Lipt. Mikuláš – Trenčín 8:3 (kon.) | Poprad – Žilina 6:3 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:4 (kon.)
Košice – Nitra 1:4 (kon.) | Nové Zámky – Martin 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
8:3 (3:1, 3:1, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Úterý 03.01.2017, 17:00 • SE Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní utorkového hokejového zápasu 35. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne Duklu Trenčín. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Posledný zápas odohral v Nových Zámkoch. Liptáci už v prvej tretine viedli 2:0 po góloch Urama a Róberta Hunu. Domáci sa však dokázali postaviť na nohy a zbytok zápasu už strielali góly iba Nové Zámky. V druhej tretine dokázali zásluhou Lelkeša a Kytnára vyrovnať a v tretej tretine na končených 5:2 upravili výsledok Sandgren, Brabenec a Cardwell. Liptovský Mikuláš je v tabuľke na ôsmom mieste so 48 bodmi a na siedmy Poprad stráca jeden bod.
    Skóre: 94:109
    Najproduktívnejší hráč:Uram Marek (9+18)

Dukla Trenčín
    V poslednom zápase na vlastnom ľad podľahla lídrovi tabuľky z Banskej Bystrice 3:5. V prvej tretine padlo hneď päť gólov a hostia sa dostali do vedenia 2:3. V druhej tretine zvýšil na náskok dvoch gólov Buc a skóre bolo 2:4. Dukla Trenčín sa dokázala počas tretej tretiny vrátiť do zápasu, keď stav zápasu znížil Sýkora, ale dve minúty pred koncom duelu stanovil na konečných 3:5 Zigo a hostia si tak zo zápasu odniesli všetky tri body. Dukla Trenčín je v tabuľke Tipsport ligy na desiatom mieste s 38 bodmi a na Nové Zámky stráca štyri body.
    Skóre: 89:115
    Najproduktívnejší hráč:
    Hossa Marcel (18+9)

Posledný vzájomný zápas:
    Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
    Góly: 14. M. Sukeľ (Uram, Nádašdi), 14. Ro. Huna, 51. Kadlubiak (Ro. Huna)
    Strely: 29:29
    Vylúčenia: 3:4

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Šiška, Makovský, Kadlubiak, Moravčík – Števuliak, Stümpel, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Vybíral, Kabáč, Uhrík

Dukla Trenčín: Kutej – Bagin, Bohunický, Holenda, Danko, Dergoň, Trška, Pavúk, Šefčík – Bezúch, Sojčík, Hossa – Gašparovič, Bulík, Ručkay – Tománek, Švec, Hudec – Pardavý, Tužinský, Meidl

Rozhodca: Kalina -Jobbágy, Bogdaň

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:52
    Trenčín dal gól!

Po nahodenom puku JAKUBA RUČKAYA na brankára Nagya nakoniec puk prepadol za jeho chrbát.
    Asistencie: Holenda Matúš
    00:52 RUČKAY - 0:1

01:54
    Domáci rozohrávajú spoza vlastnej brány, ale hostia im dokázali v strednom pásme puk odobrať.

02:50
    Jakub Sukeľ sa dostal s pukom medzi kruhy. Jeho strela tesne minula bránku Kuteja.

03:30
    Hossa dostal peknú prihrávku na útočnú modrú čiaru. Jeho strelu z dobrej pozície dokázal Nagy vychytať.

03:45
    Hostia sú v útočnom pásme a prihrávajú si okolo mantinelov.

03:55
    Bezúch dostal puk medzi kruhy. Jeho zakončenie pod tlakom bolo ale príliš nepresné.

04:50
    Aktívnejším tímom sú zatiaľ hostia, ale aj domáci si vytvorili viacero gólových príležitostí.

05:12
    Stehlíkovu prudkú strelu od modrej čiary dokázal Kutej vyraziť mimo priestor bránky.

05:49
    Vybíral bol v úniku, ale jeho strela bola z dosť veľkého uhla a Kutejovi puk problémy nenarobil.

06:55
    Matúš Sukeľ vyviezol puk do stredného pásma a prihrávkou sa snažil nájsť Urama, ale tento puk bol veľmi nepresný.

07:25
    Po strele, ktorú Nagy vyrazil len na hokejku osamoteného Ručkaya predviedol domáci brankár krásny zákrok a v gólovej príležitosti zachránil svoj tím.

08:30
    Hostia sú v pukom v útočnom pásme. Švec prihral do ľavého kruhu Hudecovi, ale s touto strelou domáci brankár problém nemal a prerušuje hru.

09:23
    Nepresnou prihrávkou domáci zapríčinili zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude v ich obrannom pásme. Hostia buly vyhrali a pokračujú v tlaku na Nagyovu bránku.

