Alba Fehérvár – Pardubice 84:78 (kon.)
Alba Fehérvár
84:78 (12:27, 44:44, 66:63)
BK JIP Pardubice
Středa 21.12.2016, 18:30 • Alba Regia Sportcsarnok, Székesfehérvár • Evropský pohár FIBA • Skupina O

38:32
    Zatímco Pardubice zase v útoku nic nevymyslely, na druhé straně smečí po parádní přihrávce zakončoval v brejku Farr. Rozdíl mezi oběma týmy činí šest bodů. (80:74)

37:36
    Shepard byl faulován, stačil ale ještě hodit míč do vzduchu pod košem, a ten nakonec zapadl do obroučky. Bude z toho ještě jeden trestný hod. (78:73)

34:29
    A taky že ano! Poté, co Á. Keller neproměnil dva trestné hody, trestal z tříbodové hranice Nečas. Ten se nyní rozjel k parádním výkonům. (72:73)

33:06
    Důležitý moment pro pardubický celek! Během chvilky se dotáhl na rozdíl dvou bodů poté, co střela Půlpána za tři body skončila v obroučce. (70:68)

29:58
    Dvě vteřiny před koncem napřáhl z dálky Autrey a snížil trojkou stav! Rozhodně pozitivní moment pro český celek na závěr této čtvrtiny, kterou prohrál o tři body. (66:63)

29:08
    Takový náskok si Alba dosud nevytvořila poté, co Taylor dodatečnou šestku dokázal úspěšně zakončit. Pardubice musejí dohánět manko šesti bodů. (66:60)

17:10
    Obrovská chyba pardubického týmu! A mistrně toho využil Edwards, který dokonal smršť maďarského celku. Najednou je tu vedení Alby o dva bod. (38:36)

16:03
    Lóránt, dosud nejlepší hráč Alby, dostal loktem při střelbě při jednom ze svých úniků. Ale faul pískaný nebyl. Velké rozhořčení nastalo u tohoto chlapíka. Z hlavy mu totiž teče krev. (32:33)

14:55
    Stačilo pouhých pět minut. A náskok Pardubic z prvního poločasu, který činil patnáct bodů, je nenávratně pryč. Trojkou se nyní prosadil Taylor. (30:31)

11:50
    Během dvou minut dokázala Alba stáhnout manko patnácti boů na pět. Lóránt šestku hladce proměnil. (22:27)

09:10
    Burnett zkusil individuální akci a uspěl! Udělal kličku Markovičovi a snadnou střelou přes něj se prosadil. O 17 bodů vede pardubický celek! (10:27)

06:46
    Autrey se prosadil z tříbodové hranice! Pardubice i nadále svého soupeře jasně přehrávají. (8:21)

04:23
    Domácím se vůbec nedaří střelba. A toho nyní využívá ke svému prospěchu na druhé straně Švrdlík. A už je to dokonce o devět bodů! (5:14)

Patrik Sandev

Alba Fehérvár: Taylor, Á. Keller, Shepard, Markovič, Tóth, I. Keller, Varga, Edwards, Farr, Burgess, Filipovity, Lóránt
    BK JIP Pardubice: Burnett, Wall, Kotas, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Autrey, Příhonský

Rozhodčí: Grigoras, Tomov
    Čtvrtiny: 12:27, 32:17, 22:19, 18:15