Mountfield HK – Letňany 4:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:5 (kon.) | Tábor – Liberec 3:4 (kon.)
Sparta – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Vítkovice – Havířov 5:2 (kon.)
Poruba – Warriors Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 4:5 (kon.)
Žďár n/S – Zlín 1:3 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Letci Letňany
Neděle 15.01.2017, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

10. kolo nadstavbové části ve skupině "A" proti sobě staví týmy hradeckého Mountfieldu a pražských Letňan. Oba celky se společně dělí o nelichotivé poslední místo v šestičlenné tabulce, díky lepšímu skóre jsou o místo výš Východočeši. První vzájemný duel skončil jednoznačnou výhrou Lvů, kteří na ledě Letců zvítězili 6:1.

Hostující tým přijíždí pod Bílou věž s jasným úkolem – získat první vítězství v druhé fázi soutěže. Zatím totiž vydřeli pouze bod za prohru v prodloužení na ledě Litvínova. Poslední zápas sehráli Pražané v domácím prostředí, kde přivítali Plzeň. Utkání mělo vcelku jasný průběh, s výsledkem 1:5 z pohledu Letců. Se 40 body tak patří pražskému týmu poslední 6. příčka.

Ani domácí Hradec zatím v nadstavbě nijak nezáří. Jedinou výhru si připsal právě proti Letňanům a za svými výkony v první části sezóny zatím notně zaostává. Poslední zápas sehráli Hradečtí na ledě Českých Budějovic, kterým ve vyrovnaném zápase nakonec podlehli 2:3 po prodloužení. Shodně se 40 body, ale lepším skóre, drží 5. místo v tabulce.

Mountfield HK: Sajdl (Vacek) – Heligr, Řehák (C), Junek, Naar, Janoušek, Perička, Myška, Bieniek – Da. Šedivý, Soukup, Nedomlel, Kašpar, Vognar, Záliš, Janda, Morong. Trenér:Petr Luštinec.

HC Letci Letňany: Zeithaml (Zoluděv) – Krutil, Klatt, Riley, Fleischman, Zedek, M. Pinkas, Krchňák – Adamec, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Vlček, Vrba, T. Pinkas (C). Trenér:Tomáš Blažek.

Rozhodčí: Pilný – Laczko, Roischel..

Týmy už mají po rozcvičce. Po oficiálním nástupu se řadí na modrých čarách.

Vše je připraveno k úvodnímu vhazování, utkání může začít!

00:01

00:07
    Úspěšnější domácí a ihned nahazují do útočného pásma.Pískáno je zakázané uvolnění Hradce.

00:30
    Teď už se jim přechod vydařil a mohou kombinovat za brankou soupeře.

01:13
    První střelu zápasu si připisuje hradecký Janda, jeho rána z levého kruhu ale míjí branku Letňan.

02:00
    Mountfield je v úvodu zápasu aktivnějším týmem a na puku se drží častěji. Zápas však zatím nenabídl ani jednu střelu na bránu a golmani tak na své příležitosti stále čekají.

02:43
    První zákrok Sajdla. Krutil pálil od modré čáry a do jeho střely ještě vložil hůl Bespalchenko. Vhazování v pásmu Hradce.

03:04
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec jde do vedení! Morong získal puk v útočném pásmu a kroužil s ním napříč celou třetinou. Po vyjetí nad prostory kruhů přihrál do strany MARTINU NEDOMLELOVI, který střelou na vzdálenější tyč posílá svůj tým do vedení. Asistence: Matěj Morong.

04:41
    Po dalším útočném snažení domácích se píská přihrávka rukou.

04:56
    Hradečtí jsou usazeni před Zeithamlem, který na svůj úspěšný zákrok stále čeká. Hráči Letňan mají zatím velké problémy se vůbec dostat před branku soupeře.

05:55
    Morong se po další pěkné kombinaci dostal až za branku. Přihrávkou však nikoho ze spoluhráčů nenašel.

06:14
    Perička vyslal od modré čáry střelu na Zeithamla, před kterým se ještě snažili tečoval útočící hráči. Brankář hostí ale kryje puk ve své výstroji.

06:47
    Letci se zmocnili puku a zaváží do útočného pásma. Zatím drží puk v rohu kluziště a a hledají prostor ke střele.

07:15
    Vlček po vyjetí kruhu nebezpečně pálil po ledě, Sajdl ale stihl vykrýt jeho pokus betonem.

08:02
    Šedivý vystihl rozehrávku obrany Letců a řítil se sám na pražského brankáře. Střelou na vyrážečku ale neuspěl.

