New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (kon.) | Columbus – Boston 4:3 (kon.)
NY Rangers – Ottawa 4:3 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:4 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.)
Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Colorado – Calgary 3:6 (kon.) | Arizona – Dallas 2:3 (kon.)
Anaheim – San Jose 2:3 (po pr.)
New Jersey Devils
2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Středa 28.12.2016, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

New Jersey není v optimální formě. Z posledních deseti zápasů bralo pouze šest bodů a padá tabulkou strmě bodů. Do karet jim nenahrává ani to, že týmům v Metropolitní divizi se nad míru daří. Devils ze 34 zápasů vydolovali pouze 33 bodů za 13 výher a 21 proher. Z toho vyplývá zisk 33 bodů, jenž stačí pouze na předposlední místo, o bod před Islanders. Ti navíc mají zápas k dobru.

To Pittsburgh je na tom o poznání lépe. Tučňáci totiž drží druhé místo v divizi, hned za suverénním Columbusem. K tomu všemu jim napomohlo 22 výher a pouhých 13 proher při skóre 121:100. Parta kolem hvězdného Crosbyho tak ukazuje, že bude opět žhavým kandidátem na zisk titulu.

Vzájemné zápasy

Dlouhodobá statistika zápasů je lepší pro New Jersey. To má na svém kontě 46 výher a Pittsburgh pouze 32. V posledních letech se však Ďáblům nedaří a s Pens pravidelně prohrávají. Z posledních pěti utkání pouze jedenkrát vyhráli. Minulý zápas hráli navíc právě proti Tučňákům, kteří jim nedali žádnou šanci a vyhráli 4:1. Bude se podobný scénář opakovat i dnes?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Severson, Lovejoy, J. Moore, Quincey, Merrill – Hall, Henrique, Parenteau – Wood, Zajac, Palmieri – Cammalleri, Zacha, Smith-Pelly – B. Bennett, Fiddler, Lappin.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, J. Schultz, Cole, Ruhwedel, Pouliot, Oleksy – Sheary, Crosby, Rust – Kunitz, Malkin, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Fehr..

00:01

00:39
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, jejich pokus o útok ovšem skončil špatnou kombinací. Obrana Devils poté špatně rozehrála a před Schneiderem se objevil Crosby, jenž těsně přestřelil.

00:57
    Tučňáci nastoupili ve velkém stylu! Hörnqvist nastřelil tyčku!

01:18
    Devils právě vstřelili branku!
    Nedáš, dostaneš! Opět a znovu! New Jersey udeřilo hned z protiútoku a ujímá se vedení. Taylor Hall na sebe navázal hned několik obránců, na druhé straně si sjel P.A. PARENTEAU, který využil parádního pasu mezi bránícími hráči a otevřel skóre zápasu. Asistence: Taylor Hall.
    01:18 P.A. PARENTEAU - 1:0

02:20
    Hra pokračuje ve velkém tempu. Lappin dorážel střelu svého spoluhráče z velké blízkosti, ale Fleury po druhé neinkasoval.

03:02
    Pens vypadají poněkud zaskočeně, jejich soupeři se daří držet puk a nepouštět je na dostřel brankáře.

03:27
    To se nyní povedlo Rustovi, ale jeho střelu Schneider bez větších potíží zpacifikoval.

04:13
    Hostům se nepovedla rozehrávka, jež skončila zakázaným uvolněním.

04:42
    Quincey ihned po vhazování zkusil štěstí od modré. Jeho rána ovšem minula bránu a Devils se následně v pásmu neudrželi.

05:25
    Bennett vystihl rozehrávku soupeře, našel přihrávkou Lovejoye, ale jeho nahození na bránu v poklidu zachytil Fleury.

05:42
    Domácí operují s pukem za vlastní bránou, jejich soupeř se stále ne a ne dostat do hry.

05:55
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kyle Palmieri – 2 min., krosček).

06:28
    Crosby našel před bránou Kessela, ale ten si vylámal zuby na Schneiderovi. Ďáblům se poté podařilo dostat se k puku a vyhodit jej.

06:48
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ MALKIN využil zmatku v brankovišti soupeře a překonal domácího brankáře. Pravděpodobně nás však ještě čeká challenge. V brankovišti totiž bylo hned několik hráčů a domácí brankář byl v zákroku hodně limitován. Bude to ještě zajímavé. Asistence: Sidney Crosby, Phil Kessel.
    06:48 Jevgenij MALKIN - 1:1

06:48
    Je rozhodnuto. Gól platí a utkání je vyrovnáno.

