Lotyšsko – Rusko 1:9 (kon.) | Dánsko – Finsko 3:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 5:0 (kon.)
Švýcarsko – Švédsko 2:4 (kon.)
Švýcarsko
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Švédsko
Středa 28.12.2016, 23:00 • Centre Bell, Montréal • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

51:27
    Síly na ledě se na chvilku srovnají, Loic In Albon je vyloučen za podražení.

49:56
    Český sudí Robin Šír deset minut před koncem třetiny vylučuje na straně Švédska, na trestnou lavici posílá na dvě minuty za hákování Tima Söderlunda.

43:32
    Švýcarsko si zahraje další přesilovou hru, Jacob Larsson podrazil v rohu kluziště protihráče a už sedí na trestné lavici.

29:43
    Dvířka u trestoměřičů se teď netrhnout, otevírají se zase na druhé straně. Seveřané hráli v šesti, a proto se teď budou dvě minuty bránit ve čtyřech. Trest odpyká Tim Söderlund.

26:49
    Krátce po gólu se Švýcarsko bude muset bránit ve čtyřech, za krosček jde pykat Roger Karrer.

25:56
    Tlak třech korunek minimálně na chvíli opadne. Tim Söderlund se snažil dostat puk z výstroje van Pottelbergha a je za to vyloučen za sekání.

19:29
    Po drobné šarvátce před brankou van Pottelbergha jsou současně vyloučeni Damien Riat a Kristoffer Gunnarsson, oba dva za hrubost.

13:28
    Síly na ledě se ale rychle srovnají. Soupeře ve středním pásmu přidržel Oliver Kylington a je dalším vyloučeným hráčem, pokračuje se ve čtyřech.

13:10
    Možná se změní nyní, Seveřané si vyzkouší další přesilovou hru. In Albon vyloučen na dvě minuty za hákování.

11:10
    Minutu po polovině první třetiny si vyzkouší početní výhodu také vedoucí tým, za hákování je potrestán Serge Weber.

04:59
    Chvíli po úvodní trefě je tady šance na srovnání. Filip Ahl přidržel protihráče a jako první putuje na trestnou lavici.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 6. Siegenthaler (Riat, In Albon), 27. Thürkauf (Hischier, Siegenthaler) – 5. Eriksson Ek (A. Nylander, Bernhardt), 7. Andersson (Grundström), 55. Eriksson Ek (Grundström, A. Nylander), 58. Carlsson (Dahlin)

Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler (A), Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Zehnder, Haberstich, Haussener – Riat (A), Thürkauf (C), Marchon – In Albon, Hischier, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Portmann.
    Švédsko: Sandström (Gustavsson) – Ja. Larsson, Gunnarsson, Kylington, G. Carlsson, Bernhardt, Carlsson, Dahlin – Asplund (A), Lööke, Dahlén – Ahl, A. Nylander, Eriksson Ek (C) – Pettersson, Andersson, Grundström (A) – Ohlsson, Wingerli, Söderlund – Karlström.

Rozhodčí: Rohatsch (GER), Šír (CZE) – Kohlmüller (GER), Paley (RUS)