USA – Rusko 6:1 (kon.) | Česko – Japonsko 3:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:1 (kon.)
Finsko – Švýcarsko 3:1 (kon.)
Kanada
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Švédsko
Sobota 07.01.2017, 19:30 • Zlín, PSG aréna • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

To je z dnešního zápasu vše, já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný večer. (21:37:41)

Výsledek vypadá jednoznačně, ale Švédky svým soupeřkám zadarmo nic nedaly. Po první třetině vedly seveřanky 1:0, ale v té druhé Kanaďanky své soupeřky zatlačily a zápas převážily na svou stranu.

Střely na branku: 33 – 17

59:58
    Ještě jedno vhazování a Kanaďanky mohou jít slavit.

59:34
    Vyloučení v týmu Švédsko (Celine Tedenbyová – 2 min., sekání).

59:00
    Minuta do konce a bude se vhazovat u branky Kanady.

58:49
    Zakázané uvolnění na straně Švédska.

58:31
    Wattsová se proháčkovala až před branku, ale tam narazila na pozornou Amholtovou.

57:38
    Veilletteová to zkusila od mantinelu, ale Amholtová její střelu ztlumila na svých chráničích.

57:21
    Zápas už se víceméně jen dohrává.

55:46
    Wikner-Zienkiewiczová se dostala k dorážce, ale byla z úhlu a tak mezírku u bližší tyče kanadské branky nenašla.

55:02
    Buly po levé ruce Amholtové.

54:46
    Bucklesová vyslala ránu od modré, kterou Amholtová vyrazila a zasahovat musela ještě následně proti dorážce.

53:23
    Amholtová zastavuje další ránu a bude se vhazovat u její branky.
    51:43 Daryl WATTSOVÁ - 5:1

51:43
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďanky se dostaly do útočné třetiny, tam na vrcholu kruhu natáhla ke střele DARYL WATTSOVÁ, jenž parádní střelu vymetla růžek švédské branky. Amholtová byla bez šance. Asistence: Emma Maltaisová.

51:14
    Vhazování na útočné modré Kanaďanek.

50:50
    Maltaisová dostávala puk na střed hřiště, ale kotouč minula a do útoku tak zase míří Švédky.

49:45
    Tedenbyová napřáhla od mantinelu, ale její pokus zlikvidovala Rangerová v náruči.

48:50
    Střela od modré, dorážka, ale Amholtová byla na místě a poté se hráčky Tre Kronor vyvezly puk do bezpečí.

48:14
    Švédky vyhazují až za branku Rangerové.

47:24
    Vyloučení v týmu Švédsko (Paula Bergströmová – 2 min., nedovolené bránění).

46:14
    Švédská útočnice se ocitl před brankou, odkud po přihrávce z první zakončovala, ale Rangerová její pokus vytáhla mimo tři tyče.

45:42
    Kanada je v plném počtu.

45:15
    Nyní dokonce zaváží puk až do útočné třetiny. To nejhorší již hráčky javorového listu přečkaly.

44:54
    Kanada je ve čtyřech.

44:16
    Švédky byly v tlaku, ale nyní se samy vyhání z útočné třetiny.

43:41
    Uvidíme přesilovku 5 na 3. Beressová si odpyká dvě minuty za hákování. Minutu a dvanáct sekund budou hrát Švédky přesilovku 5 na 3.

42:53
    Vyloučení v týmu Kanada (Emma Bucklesová – 2 min., nedovolené bránění).

42:42
    Nahození od modré neprošlo ke švédské brance, puk skončil pouze na noze bránící hráčky.

41:34
    Vhazování před brankou Švédska.
    40:17 Olivia KNOWLESOVÁ - 4:1

40:17
    To je nástup do třetí třetiny. Po vyhraném buly se do puku na modré opřela OLIVIA KNOWLESOVÁ a její střela propadla až do sítě. Asistence: Avery James-Mitchellová.

40:01

Druhá třetina patřila Kanadě. Ta dokázala díky třem brankám otočit zápas ve svůj prospěch. Ovšem Švédky statečně vzdorují a vidíme velmi pěkný zápas.

Další třetina začne přibližně v 21:02.

40:00

39:57
    Ještě se bude vhazovat u branky Švédska.