07:38
    Tučňáci se opět hnali do zajímavé šance. Tentokrát se jim však puk za domácího brankáře procedit nepodařilo. Willsonův bekhend z blízky nebyl úspěšný. Nás tak čeká první komerční přestávka.
    Malkin zaznamenal 800. bod v NHL.

08:02
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marc-Andre Fleury – 2 min., podražení).

08:23
    Divoká první třetina pokračuje. Ďáblové vytvořili v pásmu soupeře doslova kolotoč. První střela Henriquea se neujala, ale poté se do puku opřel Palmier a kotouč se odrazil na hokejku ADAMA HENRIQUEA, jenž se z první nemýlil. Asistence: Kyle Palmieri, Travis Zajac
    08:23 Adam HENRIQUE - 2:1

08:47
    Ofsajd Pens.

09:20
    Velká šance na druhé straně. Kessel se objevil volný před bránou, ale domácí brankář stihl včas zareagovat a puk ukrýt ve své výstroji.

09:47
    Pittsburgh zahrál pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bdue po pravici jejich brankáře.

10:15
    Podařilo se jim však získat puk, se kterým vyrážejí do útoku. Podaří se jim vyrovnat?

10:48
    Rozhodně ne z tohoto útoku. Ten se jim totiž po nepřesnosti nepovedl a ke slovu se tak dostává soupeř.

11:14
    Hörnqvist zkusil štěstí z pozice pravých kruhů, ale s jeho slabou střelou neměl Schneider potíže.

11:45
    Cammalleri špatně rozehrál a dopustil se tak zakázaného uvolnění. Hra se vrátí do obranného pásma domácích.

12:28
    Hra se poněkud uklidnila. Ve hře obou týmu jdou vidět časté nepřesnosti.

12:46
    To pouze potvrzuje ofsajd domácích. Nás čeká druhá komerční přestávka.

12:58
    Hra je velmi kouskovaná. Nyní se Pens dopustili po špatné přihrávce zakázaného uvolnění.

13:29
    Palmieri s Woodem se srazili ve středu ledové plochy a Pittsburgh se tak poměrně lehce dostává zpět k puku.

14:04
    Jejich útok však úspěšný nebyl. Nyní je opět řada na jejich soupeři.

14:23
    Quincey se pokusil o střelu z modré čáry, ale jeho projektil Fleury v klidu vytěsnil.

14:31
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., nedovolené bránění).

14:47
    Pens začínají oslabeně na jedničku. Podařilo se jim totiž vyhodit.

15:00
    A z následné šance málem i vyrovnat. Cullen však z dobré pozice mezi kruhy minul bránu.

15:30
    Pittsburgh se brání skvěle! Opět se mu podařilo vyhodit a ušetřit cenné vteřinky.

15:57
    Devils se vůbec nedaří. Puk je za Schneiderem a do konce jejich přesilovky již moc času nezbývá.

16:31

16:44
    Tučňáci se bez problému ubránili a mohou se hnát do útoku. Podaří se jim ještě do konce třetiny srovnat?

17:10
    Malkin se dostal ke střele, ale Schneider byl pozorný. Hned poté se strhly na ledě četné potyčky. Pravděpodobně tak uvidíme nějaká vyloučení.

17:10
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., sekání).

17:29
    Penguins se v oslabení opět daří. Puk letí až za bránu Schneidera.

17:47
    Taylor Hall schytal tvrdý hit a Devils tak opět přišli o kotouč. Zatím se jim vůbec nedaří.

18:14
    Bonino vyhodil puk. Hosté se brání naprosto skvěle.

18:38
    Parenteau se z ničeho nic objevil před bránou, ale z velké blízkosti Fleuryho nepřekonal. Přihrávka Cammalleriho zpoza brány však byla velmi zajímavá.

19:01
    Zachova střela byla sražena mimo bránu.

19:10

19:28
    Fiddler zblokoval střelu Crosbyho, jež skončila v ochranné síti. Bude se vhazovat po pravici domácího brankáře.

19:48
    Crosbymu se nepodařilo zachytit puk na modré čáře a pozorní rozhodčí odhalili ofsajdové postavení.

19:57
    Po vyhození Greenea je tu ještě zakázané uvolnění před koncem první třetiny. Pens už ale moc času na vstřelení gólu nemají.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, která přinesla hodně atraktivní hokej. Začala se velkým tlakem Pens, jenž si vytvořili dobré šance a trefili dokonce i tyčku. Domácím se ovšem podařilo kritický začátek přežít a hned z prvního útoku se prosadili. Vedení jim však nevydrželo dlouho. Malkin se prosadil v 7. minutě a připsal si tak bod číslo 800 v NHL. Ďáblové se ale o dvě minuty prosadili podruhé a toto skóre vydrželo do konce třetiny. Pittsburgh byl poté o něco lepším celkem, doufejme, že nás čeká stejně zajímavý hokej ve zbytku utkání.

