Island – Slovinsko 25:26 (kon.) | Brazílie – Polsko 28:24 (kon.) | Norsko – Rusko 28:24 (kon.)
Tunisko – Španělsko 21:26 (kon.) | Angola – Severní Makedonie 22:31 (kon.) | Maďarsko – Chorvatsko 28:31 (kon.)
Dánsko – Egypt 35:28 (kon.)
Brazílie
28:24 (16:11)
Polsko
Sobota 14.01.2017, 14:45 • Exponantes – Hall XXL, Nantes • Mistrovství světa • Skupina A
    60
    K němu se postavil Chiuffa, který přesnou ranou k levé tyči nedal brankáři Polska šanci na zákrok. (28:24)

60
    V závěru zápasu má Brazílie k dispozici ještě sedmimetrový hod! (27:24)
    60. Arkadiusz Moryto (POL) - 27:24
    60
    Trenér Polska dal v zápase příležitost i Morytovi, který mu jeho důvěru splatil vstřelením branky. (27:24)

59
    Oddechový čas pro Brazílii. (27:23)
    59
    Toledo se na konci devětapadesáté minuty postaral o již sedmadvacátou branku Brazílie. (27:23)
    59
    Ten samý hráč se postaral během krátké chvíle o svou druhou branku v zápase. (27:23)
    58
    Jelikož Brazilci neproměnili další ze svých velkých střeleckých příležitostí, potrestal je Gierak, který naopak od svých soupeřů přesnou mušku měl. (26:22)
    57. Adam Morawski (POL) - 26:21
    57
    Málo vídaná situace! Morawski si poradil s jednou ze střel a když viděl, že je brána Brazílie opuštěná, poslal přes celou hrací plochu do sítě Brazilců! (26:21)

56
    Morawski si připisuje velmi dobrý zákrok proti uniknuvšímu Langarovi, který tentokrát ve střelbě ztroskotal na noze polského brankáře. (26:20)
    52. Mateusz Jachlewski (POL) - 26:20
    52
    Dohrání akce Polska do levého křídla na Jachlwskiho se ukázalo jako dobrý tah. Po pohledné akci snižuje Polsko náskok Brazílie. (26:20)
    51
    A skóre na straně Brazílie navyšuje ještě Toledo, který se dostal do obdobné situace jako před malou chvíli jeho spoluhráč. (26:19)
    51
    Cândido využil prorážení soupeře ve vydání se do rychlého protiútoku, který zakončil brankou. (25:19)

50
    Vyloučení v týmu Brazílie (Henrique Teixeira). (24:19)
    49
    Tentokrát už ale Toledo našel recept na polského brankáře a vrací svému národnímu výběru vedení o pět branek. (24:19)
    47. Maciej Gębala (POL) - 23:19
    47
    Dos Santosovi se představil také M. Gębala, který napodobil svého bratra z před pár chvil. (23:19)
    46
    Přesně na přelomu 46. a 47. minuty se dostal do střelecké pozice Gębala, který nedal dos Santosovi šanci na zákrok. (23:18)
    46
    Podruhé v řadě zaznamenává branku také Pozzer, který dostal v posledních minutách od trenéra více prostoru na hrací ploše. (23:17)
    45
    Moc dlouho Polsku netrvalo odpovědět. O snížení rozdílu ve skóre se postaral Niewrzawa, který si zapisuje první branku v dnešním duelu. (22:17)
    45
    Jenže Brazílie má ve svém kádru Pozzera, který se trefuje podruhé v zápase a národní celek z Jižní Ameriky se dostává do náskoku o šest branek. (22:16)
    44. Paweł Paczkowski (POL) - 21:16
    44
    Na druhé straně se střelecky ozval také nejlepší střelec – Paczkowski. (21:16)
    43
    Za Brazílii se trefuje opět Langaro, který zřejmě znovu nachází svou střeleckou pohodu. (21:15)
    42. Michał Daszek (POL) - 20:15
    42
    Předchozí neúspěch Daszka je zapomenut, tentokrát se pravé křídlo Polska nemýlilo a nekompromisně zavěsilo míč k pravé tyči. (20:15)
    42
    Po delší době se střelecky ozývá Langaro, který prolomil střeleckou smůlu posledních tří minut. (20:14)
    38
    Ovšem na rychlý kontr Silvy už byl polský brankář příliš krátký. (19:14)
    37. Tomasz Gębala (POL) - 18:14
    37
    Gębala napřáhl před hranicí devíti metrů ke střele, kterou umístil do spodní části branky. Dos Santos se po jeho ráně pouze ohlédl. (18:14)
    36
    Teixeira si vedl hodně zkušeně. Brankáře si rozpohyboval a míč poslal v jednom z nápřahů k pravé tyči. (18:13)