09:45
    Marcel Hossa spoza brány hľadal Sojčíka, ale ten bol dobre bránený a k zakončeniu sa nedostal.

10:06
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Holenda – 2 min., podrazenie).

10:23
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Uram pred bránou našiel Krišku, ktorý z prvej vystrelil. Brankár puk len vyrazil na hokejku JOZEFA STÜMPELA, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku a nemal problém skórovať.
    Asistencie: Kriška Martin, Uram Marek
    10:23 STÜMPEL - 1:1

11:20
    Stehlíkovu prudkú strelu dokázali hostia zachytiť a rozohrávajú útočnú akciu.

12:00
    Uhrík vnikol do útočného pásma a spoza obrancu vystrelil. Puk letel síce veľmi nepríjemne, ale Kutej ho dokázal vyraziť.

12:21
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali hostia a okamžite sa vybrali do útočného pásma.

13:18
    Bagin hľadal pred bránkou Liptovského Mikuláša Sojčíka, ale prihrávka bola pre neho pridlhá a k puku sa dostávajú domáci.

13:55

Nádašdi našiel z obranného pásma MARTINA KRIŠKU na útočnej modrej čiare. Sám proti brankárovi pod tlakom obrancu v páde poslal puk za Kutejov chrbát.
    Asistencie: Nádašdi Tomáš, Mezovský Filip
    13:55 KRIŠKA - 2:1

16:00
    Kriška krásne našiel v útočnom pásme osamoteného Urama. jeho strelu brankár vyrazil na hokejku Krišku, ale ten pod tlakom nedokázal puk poslať do priestoru brány.

16:51
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Drgoň – 2 min., držanie).

17:16
    Rudolf Huna prekorčuľoval celé klzisko a natlačil sa až pred Kuteja. Strelou však trafil iba konštrukciu jeho brány.

18:10
    Domáci sa usadili v útočnom pásme. Stümpel vystrelil z pravého kruhu, ale puk tesne minul bránku hostí.

18:35

Po rýchlej kombinácii Uram perfektne našiel pred bránkou osamoteného MATÚŠA SUKEĽA, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránu hostí.
    Asistencie: Uram Marek, Kriška Martin
    18:35 M. SUKEĽ - 3:1

19:20
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Trenčína. Hostia vyhrali buly a rozohrávajú útočnú akciu.

19:34
    Sojčík po nepresnej prihrávke puk v strednom pásme stráca a dostávajú sa k nemu domáci.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej päťminútovke dnešného stretnutia bol aktívnejší tím hostí a do vedenia sa im podarilo dostať gólom Ručkaya hneď v prvej minúte. V druhej polovici tretiny Liptáci zvýšili aktivitu a odmenou im boli tri góly. Prvý sa v presilovej hre presadil Stümpel, neskôr sa v úniku podarilo v páde skórovať Kriškovi a v závere tretiny sa v presilovej hre po rýchlej akcii presadil Matúš Sukeľ. Liptáci tak zaslúžene vedú po prvej tretine 3:1.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:45
    Števuliak bol v rýchlom protiútoku a pred bránou hľadal osamoteného Stehlíka, ale ten nedokázal skackajúci puk poslať do priestoru brány.

21:06
    Hostia vyhrali buly v útočnom pásme. K puku sa dostal Gašparovič a okamžite vystrelil. Nagy puk chytá a prerušuje hru.

22:00
    Domáci nahodili puk do útočného pásma, ale pri ňom boli rýchlejšie hostia a zakladajú útočnú akciu.

22:53
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Trenčína. Puk sa dostal k Bohunickému na modrú čiaru. Ten vystrelil a Nagy vyrazil puk na ochrannú sieť. Hra sa prerušuje.

23:23
    Kabáč sa predral do útočného pásma a prihrávkou hľadal Uhríka. Ten pod tlakom zakončiť nedokázal.

23:34
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kabáč – 2 min., sekanie).

23:49
    Stümpel puk vyhadzuje z obranného pásma a Trenčania rozohrávajú spoza vlastnej brány.

24:12
    Hosťom sa zatiaľ nedarí udržať v útočnom pásme. Domáci puk neustále vyhadzujú.

24:49
    Tománekova strela sa odrazila od zadného mantinelu presne na hokejku TOMÁŠA BULÍKA, ktorý puk posiela do odkrytej brány a znižuje na 3:2. Asistencie: Roman Tománek, Emil Bagin.
    24:49 BULÍK - 3:2

25:35
    Obrovská šanca Rudolfa Hunu. Po strele svojho brata Richarda sa puk odrazil presne na jeho hokejku, ale Kutej v páde puk dokázal vyraziť.