Střely: 8-10

20:01

20:26
    Před Fleurym vznikla skrumáž, ve které se Schultz dopustil nedovolené hry vysokou holí. Odpyká si za to dvě minuty.

20:42
    Pens ovšem potvrzují, že kromě prvního oslabení se jim v tomto zápase ve čtyřech daří. Opět vyhazují.

21:04
    A znova...Ďáblům se nedaří usadit se v pásmu.

21:30
    Až nyní se v něm usadili. Po střele Palmieriho se však sami vyhnali a musejí začít od Schneidera.

21:57
    Devils si znova vyměňují puk v útoku. Podaří se jim navýšit vedení?

22:20
    Nejspíše ne. Sami se totiž opět vyhnali z útoku.

22:27

22:38
    Protiútok Tučňáků končí ofsajdem Bonina.

23:02
    Kunitz zavedl puk do útočného pásma, více než nahození od modré z toho však nebylo.

23:22
    Pouliotova střela byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici domácího brankáře.

23:53
    Devils se na okamžik usadili v pásmu, ale po souboji u mantinelu ztratili puk a musejí rychle zpět do obrany.

24:16
    Mimo záběry kamer se do potyčky dostal Crosby s Palmierim. Bitka ani vyloučení z toho ale nakonec nebylo.

24:47
    Domácímu týmu se ve druhé třetině příliš nedaří. Pittsburgh je očividně lepším týmem. Ovšem ani on nijak neexceluje.

25:07
    Zakázané uvolnění domácích.

25:31
    Další nepřesnost v rozehrávce New Jersey darovala puk Pens. Ti však také zaváhali v rozehrávce a k puku se dostal Smith-Pelly, jehož střelu z vrcholu kruhů lapil Fleury.

26:04
    Zakázané uvolnění. Devils opět špatně rozehráli.

26:12
    Znova špatná rozehrávka a znova zakázané uvolnění...

26:37
    Tentokrát se Devils podařilo vyhodit tak, že mohli i vystřídat. U puku je ovšem soupeř.

26:51
    Tečovaný puk skončil v ochranné síti. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Schneiderem.

27:12
    Kdo by to byl čekal? Zakázané uvolnění domácího celku...

27:45
    Pro změnu tu máme ofsajd Pittsburgu. Sidney Crosby byl příliš rychlý a přejel modrou čáru moc rychle.

28:17
    Pens se po dlouhé době dostali ke střele, ale Schneider ji dokázal zlikvidovat svým levým betonem.

28:58
    Hosté se usadili v útočné třetině. Podaří se jim vymyslet nějaká kloudná akce?

29:29
    nepodařilo, vyhnala je totiž nepřesná rozehrávka. Stále však zůstávají u puku.

29:53
    Wilson dostal přihrávku k pravé tyči, ale domácí brankář se dokázal rychle přemístit a překazit jeho šanci.

30:27
    Sheary se zjevil u odraženého puku a čekala na něj prázdná brána. Útočník hostů ji však trestuhodně netrefil!

30:56
    To však hned poté napravil. Sheary se totiž protáhl po pravé straně, na dvakrát nepřekonal Schneidera, ale puk se poté dostal před SIDNEYHO CROSBYHO, jenž neměl problém se zasunutím puku do prázdné brány. Asistence: Conor Sheary.
    30:56 Sidney CROSBY - 2:2

31:47
    Devils se poněkud probudil a začali hrát daleko více aktivněji. Dokonce se i podívali do útočného pásma.

32:45
    Pittsburgh na ledové ploše dominuje. Vyrovnaná hra z první třetiny je ta tam. Obrana soupeře má co dělat aby vše zvládla.

33:20
    Wilson se protáhl kolem Seversona a vybojoval tak pro svůj celek útočné pásmo.

33:43
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., sevření puku rukou).

34:00
    Ďáblové začínají oslabení na výbornou, podařilo se jim vyrovnat.

34:03
    Následuje špatný přechod do třetiny a ofsajd Pittsburghu.

34:29
    Crosby se z ničeho nic objevil před domácím brankářem, ale z velké blízkosti minul. To se kapitánovi hostů často nestává.

34:59
    Domácím se následně daří vyhodit puk a pošetřit tak další cenné vteřinky.

