Švýcarsko – Česko 8:5 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:4 (2:4 po s.n.)
3:4 (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Finsko
Neděle 11.12.2016, 16:40 • Arena Riga • Mistrovství světa • Finále

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost! Přeji krásný zbytek nedělního večera. Na shledanou! (19:37:14)

Finále Mistrovství světa ve florbale nabídlo velmi vyrovnané utkání. Na počátku první třetiny se do dvougólového vedení dostalo Švédsko. To si ale jeho finský soupeř nenechal líbit a srovnal stav na 2:2. Druhá i třetí třetina byla ještě vyrovnanější, to jsme se ale dočkali pouze jedné branky na každé straně. Základní hrací doba tak nenastínila vítěze a přišla řada na prodloužení. Oba celky se dostaly do skvělých a nadějných šancí, žádnou z nich ale neproměnily. Musely tak rozhodovat až samostatné nájezdy. V těch bylo úspěšnější Finsko, když rozhodující branku vstřelil Mika Kohonen.
    Předaní pohárů pro nové mistry

MISTREM SVĚTA VE FLORBALE SE STÁVÁ FINSKO!

Radost finských hráčů, smutek Švédů
    70:00 KOHONEN - autor rozhodující branky

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.