Alba Fehérvár – Pardubice 84:78 (kon.)
Alba Fehérvár
84:78 (12:27, 44:44, 66:63)
BK JIP Pardubice
Středa 21.12.2016, 18:30 • Alba Regia Sportcsarnok, Székesfehérvár • Evropský pohár FIBA • Skupina O

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Pardubice nevstoupily do Evropského poháru FIBA vůbec úspěšně, a rády by svůj výkon napravily na půdě Fehérváru. Ten má po prvním kole na svém kontě taktéž porážku, takže náprava předchozího výsledku je pro něj jasnou prioritou.

Alba naposledy nehrála špatnou partii proti rumunské Kluži, nakonec však podlehla na půdě soupeře o devět bodů. Tentokráte bude v tomhle souboji favoritem. BK JIP naposledy před vlastními fanoušky podlehl francouzskému Pau-Orthez vysoko 66:101, a alespoň ne takový výsledek nehodlá v nynějším duelu opakovat.

Alba Fehérvár: Taylor, Á. Keller, Shepard, Markovič, Tóth, I. Keller, Varga, Edwards, Farr, Burgess, Filipovity, Lóránt

BK JIP Pardubice: Burnett, Wall, Kotas, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Autrey, Příhonský

Rozhodčí: Grigoras, Tomov. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:17
    Autrey zakončil první útok úspěšně. Pardubice vstoupily do zápasu dobře. (0:2)

00:56
    Lóránt zkusil střelbu za tři body a uspěl. Domácí se nyní ujali vedení. (3:2)

01:14
    Taktéž Wall se zapsal na střeleckou listinu tříbodových pokusů. Díky němu Pardubice opět vedou. (3:5)

01:47
    Máme srovnáno, prosadil se za dva body Á. Keller. (5:5)

02:17
    Taktéž Nečas zaznamenal svou první úspěšnou střelu, a to za dva body. (5:7)

02:17
    Nečas byl ještě faulovaný, a tak měl k dispozici ještě trestný hod, kterým nepohrdl. (5:8)

02:52
    Podruhé v utkání skóroval Autrey. Pardubice se na maďarské půdě rozhodně nebojí. (5:10)

04:01
    A rozdíl mezi oběma týmy je už semibodový! S tím Alba příliš nepočítala, že mu český celek takhle unikne. Přesně zakončoval Wall. (5:12)

04:23
    Domácím se vůbec nedaří střelba. A toho nyní využívá ke svému prospěchu na druhé straně Švrdlík. A už je to dokonce o devět bodů! (5:14)

04:26
    Oddechový čas pro domácí. (5:14)

04:59
    Po time-outu se podařilo Albě po delší době skórovat, a to zásluhou Edwardse. (7:14)

05:18
    Blěskově na druhé straně odpověděl Švrdlík. (7:16)

05:35
    Shepard rozehrával dva trestní hody, ovšem proměnil pouze jeden z nich. (8:16)

05:50
    Střelba se Pardubicím i nadále velmi dobře daří. Burnett to v tuhle chvíli jenom potvrdil. (8:18)

06:46
    Autrey se prosadil z tříbodové hranice! Pardubice i nadále svého soupeře jasně přehrávají. (8:21)

07:27
    Taylor snížil díky dvoubodovému pokusu. (10:21)

08:03
    Dvě minuty před koncem navýšil náskok Pardubic na rozdíl solidních třinácti bodů znovu Burnett. (10:23)

08:15
    Nečas zahrával trestné hody. Svůj první za podpory tří pardubických fanoušků proměnil. (10:24)

08:15
    A i ve druhém případě byl Nečas úspěšný v proměňování trestných hodů. (10:25)

09:10
    Burnett zkusil individuální akci a uspěl! Udělal kličku Markovičovi a snadnou střelou přes něj se prosadil. O 17 bodů vede pardubický celek! (10:27)

09:31
    Farr zkusil zakončit a byl úspěšný. Alespoň snížil rozdíl mezi oběma celky na patnáct bodů. (12:27)

10:00
    První čtvrtina skončila. (12:27)

Alba měla být v tomhle duelu favoritem, zatím však svou roli v žádném případě nenaplňuje. S pardubickým celkem prohrává o hrozivých patnáct bodů po prvních deseti minutách hry! Domácím se vůbec nedaří střelba, naopak hostům vše jezdí jako po másle. Nějakých devět pardubických fanoušků, kteří vážili cestu do Maďarska, jsou rozhodně spokojení.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (12:27)

