek využívá přesilovou hru a dostává se do vedení. Dustin Byfuglien vystřelil a jeho pokus výborně tečoval za brankovou čáru BRYAN LITTLE. Jets se dostávají v poslední minutě hry druhé třetiny do vedení. Asistence: Dustin Byfuglien a Blake Wheeler.
    39:17 Bryan LITTLE - 0:1

39:50
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po dvou třetinách vede hostující celek o jednu branku. Winnipeg v závěru druhé dvacetiminutovky dokázal proměnit přesilovou hru. Střelu Dustina Byfugliena usměrnil za záda domácího brankáře Bryan Little.

40:01

40:32
    Jets pokračují v aktivní hře, nyní si ale pomohli přihrávkou rukou, a tak je hra přerušena.

41:00
    Bryan Little, autor první branky zápase, se nyní výborně uvolnil před brankou, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ. Jeho střela mířila nad branku.

41:51
    Connor Hellebuyck musel na druhé straně zasahovat po rychlé střele jednoho z domácích hráčů. Byl to Brent Seabrook.

42:18
    Artěmij Panarin se probojoval do další střelecké pozice, tentokrát však minul branku.

42:39
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:48
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Richard Pánik – 2 min., nedovolené bránění).

43:06
    Blake Wheeler se proháčkoval do zajímavé pozice, ale jeho rána byla nepřesná.

43:36
    V oslabení se dostal do šance Duncan Keith. S jeho pokusem si dokázal hostující brankář poradit.

43:48
    Minuta přesilové hry je pryč. Výraznější šanci si hosté vytvořit nedokázali.

44:06
    Scott Darling kryje střelecký pokus od modré čáry, autorem střely je Mathieu Perreault.

44:48
    Hosté v plném počtu. Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

45:21
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., podražení).

45:21
    První přesilová hra pro Chicago.

45:30
    Kotuč je za brankou domácího týmu. Chicago musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.

46:00
    Blake Wheeler se dostal při vlastním oslabení do zakončení, branku domácích však trefit nedokázal. Nechybělo ale mnoho.

46:23
    Minuta zbývá do konce přesilové hry domácích, Winnipeg hraje výborně v oslabení.

47:04
    Až nyní se Blackhawks dostali před branku soupeře. Winnipeg hraje dobře v obraně, soupeři dává málo prostoru.

47:21

47:30
    Dustin Byfuglien dostal od spoluhráče výbornou přihrávku a mířil sám na brankáře. Scott Darling znovu vytáhl proti vyložené šanci soupeře výborný zákrok.

48:00
    Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek vyloženě nedominuje. Šance střídá šanci.

48:38
    Ryan Hartman se dostal ke střele zápěstím, brankář Connor Hellebuyck pozorný a kryje jeho pokus.

49:14
    Polovina třetí třetiny se blíží, jednobrankové vedení hostů je stále aktuální.

49:50
    4:8, střely v první polovině této třetiny. Aktivnější jsou hostující hokejisté.

Davide, vítej v rodině #CCM ☺️???????????? #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

50:27
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Hra má tempo.

50:40
    Branka domácích je posunutá. Následovat bude komerční přestávka.

50:50
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, stále platí jednobrankový náskok hostujícího celku. Chicago si nedokáže vypracovat příležitosti na vyrovnání.

51:16
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, Vinnie Hinostroza si počínal nedovoleně, a tak se bude celý proces opakovat.

51:43
    Dustin Byfuglien vybojoval v útočném pásmu kotouč, následně se dostal do zakončení. Výborně zastavil jeho pokus Scott Darling.

52:24
    Tyler Motte se probojoval do zajímavé střelecké pozice, puk ale netrefil ideálně.

52:30
    Blake Wheeler se pokoušel o elegantní zakončení, v rozhodující chvíli mu kotouč odskočil od hole.

53:00
    Andrew Copp trefil tyč branky Chicaga.

53:06
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hostující celek trefil brankovou konstrukci, na druhé straně padl vyrovnávající gól. Patrick Kane v přečíslení na šel přesným pasem ARTĚMIJE PANARINA, jehož střela bez přípravy končí v brance. Je vyrovnáno. Asistence: Patrick Kane.
    53:06 Artěmij PANARIN - 1:1

54:15
    Stav zápasu je vyrovnaný, po vstřelené brance jsou aktivnější domácí, kteří chtějí rozhodnout v základní hrací době.

54:49
    Blackhawks jsou nyní lepším týmem.

55:15
    Tentokrát se už ANDREW COPP prosazuje. Marko Daňo výborně situaci připravil a Copp poslal kotouč na vzdálenější tyč. Jets se dostávají do vedení.. Asistence: Marko Daňo, Paul Postma.
    55:15 Andrew COPP - 1:2

55:30
    V době, kdy domácí se stávali lepším týmem, se prosadil Winnipeg.

56:03
    Artěmij Panarin se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankáře Jets překonat nedokázal. Podobně si vedl také jeho spoluhráč. Connor Hellebuyck podává dobrý výkon.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Blackhawks jsou znovu aktivnějším týmem.

57:11
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

57:11
    Domácí hokejisté mají k dispozic čtyřminutovou přesilovou hru, během které se pokusí o vyrovnání.

57:30
    Dlouhou přesilovku mají k dispozici domácí, ti se ale nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Jets velmi dobře brání a drží hru daleko do své branky.

58:21
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti proti čtyřem.

58:44
    Obrovský tlak Chicaga před brankou hostů. Ti se s vypětím všech sil brání.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, skvěle hrají domácí. Tlačí v útočném pásmu, míří na branku z každé pozice. Connor Hellebuyck zatím odolává.

59:30
    Artěmij Panarin nadvakrát nedokázal překonat brankáře hostů.

59:58
    Connor Hellebuyck je hrdina dnešního zápasu. Co ten vychytá, to je neuvěřitelné! Brent Seabrook byl sám před brankou, ale maskovaného muže nepřekonal.

59:58
    Oddechový čas pro domácí.

Dlouhou dobu jsme čekali na první gól v zápase. Jako první se dočkali na konci druhé třetiny hosté, prosadil se pěknou tečí Bryan Little. Ve třetí části domácí Artěmij Panarin vyrovnal. Pak nejprve Andrew Cropp trefil štangli, minutu na to už mířil přesně. V závěru se nechal na 2+2 minuty vyloučit hostující hráč. Connor Hellebuyck podržel své spoluhráče v poslední minutě si připsal několik výborných zákroků. Winnipeg vyhrává tento zápas 2:1.

Československá stopa v utkání:
    Michal Kempný (CHI) 0+0,0 střel, čas na ledě 09:41
    Marián Hossa (CHI) 0+0,4 střely, čas na ledě 16:54
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:59
    Marko Daňo (WPG) 0+1, 3 střely, čas na ledě 13:16

Chicago na svém ledě po dvanácti zápasech nebodovalo.

1. Andrew Copp (WPG) 1+0
    2. Scott Darling (CHI) 28 zák., 2 góly, 93,8%
    3. Dustin Byfuglien (WPG) 0+1 (03:57:08)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 54. Panarin (P. Kane) – 40. Little (Byfuglien, Wheeler), 56. Copp (Daňo, Postma)

Chicago Blackhawks: Darling (L. Johansson) – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook, Forsling, Kempný – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Pánik – Motte, Desjardins, Tootoo.

Rozhodčí: O'Halloran, Nicholson – Galloway, Shewchyk

Diváci: 21 383