Novokuzněck – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Omsk – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Toljatti – Ufa 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 1:4 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:6 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Severstal Čerepovec
Sobota 07.01.2017, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké sobotní odpoledne! Kontinentální hokejová liga pokračuje bohatou várkou zápasů a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím souboj Jokeritu Helsinky a Severstalu Čerepovec. Favoritem utkání je finský tým, který se snaží udržet pozici v elitní osmičce tabulky Západní konference. To Severstal je už prakticky ze hry o postup do vyřazovacích bojů.

Severstal Čerepovec:
    Čerepovci se v této sezóně nedaří. Hokejisté Severstalu nasbírali jen 52 bodů a v tabulce Západní konference jim patří předposlední třinácté místo. Naposledy si ale po třech porážkách v řadě vyšlápli na Dinamo Minsk, které udolali na jeho ledě 2:1 po nájezdech.

Jokerit Helsinky:
    Jokerit letos není tak silný, jako v předchozích dvou sezónách. Na vině je především rozsáhlá obměna kádru hlavně v útočných řadách. Finský celek má kontě 73 bodů a v tabulce Západní konference je sedmý. Hráči Jokeritu tak budou muset ještě hodně bojovat, aby postoupili do play off. Naposledy si klub z Helsinek připsal velmi cenný triumf, když doma přehrál 3:2 silný Petrohrad.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, Rissanen, V. Lajunen (A), Jaakola, Jalvanti, Lauridsen, Jensen – O'Neill, Regin (C), Huhtala – Salminen, Hishon, Joensuu (A) – Jormakka, Niemi, Talaja – Anttila, Mäki, Marjamäki.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Sizov, Stasenko (A), Jevsejenkov, Wilson (C), D. Ježov, Chochlov – Mons, P. Černov, Kagarlickij – Truňov, Trubačjov (A), Vovčenko – Avcin, Chacej, Ugarov – Kazakovcev, Karlin, Monachov.

Rozhodčí: Oskirko, Wehrli – Lazarev, Golovjov.

00:01

0:43
    Od modré čáry vypálil Genoway. Puk ještě tečoval Peter Regin, jenž ho ale vychýlil vedle branky.

1:19
    Hosté si zahrají přesilovku. Brian O'Neill vyloučen za podražení.

1:38
    Lajunen získal v obranném pásmu puk a vyhodil.

1:57
    Masi Marjamäki opět posílá kotouč daleko od domácí branky.

3:10
    V závěru hostující přesilovky pálil z osy kluziště Jevgenij Mons. Zapolski byl připraven.

3:20
    Teď už jsou domácí v plném počtu.

4:46
    Sakari Salminen se dostal do samostatného úniku. Zkusil bekhendový blafák, ale Jakub Kovář předvedl výborný zákrok a podržel mužstvo Čerepovce!

6:10
    Domácí se budou muset opět bránit. Oliver Lauridsen dostal trest za hrubost.

6:32
    Zapolski zažehnal úvodní přesilovkový nápor hostí. Puk ukryl do lapačky.

7:08
    Od modré čáry střílel Stasenko. Brankář Zapolski si připsal další dobrý zákrok.

8:11
    Hráči Jokeritu přestáli i druhé oslabení. Lauridsen je na ledě.

10:09
    Domácí hráči najížděli ve třech proti jedinému obránci! Huhtala hledal před odkrytou brankou Petera Regina, jenž kotouč netrefil!

10:54
    Pozornost Jakuba Kováře prověřil Roope Talaja. Gólman Severstalu zasáhl spolehlivě.

11:35
    Další nebezpečná akce domácího týmu. Ránu Anttily z levého kruhu pokryl Kovář.

12:03
    Další střela Marka Anttily z podobné pozice. Kovář byl opět na místě.

13:17
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Za záda gólmana Zapolskiho si našla cestu střela SERGEJE MONACHOVA, který vjel s pukem do útočného pásma a trefil se k pravé tyči z pohledu brankáře Jokeritu. Asistence: Nikolaj Kazakovcev.
    13:17 Sergej MONACHOV - 0:1

15:07
    První přesilovku si zahrají domácí. Jurij Trubačjov vyloučen za podražení.