08:22
    Heligr střílel z velké blízkosti a po kolizi s brankářem se strhla i menší šarvátka, po které se bude jistě vylučovat.

08:22
    Po rozdělení trestů si tak první přesilovou hru zahrají Pražané. Heligr vyloučen na 2+2 minuty za nedovolené bránění brankáři a hrubost. Tzovairis "odměněn" 2 minutami z krosček.

09:50
    Přesilová hra se Pražanům zatím příliš nedaří. Po nepřesné kombinaci jim rozhodčí pískají zakázané uvolnění a hra se stěhuje před jejich branku.

10:03
    Pěknou střelu ihned po buly Zeithaml vyráží. Po dalším přerušení se vhazuje před modrou Letců.

10:28

10:46
    Hosté zavezli puk až k zadnímu mantinelu za Sajdlem. Tam se po skrumáži také přerušuje a vhazování proběhne na levém kruhu.

11:23
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, týmy předvádějí povedený přechod středního pásma, ale ke střelám se příliš nedostávají.

12:15
    V držení puku jsou Letci, kteří pouze nahazují za Sajdla a částečně střídají. Pinkas vyslal tvrdou střelu na domácí branku, její ochránce s maskou ale vytasil další povedený zákrok betonem.

13:15
    Na druhé straně zasahuje i Zeithaml, který se na Soukupovu střelu povyskočil a vyráží jim vysoko nad branku.

14:05
    Záliš tvrdě dohrál Tzovairise a hra je raději přerušena. Hostující hráč se ale sbírá z ledu a v pořádku odjíždí na střídačku.

14:31
    Po efektivních kličkách Kašpara se puk dostal až k Junkovi, který svou střelou z pravého kruhu nechal vyniknout Zeithamlovu lapačku.

15:09
    Hradec pokračuje v kombinaci. Ke střeleckému pokusu měl nabito Janoušek, ale puk netrefuje a dává tak šanci na protiútok Pražanům.

16:05
    Ti ale radši odevzdávají puk a jedou vystřídat. U kotouče jsou tak znovu domácí hráči, kterým je pro změnu pískán ofsajd.

16:30
    Obraz hry se v průběhu třetiny téměř nemění, u puku jsou převážnou část domácí hráči a Letci se v podstatě jen brání.

17:20
    Po delší době se Pražané odhodlali k útoku. Střela Pětníka z mezikruží ale míjí Sajdlovu branku.

17:35
    Na druhé straně musel hostující brankář ukázat další zákrok a po zkrocení další střely se vhazuje v jeho blízkosti.

18:10
    Bieniek se zmocnil kotouče na své modré čáře a podél mantinelu mířil až k brance Letců. Jeho nevýrazná střela ale byla pro Zeithamla lehkou kořistí.

19:10
    Bieniek zamezil rodícímu se protiútoku a na modré čáře zastavil hráče s pukem. Znovu nahazuje do útočného pásma a nepouští z něj pražskou pětici.

19:57
    Po zašlápnutí puku Tzovairisem se přerušuje a rozhodčí ukazuje na bod pro vhazování na pravém kruhu.

20:00

Je za námi první třetina zápasu. Hra má zatím vcelku jednoznačný průběh, i když tomu výsledek zatím nenapovídá. Letci jen obtížně překonávají obranný val Hradce a mnohokrát tak Sajdla mezi třemi tyčemi neohrozili. Po jediné trefě z hole Nedomlela tedy vedou hráči Mountfieldu o jeden gól.

Druhá třetina začne přibližně v 12:45.

20:01

20:06
    Hradec opět nahazuje za branku Zeithamla ihned po buly.

20:33
    Po nepovedené kombinaci se puk dostal do středního pásma. Nyní se ale hra vrací do třetiny Letců a domácí vymýšlí útočnou akci.

21:10
    Oba týmy střídají, po zákroku hostujícího brankáře proti Jandově střele se bude vhazovat po jeho lapačce.

21:53
    Junek po přihrávce spoluhráče vyslal tvrdou ránu, která se zastavuje o spodní oblouk hostující klece.

22:23
    Bespalchenko vyvezl puk z pásma až k brance Sajdla, ale po pěkných kličkách byl zbaven puku domácí obranou.

23:10
    Záliš na druhé straně nezpracoval těžkou nahrávku zpoza branky a Zeithaml ani zasahovat nemusel

23:25
    Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.

23:52
    Nepřesnosti v rozehrávce obou týmů ukončuje až jeden z domácích mládežníků, který posílá puk za mantinel. Vhazování na středu se tedy opakuje.

