Buffalo – Los Angeles 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:4 (kon.) | Carolina – Vancouver 8:6 (kon.)
NY Rangers – Chicago 1:2 (kon.) | Toronto – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.) | Detroit – Arizona 1:4 (kon.)
Nashville – St. Louis 6:3 (kon.) | Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 6:2 (kon.)

Gáborík (LAK) 0 + 0, čas na ledě 15:30
    Budaj (LAK) – 81,8% úspěšnost zákroků. (03:44:49)

Tři hvězdy zápasu
    1. Jack Eichel 2 + 1
    2. Kyle Okposo 0 + 3
    3. Ryan O´Reilly 1 + 0

Máme za sebou strhující podívanou, ve které dokázali 2 body urvat domácí Sabres! Kings vstoupili do zápasu lépe když vedli už o 2 branky, pak ale přišlo smrtících 6 minut ve druhé třetině. V nich domácí nasázeli 4 góly a vytvořili si rozhodující náskok. V poslední třetině se skóre měnilo 3x. Nejprve vstřelil kontaktní branku Carter, ale v 56. minutě se dokázal prosadit Kane a utnul tak naděje hostů. Výhru zpečetil střelou do prázdné branky ještě Reinhart.
    Střely po 3. třetině: BUF – 26, LAK – 32.

59:34 Sam REINHART - 6:3

59:34
    Sabres právě vstřelili branku!
    SAM REINHART dalekonosnou střelou posílá puk do prázdné branky a definitivně rozhoduje o dnešním vítězi!

59:01
    Hosté zkouší hru v 6-ti!

58:13
    LA se pálí z každé pozice, většinu střel ale zablokují domácí obránci.

57:15
    Hosté s snaží rychle odpovědět, ale Carterova střela byla nepřesná.
    55:42 Evander KANE - 5:3

55:42
    Buffalo má zpátky dvougólové vedení! Jack Eichel našel krásnou zadovkou najíždějícího Kylea Okposa, který s pukem dojel až do rohu, tam ho převzal znovu Eichel a křižnou nahrávkou před branku vyzval ke skórování EVANDERA KANEA! Asistence: Jack Eichel, Kyle Okposo.

54:30
    LA pálí z každé pozice a snaží se vstřelit vyrovnávací gól.

53:59
    LA drží Buffalo pod tlakem, to se po chvíli dokázalo osvobodit pouze za cenu icingu.

53:26
    Kopitarovu střelu, která mířila do vinglu Lehner lapačkou chytá! Skvělý zákrok!

52:12
    Hosté se nemohou dostat s pukem do třetiny soupeře. Buffalo skvěle brání střední pásmo.

51:48
    Cartef se podél mantinelu protáhl kolem obránce, ale nedokázal přesně zakončit.

51:01
    Přečíslení 3 na 2 řešil Kane střelou, Budaj svůj tým podržel skvělým zákrokem lapačkou!

49:50
    Buffalo sbírá nahození hostů a ihned zakládá protiútok.

48:15
    Folignovu šanci Budaj zlikvidoval a do přečíslení 2 na 1 se dostali hosté. Okposo se, ale dokázal fantasticky vrátit a odebrat puk Gáboríkovi.

47:26
    Hra je plná nepřesností a odehrává se hlavně ve středním pásmu.

46:11
    Pearson vypálil mezi obránci, Lehner betonem vyrazil.

45:15
    Okposo mohl vrátit dvougólový náskok svému týmu, jeho střele ale chyběla přesnost.
    44:03 Jeff CARTER - 4:3

44:03
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    JEFF CARTER vyhrál vhazování v útočném pásmu pro sebe a napálil puk na branku. Lehner měl zakrytý výhled a puk uviděl až když ho vytahoval ze své branky.Bez asistence.

43:45
    Ristolainen našel před brankou osamoceného Carriera, Budaj předvedl skvělý zákrok.

43:16
    Nolan vypálil střelu zápěstím, touš minul branku jen o kousek.

42:12
    Buffalu se nedaří rozehrát, "králové" skvěle čtou rozehrávku soupeře.

41:31
    Foligno se prodral k zakončení kolem tyče, Budaj si jeho střelu pohlídal.

40:37
    Hra je přerušena, protože Toffoliho trefil spoluhráč pukem do obličeje, vypadá to, že hostující útočník bude v pořádku.

40:01
    Úvodní buly vyhrál domácí tým.

