Vítkovice – HC Litvínov 5:2 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 2:3 (po pr.) | Mountfield HK – Pardubice 1:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Motor České Budějovice
Úterý 20.12.2016, 16:00 • Svijanská aréna • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z utkání 30. kola DHL Extraligy juniorů. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Motor České Budějovice.

Domácí nabrali po nevyvedeném začátku soutěže druhý dech. Z posledních sedmi duelů pět vyhráli a tabulkou se vyškrábali na čtrnáctou příčku. Proti Motoru to však budou mít Liberečané velmi těžké, Jihočeši totiž hrají konstantně kvalitně a po právu jim patří již třetí pozice tabulky. V posledních čtyřech duelech navíc přemožitele nenašli.

Oba celky se střetly již třikrát, dvakrát se radovaly České Budějovice, které vyhrály 5:2 a 2:1. Jednou, v rámci pátého kola, zvítězili Tygři, urvali výhru 3:1. Jak vzájemné měření sil dopadne uvidíme již ve čtvrtek. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:00.

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Bednář, Turek, Klinger (C). Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Chrtek, Pokorný, Janele, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Chlum, Kadlec, Bělohorský

HC Motor České Budějovice: Němec (Provazník) – Svoboda, Farka, Michal, Radoš, Mirochnikov – Matys, Rolínek, Doktor (C), Mařík, Guman, Káník, Šulek, Tejko, Bárta, Kadilák

Rozhodčí: Veinfurter – Hejl, Podrazil.

00:01

00:58
    Jeník dostal pěkný pas před zařízení a zakončoval z velké blízkosti, Němec zasahuje, ale Tygři si zahrají přesilovku.

01:02
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Michal – 2 min., sekání).

01:14
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Farka – 2 min.).

02:00
    Motor prozatím dobře brání, šelmy se do šance prozatím nedostaly.

02:15
    Hosté se osvobozují.

02:45
    Starostovu ránu vytěsnil českobudějovický gólman ramenem nad zařízení.

02:58
    A další dělovka, tentokrát od Klingera minula jen o několik centimetrů vzdálenější tyč.

03:02
    V době, kdy první vyloučený opouští trestnou lavici, přidržel Němec kotouč pod svou výstrojí. Hra je přerušena.

03:14
    České Budějovice jsou kompletní, přečkaly dvojnásobnou početní výhodu Tygrů.

04:30
    Domácí jsou aktivnější, udržují se v útočném pásmu. K větší šanci se prozatím ale kvůli nepřesnostem nedostali.

05:15
    Jeník schytal u mantinelu tvrdý ale čistý hit, nezbývá mu nic jiného, než se oklepat a pokračovat ve hře.

06:30
    Tempo je neúprosné, oba celky hrají na maximum. K vidění jsou vysoké pressinky.

07:01
    Jenže právě ty znemožňují zakládání pomalejších akcí, hraje se proto na brejky. Těch zatím nikdo nedokázal využít.

08:52
    Kačírek měl na hokejce úvodní branku zápasu! Hned třikrát dorážel, ale Němec se na brankové čáře roztáhl a s trochou štěstí kotouč skončil mimo zařízení. Největší šance dosavadního průběhu tedy gólem nekončí.

09:51
    Bělohorský vlétl do útočné třetiny a zpoza modré čáry vystřelil. Němec vyráží kotouč betonem do rohu kluziště.

10:30
    Žajdlík raději přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Motoru.

10:58
    Tygři se po náznaku tlaku osvobozují zakázaným uvolněním.

12:18
    Jeník se obtočil kolem zařízení, vyjel si před brankoviště a pálil ke vzdálenější tyči. Těsně však minul a nevěřícně kroutí hlavou.

12:58
    Hosté měli k dispozici přečíslení 2 na 1, Gumana výborným obranným zákrokem odzbrojil Benák.

13:30
    Hraje se neuvěřitelně dlouho bez přerušení, oba týmy však kotouče spíše nahazují než tvoří akce.

15:00
    Nezbeda s Wiencekem nejprve doráželi u pravé tyče a poté druhý jmenovaný obdržel rychlou nahrávku do nebezpečného prostoru před Němcem. Obránci reagovat nestihli, maskovaný muž ale ano. Skóre se nemění.

16:27
    Bělohorský si nejprve prohodil hráče a následně si puk stáhl do bekhendové kličky. Němec i tentokrát úspěšnější!

