Novokuzněck – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Omsk – Viťaz 3:2 (kon.)
Toljatti – Čeljabinsk 0:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:2 (0:1 po s.n.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 0:1 (kon.)
Minsk – Čerepovec 1:2 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Petrohrad 3:2 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Záhřeb – Chabarovsk 3:1 (kon.) | HC Slovan – Kunlun 1:2 (po pr.)
po s.n. (0:1)
Ak Bars Kazaň
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 05.01.2017, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části KHL, v němž přivítá AK BARS KAZAŇ na svém ledě SALAVAT JULAJEV UFU.

AK Bars Kazaň
    Kazaň v pořadí Východní konference stíhá vedoucí Metallurg Magnitogorsk, na který aktuálně ztrácí pouze tři body. Nicméně Bars má o dva zápasy navíc. Přesto mohou být příznivci Kazaně zatím nadmíru spokojeni, od trochu nečekané porážky na ledě Torpeda Nižnij Novgorod 0:2 následovaly již pouze výhry, cenná je hlavně výhra nad aktuálně nejlepším ligovým týmem SKA Petrohrad (4:3 po náj.)!

Jestli mohou být příznivci Kazaně spokojeni, platí to dvojnásob i pro fanoušky Salavatu, který si vede v této sezóně zatím nadmíru dobře, když v pořadí konference mu patří skvělé páté místo! Navíc s desetibodovým náskokem před devátým Neftěchimikem Nižněkamsk, což dává pocit relativního klidu v boji o play-off. Nicméně jeden velký úkol Salavat nyní má – přerušit nepříjemnou sérii porážek, kdy z pěti posledních zápasů získal pouhé dva body!
    Michal Jordán nasbíral v dresu Kazaně čtyři body (1+3)

Reprezentační výbava Michala Jordána ???????????????? #MadeOfHockey #CCM #narodnitym ???? – Aleš Krecl

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, Elliott, Ohtamaa, Jarullin, Jordán, Tokranov, Batyršin – Soloduchin, D. Chlystov, M. Gluchov – Sekáč, Svitov, Azevedo – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Varnakov, Malychin, Obuchov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Loginov, D. Bodrov, Arzamascev, D. Vorobjov, Kornějev, Kuljaš, S. Garejev – Hartikainen, Mertl, Omark – J. Bodrov, Lisin, A. Lazarev – D. Makarov, Chripunov, Něstěrov – Korotkov, I. Grigorenko, Paršin.

Rozhodčí: Odinš, Gebei – Badyl, Dědulja.

Oba týmy na ledové ploše, zní ruská hymna.

00:01

00:22
    Enver Lisin se šikovně prodral do zakončení, ale na Galimova nevyzrál.

01:18
    Konstantin Kornějev odvedl dobrou práci při plnění defenzivních úkolů.

01:49
    Vhazování ve středním pásmu, hosté získávají puk.

02:27
    Salavat Julajev zatím v úvodu zápasu jasně aktivnější, domácí často ztrácejí puky.

03:38
    Další útok se valí na branku Kazaně, dobře zapracoval obránce Stěpan Zacharčuk, který získal puk.

04:42
    Vůbec první povedená útočná akce Barsu Kazaň končí střelou Rafaela Batyršina od modré, Niklas Svedberg chytá a přerušuje hru.

05:47
    Stanislav Galimov zavezl puk do útočného pásma, tam o něho ale přišel.

06:00
    A do útoku se dostali hosté, z pravé strany vypálil nebezpečně Linus Omark, Garipov vyráží.

07:31
    Dobrý průnik Varnakova po levé straně, Svedberg vyráží puk mimo branku.

08:03
    Hosté se nyní osvobozují pouze za cenu vyhození puku přes všechny čáry.

08:59
    Za pískotu diváků sledujeme kombinaci hostů v útočném pásmu.

09:11
    Ale Albert Jarullin získal puk a oba týmy budou střídat.

10:20
    Úvodní desetiminutovka za námi, sledujeme rychlý hokej, v úvodu byli lepší hosté, nyní ale Bars získává převahu.

11:26
    Fjodor Malychin zabojoval o puk v rohu třetiny soupeře a je úspěšný, domácí zůstávají ve třetině Salavatu.

12:27
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale bohužel také bez šancí, hodně se bruslí, ale povedených akcí je k vidění pomálu.