10:22
    Taylor naběhl pod koš a pohotově skóroval, navíc ještě vybojoval trestný hod, neboť byl faulovaný. (14:27)

10:22
    Taylor pak následný trestný hod bez problémů proměnil. (15:27)

10:47
    Hostům se nyní nepodařilo snad třikrát skórovat, Alba naopak vyrazila do protiútoku a zásluhou Burgesse snížili stav. (17:27)

11:20
    A další úspěšné zakončení akce pod košem, tentokráte ze strany Farra. Pardubice nevstoupily do druhé čtvrtiny vůbec dobře. (19:27)

11:20
    Oddechový čas pro hosty. (19:27)

11:50
    Tohle jsou špatné zprávy pro pardubický celek, který honě polevil ve druhé čtvrtině. Lóránt se prosadil pod košem, a ještě bude zahrávat trestný hod. (21:27)

11:50
    Během dvou minut dokázala Alba stáhnout manko patnácti boů na pět. Lóránt šestku hladce proměnil. (22:27)

12:25
    Už je situace o něco veselejší. Škranc se poprvé zapisuje na střeleckou listinu. (22:29)

12:34
    Burnett zakončil úspěšně rychlý brejk. Teď si zase domácí vybrali slabou chvilku. (22:31)

12:48
    Lóránt je urostlým dlouhánem, který se umí prosadit silou, což potvrdil i nyní. Skóroval za dva body. (24:31)

13:25
    A zase si hosté nepohlídali Lóránta. jejich manko se stále rychleji a rychleji smazává. (26:31)

14:15
    Farr inkasoval úder do obličeje, házel proto trestné hody. První neproměnil, druhý už zapadl do obroučky. (27:31)

14:38
    Pardubicím se vůbec nedaří v útoku. Teď byl Švrdlíkovi zapískány kroky, možná i nedovolené přenášení míče. (27:31)

14:55
    Stačilo pouhých pět minut. A náskok Pardubic z prvního poločasu, který činil patnáct bodů, je nenávratně pryč. Trojkou se nyní prosadil Taylor. (30:31)

14:55
    Oddechový čas pro hosty. (30:31)

15:12
    Autrey byl při střelbě faulován. Oba trestné hody následně dokázal proměnit. (30:33)

15:25
    Lóránt zatím střelecký drží svůj tým nad vodou. Pardubice ho jednoduše nedokážou dlouhodobě bránit. (32:33)

16:03
    Lóránt, dosud nejlepší hráč Alby, dostal loktem při střelbě při jednom ze svých úniků. Ale faul pískaný nebyl. Velké rozhořčení nastalo u tohoto chlapíka. Z hlavy mu totiž teče krev. (32:33)

16:11
    Na střeleckou listinu se poprvé konečně zapisuje také Půlpán. Byla to poměrně hezká střela z tříbodové hranice. (32:36)

16:34
    Na druhé straně bleskově odpověděl Shepard. (34:36)

17:02
    A máme srovnáno. Shepard byl totiž úspěšný také během této situace. Po dlouhé době se Alba dostala na dostřel svému soupeři. (36:36)

17:10
    Obrovská chyba pardubického týmu! A mistrně toho využil Edwards, který dokonal smršť maďarského celku. Najednou je tu vedení Alby o dva bod. (38:36)

17:37
    Trestné hody zatím nejsou silnou disciplínou Alby. Shepard teď proměnil jen jeden z nich. (39:36)

17:37
    Burnett na druhé straně dokázal snížit stav na rozdíl jednoho bodíku. (39:38)

18:20
    Oddechový čas pro domácí. (39:38)

18:32
    Hezké zakončení Půlpána. Pardubice se znovu ujaly vedení. (39:40)

18:51
    Ale na druhé straně zase úřadoval Edwards. Vedení se nyní přelévá z jedné strany na druhou. (41:40)

19:07
    Burnett skóroval nakonec za dva bodíky. (41:42)

19:11
    Bodové hody v závěru poločasu pokračují. Edwards nyní vystřihl nádherný tříbodový pokus. (44:42)

19:36
    Že by bychom měli po poločase vyrovnaný stav? Je to dost možné po dvojce Švrdlíka. (44:44)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (44:44)

