Finsko – Švédsko 1:3 (kon.) | Lotyšsko – Kanada 2:10 (kon.) | Švýcarsko – Dánsko 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Švýcarsko
5:4 (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0)
Dánsko
Pátek 30.12.2016, 23:00 • Centre Bell, Montréal • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Tak to byl panečku obrat! Švýcarsko dnes prohrávalo 0:3 a 1:4, nakonec však v nájezdech vítězí! Tím si navíc zajistilo postup do čtvrtfinále. Finsko je tím ze hry, loňští šampioni si zahrají o záchranu!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko.

O rozhodující nájezd se postaral MARCO MIRANDA!

64:47
    Serge Weber pálil sám v mezikruží! Trefil však pouze prostor, kde stál brankář Krog.

63:34
    Mirandova střela proklouzla skrz výstroj brankáře Kroga, ale těsně minula branku!

62:32
    Dominik Diem si vybruslil do mezikruží a z výborné pozice vypálil! Defenziva Dánska se ale na poslední chvíli zformovala a jeden z beků puk zastavil!

56:59
    Mohlo to být 4:5! Blichfeld se dostal ke střele z mezikruží a z první jen těsně přestřelil švýcarskou branku!

53:39
    A je po přesilovce. Marco Miranda (SUI) dostává dvě minuty za hákování.

52:49
    Pozor, je tu švýcarská přesilovka! Mathias Rondbjerg (DEN) odpyká dvě minuty za podražení. Následuje komerční přestávka.

47:35
    A obrat byl málem dokonán! Švýcaři se tak vehementně natlačili do brankoviště, až puk proklouzal pod gólmanem Krogem až do sítě! Gól musel potvrdit videorozhodčí, který po velmi dlouhé poradě branku neuznal!

44:27
    Velký zmatek před Krogem, žádný ze švýcarských útočníků však za ležícího brankáře puk proštouchat nedokázal!
    43:35 Yannick ZEHNDER - 4:4

43:35
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak a máme srovnáno! Kotouč se před brankou odrazil k YANNICKU ZEHNDEROVI a ten svou dorážkou z první vyrovnává na 4:4!
    Asistence: Loic In Albon a Jonas Siegenthaler.

36:45
    To byla ale šance! Loic In Albon zůstal zcela osamocen v mezikruží, nedokázal však propálit brankáře Kroga! Ten se štěstím vyrazil puk těsně vedle pravé tyče!

33:39
    Po rychlém protiútoku zakončoval přečíslení dva na jednoho Blichfeld, ale těsně minul odkrytou branku!
    32:26 Nando EGGENBERGER - 3:4

32:26
    A začíná drama! Švýcaři se nevzdali a rázem je to o jedinou branku. K Prasslově přihrávce se před brankou dostal NANDO EGGENBERGER a se štěstím doklepl kotouč do sítě.
    Asistence: Raphael Prassl a Marco Miranda.
    26:29 Yannick ZEHNDER - 2:4

26:29
    Tak to byla ovšem paráda! YANNICK ZEHNDER se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesně mezi nohy brankáře Kroga!
    Asistence: Serge Weber a Nico Gross.
    20:28 Mathias FROM - 1:4

20:28
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Má vůbec ještě smysl něco dodávat? Hned z první střely se MATHIAS FROM trefil o tyč přímo do šibenice!
    Asistence: Alexander True a Mathias Rondbjerg.

19:57
    Byla dokonce ještě kratší, než by jeden čekal. Nikolaj Krag (DEN) dostane dvě minuty za hákování a poměr sil na ledě se vyrovná.

19:43
    Uvidíme ještě krátkou přesilovou hru Dánska. Daniel Riat (SUI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    17:56 Nico HISCHIER - 1:3

17:56
    Nyní už je ale sníženo. NICO HISCHIER zůsůtal před brankou trestuhodně osamocen a okamžitě doklepl odražený puk za záda brankáře Kroga!
    Asistence: Daniel Riat.

15:43
    Hischier si parádně sjel před branku a zkusil překvapit brankáře, Krog však jeho pokus na poslední chvíli vykopl betonem!

14:49
    A ta bude dvojnásobná! William Boysen (DEN) dostává dvouminutový trest za hákování a posílá Dány do tří!

14:17
    Následuje přesilová hra pro Švýcarsko. Christian Wejse (DEN) dostává dvě minuty za držení.
    13:40 Niklas ANDERSEN - 0:3

13:40
    Přesto je ale využita! Tak to je neuvěřitelné, Dánům jako by vyšlo vše, na co dnes sáhnou. NIKLAS ANDERSEN z první napřáhl ke střele z pravé strany a neomylně zasunul kotouč pod víko!
    Asistence: Mathias From a Nikolaj Weichel.

12:16
    Uvidíme dánskou přesilovku. Loic In Albon (SUI) dostává dvouminutový trest za držení.

04:39
    Po tvrdém střetu u mantinelu uvidíme první přesilovou hru. Morten Jensen (DEN) dostává dva plus deset minut za hrubost.
    03:45 Joachim BLICHFELD - 0:2

03:45
    Tak to je opravdu neuvěřitelné! Dánové opět vyrazili kupředu a náhle vedou o dvě branky! JOACHIM BLICHFELD nahodil puk od modré čáry a brankář Švýcarska vzhledem ke cloně nedokázal na tento pokus zareagovat!
    Asistence: Nikolaj Krag a Jonas Rondbjerg.
    00:19 Alexander TRUE - 0:1

00:19
    Tak to je pro hokejisty Dánska snový start! Kotouč se odrazil do mezikruží, kde ho ALEXANDER TRUE střelou zápěstím uklidil do levého rohu branky!
    Asistence: Oliver Gatz.

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 18. Hischier (Riat), 27. Zehnder (Weber, Gross), 33. Eggenberger (Prassl, Miranda), 44. Zehnder (In Albon, Siegenthaler), rozh. náj. Miranda – 1. True (Gatz Nielsen), 4. Blichfeld (Krag Christensen, Røndbjerg), 14. Andersen (From, Weichel), 21. From (True, Røndbjerg)