24:34
    T. Pinkas zdařile obkroužil útočnou třetinu a puk se dostal až na modrou čáru k Rileymu. Ten svou střelu ale mezi tři tyče nenamířil.

24:38
    Po útočné akci v úniku dvou na jednoho je tu další gól Hradce. JAROSLAV KAŠPAR jel s pukem přes skoro celé hřiště a střelou z kruhu zamířil přesně pod horní tyčku. Asistence: Šimon Junek.

25:47
    Soukup je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovou hru si zahrají Letci.

26:16
    T. Pinkas střílel z mezikruží, ale Sajdl udržel puk mezi rukou a výstrojí, čímž zamezil možné dorážce a připisuje si důležitý zákrok.

26:34
    Domácí se prosazují i ve vlastním oslabení. ŠIMON JUNEK nahodil puk od pravého mantinelu a v nepřehledné situaci se puk ocitl až za zády Zeithamla. Asistence: Vojtěch Záliš.

27:35
    Teď se domácí brankář opravdu vyznamenal! Po střele jednoho z Pražanů puk brankáři vypadl a k dorážce se dostal Bespalchenko, který chtěl uklízet puk do odkryté klece. Na poslední chvíli ale zasáhl domácí muž v masce a lapačkou odmítl svoji první kapitulaci.

28:01
    Po uplynulé přesilové hře je tu další. Morong odchází na trestnou lavici za napadení.

28:40
    Krutil od modré čáry trefuje pouze tyč Sajdlovi branky, teď měli domácí velké štěstí.

29:09
    Perička obětavě zblokoval další střelu a zůstává ležet na ledě. Po přerušení za potlesku diváků odjíždí na střídačku.

29:20
    Početní výhoda ale hostům vychází. Drží Mountfield v zámku a obstřelují Sajdlovu branku – chybí jen gólové zakončení.

30:04

30:30
    Janda sebral puk na středu a namířil si to přímo mezi letňanské obránce. Střelou pod modrou čarou ale Zeithamla nevylekal.

31:47
    Riley se od mantinelu proháčkoval obranou až před brankoviště, odkud se prezentoval behkendovým zakončením. Sajdl ale včas zakročil a jeho pokus ukryl ve výstroji.

32:30
    Po přerušení na druhé straně se vhazuje před hostující brankou.

32:55
    Krutil po kombinaci svých spoluhráčů dostal nahrávku na modrou čáru. Střele nechyběla razance, ale přesnost už ano. Puk končí na zadním mantinelu.

33:51
    Letňany právě vstřelily branku!
    Hosté zlepšili svoji hru a přichází zasloužená odměna. TOMÁŠ KRCHŇÁK držel puk na pravém kruhu a z velkého úhlu se rozhodl pro střelu. Ta škrtla o lapačku domácího brankáři, ale přeci jen končí v brance. Asistence: Richard Pětník.

34:40
    Letňany vstřelený gól evidentně nabudil. Poslední minuty jsou aktivnějším týmem a do střeleckých příležitostí se dostávají častěji.

35:05
    Teď však hosté špatně vystřídali a jdou pykat za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Krchňák.

35:26
    Po kolizi se hra přerušuje díky ležícímu Zeithamlovi. Už je ale vše připraveno ke hře a bude se vhazovat v pásmu Letců.

35:50
    Pražané se zmocnili puku, ale vyhodit nedokázali. Naopak se o střelu pokusil Perička, jehož střela končí v lapačce brankáře hostí.

36:22
    Morong zavezl kotouč od vlastní branky až k zadnímu mantinelu a rozdává přihrávky svým spoluhráčům – kombinace se jim však nevyvedla a celou situaci budou muset zopakovat,

37:05

37:26
    Prostor pro střídání na obou stranách.

37:55
    Vlček se po zavezení a střele jednoho ze spoluhráčů dostal nikým neatakovaný k dorážce z velké blízkosti. Rychlá střela ale končí v lapačce jistého Sajdla.

38:35
    Záliš na druhé straně pálil z první po nahrávce od mantinelu. Střela z mezikruží ale byla zblokovaná a prostor brankové konstrukce míjí.

39:20
    Letcům trvá rozehrávka příliš dlouho. Než se stihli hráči rozmyslet, o kotouč byli připraveni svými hradeckými soupeři.

39:59
    Když už byli všichni připraveni na odchod do kabin, domácí hráči se těsně před koncem třetiny radují z dalšího gólu. MARTIN JANDA to ještě stihl v rámci hrací doby a svým pokusem překonává Zeithamla, který se jen marně ohlédl za kotoučem v brance. Asistence: Jaroslav Kašpar.