35:20
    Schneider si připisuje další zákrok. Z pravé strany pálil Pouliot, ale domácí brankář se rychle přesunul.

35:47

35:58
    Ofsajd New Jersey, následuje komerční přestávka.

36:08
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kyle Quincey – 2 min., hrubost).

36:30
    Malkin střílel z pozice pravých kruhů, ale minul bránu.

36:43
    Tučňáci mají velký tlak. Další střelu Malkina Schneider pokryl a poradil si i s dorážkou.

36:52
    Zblokovaná střela končí v ochranné síti. Bude se vhazovat před Schneiderem.

37:00
    A domácím se daří vyhodit.

37:24
    Smith-Pelly překazil nahrávku Malkina a opět se mu podařilo dostat puk až za bránu Fleuryho.

37:43
    Dumoulin se opřel na modré do puku a nechal vyniknout Schneidera. Ten předvedl náramný semafor.

38:05
    Další vyhození domácích. Ti se tak ubrání.

38:10

38:22
    Kunitz z pravé strany orazítkoval pravou tyč! Domácí jsou stále pod velkým tlakem. Ve druhé třetině se jim vůbec nedaří.

38:53
    Gólman Devils pokryl kotouč. Bude se vhazovat po jeho pravici.

39:06
    Schneider se rozhodně nenudí. Nyní musel řešit další skrumáž hned po vhazování.

39:06
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (John Moore – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Scott Wilson – 2 min., hrubost).

39:15
    Schultz pálil od modré, ale provětral pouze připravenou lapačku amerického brankáře v dresu New Jersey.

39:37
    Ďáblové dostali puk ze třetiny. Pens mají čas na poslední útok.

39:54
    A využívají ho! Pár sekund před koncem třetiny se k individuální akci odhodlal JUSTIN SCHULTZ. Ten se nikým nehlídaný prohnal obranou Devils a střelou na bližší tyč překonal brankáře soupeře. Asistence: Jevgenij Malkin, Sidney Crosby.
    39:54 Justin SCHULTZ - 2:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhou třetinu jasně ovládli hráči hostů. Ti svého soupeře k ničemu nepustili a po většinu času jej mačkali v jeho obranné třetině. Výsledkem byl gól Crosbyho a Schultze. Pittsburgh tak půjde do poslední části hry s mírnou převahou. Podaří se New Jersey zvednout se a zabojovat o body?

Střely: 14-20
    Hráči Penguins neprohráli 51 zápasů v řadě poté, co vedli po dvou třetinách. Úchvatná statistika.

40:01

40:17
    Severson vyzkoušel připravenost Fleuryho, ale neuspěl.

40:39
    Domácí vstoupili do poslední třetiny aktivněji. Podaří se jim ještě vyrovnat?

41:17
    Cammalleriho střelu z úhlu Fleury vyrazil a stejně tak Schneider na druhé straně byl úspěšný. Oba týmy jsou již v plném počtu.

41:54
    Devils uspěchali přechod do třetiny a dopustili se tak ofsajdového postavení.

42:24
    Crosby málem přidal další gól, ale tentokrát byla přihrávka na něj příliš pomalá a brankář Devils se stihl včas přesunout.

43:13
    Zdá se, že je rozhodnuto. Za obranou Devils zůstal opomenutý CARL HAGELIN. Ten dostal nádhernou přihrávku do úniku a příklepem trefil horní roh brány. To byla překrásná akce hostů. Asistence: Chad Ruhwedel
    43:13 Carl HAGELIN - 2:4

43:41
    Devils se rychle snaží o vyrovnání, ale proti dobře hrajícímu soupeři to budou mít hodně těžké.

44:11
    Velká skrumáž před Fleurym gólem nekončí! Devils hodně zavařili obraně soupeře, ale snížit se jim nepodařilo. Henrique již překonat Fleuryho, ale ten akrobaticky ve vzduchu hokejkou trefil puk a vyrazil ho do bezpečí.

44:46
    Následuje zakázané uvolnění po špatné rozehrávce domácích.

45:12
    Hra je opět přerušena.Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

45:21
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – sekání, 2 min.).

45:49
    Bennett se snažil zpoza brány najít spoluhráče, ale k puku se dostal pouze soupeř, který odehrál puk za všechny čáry.

46:20
    A opět. Ďáblům se nedaří usadit se v pásmu.

46:42
    Další vyhození. Tato přesilovka se domácímu týmu nedaří.

46:56
    Do šance se dostal Zajac, jehož střelu z první Fleury neudržel, ale útočník New Jersey se již k puku nedostal.

