Bayern – RB Lipsko 3:0 (kon.) | Hertha – Darmstadt 2:0 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Leverkusen 1:1 (kon.)
Ingolstadt – Freiburg 1:2 (kon.) | Hoffenheim – W. Brémy 1:1 (kon.)
Bayern Mnichov
3:0 (3:0)
RB Lipsko
Středa 21.12.2016, 20:00 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga • 16. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, já vám děkuji za pozornost a u dalšího sportovního přenosu na shledanou. (22:15:11)

Máme za sebou utkání šestnáctého kola německého Bundesligy mezi Bayernem Mnichov a RasenBallsportem Lipsko. Šlágr o první pozici v tabulce nakonec dopadl více jednoznačně, než by asi kdokoliv před zápasem čekal. Bayern svého soupeře přejel na plné čáře a po výsledku 3:0 tak přezimuje na první pozici v tabulce. Na výsledku hrála velkou roli červená karta, která přišla na straně Lipska už ve třicáté minutě. Za co byla udělena se můžete zpětně podívat v našich animacích. Tak samo se můžete znovu podívat na nejzajímavější šanci dnešního utkání a všechny branky.

90

90
    Na polovině Lipska se objevuje také gólman Bayernu Manuel Neuer! Ten si za svůj únik dopředu vysloužil od diváků velký aplaus.

89
    Juan Bernat teď hlavou vracel míč do druhé vlny, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů. K míči se tak dostávají opětovně hosté.

88
    Jedna střela za druhou, jedno ohrožení branky za druhým. S blížícím se koncem zápasu utkání nabírá na obrátkách. Střelci Bayernu jsou rázem při chuti.
    86. Krásný individuální průnik Francouze Francka Ribéryho!

86
    Nádhernou individuální akci Francka Ribéryho zastavila až horní konstrukce brány! Francouzský fotbalista nevěřícně kroutí hlavou. Teď byl brance opravdu, ale opravdu blízko.
    85. Nádherná střela Douglase Costy!

85
    Bezesporu nejhezčí moment druhé půle! Douglas Costa se opřel do míče a nádherně ho kroutil na zadní tyč. Gólman Péter Gulácsi byl ale pozorný a vyrazil jeho střelu.

84
    Balón si k rozehrávce staví Robert Lewandowski, ale je tam také Douglas Costa. Uvidíme, kdo se nakonec ujme rozehrávky.

83
    Thiago Alcântara byl faulovaný těsně za hranicí pokutového území. Domácí budou mít k dispozici standardní situaci z hodně dobré pozice.

82
    Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Oliver Burke.

81
    Franck Ribéry pronikl obranou Lipska, jenže jeho následná střela byla zablokovaná. Péter Gulácsi tak neměl s jeho pokusem sebemenší problém.

80
    Máme před sebou posledních deset minut utkání. Domácí fotbalisté po většinu času kombinují s míčem ve středu hřiště nebo na polovině soupeře.

79
    Ve druhém poločase u obou týmů velice klesla úspěšnost přihrávek. Vzhledem k průběhu zápasu se asi není čemu divit.

78
    Franck Ribéry svou přihrávkou vybídl k rychlému úniku Roberta Lewandowskiho. Balón byl ale až příliš rychlý a skončil tak pouze za brankovou čárou.

77
    Javi Martínez si počínal v souboji se Stefanem Ilsankerem pomocí drobného faulu. Souboj probíhal přímo před očima hlavního arbitra, a tak se píská faul.

75
    Joshua Kimmich neudržel míč na hrací ploše a Lipsko tak bude mít výhodu vhazování na vlastní polovině. Hosté toho v desíti moc nevymyslí.

Štěpán Hladký

Branky: 17. Th. Alcântara, 25. Alonso (Th. Alcântara), 45. Lewandowski (pen.)

Karty:   57. Arturo Vidal (BAY) – 60. Sabitzer (RBL)   30. Forsberg (RBL)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 18:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:12.
    Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), Javi Martínez, Hummels, Alaba (67. Bernat) – Arturo Vidal (74. Kimmich), Alonso – Robben (46. Ribéry), Th. Alcântara, Costa – Lewandowski.
    Náhradníci: Ulreich – Rafinha, Bernat, Ribéry, Kimmich, Sanches, T. Müller.

RB Lipsko: Gulácsi – Bernardo, Ilsanker, Orban (C), Halstenberg – Keïta (46. Kaiser), Demme – Sabitzer (82. Burke), Forsberg – Y. Poulsen, Werner (61. Selke).
    Náhradníci: Müller – Schmitz, Kaiser, R. Khedira, Kalmár, Burke, Selke.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Stefan Lupp