40:01

Skončila opravdu bláznivá druhá třetina ve které Buffalo vstřelilo 4 branky z 9ti střel. Nejprve ale hosté navýšili svůj náskok o další gól po střele Cartera. Pak už ale skórovali pouze domácí. Nejprve rozvlnil síť O´Reilly, o 4 ,minuty později srovnával skóre Eichel, střelou od modré čáry. Ihned po vhazování se prosadil Gionta když tečoval střelu od modré čáry a o 2 minuty později rozveselil domácí fanoušky opě t Eichel.
    Uvidíme jestli do třetí třetiny nastoupí LA aktivně a pokusí se ještě zápas zvrátit.
    Střely po ve 2. třetině: BUF – 9, LAK – 6.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Carter vystřelil od mantinelu, Lehner neměl s jeho střelou žádný problém.

39:01
    Larssonovu střelu Budaj lapačkou chytá!

38:30
    Justin Falk uštědřil pár ran Pearsonovi a jednoznačně pěstní souboj vyhrál.

36:48
    Kings jsou pod obrovskou dekou, Lehner už si opravdu dlouho nepřipsal žádný zákrok.
    35:44 Jack EICHEL - 4:2

35:44
    JACK EICHEL dokázal znovu skórovat! Domácí útočník znovu vyjel s pukem od mantinelu do středu a střelou zápěstím na přední tyč pozdravil Budaje v brance. Asistence: Kyle, Okposo, Mat Moulson.
    33:48 Brian GIONTA - 3:2

33:48
    Tak to je fantastický obrat! Buffalo vyhrálo vhazování a usadilo se ve třetině Kings. Justin Falk vystřelil "golfem" od modré čáry a těsně před brankou je střelu za Budajova záda tečoval BRYAN GIONTA. Asistence:Justin Falk, Johan Larsson.
    33:36 Jack EICHEL - 2:2

33:36
    Buffalo vyrovnalo! JACK EICHEL se vytáčel s pukem u modré čáry a střelou po zemi na první tyč překvapil Budaje. Asistence: Kyle Oksopo, Mat Moulson.

33:26
    Buffalo kontaktní branka opravu nakopla a nyní jsou mnohem aktivnějším týmem!

33:15
    Gravel skvělým obranným zákrokem překazil přečíslení soupeře!

32:05
    Carrier se snažil překvapit Budaje střelou těsně u tyče, hostující gólman byl pozorný.

30:45
    Kopitar se prezentoval pěknou střelou, Lehner si připisuje další zákrok lapačkou.
    29:31 Ryan O'REILLY - 1:2

29:31
    Buffalo vstřelilo kontaktní branku! Domácí tým dlouho kombinoval ve třetině soupeře, když se za brankou s pukem ocitl RYAN O'REILLY, ten s pukem vyjel až před branku a backhandem zakončil nechytatelně pod břevno! Asistence: Rasmus Ristolainen.
    27:34 Jeff CARTER - 0:2

27:34
    JEFF CARTER dostal skvělý pas za obranu soupeře a nikým nehlídaný ujížděl sám na branku. Před gólmanem soupeře se příliš nerozpakoval a vypálil zápěstím k tyčce. Lehner byl takřka bez šance zasáhnout.
    Asistence: Tyler Toffoli,Derek Forbort.

26:50
    Buffalo drží hosty pod neuvěřitelným tlakem, Budaj předvedl neuvěřitelný zákrok a zachránil svůj tým od inkasování gólu.

25:58
    Andreoff (LAK) (2 minuty, hrubost).

25:58
    Uvidíme hru ve čtyřech.
    Kane (BUF) (2 minuty, hrubost).

25:09
    Kings výborně napadají rozehrávku soupeře, nakonec se jim podařilo ukořistit puk, následná střela Greena se mezi 3 tyče nevešla.

24:11
    Eichel vypálil dobrou ránu mezi bruslemi hostujícího obránce, Budaj se štěstím vyrazil.

23:17
    Kings kombinují za domácí brankou, Buffalo, ale dobře brání a nepouští hosty do žádné šance.

22:35
    Girgensons se obtočil kolem brány a snažil se překvapit Budaje. Hostující gólman stihl vytrčit levý beton.

21:56
    Lehner drží nahození hostů ze středního pásma.

21:05
    Carterovu střelu od mantinelu Lehner podržel, následovat bude vhazování před domácím golmanem.

20:45
    Reinhart vypálil bombu od kruhu pro vhazování, puk prosvištěl těsně kolem pravé tyče.

20:01

Máme za sebou první třetinu ve které se měnilo skóre jednou. Samostatná akce Kopitara skončila se štěstím gólem. Buffalo v první třetině určitě nebylo horším týmem a ve druhé třetině se máme na co těšit!
    Střely po první třetině: BUF – 10, LAK – 13.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    Vhazování před Lehnerem vyhráli hosté a Gravel ihned pálil, jeho střela minula 3 tyče.

18:50
    Hosté se po delší době osvobozují.