Pardubicím daleko lépe vyšla první čtvrtina, v níž se ujaly senzačního náskoku o 15 bodů. Jenže druhou pasáž hry notně pokazily. Soupeř se dotáhl a alespoň vyrovnal. Svižný a rychlý basketbal má v tuhle chvíli asi spravedlivý nerozhodný výsledek.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (44:44)

20:36
    Z prvního útoku domácího celku se prosadil za dva body Lóránt. (46:44)

20:47
    Na druhé straně bleskově odpověděl Švrdlík. (46:46)

21:10
    Edwards znovu posílá maďarský celek do těsného vedení. (48:46)

21:22
    Autrey na druhé straně taktéž zaznamenal dvoubodový zásah. Pardubice si nechtějí svého soupeře uniknout. (48:48)

21:57
    Nečas nyní zaúřadoval. Tahanice o vedení pokračuje i nadále. (48:50)

22:26
    Oběma týmům se daří s pravidelností proměňovat své šance. Jednu takovou zase dokončil úspěšně Švrdlík. (48:52)

23:12
    Shepard snížil stav, a to díky střele za dva body. (50:52)

23:33
    Švrdlík je ve velké ráži. A své konto zaznamenaných bodů zase rozšířil dvojkou. (50:54)

23:48
    Lóránt umí rovněž za tři body. A snížil na rozdíl jednoho bodu. Vyrovnaná bitva ve třetí čtvrtině pokračuje. (53:54)

25:00
    Markovič skóroval s faulem. Po oddechovém času bude mít k dispozici ještě trestný hod po osobní chybě Půlpána. (55:54)

25:00
    Oddechový čas pro hosty. (55:54)

25:01
    Markovič nakonec dodatečný trestný hod nedokázal proměnit. (55:54)

25:21
    Burnett poslal Pardubice znovu o vedení. (55:56)

26:24
    Pardubicím útok nevyšel, naopak z brejku v pohodě skóroval náběhem pod koš Taylor. (57:56)

26:52
    Faulovaný byl nyní Taylor. První trestný hod proměnil. (58:56)

26:52
    A taktéž druhá šestka z ruky Taylora zapadla přesně do obroučky. (59:56)

27:15
    Škranc zkusil střelbu z dálky a byl úspěšný! Tři body jdou na jeho konto. Máme srovnáno. (59:59)

27:27
    Na druhé straně se po delší odmlce prosadil Á. Keller. je to zatím velké drama, které se před utkáním spíše neočekávalo. (61:59)

28:18
    Wall měl k dispozici dva trestné hody. První z nich dokázal proměnit, druhý už ale ne. (61:60)

28:48
    Krásnou smečí se po rychlém útoku a snadné kombinaci prosadil pod košem Taylor. Tenhle moment si náramně užíval. (63:60)

29:08
    Nepříjemná záležitost pro pardubický celek. Taylor naběhl pod koš, byl v koncovce úspěšný, a ještě bude házet trestný hod. (65:60)

29:08
    Takový náskok si Alba dosud nevytvořila poté, co Taylor dodatečnou šestku dokázal úspěšně zakončit. Pardubice musejí dohánět manko šesti bodů. (66:60)

29:43
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Teď to domácí překombinovali. A Taylor na tuhle přihrávku nedosáhl. (66:60)

29:58
    Dvě vteřiny před koncem napřáhl z dálky Autrey a snížil trojkou stav! Rozhodně pozitivní moment pro český celek na závěr této čtvrtiny, kterou prohrál o tři body. (66:63)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (66:63)

Pořád je hra hodně vyrovnaná, pořád jsou šance obou celků na stejné linii. Pardubice se v Székesfehérváru rozhodně nemají za co stydět. Favorizované Albě jsou více než rovnocenným protivníkem.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (66:63)

30:38
    Až příliš snadno prošel do podkošového prostoru Edwards, který byl navíc během střelby ještě faulovaný. Tyhle momenty Pardubice rozhodně hodně srážejí. (68:63)

30:38
    Edwards nepohrdl možností navýšit náskok svého týmu díky šestce. Opět je rozdíl mezi oběma týmy šestibodový. (69:63)

31:42
    I když Pardubice předvedly na jedné straně dobrou kombinaci, nedokázaly zakončit přesně. Naopak Lóránt byl následně faulovaný, a bude házet šestky. (69:63)

31:42
    Naštěstí pro domácí Lóránt proměnil až druhý trestný hod. Ten první mu nevyšel podle představ. (70:63)