35
    Dos Santos předvedl další dva velmi dobré zákroky, ale při druhé střele byl střelec faulován, takže následuje sedmimetrový hod. (17:13)
    34. Rafał Przybylski (POL) - 17:13
    34
    Na obdrženou branku reaguje Przybylski stejnou mincí. Mezi dvěma obránci si dokázal poradit a posílá míč kolem těla brankáře do brány. (17:13)
    33
    Zřejmě nejhezčí branka dnešního duelu! První střela Brazilců byla sice zblokována, jenže míč se odrazil přesně do rukou Novaise, který byl na levém křídle připraven a poslal ve výskoku nechytatelnou ranou míč do pravého horního rohu. Opravdu krásná branka. (17:12)

32
    Dos Santos předvedl, proč dostává důvěru v bráně od svého trenéra. Nyní dokázal vychytat skoro jasnou branku polského výběru! (16:12)
    31. Patryk Walczak (POL) - 16:12
    31
    O úvodní branku druhého poločasu se postarali Poláci, jmenovitě Walczak, který zůstal zcela osamocen na brankovišti soupeře a tváří v tvář dos Santosovi byl úspěšný. (16:12)

30
    Tak to byl závěr poločasu jak má být! Dos Santos nejprve zabránil soupeři ve skórování, a tak na druhé straně hrací plochy vyzkoušel v posledních sekundách štěstí Toledo, jenže jeho střela byla jen o pár milimetrů nepřesná. (16:11)
    30
    Pozzer se aktivním pohybem dostal společně se spoluhráči až na brankoviště, kde mu byl adresován míč, který následně doputoval až do brány Polska. (16:11)
    29. Michał Daszek (POL) - 15:11
    29
    Velikánská chyba obrany Brazílie znamená vstřelení branky v podání Daszka. Tomu míč dvakrát utekl od ruky, ale napotřetí ho zachytil a poslal neatakován mezi tělem brankáře a tyčí do sítě. (15:11)
    28. Paweł Paczkowski (POL) - 15:10
    28
    Obrana Brazílie nechala Paczkowskimu až příliš prostoru na pravé straně, čehož využil polský hráč k zakončení levačkou do prostoru k levé tyči. (15:10)
    26
    Dalekonosná střela Guimaraese ze země, vystřelena z kroku, byla tak dobře umístěna, že ji nedokázal Morawski zachytit před brankovou čarou. (15:9)

26
    Oddechový čas pro Brazílii. (14:9)

25
    Do brány Polska se mezitím postavil Morawski, který si dokázal poradit s trefou Chiuffy, který byl následně za své zbytečné řeči na adresu rozhodčích vyloučen na dvě minuty. (14:9)

25
    Vyloučení v týmu Brazílie (Fábio Chiuffa). (14:9)
    24. Paweł Paczkowski (POL) - 14:9
    24
    Brazílie riskovala hrou bez brankáře, na což také doplatila, jelikož se Paczkowski trefil do opuštěné brány hráčů z Jižní Ameriky. (14:9)

