Island – Slovinsko 25:26 (kon.) | Brazílie – Polsko 28:24 (kon.) | Norsko – Rusko 28:24 (kon.)
Tunisko – Španělsko 21:26 (kon.) | Angola – Severní Makedonie 22:31 (kon.) | Maďarsko – Chorvatsko 28:31 (kon.)
Dánsko – Egypt 35:28 (kon.)
Brazílie
28:24 (16:11)
Polsko
Sobota 14.01.2017, 14:45 • Exponantes – Hall XXL, Nantes • Mistrovství světa • Skupina A

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství Brazílie vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (16:42:25)
    Grafické zhodnocení a statistiky duelu mezi Brazílií a Polskem.

Je dobojováno! V zápase dvou poražených z prvních zápasů si připisuje první dva body na letošním světovém šampionátu Brazílie, která i ve druhém poločase pokračovala ve své střelecké hitparádě. Hráči z Jižní Ameriky nedovolili Polsku snížit na méně než rozdíl tří branek, díky čemuž si takřka po celou dobu druhého poločasu udržovala pohodlný náskok. V konečném součtu vstřelených branek se z vítězství 28:24 raduje Brazílie. Hlavními postavami brazilského kádru byli dnes jednoznačně Toledo s Langarem, kteří se postarali o patnáct branek svého národního výběru: To Polsko dnes spoléhalo především na Paczkowskiho, který zaznamenal šest branek.
    Hráčem zápasu byl zaslouženě vyhlášen José Guilherme Toledo.

Brazílie – Polsko 28:24 (16:11)

Nejvíce branek: Toledo 8, Langaro 7, Pozzer 3 – Paczkowski 6, Jachlewski 4, Gębala 2.
    Rozhodčí: Jiří Novotný, Václav Horáček (oba CZE).
    Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0.
    Vyloučení: 3:1.
    Diváci: 10171.

Konec zápasu. (28:24)

60
    Střela Polska přes celou délku hrací plochy v závěrečných sekundách už neměla brankové parametry. (28:24)
    60
    K němu se postavil Chiuffa, který přesnou ranou k levé tyči nedal brankáři Polska šanci na zákrok. (28:24)

60
    V závěru zápasu má Brazílie k dispozici ještě sedmimetrový hod! (27:24)
    60. Arkadiusz Moryto (POL) - 27:24
    60
    Trenér Polska dal v zápase příležitost i Morytovi, který mu jeho důvěru splatil vstřelením branky. (27:24)

59
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brazílie. (27:23)

59
    Oddechový čas pro Brazílii. (27:23)
    59
    Toledo se na konci devětapadesáté minuty postaral o již sedmadvacátou branku Brazílie. (27:23)
    59
    Ten samý hráč se postaral během krátké chvíle o svou druhou branku v zápase. (27:23)
    58
    Jelikož Brazilci neproměnili další ze svých velkých střeleckých příležitostí, potrestal je Gierak, který naopak od svých soupeřů přesnou mušku měl. (26:22)
    57. Adam Morawski (POL) - 26:21
    57
    Málo vídaná situace! Morawski si poradil s jednou ze střel a když viděl, že je brána Brazílie opuštěná, poslal přes celou hrací plochu do sítě Brazilců! (26:21)

56
    Morawski si připisuje velmi dobrý zákrok proti uniknuvšímu Langarovi, který tentokrát ve střelbě ztroskotal na noze polského brankáře. (26:20)