15:42
    V oslabení ujel domácí obraně Alexej Ugarov. Na Zapolskyho ale nevyzrál.

16:28
    Hosté se v oslabení brání velmi dobře. Jokerit zatím Kováře neohrozil.

17:08

18:33
    Ve výborné šanci se objevil Pekka Jormakka. Z ideální pozice ale narval puk jen do Kováře!

18:49
    Opět Jakub Kovář! Hostující brankář teď vychytal osamoceného Niemiho.

19:10
    Domácí zastavili akci soupeře a Peter Regin vyváží kotouč do útočného pásma Jokeritu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině prohrává Jokerit s Čerepovcem 0:1. Oba týmy si vytvořily několik šancí, ale paradoxně udeřilo po nenápadné akci Sergeje Monachova. Finský tým bude muset přidat, pokud nechce zbytečně ztratit body.

21:13
    Úvod druhé části se nese v opatrnějším duchu. Ani jeden z týmů si nevytvořil šanci.

22:21
    S ranou Niemiho si poradil Jakub Kovář. Ten dnes chytá zatím velmi dobře.

24:26
    Domácí byli téměř dvě minuty pod velkým tlakem. V některých momentech to vypadalo, že hrají oslabení. Situaci uklidnil až gólman Zapolski, který zalehl kotouč.

26:12
    Sledujeme hlušší pasáž. Domácí přestáli nápor soupeře a nyní se hraje ve středním pásmu.

27:50
    Druhá třetina není moc záživná. Jokeritu se směrem dopředu nedaří a hosté začínají sázet na obranu.

28:32
    Salminenovu střelu srazil hostující obránce do ochranné sítě za brankou.

29:24
    Rána Marka Anttily postrádala přesnost, puk skončil vedle branky.

30:08
    Zahrozili hosté. Kagarlickij ale jen protáhl brankáře Zapolskiho.

32:23
    Ani jednomu týmu se nedaří rozehrávka. Hráči produkují příliš mnoho nepřesných přihrávek.

33:52
    Druhá třetina nabízí, nebojím se říci, nudný hokej. Výkon Jokeritu je pro diváky velkým zklamáním.

35:11
    Střelu spoluhráče dokázal tečovat Brian O'Neill. Jakub Kovář však nemusel zasahovat.

36:29
    Domácí konečně zapnuli! Huhtala našel na zadní tyči Hishona, který to měl téměř do odkryté branky, ale Kovář se dokázal fantasticky přesunout!

36:44
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají! Od modré vypálil Ville Lajunen a Kovář puk vyrazil jen k PEKKOVI JORMAKKOVI, který dorážel do prázdné branky. Asistence: Ville Lajunen a Mika Niemi.
    36:44 Pekka JORMAKKA - 1:1

37:21
    A Jokeritu najednou narostla křídla. Ránu Jensena se snažil tečovat Regin, puk je však výstroji Kováře.

37:28
    Oboustranné vyloučení za hrubost. Brian O'Neill je potrestán na domácí straně. Na hostující trestnou lavici usedá Nikolaj Stasenko.

39:01
    Do konce druhé části zbývá minuta. Při hře 4 na 4 si zatím nevytvořil šanci ani jeden tým.

39:15
    Zapolski se teď blýsknul efektním semaforem! To byl možná zákrok zápasu.

39:30
    Oba týmy už jsou kompletní, hraje se ve standardním počtu hráčů.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině hra dlouho nudila. V jejím závěru se přeci jen probudil domácí tým a v čase 36:44 Pekka Jormakka vyrovnal.

41:10
    Peter Regin to zkusil z první. Střela mu nesedla a puk skončil v ochranné síti.

42:21
    Nejprve si natáhl puk do střelecké pozice Talaja, ale minul branku. Stejný hráč o chvíli později tečoval střelu Jensena, ani teď se však skóre nemění.

43:06
    Výborné střídání domácí formace Jormakka, Niemi, Talaja. Hráči Severstalu se tak tak ubránili.