23
    Vyloučení v týmu Brazílie (Thiago Ponciano). (14:8)
    23. Paweł Paczkowski (POL) - 14:8
    23
    Paczkowski se takzvaným "rusákem" uvolnil mezi dvěma soupeři a atakován zakončil mezi nohy dos Santose. (14:8)
    23
    Podstřel Guimaraese byl úspěšný. Brazilský hráč touto střelou nachytal Malchera nepřipraveného. (14:7)
    20
    Jako by se Langaro s Toledem vsadil, kdo dnes vstřelí více branek. První jmenovaný po výběhu od levé autové čáry naskočil do vzduchu a nechytatelnou ranou k levé tyči opřel míč o levou tyč, od které se míč odrazil do brány. (13:7)
    19
    Jenže Polsko má Chrapkowskiho, který si dokázal naskočit do díry v obraně Brazílie a snižuje tak náskok soupeře na rozdíl pěti branek. (12:7)
    19
    Brazilci rychle odpovídají zásluhou trefy Toleda, který se rozehrává do velmi dobré střelecké pohody. (12:6)
    19. Mateusz Jachlewski (POL) - 11:6
    19
    Jenže následný rychlý protiútok v podání Jachlewskiho už je úspěšný. (11:6)

17
    Střela hráčů v modrých dresech přes celou délku hrací plochy nestavila úspěch. Míč si našel cestu jen těsně vedle brány. (11:5)
    16
    Langaro přidává další branku na straně Brazílie. Je až neuvěřitelné, jak lehce dnes Brazilci dokáží branky přidávat. (11:5)
    16. Paweł Paczkowski (POL) - 10:5
    16
    Hra chytla docela slušné tempo! Paczkowski se uvolnil na pravém křídle a následně pohodlně zakončil. (10:5)
    15
    Toledo vypustil ze své ruky nechytatelnou ránu, na kterou nemohl v žádném případě Malcher dosáhnout. (10:4)

15
    Vyloučení v týmu Polsko (Piotr Chrapkowski). (10:4)
    14. Paweł Paczkowski (POL) - 9:4
    14
    Až nyní se to povedlo Paczkowskimu, který dokázal překonat obranu společně s brankářem Brazílie. (9:4)
    13
    Za Brazílii se trefuje opětovně Langaro, který je dnes střelecky hodně při chuti. (9:3)
    12
    Silva odpovídá na straně Brazílie. (8:3)
    11
    O půl minuty později přidává tentýž hráč svou druhou branku v utkání a náskok Brazílie je opět na čtyřech brankách. (7:3)
    10. Mateusz Jachlewski (POL) - 7:2
    10
    Ovšem Polsko kontruje brankou Jachlewskiho. (7:2)
    10
    Střelou přes celou hrací plochu posílá dos Santos svůj národní celek do vedení už o šest branek! (7:1)
    9
    Langaro dostal až příliš prostoru na pravé spojce. Prošel obranou Polska jako nůž máslem a technickou střelou o zem zvyšuje náskok Brazílců na rozdíl pěti branek. (6:1)
    8. Marek Daćko (POL) - 5:1
    8
    Daćko se dostal se štěstím na brankovišti k míči a ačkoli byl zezadu atakován, dokázal poslat míč mezi nohama brankáře do sítě Brazílie. (5:1)

7
    Polský trenér reaguje reaguje oddechovým časem! (5:0)
    7
    Brazilci přidávají další branku. Tak tohle je totální rozklad polské obrany! (5:0)
    6
    Další rychlý protiútok končí brankou Brazílie, která hraje v hodně velké pohodě. Langaro se stává přidává čtvrtou branku svého výběru. (4:0)
    5
    Křížení před "devítkou" využil Toledo ke své druhé střele v zápase, která znamená jeho druhou trefu v zápase. (3:0)
    4
    Toledo předvedl nádhernou individuální akci, při které si ve výskoku nejprve klepl míč o zem, následně se obtočil kolem svého strážce a míč poslal na vzdálenější tyč. (2:0)
    1
    Teixeira se s míčem nikterak nemazlil a hned v první příležitosti napřáhl ke střele, která se zastavila až v pravém horním rohu branky. (1:0)