32:26
    Krásná kombinace pardubického celku. Pod košem pak měl Nečas poměrně snadnou práci. Burnett si připsal asistenci. (70:65)

33:06
    Důležitý moment pro pardubický celek! Během chvilky se dotáhl na rozdíl dvou bodů poté, co střela Půlpána za tři body skončila v obroučce. (70:68)

33:31
    Burgess první trestný hod dokázal proměnit. Ještě bude mít jednu šanci navýšit náskok. (71:68)

33:31
    A Burgess byl úspěšný i napodruhé. (72:68)

33:41
    Blesková odpověď na druhé straně. Nečas je dalším úspěšným střelcem za dva body. (72:70)

34:11
    Á. Keller neproměnil ani jeden trestný hod! Tenhle moment by mohl Pardubicím nahrát do karet. (72:70)

34:29
    A taky že ano! Poté, co Á. Keller neproměnil dva trestné hody, trestal z tříbodové hranice Nečas. Ten se nyní rozjel k parádním výkonům. (72:73)

34:40
    Tenhle útok Shepardovi vyšel. A zase posílá Albu do nejtěsnějšího možného vedení. (74:73)

35:19
    Jako by nyní domácí tak trochu nezvládali tíhu okamžiku. A znovu neproměnili ani jeden trestný hod. Tentokráte to byl Farr. (74:73)

35:58
    Tohle je škoda pro Pardubice. Půlpán parádně vybojoval míč, jenže následně celou akci pokazila mizerná přihrávka. (74:73)

36:16
    Á. Keller byl pod košem zcela nehlídaný a své šance náležitě využil. Bude to rozhodně hodně zajímavá koncovka této čtvrtiny. (76:73)

36:17
    Oddechový čas pro hosty. (76:73)

36:29
    tahle střela za tři body byla hodně těžká. Burnett mohl určitě ještě počkat na vhodnější příležitost. (76:73)

36:58
    S uplynulým časem se snažil zakončovat Á. Keller, jenže bez úspěchu. U míče nyní zůstanou Pardubice. (76:73)

37:36
    Shepard byl faulován, stačil ale ještě hodit míč do vzduchu pod košem, a ten nakonec zapadl do obroučky. Bude z toho ještě jeden trestný hod. (78:73)

37:36
    Velké štěstí pro pardubický celek. Shepard totiž šestku nedokázal proměnit. (78:73)

37:56
    Alba často chybuje v rozehrávce. A toho mnohokrát Pardubice, kterým se v posledních chvílích nedaří v koncovce, využily, ostatně jako v tomto případě. Nakonec Autrey vybojoval alespoň trestné hody. (78:73)

37:57
    Oddechový čas pro domácí. (78:73)

37:57
    Autrey nakonec proměnil až druhý trestný hod. Tohle je pro Pardubice málo. Čas je jim stále krátí. (78:74)

38:32
    Zatímco Pardubice zase v útoku nic nevymyslely, na druhé straně smečí po parádní přihrávce zakončoval v brejku Farr. Rozdíl mezi oběma týmy činí šest bodů. (80:74)

38:33
    Oddechový čas pro domácí. (80:74)

38:58
    Alba hraje chytře, v pohodě drží míč, protože Pardubice mizerně rozehrály. Už je asi rozhodnuto, do konce zbývá nějaká minuta. (80:74)

38:59
    Oddechový čas pro hosty. (80:74)

39:13
    Farr teď díky doskočené střele nalepil na vítězství domácího celku krásný štempl. (82:74)

39:26
    Burnett na druhé straně dokázal přesně zacílit. Bude to zřejmě ale jen korekce konečného skóre. (82:76)

39:35
    Farr je hodně nahecovaný. A ještě přidal na konto Alby jeden koš. (84:76)

39:59
    Se sirénou skóroval střelou z dálky Půlpán, který určil svým zakončením konečné skóre. (84:78)

Konec zápasu. (84:78)

Možná se očekával jednoznačnější průběh tohoto střetnutí. Ale Pardubice ukázaly, že v poháru FIBA nehodlají být jen nějakými otloukánky, a v Maďarsku předvedly výkon, za jaký se nemusejí stydět. Byť nakonec podlehly o šest bodů, třeba po první čtvrtiny vedly nad Albou dokonce o patnáct bodů. Odveta bude určitě hodně zajímavá.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (20:18:32)