39:02
    Po ráně od modré čáry se puk odrazil k Shirleyové, který si ještě potáhla puk, ale zakončila mimo.
    37:46 Emma MALTAISOVÁ - 3:1

37:46
    Kanada vyhrála buly, puk šel na modrou, poté na druhou stranu a následná přihrávka přes celou šířku útočné třetiny našla volnou EMMA MALTAISOVOU., která zamířila a poslala puk do švédské sítě. Asistence: Olivia Knowlesová, Emma Bucklesová.

37:39
    Vyloučení v týmu Švédsko (Pernilla Forsgrenová – 2 min., podražení).

37:02
    Ljungblomová zakončila akci dva jednoho, když dostala přihrávku před branku od Olssonové. Ramgerová však byla na místě a ač s problémy, tak puk udržela u své tyčky.

36:46
    Útok Kanady zastavuje ofsajd. Bude se tak vhazovat na útočné modré kanadských hráček.

36:04
    Kanada udržela útočné pásmo, ač se zdejší fanoušci dožadovali zapískaní ofsajdu. Hodně těsná situace.

35:29
    Útok Švédek zastavuje ofsajd.

33:41
    Nahození od modré tečovala před bránou Shirleyová a jen tak tak, že puk nezapadl do sítě. Skončil těsně vedle levé tyče.

32:58
    Wattsonová si krásně obhodila svou soupeřku, pokusila se o střelu z kruhu, ale brankářka Amholtová její pokus vyrazila betonem.

31:42

30:45
    Olssonová číhala sama před brankou, kam taky dostala nahrávku, jenže ve velké šanci ji vychytala dobře postavená Rangerová.

29:59
    Ve stejném čase si berou Švédky oddechový čas.
    29:59 Brette PETTETOVÁ - 2:1

29:59
    Za velké radosti početného kanadského publika otáčí hráčky javorového listu skóre. BRETTE PETTETOVÁ dostala skvělou nahrávku od mantinelu a z první poslala puk do horní rohu branky. Asistence: Sophie Shirleyová

29:37
    Knowlesová to zkusila od modré, ale její pokus končí v lapačce Amholtové.

28:52
    Bellová hledala přihrávkou před brankou Beresovou, ale ta kotouč netrefila.

28:03
    Nahození na branku schovává Rangerová do klína a Švédky získaly pásmo.

27:01
    Shirleyová předvedla krásnou individuální akci, po které se dostala až k brance, kde však narazila na beton Amholtové.

26:33
    Rangerová přerušuje hru. Vhazovat se bude u branky Kanady.

26:07
    Hráčky javorového listu jsou hodně aktivní. Nyní si vytvořily tlak a zastavit hru musela až Amholtová, která chytila střelu od modré.
    25:12 Ashton BELLOVÁ - 1:1

25:12
    Přesilovku Švédky ustály, ale následně nechaly za obranou osamocenou ASHTON BELLOVOU, která jela sama na Amholtovou a parádní kličkou do forhendu ji nedala šanci. Asistence: Alexa Vaskoová.

25:01
    Švédky jsou nyní v plném počtu.

24:11
    Potomaková pálil z vrcholu kruhu, ale brankářka Amholtová předvedla další povedený zákrok lapačkou a přerušila hru.

23:42
    Hobsonová dostala přihrávku na kruh, odkud z první vypálila a její jedovatou ránu musela Amholtová vytěsnit ramenem.

23:30
    Amholtová si posunula branku a tak je hra přerušena. Vhazovat se poté bude u švédské branky.

22:53
    Vyloučení v týmu Švédsko (Alva Johnssonová – 2 min., hrubost).

22:12
    Fillierová to zkusila z kruhu, ale Amholtová byla na místě a puk vyrazila.

22:02
    Nyní už ale hraje nějakou chvíli u švédské svatyně.

20:51
    Hráčky se přetahovaly o puk u střídačky a vítězně ze souboje nakonec vzešly Švédky.

20:01

První třetina je za námi a výsledek je trochu překvapivý. Švédky totiž vedou 1:0 a Kanadě jsou více než vyrovnaným soupeřem. Určitě nás čeká ještě hodně zajímavý zápas.

Další třetina začne přibližně v 20:11.

20:00

19:08
    Vhazování po pravé ruce Rangerové.

19:00
    Minuta do konce první třetiny a puk mají na hokejkách Švédky.

18:10
    Wattsová se pokoušela obejít soupeřky v souboji jeden na jednoho, ale neúspěšně.