18:35
    Střela Kanea se odrazila od masky Budaje tak, že ji domácí útočník mohl ihned dorazit. Budaj zlikvidoval oba pokusy.

17:59
    Budaj skvělým reflexivním zastavil puk před brankovou čárou!

17:36
    Eichel našel skvělou nahrávkou před branou Kanea, ten nedokázal zamířit mezi 3 tyče.

17:11
    Lewis (LAK) (2 minuty, vysoká hůl.)

16:43
    Střelu Martineze Lehner raději podržel a umožnil střídaní svým spoluhráčům.

16:12
    Buffalo vyhazuje pouze na zakázané uvolnění, hosté tak mohou pokračovat ve svém tlaku.

15:42
    Larsson hledal křižnou nahrávkou před brankou Giontu, puk prosvištěl těsně před hokejkou Gionty. To mohla být velká šance.

13:25
    Kulikov vystihl rozehrávku LA a vypálil pěknou střelu, Budaj měl co dělat aby puk zkrotil.

12:35
    Ani jeden z týmu si nedokáže vytvořit větší šanci ke skórování. Hra se odehrává hlavně ve středním pásmu.

11:15
    Foligno vystihl rozehrávku soupeře, následná klička mu ale nevyšla a puk ztratil.

10:45
    Gorgesovu střelu Budaj pouze vyrazil, před brankou ale nebyl žádný domácí hráč na dorážku.

09:55
    LA zamklo Buffalo na své půlce a vytvořilo si pár slibných šancí. Reinhart svůj tým podržel výbornými zákroky.

09:11
    Toffoli se dostal ke střele z mezikruží, Reinhart pohotově zasáhl vyrážečkou.

08:10
    Buffalo skvěle napadá rozehrávku hostujícího týmu, Kings se nemohou dostat s pukem z vlastního pásma.

07:15
    Reinhart vypálil dobrou ránu od mantinelu, Budaj vyrážečkou zasahuje.

06:20
    Hostům se přesilovka příliš nedaří. Buffalo se znovu osvobozuje.

05:27
    OReilly (BUF) (2 minutry, nedovolené bránění).

04:35
    Ristolainenovo nahození od modré Budaj vyráží.
    03:00 Anže KOPITAR - 0:1

03:00
    ANŽE KOPITAR dostal skvělou nahrávku do jízdy ve středním pásmu, natlačil se před obránce a upaloval sám na Lehnera. Hostující útočník zakončil svůj nájezd střelou mezi betony, Lehner puk chytil, následně si ho ale srazil do branky. Opravdu smolný moment pro domácího golmana. Asistence:Trevor Lewis,Jake Muzzin.

02:01
    První zákrok si připisuje i Lehner, konkrétně proti střele Muzzina od modré!

01:30
    Foligno se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, Budaj skvělým zákrokem betonem podržel svůj tým.

00:01
    Úvodní buly vyhrál tým hostů a kombinuje ve třetině Buffala.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ani Los Angeles nezažívá nejúspěšnější chvilky z posledních 5ti zápasů dokázali hosté urvat 5 bodů. V minulém zápase si po dvou prohrách v řadě spravili chuť, když porazili Ottawu 4:1. V tabulce Západní konference patří hostům 8. místo s 30-ti body.

Nejproduktivnější hráči
    Carter 12 + 10
    Martinez 6 + 9
    Doughty 5 + 10

Domácímu týmu se v poslední době příliš nedaří. Z posledních 5ti zápasů dokázal získat pouze 5 bodů. Sabres se nepovedl ani minulý zápas, ve kterém padli s Washingtonem 1:4. Ani v tabulce na tom není domácí tým příliš dobře – ve Východní konferenci mu patří poslední místo se ziskem 26ti bodů.

Okposo 9 + 9
    Ristolainen 1 + 16
    O'Reilly R 6 + 10

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 30. R. O'Reilly (Ristolainen), 34. Eichel (Okposo, Moulson), 34. B. Gionta (Falk, Jo. Larsson), 36. Eichel (Okposo, Moulson), 56. E. Kane (Eichel, Okposo), 60. Reinhart – 3. Kopitar (Lewis, Muzzin), 28. J. Carter (Toffoli, Forbort), 45. J. Carter

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – McCabe, Ristolainen, D. Kulikov, Franson, Gorges, Falk – E. Kane, Eichel, Okposo – Carrier, R. O'Reilly, Reinhart – M. Foligno, Jo. Larsson, B. Gionta – Deslauriers, Girgensons, Moulson.
    Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, M. Greene – Gáborík, Kopitar, Lewis – King, J. Carter, Toffoli – Pearson, N. Shore, D. Brown – Clifford, Andreoff, Nolan.

Rozhodčí: Rank, Pollock – Kovachik, Shewchyk

Diváci: 18,375