13:03
    Puk za brankou Niklase Svedbera, který si hlídá levou tyčku.

14:01
    Kazaň vstřelila branku!
    Denis Bodrov nezachytil ALEXANDRA SVITOVA, který si chytře najel z pravé strany před branku, kde čekal pas od Azeveda a z bezprostřední blízkosti překonává Svedberga. Asistence: Stěpan Zacharčuk.
    14:01 Alexandr SVITOV - 1:0

14:40
    Nestěrov nahazuje puk do útočného pásma, hrají ale domácí, kteří nyní hlavně nechtějí chybovat v rozehrávce.

15:16
    Další pokus o pohlednou akci před brankou Salavatu nevyšel, domácí ztrácí puk.

16:05
    Zachar Arzamascev udržel puk na své holi a poté odchází střídat, hosté rozehrávají.

17:01
    Souboj za brankou Kazaně, domácí rozehrávají.

17:35
    Vhazování ve třetině Salavatu, hosté získávají puk a postupují do útočného pásma.

18:20
    Zakázané uvolnění Kazaně, hra se stěhuje před Garipova.

19:00
    Poslední minuta první třetině, domácí v útočném pásmu, je to ale o soubojích u mantinelu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nabídla výtečný hokej, v němž hráli prim v úvodu zápasu hosté. Bars začal zvyšovat aktivitu až tak kolem desáté minuty, kdy začal soupeře přehrávat a nakonec z této převahy vytěžil i vedoucí gól.

Další třetina začne přibližně v 15:52.

20:01

21:25
    Vhazování po pravici Svedberga, domácí získávají puk.

21:35
    Kazaň zůstane v útočném pásmu, po střele Lukojanova musel Svedberg znovu zasahovat.

22:15
    Bars od úvodního buly jasně aktivnější, hosté se urputně brání.

23:08
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Denis Paršin.

24:05
    Minuta z přesilové hry Kazaně je pryč a hosté se zatím s přehledem brání.

25:08
    Hodně nepovedená přesilová hra Kazaně, domácí neohrozili branku soupeře.

25:50
    Vypadá to, že se bude opět vylučovat a znovu na straně hostů a pozor, je to znovu pro špatné střídání? Ano, je to tak! Na trestnou lavici usedá Omark, který odpyká trest za střídačku.

26:10
    Puk míří ze třetiny Salavatu, ani tuto přesilovou hru nezačínají domácí ideálně.

26:32
    Po průniku Azeveda se sice Svedberg ocitl na zádech, ale obránce odpálil puk ze třetiny.

27:30
    Svedberg skrývá puk pod svou lapačku a přerušuje hru.

27:50

29:23
    Hosté se nyní drží v útočném pásmu, ale soupeř mu nedovoluje zakončit.

30:09
    Jsme ve druhé polovině utkání, domácí stále vedou o gól, bude se vylučovat.

30:45
    Tak nakonec se vylučovat nebude, hraje se v plném počtu na obou stranách.

32:00
    Hra je nyní nepříjemně kouskována, puk má ve své moci Svedberg.

32:43
    Salavat v útočném pásmu, Sami Lepistö pálí vedle branky, ale hosté udrželi třetinu.

33:50
    Salavat stále v útočném pásmu, vydařené poslední minuty v podání Ufy, ale stále z toho není nic víc, než několik nepřesných střel.

35:30
    Enver Lisin ve velké rychlosti, jenže ve třetině Kazaně nemá spoluhráče, tak dělá kličku zpět do středního pásma.

36:02
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., podražení).

36:49
    Kazaň se drží v útočném pásmu, domácí ale nemají zatím čas na nějakou kombinaci.

37:09
    A nyní hosté dostávají puk ze třetiny.

37:35
    I tentokrát dokázala Ufa dostat puk ze třetiny.

37:52
    Svedberg má puk někde ve své výstroji a přerušuje hru, Alexandr Svitov se již snaží marně puk dostat za jeho záda.

38:02

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Svedberg zastavuje nahozený puk za vlastní brankou.

39:35
    Anton Lazarev si nyní šel pro faul, ale sudí jeho pád neposoudil tak, jak si on sám přál a hraje se dál.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině gól nepadl a do poslední části tak oba týmy půjdou za těsného vedení Kazaně, která hájí jednogólový náskok. Ve druhé části jsme zpočátku sledovali výtečný hokej, později se ale hra rozkouskovala a poté to byl spíše takových chaotický hokej, bez šancí na jedné či druhé straně.

