Uničov – Ústí n/L 5:4 (3:1 po s.n.) | Havířov – HC Slovan 7:1 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 6:4 (po s.n.)
Uničov – HC Slovan 2:1 (3:2 po s.n.) | Pardubice – Havířov 1:5 (0:2 po s.n.) | Ústí n/L – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Havířov – Uničov 2:1 (kon.) | Pardubice – HC Slovan 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Uničov 2:3 (kon.)
Havířov – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4 (2:1, 0:3)
BK Mladá Boleslav
Úterý 27.12.2016, 14:45 • ŠKOENERGO Aréna (malá hala) • Memoriál Gustava Lachmana • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

Máme před sebou duel mezi HC Slovan Ústí nad Labem a BK Mladá Boleslav. Hráči Slovanu skončili po základní hrací části na 2. příčce s 18 body, hráči Mladé Boleslavi na 3. místě, jen o dva body za nimi.

Tyto týmy už se utkaly včera a v utkání si Slovan připsal čtyři body za výhru v první části, remízu ve druhé části a výhru v nájedech. Boleslav brala pouze dva body za remízu ve druhé dvacetiminutovce a za výhru v prodloužení.

Hrací systém vyřazovací části:

V této části soutěže se částečně mění pravidla hry. Stále se hraje 2x20 minut, ovšem skóre se přenáší do druhé půle a poté se v případě nerozhodného stavu hraje 10minutové prodloužení, případně samostatné nájezdy. Prodloužení se hraje se třemi hráči v poli na obou stranách.

00:01

00:45
    Šindelář i v pádu ještě stihl nasměrovat mířidla a vypálil. Kokhaninovi ale stačil jen základní postoj, aby si s jeho střelou poradil.

01:48
    Střelu Jana Česnohlídka Forst vyrazil holí nad horní tyč!

02:16
    Kincl se natlačil až před branku a zkoušel se prosadit střelou k tyči, tam byl ale Forst připravený.

02:52
    Polákova střela orazítkovala zadní mantinel.

03:08
    Bebelákův pokus hasí Forst dalším skvělým zákrokem!

03:43
    A teď už také útok Bruslařů, jenže Lisler skončil přišpendlený na mantinelu.

04:43
    Kriško nedosáhl na kotouč, který vypadl z Kokhanina! To je škoda pro Mladou Boleslav, která mohla otevřít skóre tohoto semifinále.

05:02
    Vítek v pěkné šanci těsně minul!

05:38
    Téměř všech deset hráčů bylo natěsnáno v brankovišti, Ústeční bránili a Boleslav nebezpečně dotírala. Skóre se ale nemění.

06:47
    Kurtyho rána, kterou Forst vyráží hrudníkem! Panejo, to jsou akce na obou stranách!

07:21
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ale teď už se jeden z týmů raduje a jsou to hráči Slovanu. Boleslav měla kotouč na svých holích, ale JAN ČESNOHLÍDEK obral soupeře o puk a poslal jej Forstovi podél levé tyče rovnou do sítě. Bez asistence.

09:12
    Stojkův pokus od modré doletěl až k Forstovi, ale dříve než boleslavský gólman se o něj postaral Hlinský, který nahazuje kotouč do středního pásma.

09:31
    Kokhanin Královu střelu srazil jen nad, ale ještě si ji stihl sklepnout k ledu a přerušuje hru.

10:17
    Dobnerův pokus končí na vyrážečce boleslavského gólmana.

10:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavská malá hala propuká v jásot z vyrovnávací branky Bruslařského klubu! VOJTĚCH STEKLÝ dostal namazáno a poslal kotouč ke vzdálenější tyči ústecké branky. Asistence: Patrik Král.

11:30
    Česnohlídek minul!

11:55
    Hradcovi přeskočil kotouč hokejku a on nezakončil.

12:18
    Na druhé straně zase zasahuje Forst, ale střela, která na něj mířila nebyla z těch úplně nejsilnějších.

13:17
    Vyhlídal objel branku a místo zakončení zvolil přihrávku, jenže jeho spoluhráč netrefil kotouč tak, jak potřeboval.

14:14
    Zápas se hraje nahoru dolů a má skutečně tempo hodné semifinálového klání!

15:46
    Hraec ukázal svou sílu, když se dokázal dostat přes dva hráče, ale jeho přihrávka na Šindeláře přišla až příliš pozdě a poměrně pohledná akce tak vyzněla naprázdno.

16:32
    Steklý chtěl přidat druhou brnaku, ale Česnohlídek byl proti a lehl si ochotně do jeho rány.

16:58
    Angrova střela skončila na zadním mantinelu.

17:20
    Kriško pláchl jednomu z obránců, ale místo střely zvolil nahrávku, což se ukázalo jako chybný manévr, jelikož jeho spoluhráč ji buď nečekal, nebo neměl dostatečnou rychlost, aby ji dostihl.

17:57
    Ústečtí si berou zpátky své vedení! Vojtěch Bebelák nejprve pálil z levého kruhu, ale jeho pokus ještě Forst chytil, jenže na dorážku JANA KURTYHO byl už krátký. Asistence: Vojtěch Bebelák.

18:52
    Angr s Česnohlídkem ujeli do úniku dva na jednoho, ale pokus Angra i dorážku Česnohlídka Forst pochytal.

19:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vait – 2 min., podražení).

19:28
    Kredba ihned po buly pálil, ale jeho pokus mířil mimo.

19:42
    Opět Kredba, tentokrát za Kokhaninem zazvonila tyč!

20:00

První dvacetiminutovka končí výsledkem 2:1. Ústí je více produktivní, ale na puku se více drží hráči v černozelených dresech. Uvidíme, co přinese dalších dvacet minut a zda po 40 minutách budeme znát prvního finalistu letošního Memoriálu.