17:23
    Úmyslný ofsajd na straně Kanady. Hra se tak přesune před branku Rangerové.

17:01
    Švédky to opět zkusily od modré, ale jedna z obětavých kanadských hráček se do střely položila a zabránila puku projít na branku.

15:56
    Nyhlén-Perssonová napřáhla od modré, ale její ránu ztlumila v rukavici připravená Rangerová.

15:02
    Kanaďany dostávají puk za branku Amholtové.

14:37
    Vyloučení v týmu Kanada (Sophie Shirleyová – 2 min., vražení na hrazení).

13:55
    Ránu ze strany likviduje pozorná Amholtová.

13:14
    Ostrý souboj u mantinelu, po kterém zůstala jedna ze Švédek na ledě. Faul se však nepíská.

11:42
    Nyní už jsou Švédky kompletní. Teď jejich útočný výpad zastavuje ofsajd.

11:12
    Znovu je puk v kanadském pásmu, zatím své oslabení zvládají hokejistky Tre Kronor na výbornou.

10:21
    Švédkám se povedlo vyhodit puk až za branku Kanady.

09:34
    Vyloučení v týmu Švédsko (Paula Bergströmová – 2 min., držení protihráče).

09:21
    Amholtová podržela svůj tým a ani neví jak. Puk zpoza hráčky naráz přiletěl a švédskou gólmanku trefil do rukavice.

08:32
    Potomaková převedla krásnou individuální akci. Podél mantinelu si prohodila puk mezi nohama, namířila si to k brance, ale tam narazila na připravenou Amholtovou.

07:46
    Ofsajd Kanady přerušuje hru.

07:08
    Kanaďanky se drží v útočné třetině, ale šanci si zatím nevytvořily.

05:58
    Puk končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude u branky Amholtové.

05:18
    Švédky gól viditelně nabudil.

03:18
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    O prví gól zápase se trochu překvapivě postaraly Švédky. Ljungblomová poslal z rohu kluziště přihrávku před branku, kde se do puku opřela HANNA OLSSONOVÁ a ta se trefila přesně do rohu branky. Asistence: Lina Ljungblomová

02:11
    Nahození od modré vyráží Amholtová do rohu kluziště.

01:44
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmu se zatím nedokáže výrazněji prosadit.

00:34
    Švédkám se nepovedlo rozehrát a poslaly puk na zakázané uvolnění.

00:01

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Zápas za chvíli začne.

Kanada

Kolébka hokeje je druhou nejúspěšnější zemí v historii MS. Lépe je na tom jen její věčný rival z USA. Kanaďanky mají o jedno prohrané finále na kontě více. Konkrétně vlastní čtyři zlata a pětkrát na ně zbylo stříbro. Letos by se rády Američankám dorovnaly.

Švédsko

Švédky jsou nejúspěšnějším neamerickým týmem v této kategorii MS. Zlato a stříbro berou vždy jen USA, nebo Kanada, takže zbytek týmů bojoval vždy nanejvýš o bronz. Švédky na něj dosáhly hned pětkrát. Právě bronz budou hráčky "Tre Kronor" obhajovat i zde. Když se ve Zlíně a Přerově hrálo MS v roce 2012, byly to Švédky, kdo bral medaile za třetí místo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 26. Bellová (Vaskoová), 30. Pettetová (Shirleyová), 38. Maltaisová (Knowlesová, Bucklesová), 41. Knowlesová (James-Mitchellová), 52. Wattsová (Maltaisová) – 4. Olssonová (Ljungblomová)

Kanada: Rangerová (D'Astous-Moreauová) – James-Mitchellová, Knowlesová, Vorsterová, Bucklesová, Woodová, Hobsonová, Hectorová – Shirleyová, Pettetová, Potomaková – Wattsová, Maltaisová, Fillierová – Beresová, Vaskoová, Bellová – Eliaová, Veilletteová, McQuiggeová – Davidová.
    Švédsko: Amholtová (Reidebornová) – Nyhlén-Perssonová, Neunzertová, Bergströmová, Pressová, Ahoová, Forsgrenová, Wäng-Germundssonová, Larssonová – Bouvengová, Ljungblomová, Olssonová – Tedenbyová, Lundinová, Wikner-Zienkiewiczová – Antonssonová, af Bjurová, Johnssonová – Wilhelmssonová, Carlssonová, Olovssonová.