Další třetina začne přibližně v 16:46.
    Michal Jordán má po dvou třetinách na svém kontě jednu střelu na branku a strávil na ledě necelých devět minut

Tomáš Zohorna a Michal Jordán v reprezentačním dresu ???????????????? #MadeOfHockey #narodnitym ???? – Aleš Krecl

40:01

40:12
    Ofsajd Jiřího Sekáče, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:45
    Salavat aktivní v úvodu třetí části.

43:01
    Alexandr Svitov se krásně uvolnil na pravé straně, dostal se k brance, ale již nedokázal zakončit.

44:22
    Anton Lazarev s pukem za brankou Garipova, ale hosté neudrželi útočné pásmo.

45:10
    Zblokovaná střela Tokranova od modré, hosté dostávají puk ze své třetiny.

45:50
    Jiří Sekáč si sjíždí z pravé strany před branku, Svedberg jeho střelu sráží mimo.

47:09
    Dmitrij Obuchov se svalil na led a drží se za levé koleno poté, co obětavě zablokoval střelu od modré.

48:11
    Hosté se drží v útočném pásmu, Emil Garipov ale nemusel ani jednou zasahovat.

48:38
    Dnešní utkání je hlavně o dobrých obranách, nelze se tak divit tomu, že jsme doposud viděli pouze jeden gól.

49:51
    Alexandr Loginov dostává puk do útočného pásma, tam ho předává Korotkovi, který o něho zase vzápětí přichází.

51:01
    Pouze za cenu zakázaného uvolnění přerušují nyní domácí tlak soupeře.

51:12
    Ufa právě vstřelila branku!
    Bránící Svitov i gólman Garipov nyní vůbec netušili, kde je puk, ten se odrazil před ENVERA LISINA, před nímž zívala prázdná brána, to nešlo nedat. Asistence: Jevgenij Bodrov a Stěpan Chripunov.
    51:12 Enver LISIN - 1:1

51:45
    Bars si o gól koledoval delší dobu, domácí byli v posledních minutách hodně pasivní.

52:49
    Diváky ale gól probudil, nyní se snaží domácí tým povzbuzovat a vyburcovat k nějakému útoku.

53:43
    Další útočná akce domácích, nahozený puk do rohu třetiny Ufy.

55:09
    Probíhá poslední pětiminutovka třetí třetiny, střelu Varnakova Svedberg vyráží.

56:19
    Salavat v útočném pásmu, jeden z domácích hráčů se poroučel k ledu, nepíská se.

57:15
    Jiří Sekáč měl dobře našlápnuto na pravé straně, dostal se do kruhu pro vhazování, ale obránce mu vypíchl puk.

58:26
    Svedberg skvěle zasáhl proti střele Ohtamaa, který pálil z mezikruží.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, utkání spěje do prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je to tak, po hodině hry, v gólově chudém utkání, neznáme vítěze, čeká nás tak prodloužení.

60:01

60:38
    Hosté s pukem v útočném pásmu, připomínám, že se hraje ve třech na obou stranách.

61:02
    Teemu Hartikainen se nedokázal srovnat na bekhendovou střelu z pravé strany, kdy stačilo přehodit ležícího Garipova.

61:42
    Domácí s pukem ve vlastní třetině, hlavně neudělat chybu v rozehrávce.

62:15
    Hosté se musí bránit, domácí drží útočné pásmo.

62:27
    Michail Varnakov netrefuje branku a domácí se bleskově vrací zpět do své třetiny.

63:05
    Stěpan Zacharčuk si nabruslil před Svedberga, který ho ale parádně vychytal.

64:00
    Poslední minuta z prodloužení, Linus Omark padá na útočné modré, ale ještě stihl zakončit, branku Garipova netrefil.

64:36
    Vypadá to, že ani prodloužení o vítězi nerozhodne a čekají nás nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Až závěrečné nájezdy rozhodnou o vítězi dnešního dramatického a hlavně bojovného utkání!

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Hartikainen neprostřelil Garipova.

1. série
    0:0
    Ani domácí Malychin není úspěšný, Svedberg se nenechal vyšachovat.