44:48
    Denis Ježkov obdržel trest za hákování. Přesilovka pro Jokerit.

45:05
    Dorážka Salminena skončila na brankové konstrukci! Kovář měl velké štěstí.

45:41
    Domácí hrají dobrou přesilovku. Kovář se musí mít neustále na pozoru.

46:49
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

47:14
    Po delší době se podívali do útočného pásma hosté. Zapolski musel zakročit vyrážečkou.

49:21
    Hosté mohli strhnout vedení na svou stranu! Při kontru 2 na 1 Jokerit podržel Ryan Zapolski.

51:06
    Hosté se přibližují k vítězství! MAXIM TRUŇOV střelou hned po buly vymetl horní růžek nad lapačkou Zapolskiho – 1:2. Asistence: Jurij Trubačjov.
    51:06 Maxim TRUŇOV - 1:2

52:36
    Domácím komplikuje situaci Jesse Joensuu, který je vyloučen za sekání.

53:00
    Hosté přesilovku využívají a vedou už o dva góly! Prosadil se ALEXANDR JEVSEJENKOV, který prošel po pravém křídle až před branku a jeho přihrávku si nešťastně srazil za záda vlastního brankáře obránce Ville Lajunen – 1:3. Asistence: Jurij Trubačjov a Nikolaj Stasenko.
    53:00 Alexandr JEVSEJENKOV - 1:3

53:41
    Od modré pálil Oliver Lauridsen. Netrefil branku.

55:20
    Z první se opřel do kotouče Topi Jaakola. Jeho rána končí na vyrážečce Jakuba Kováře.

55:42
    Zřejmě je definitivně hotovo! Na 1:4 zvyšuje DMITRIJ KAGARLICKIJ, který obkroužil branku tak rychle, že se Zapolski nestihl ke druhé tyčce včas přesunout. Asistence: Arsenij Chacej.
    55:42 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:4

56:49
    Domácí dnes utrpí hodně nepříjemnou ztrátu v boji o play off. Porážka s předposledním týmem konference se asi nečekala.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

Dnešní utkání sleduje 8898 diváků.

58:35
    Za vysokou hůl je vyloučen Denis Ježov. Přesilová hra pro domácí.

58:35
    Domácí to ještě zkoušejí bez gólmana!

59:41
    Hosté kontrolují situaci a vypadá to, že se na výsledku 1:4 už nic nezmění.

Jakub Kovář podal v dnešním utkání další skvělý výkon

Jakub Kovář z @hc_severstal ???????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost @hc_severstal

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Hokejisté Jokeritu Helsinky nezvládli domácí zápas s Čerepovcem a předposlednímu týmu tabulky Západní konference podlehli 1:4. Hosté o své výhře rozhodli v závěrečné desetiminutovce, ve které vstřelili hned tři góly. V 52. minutě zařídil nakonec vítězný zásah střelou po buly Maxim Truňov a o necelé dvě minuty později využil přesilovku Alexandr Jevsejenkov. V 56. minutě pak definitivně zlomil odpor Jokeritu Dmitrij Kagarlickij.

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 33:28 (5:8, 11:11, 17:9)
    Zblokované střely – 5:10
    Vyhraná vhazování – 25:25
    Trestné minuty – 8:8
    Hity – 15:13

Československá stopa

Jakub Kovář (CER) 60 minut, 32 zákroků, 1 góly, 96,9% (17:25:23)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Jormakka (V. Lajunen, Niemi) – 14. Monachov (Kazakovcev), 52. Truňov (Trubačjov), 53. Jevsejenkov (Trubačjov, Stasenko), 56. Kagarlickij (Chacej)

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Sizov, Stasenko (A), Jevsejenkov (C), Wilson, D. Ježov, Chochlov – Mons, P. Černov, Kagarlickij – Truňov, Trubačjov (A), Vovčenko – Avcin, Chacej, Ugarov – Kazakovcev, Karlin, Monachov.

Rozhodčí: Oskirko, Wehrli – Lazarev, Golovjov