26:32
    Richard Huna sa v rýchlom protiútoku dostal do útočného pásma po Kabáčovej prihrávke. Jeho strela z ľavého kruhu tesne minula bránku hostí.

27:05
    Uhrík pri mantinely vybojoval puk a našiel v útočnom pásme osamoteného VLADIMÍRA VYBÍRALA, ktorý sám proti brankárovi strelou k tyčke zvyšuje náskok svojho tímu. Asistencie: Michal Uhrík, Jozef Stümpel.
    27:05 VYBÍRAL - 4:2

28:05
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali hostia, ale v strednom pásme Stehlík puk Bezúchovi odobral.

28:49
    Stehlík bol v rýchlom protiútoku a pred bránou Trenčína hľadal osamoteného Róberta Hunu. Jeho prihrávka ale nebola ideálna a Huna sa do zakončenia nedostal.

29:52
    Po nepresnej prihrávke domáci zapríčinili zakázané uvoľnenie a vhadzuje sa v ich obrannom pásme. Hostia buly vyhrali, Gašparovič sa dostal k strele, s ktorou ale Nagy nemal problém a prerušuje hru.

30:12
    Jakub Sukeľ vnikol do útočného pásma. Puk poslal na JOZEFA STÜMPELA, ktorý spomedzi kruhov vystrelil. Kutej si myslel, že má puk v moci, ale ten sa napokon pomedzi jeho betóny pomaly dostal až za bránkovú čiaru. Asistencia: Jakub Sukeľ.
    30:12 STÜMPEL - 5:2

32:27
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ručkay – 2 min., podrazenie).

32:29
    Trenčín po buly okamžite puk vyhadzuje a Liptáci rozohrávajú spoza vlastnej brány.

33:00
    Domácim sa zatiaľ nedarí dostať do útočného pásma. Nahodený puk od Krišku Kutej chytá a prerušuje hru. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

33:10
    Trenčania buly vyhrali a puk opäť vyhodili.

34:10
    Stehlík prekorčuľoval celé klzisko, uvoľnil sa okolo obrany hostí a strelou z dobrej pozície triafa iba brankára Kuteja, ktorý hru prerušuje.

34:36
    Trenčín už hrá s piatimi hráčmi, ale domáci zostávajú v útočnom pásme.

35:18
    Pekná akcia domácich. Uhrík pekne prenechal puk Kabáčovi, ktorý z výbornej pozície triafa len vrchnú tyčku Kutejovej brány.

35:52
    Trenčín je v útočnom pásme. Gašparovič pekne našiel osamoteného Tománeka pri Nagyovej bráne, ale ten nedokázal príležitosť využiť a Nagy puk vyráža.

36:28
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., krosček).

36:40
    Hostia sa usadili v útočnom pásme. Zatiaľ ale obstreľujú bránu domácich neúspešne.

37:16
    Domáci sa dostali v oslabení do rýchleho protiútoku. Rudolf Huna vystrelil z pravého kruhu a brankár Kutej puk vyrazil priamo na hokejku RÓBERTA HUNU, ktorý nemal problém puk poslať do odkrytej brány. Asistencia: Rudolf Huna.
    37:16 Ro. HUNA - 6:2

38:34
    Liptáci už hrajú v plnom počte. Hostia si v presilovej hre moc príležitostí na skórovanie nevypracovali, naopak inkasovali gól od Róberta Hunu.

39:22
    Bohunického nahodený puk od modrej čiary dokázal pred brankárom tečovať Hossa, ale puk minul bránu domácich.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine dnešného stretnutia strelili obe mužstvá rovnaký počet gólov ako v prvej tretine. Tri razy sa presadili domáci a jeden gól sa podarilo streliť Trenčínu. Domáci si vytvárajú veľké množstvo gólových príležitostí a zaslúžene zatiaľ vedú nad Trenčínom 6:2.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:17
    Po prihrávke Jakuba Sukeľa sa ocitol v dobrej príležitosti Stümpel, ale pod tlakom netrafil Kujetovu bránu.

41:05
    Trenčín nahodil puk do útočného pásma. Po odraze sa k puku dostal Gašparovič, ale Nagy jeho strelu vyráža.

42:00
    Liptáci pri prechode stredným pásmom o puk prišli a útočnú akciu zakladajú hostia.

42:18
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Dukly Trenčín. Buly vyhrali domáci, ale v strednom pásme puk stratili.

43:02
    Po prihrávke rukou hosťujúceho tímu sa vhadzuje v strednom pásme. Buly vyhrali hostia, ale puk pri prechode útočnou modrou čiarou strácajú.