17:32
    Krásná kombinace Tygrů! Wiencek zatáhl kotouč po levé straně do třetiny, chytře nahrál mezi kruhy Nezbedovi. Ten si všiml ještě napřaženého Ondřeje Chrtka. Ale jako již dnes tradičně vytasil vynikající zákrok Němec a příležitost zneškodnil rychlým přesunem.

17:32
    Ondřej Chrtek (LIB) inkasuje menší trest za podražení.

18:02
    Žajdlík si připisuje úspěšný a náročný zákrok, hra je přerušena.

19:00
    Tygři se osvobozují.

19:32
    Chrtek je zpět na ledové ploše.

20:00

Aktivnější byli domácí, na kterých bylo vidět, jak moc chtějí skórovat jako první. Šance Wienceka, Jeníka a ani přesilovka 5 na 3 využita nebyla. Jelikož stejně jako Němec udržel čisté konto i Žajdlík. Po první třetině svítí na světelné tabuli skóre 0:0.

Druhá dvacetiminutovka započne přibližně v 16:42.

20:01

20:48
    Klinger od modré čáry vyslal nahození na teč, Jeník ale kotouč netrefil.

21:40
    Chlum zavezl kotouč do útočné třetiny, jeho přízemní ránu z pravé strany zachytil Němec.

22:05
    Tygři jsou stejně jako na začátku první třetiny jednoznačně aktivnější, pokus Bednáře ale vyrazil mimo při tyče českobudějovický gólman.

22:42
    Liberec právě vstřelil branku!
    Aktivita se nakonec domácím přeci jen vyplatila. ANTONÍN KADLEC si zatáhl kotouč mezi kruhy a bez většího rozmýšlení ho poslal do pravého horního rohu branky. Němec tentokrát reagovat nestihl.

24:20
    Hosté jsou inkasovanou brankou trochu opaření, kvůli nepřesnosti je pískáno jejich zakázané uvolnění.

24:25
    Kačírek po buly v pokleku střílel, ale trefil pouze boční konstrukci zařízení.

25:30
    Tygři stejně jako v úvodním dějství aktivně napadají, Motor má trochu problémy s rozehrávkou.

27:18
    Chrtkův dalekonosný pas Wienceka našel, ale byl příliš prudký a puk libereckému útočníkovi odskočil od hole

27:27
    Trestné střílení pro České Budějovice! Fauloval Jan Turek (podražení), zahrávat ho bude Lukáš Matys.

27:27
    Matys vyzkoušel Dacjukovu kličku, ale neměl až takovou rychlost a Žajdlík dokázal kotouč svou výstrojí vytěsnit mimo tři tyče!

29:00
    Janeleho rána z otočky mezi tři tyče nezamířila, pouze orazítkovala zadní mantinel.

29:19
    O několik chvil později Němec přerušuje hru.

31:49
    Icing Bílých Tygrů.

32:18
    Tygři se vehementně snažili dorážet, ale ani Jansa a ani Chlum Němce nepřelstili.

32:43
    Hosté se dostali do rychlého přečíslení, po dvou nahrávkách odklouzal Žajdlík mimo základní postavení, ale chyběla závěrečná gólová nahrávka, která byla nepřesná. Obrovská šance Motoru tak brankou nekončí.

33:36
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Svoboda – 2 min.).

34:28
    Jeník ukázal svoje šikovné ruce, když sám před Němcem vymíchal gólmana Motoru, poté ale trochu záhadným způsobem nezasunul kotouč do zařízení. Puk vyjel za ležícím brankářem Jihočechů.

35:24
    David Pokorný (LIB) obdržel menší trest za podražení, Tygři přijdou o zbytek početní výhody.

35:36
    Svoboda je zpět na ledové ploše, začíná přesilovka Motoru.

36:49
    Dělovka Farky od modré čáry vletěla do Žajdlíkovy lapačky. Liberecký gólman pouze máchl levou rukou.

37:24
    Po delší době uvidíme hru ve stejném počtu hráčů na každé straně.

38:40
    V držení kotouče jsou Českobudějovičtí. Zahájí jeden z posledních útoků třetiny.

38:57
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    No a je vyrovnáno. Matěj Žajdlík neudržel Šulkův projektil z pravé strany a poskakující kotouč dopravil mezi tři tyče JAKUB KÁNÍK. Je vyrovnáno! Asistence: Ondřej Šulek, Michal Michal.

39:40
    Tygři hned mohli převážit misky vah zpět na svou stranu, ale Jursa rychle letící přihrávku před zařízení nezpracoval.

40:00

Ve druhé periodě jsme viděli dvě branky. Nejprve se prosadil Antonín Kadlec a v samotném závěru vyrovnal Jakub Káník. Více ze hry měli stejně jako v první periodě Liberečané, vedení jim však nevydrželo.