20:01

20:21
    Boleslav stále hraje přesilovou hru, která se přesunula také do druhé části. Nyní pálil Vochvest, ale jeho střelu srazil někdo z ústeckých obránců mimo.

21:13
    Jenže Slovan se osvobozuje a zdá se, že oslabení přečkají hráči v bílých dresech bez úhony.

22:02
    Čaloun před Forstem promáchl!

22:21
    Steklý trefuje masku ústeckého gólmana.

23:14
    Lislerův pokus Kokhanin vyrazil lapačkou.

23:55
    Vyhlídalův pokus z bezprostřední blízkosti Forst vyráží.

24:22
    Král v dobré pozici míjí!

25:21
    Polák pálil z horního levého kruhu, ale trefil jen něčí hokejku.

26:16
    Dobnerovu ránu Forst vykopl betonem.

27:09
    Boleslav vyrovnává na 2:2 a mrazivá malá hala je opět na nohou! Z nenápadné akce se prosazuje JAKUB VÍTEK, kterému přihrál zpoza brány Patrik Král. Asistence: Patrik Král.

27:36
    No páni a máme tu obrat! To byla ze strany Kokhanina trocha nepozornosti, ale rána VOJTĚCHA STEKLÉHO mu propadla výstrojí a Boleslav tak v tomto duelu poprvé vede. Asistence: Martin Kredba.

28:15
    Bebelákova rána trefila jen clonícího obránce.

28:27
    Lisler pálil z velkého úhlu a trefuje jen boční brankovou konstrukci.

29:33
    Vaitův pokus byl hodně nepříjemný a Forstovi přeskočil hůl, proto boleslavský gólman raději přerušuje.

29:43
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Kurty – 2 min., podražení).

29:45
    Malá hala teď bouří a povzbuzuje svůj tým. Bruslaři mají šanci navýšit skóre tohoto semifinále!

30:20
    Vlasák objel bránu, ale nezakončil.

30:29
    Ano, kýžený gól je na světě! TOBIÁŠ SPORYSCH jen nahazoval kotouč na bránu a kotouč Kokhaninovi propadl až do brány. Ano, i takové góly v hokeji bohužel padají. Bez asistence.

31:30
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Dobner – 2 min., napadení).

32:08
    Vochvest napálil kotouč směr ústecká branka, ale tam byl takový zmatek, že jej nejdřív našel ústecký gólman.

32:43
    Menší potyčka před brankovištěm Slovanu. Rozhodčí budou vylučovat.

32:43
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vochvest – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Král – 2 min., sekání).

32:43
    Zbytečná komplikace pro boleslavské hráče. Hra bude pokračovat čtyři na tři.

33:06
    Ústí přecházelo do pásma, ale na Vojtěcha Huju tam číhal boleslavský obránce. Ústecký útočník ho neviděl, a tak skončil na zemi, odkud se teď za pomoci svých spoluhráčů sbírá.

33:19
    Boleslav vyhazuje.

33:34
    Slovan v pěti hráčích v poli. Začíná dvojnásobná přesilovka pro hráče v bílých dresech.

33:57
    Čaloun to myslel velice dobře a nabruslil si do horního pravého kruhu, ale poté jen zaduněly Forstovy betony.

34:05
    Bebelákovi utíká kotouč až do středního pásma.

34:20
    A nyní Boleslav vyhazuje přes všechny čáry až za Kokhanina.

34:44
    Kurty míjí volný prostor u Forstovy brány! To je zápas!

35:28
    To je mela před Forstovou bránou! Česnohlídek skončil po několika svých pokusech na zemi a opět se bude vylučovat.

35:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Král – 2 min., nedovolené bránění).

36:09
    Hradec vyhazuje přes všechny čáry.

36:28
    A Forst si věří. Nyní si povyjel a lapil pěknou střelu Jana Kurtyho.

36:50
    Boleslav vyhodila kotouč a na chvíli se usadila v pásmu. Bruslaři šetří cenné vteřinky ze svého oslabení.

37:33
    Král je zpátky na ledě a jde pomoci svým spoluhráčům.

37:55
    Sporysch měl kotouč na holi, ale zakopl.

38:28
    Sporysch znovu, tentokrát už vystřelil. Kokhanin si ale svůj prostor u pravé tyče hlídal.

38:50
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Steklý – 2 min., držení protihráče).

38:50
    Ústí to zkouší v šesti hráčích v poli. Teď už nemají co ztratit.

39:09
    Jenže Boleslav vyhazuje kotouč až za branku.

39:30
    Znovu Hradec vyhazuje. Už je to blízko...

Čtyřicet minut rozhodlo o tom, že finalistou letošního Memoriálu budou i Mladoboleslavští, kteří díky skvělé druhé části zvládli otočit zápas s HC Slovan Ústí nad Labem a o pohár z 45. ročníku si tak zahrají s havířovským AZetem. (15:56:27)

Zdena Bobková

Branky a nahrávky: 8. Česnohlídek, 18. Kurty (Bebelák) – 11. Steklý (Král), 28. Vítek (Král), 28. Steklý (Kredba), 31. Sporysch

HC Slovan Ústí nad Labem: Kokhanin (Kovář) – Angr, Bebelák, Čaloun, Česnohlídek, Dobner, Filip, Huja, Kincl, Kurty, Polák, Růžička, Stojka, Vait, Vondráček, Vyhlídal
    BK Mladá Boleslav: Forst (Rýdl) – Lísek, Šlégl, Vlasák, Kredba, Kadaník, Vochvest, Velechovský, Hlinský, Vítek, Kopsa, Hradec, Kriško, Řípa, Vejražka, Hart, Král, Steklý, Šindelář, Sporysch, Lisler