43:40
    Uram krásne poslal prihrávkou do úniku Matúša Sukeľa, ktorý išiel sám proti brankárovi. Blafákom si brankára položil, ale jeho zakončenie letelo tesne ponad bránu.

44:45
    Rudolf Huna teraz pekne uvoľnil po ľavej strane Richarda Hunu, ale jeho strela z pravého kruhu trafila iba Kuteja a ten hru prerušuje.

44:57
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kabáč – 2 min., napadnutie).

45:13
    Bezúch našiel pred bránou presnou prihrávkou v dobrej pozícii JOZEFA ŠVECA a ten strelou k tyčke znižuje na 6:3. Asistencie: Juraj Bezúch, Peter Sojčík.
    45:13 ŠVEC - 6:3

45:49

46:13
    Domáci sa usadili v útočnom pásme. Strela Stehlíka od modrej čiary bola zblokovaná a hostia puk dokázali vytlačiť mimo obranné pásmo.

46:35
    Trenčania puk opäť vyhodili mimo útočné pásmo a môžu ísť vystriedať.

47:00
    Stümpel perfektne našiel v dobrej pozícii Matúša Sukeľa, ale jeho strelu dokázali obrancovia zblokovať a puk minul bránu.

48:14
    Hostia hrajú v plnom počte a usadili sa v útočnom pásme.

49:33
    Števuliak našiel spoza brány Jakuba Sukeľa, Jeho strela z uhla, ale Kutejovi problémy nerobila a prerušuje hru.

49:51
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., nedovolené bránenie).

50:06
    Bagin nedokázal zachytiť puk na modrej čiare a hostia tak prichádzajú o útočné pásmo.

50:55
    Hostia sa usadili v útočnom pásme. Hossa vystrelil z prvej v ľavom kruhu, ale tento puk bol veľmi nepresný.

51:27
    Po nepresnej prihrávke hostia opäť puk strácajú a rozohrávajú spoza vlastnej brány.

51:55
    Tak teraz sa na štadióne V Liptovskom Mikuláši stala vec, ktorá sa vidí azda raz za pár desiatok rokov. ONDREJ BURZALA vystrelil z vlastného obranného pásma priamo na Kuteja a tomu puk prekĺzol popri tyčke. Asistencie: bez asistencií.
    51:55 BURZALA - 7:3

53:14
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., podrazenie).

53:23
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Burzala – 2 min., hákovanie).

54:22
    Liptáci sa snažili dostať do útočného pásma, ale pri nahodenom puku boli rýchlejšie hostia a zakladajú útočnú akciu.

54:55
    Drgoň prudko vypálil od modrej čiary, ale ten puk tesne minul bránku Adama Nagya.

55:27
    Oba tímy už hrajú s piatimi hráčmi.

55:45
    Obrovská šanca Liptovského Mikuláša. Richard Huna poslal do úniku svojho brata Rudolfa. Ten išiel sám proti Kutejovi, ale v kľúčovej situácii mu puk skĺzol z čepele hokejky.

57:10
    Liptáci u s pukom za bránou a snažia sa o rozohrávku.

57:55
    Hostia stratili puk pri prechode stredným pásmom a domáci sa postupne dostali do útočného pásma.

59:00
    Rudolf Huna s Róbertom Hunon predviedli rýchlu biliardovú akciu, na konci ktorej bol RUDOLF HUNA a ten presnou strelou prekonal brankára. Asistencia: Róbert Huna.
    59:00 Ru. HUNA - 8:3

59:40
    Domáci sú opäť v útočnom pásme , ale puk po nepresnej prihrávke strácajú.

MHK 32 Liptovský Mikuláš dnes zaslúžene víťazí nad svojim dnešným súperom z Trenčína vysoko 8:3. Liptáci predviedli aktívnu a útočnú hru s množstvom šancí, ktoré dokázali využiť. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:17:59)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 11. Stümpel (Kriška, Uram), 14. Kriška (Nádašdi, Mezovský), 19. M. Sukeľ (Uram, Kriška), 28. Vybíral (Uhrík, Stümpel), 31. Stümpel (J. Sukeľ), 38. Ro. Huna (Ru. Huna), 52. Burzala, 59. Ru. Huna (Ro. Huna) – 1. Ručkay (Holenda), 25. Bulík (Tománek, Bagin), 46. Švec (Bezúch, Sojčík)

HK DUKLA Trenčín: Kutej – Bagin, Bohunický, Holenda, Danko, Dergoň, Trška, Pavúk, Šefčík – Bezúch, Sojčík, Hossa – Gašparovič, Bulík, Ručkay – Tománek, Švec, Hudec – Pardavý, Tužinský, Meidl

Rozhodčí: Kalina – Jobbágy, Bogdaň