40:01

41:59
    MATOUŠ BĚLOHORSKÝ se dostal do brejku a vyřešil ho střelou nad beton. Němec stihl kotouč lehce tečovat, ale jeho cestě mezi tři tyče nezabránil. Asistence: Jan Bednář.

44:20
    Jan Bárta chtěl přehodit Žajdlíka a málem se mu to povedlo, lehký oblouček zlikvidoval liberecký gólman až na poslední chvíli, nakonec kotouč zalehl.

46:28
    Wiencek se s ledovým klidem probil až do mezikruží, odkud osamocený pálil. Jen těsně minul zařízení. Toto klidně mohla být dnešní čtvrtá branka.

47:21
    Opět se hraje dlouho bez přerušení, oba celky bojují na maximum. Utkání rozhodně nepřipomíná souboj třetího celku s týmem z druhé poloviny tabulky.

48:41
    Starostova rána skončila na Němcově vyrážečce. Českobudějovický gólman kotouč vytěsnil mimo zařízení.

50:00
    Motor je aktivnější, ale stále ho výrazně brzdí nepřesné nahrávky.

50:37
    Do dobré pozice si najel Guman, jeden z obránců ho však vytaženou hokejkou na poslední chvíli rozhodil.

51:26
    Na Koreckého ráně si smlsnul gólman Motoru. Hra je přerušena.

52:59
    Rozhodčí si všiml úderu vysokou holí, arénou se rozlehl tón píšťalky.

53:10
    Chlum mohl rozhodnout, dorážel kotouč z bezprostřední blízkosti a již to vypadalo, že si pokus najde cestu pod Němcovým betonem. Nakonec se tak nestalo.

53:52
    Albert Janele (LIB) oslabuje svůj celek podražením. Pro Tygry nastávají krušné chvíle.

54:26
    Wiencek ujel s Nezbedou do přečíslení 2 na 1. Zakončoval druhý jmenovaný a poté bekhendem také Wiencek. Oba pokusy zamířily mimo tři tyče.

54:33
    Jenže Nezbeda pokračoval v aktivní hře a vynutil si faul soupeře. Jan Bárta (CEM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

55:17
    Při hře ve čtyrech je vyrovnáno! MICHAL MICHAL svižnou ranou vyzrál na Žajdlíka a skóre je opět nerozhodné. Asistence: David Svoboda, Ondřej Šulek.

56:52
    Kačírek obložen dvěma protihráči přeci jen vystřelil, jeho pokus ale postrádal razanci.

57:57
    Jan Radoš (CEM) zahákoval Chrtka a Tygři tak mají těsně před koncem zápasu výhodu přesilové hry!

58:19
    Nezbedovu ránu vyrazil Němec vyrážečkou do rohu kluziště.

59:34
    Tygři se sice drží v útočném pásmu, ale za cenu soubojů u mantinelu.

59:58
    Klinger rychlou ranou provětral Němcovu lapačku. Budeme svědky prodloužení!

59:58
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klinger – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Farka – 2 min., hrubost).

60:00

Ve druhé periodě jsme taktéž viděli po jedné brance na obou stranách. Nejprve skóroval Bělohorský, čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Michal Michal. Prodloužení započne přibližně v 18:02.

60:01

61:02
    Přečíslení 2 na 1 na poslední chvíli přerušil vracející se Chlum, který vypíchl kotouč do Žajdlíkovy lapačky.

61:55
    Bednářova rána byla zblokována.

62:29
    Jeník objel zařízení a zavadil o Němce. Ten zůstal ležet za zařízením, od modré čáry pálící Kunst sice trefil prázdnou bránu, ale ještě předtím rozhodčí přerušil hru.

64:32
    Nejprve Kadilák při brejku natrefil tyč a poté se z dorážky trefil za ležícího Žajdlíka MICHAL MICHAL. České Budějovice si tak ze souboje odnesou bonusový bod.

Liberec byl celý zápas aktivnější, ale nedokázal dvakrát udržet své vedení, za což přišel v prodloužení trest. Motor si tak z dvou zápasů s Tygry odnáší výhry 2:1 a 3:2 po prodloužení.

Ode mě je to dneska již vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek úterního večera. (18:16:08)

RR

Branky a nahrávky: 23. Kadlec, 42. Bělohorský (Bednář) – 39. Káník (Šulek, Michal), 56. Michal (Svoboda, Šulek), 65. Michal

Rozhodčí: Veinfurter – Hejl, Podrazil