47:22

47:49
    Souboj u mantinelu vyzněl lépe pro Devils, ale ti následně nedokázali udržet pásmo. Budou tak muset opět začít od vlastní brány.

48:27
    Schultz vyhodil kotouč a umožnil svému týmu vystřídat. Ďáblové se však pomalu, ale jistě vytvářejí tlak. Bude to stačit?

49:07
    Zatím to tak nevypadá. Formace Crosbyho se totiž dostala k puku a drží jej v útočné třetině.

49:37
    Rust již puk neudržel. Nyní je tak řada na týmu, jenž zatím prohrává. Předvede nám něco?

50:33
    Nevypadá to tak, Penguins vybojovali puk, se kterým míří do útoku. Případný gól by pravděpodobně udělal tečku za dnešním zápasem. Hagelin však svou střelou tentokrát neuspěl.

50:57
    Palmieri pálil od modré, ale ani on neuspěl. Penguins se navíc dostali k puku a vyhodili jej.

51:29
    Pens opět vyhazují přes všechny čáry. Puku se navíc dotkl Merill a nepíská se tak zakázané uvolnění.

52:07
    New Jersey se nedaří udržet se v pásmu. Závěrečný tlak tak prozatím nepřichází.

52:45
    Pittsburgh se dopustil ofsajdu. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

53:13
    Andy Greene bekhendovým pokusem z mezikruží těsně minul bránu, domácí jsou ovšem stále u puku.

53:32
    Severson trefil svou bombou Dumoulina do obličeje. Doufejme, že bude v pořádku. Bek Pens spěchá do kabiny.

53:58
    Zakázané uvolnění hostů.

54:02
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ian Cole – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

54:24
    Greene netrefil bránu, ale puk se dostal k číhajícímu Hallovi, který však trestuhodně netrefil prázdnou bránu a pohrdl tak šancí k vyrovnání.

55:00
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

55:19
    A opět. Domácím se přesilové hry hrubě nedaří.

55:57
    Devils se usadili v pásmu. Seversonova střela však skončila pouze ve výstroji hostujícího brankáře.

Dnešní utkání sleduje 16 514 diváků.

56:19
    New Jersey zvyšovalo tlak, ale špatnou kombinací se samo vyhnalo z pásma.

56:47
    A opět puk až u Schneidera.

57:09
    Bonino znova posílá puk do bezpečí. Ďáblům se přesilové hry hrubě nedaří.

57:29
    Crosby se ve vlastním oslabení dostal až před Schneidera, ale v rozhodujícím okamžiku minul bránu.

57:47
    DOmácí hrají bez brankáře.

58:02

58:42
    Je hotovo. Tučňáci vybojovali puk u mantinelu a BRYAN RUST poslal puk do prázdné brány. Asistence: Nick Bonino, Carl Hagelin
    58:42 Bryan RUST - 2:5

59:25
    Zakázané uvolnění Devils.

Máme za sebou utkání, ve kterém po zásluze vyhrává Pittsburgh Penguins. Ten byl od druhé třetiny daleko lepším celkem a odměnou mu za to je výhra na půdě New Jersey Devils. Domácí fanoušci jsou hodně rozladěni. Jejich tým totiž klesl na poslední místo v divizi. A pokud Buffalo dnes vyhraje, bude poslední i v konferenci. To Pittsburgh je v konferenci druhý, o bod za Columbusem.

Tři hvězdy utkání

1. Sidney Crosby (PIT) – 1+2
    2. Jevgenij Malkin (PIT) – 1+1
    3. Adam Henrique (NJD) – 1+0

Československá stopa

Pavel Zacha (NJD) – 0+0, střel, čas na ledě 17:00 (03:48:57)
    Pittsburgh zcela zaslouženě vítězí nad Devils 5:2.

Sidney Crosby vede divizní hlasování o Utkání hvězd a v noci přidal další tři body.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 2. Parenteau (Hall), 9. Henrique (Zajac, Palmieri) – 7. Malkin (Crosby, Kessel), 31. Crosby (Sheary), 40. J. Schultz (Malkin, Crosby), 44. Hagelin (Ruhwedel), 59. Rust (Bonino, Hagelin)

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Lovejoy, J. Moore, Quincey, Merrill – Hall, Henrique (A), Parenteau – Wood, Zajac (A), Palmieri – Cammalleri, Zacha, Smith-Pelly – B. Bennett, Fiddler, Lappin.
    Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, J. Schultz, Cole, Ruhwedel, Pouliot, Oleksy – Sheary, Crosby (C), Rust – Kunitz (A), Malkin (A), Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Furlatt, Hanson – Racicot, Nagy

Diváci: 16 514