40:00

I druhá třetina je minulostí. S jejím výsledkem mohou být spokojení hlavně domácí hráči, kteří slavili hned třikrát oproti jediné gólové radosti Letňan. Hra se však ve postupem času vyrovnala v permanenci byl i domácí brankář. I díky šťastnému gólu v poslední vteřině tak vedou Lvi o tři branky a do posledního dějství vstupují s pohodlným náskokem.

Třetí třetina začne přibližně v 13:35.

40:01

40:13
    Na buly uspěli hosté a drží puk za svoji brankou.

40:25
    Tvrdá střela Bienieka se odrazila pouze od zadního mantinelu. Puk ale mají v držení hráči Hradce.

40:49
    První zákrok třetí třetiny pro Zeithamla. Po Morongově ráně od modré čáry zasahuje lapačkou a chystá se vhazování.

41:25
    Letci získávají touš a odjíždějí střídat. Nepovedenou rozehrávku vystihl Perička, který svou střelou na vyrážečku neuspěl a chybu Pražanů nepotrestal.

42:30
    Hra se přesunuje i před Sajdla. Hosté ale drží puk pouze v rohu, odkud se gólového zápisu bohužel nedočkají.

43:10
    Dobré napadání Hradce slaví úspěch, Letňany se pod tlakem dopouštějí chyb a odevzdávají puky v podstatě zadarmo.

43:36
    Špatný přechod do útočného pásma končí ofsajdem Lvů.

43:47
    Vyloučení pro Řeháka. Díky jeho podražení si hosté zahrají přesilovou hru.

44:29
    Kašpar s Jandou vyvezli puk až za branku Letců a šetří tak cenné vteřiny z oslabení.

45:06
    Riley dostal nabito na modrou čáru. Dobrá střela končí v brankovišti, kde ji i přes snahu o dorážku útočících hráčů kryje Sajdl.

45:40
    Hlaváč využil podklouznutí obránce a pěknou stahovačkou se uvolnil až do prostoru mezikruží. Střelou do středu branky ale brankáře nepřekonal.

45:45

45:58
    Přesilová hra i na druhé straně. Riley odjíždí za katr kvůli podražení.

47:00
    Bieniek se prezentoval pohlednou individuální akci a po objetí branky zkusil překvapivé zakončení na přední tyč. Puk si ale v brankovišti dokázal najít Zeithaml a hru přerušuje.

47:41
    Kašpar hledal z pravého rohu najíždějícího Junka, který byl ale na poslední chvíli soupeřem zablokován a ze slibné šance tak nebylo vůbec nic.

47:58

48:33
    Šedivý si v souboji jeden na jednoho netroufl na kličku a jeho střela přes obránce končí pouze na bruslích clonícího Letce.

49:23
    Hra je momentálně plná vyloučení. Další dvě minuty dostává Morong, který se provinil podražením.

49:45
    Mountfield se osvobozuje a Letňany musí začít od své branky. Střídají oba týmy.

50:10
    Jejich nepovedená rozehrávka končí až zakázaným uvolněním. Vhazování před Zeithamlem.

50:50
    A další nepřesnosti. Tahle přesilová hra hostům opravdu nevychází a rezultuje dalším icingem.

51:24
    Domácí jsou v plném počtu, Morong vstupuje na led.

51:50
    Morong se ihned zapojil do kombinace a po kličkách v pásmu Letců naservíroval puk Nedomlelovi. Tomu kazí gólovou radost další dobrý zákrok brankáře hostí.

52:30
    Bespalchenko zpracoval dlouhou přihrávku a uháněl na Sajdla. Dobrým obranným zákrokem byl ale obrán o kotouč a sám skončil na ledě.

53:10
    Kašpar v přečíslení poslal nahrávku až před prázdnou branku, kde najížděl Junek. Ten ale nezakončil přesně a s velkým údivem odjíždí střídat.

53:12
    Rozhodčí ale při jeho šanci viděl faul. Vlček je vykázán za napadení.

53:30
    Perička přihrál puk Junkovi. Ten z mezikruží pálil do spodní části branky. Proti jeho pokusu ale dokázal Zeithaml vykopnout beton a znovu úspěšně zasahuje.

54:30
    Lvi jsou usazeni v útočném pásmu a dělají hostům potíže. Kašpar střílel z velkého úhlu a po sérii dorážek se puk dostává až do středního pásma.

55:12

55:30
    Nedomlel dostal nepřesnou nahrávku od Moronga. Puk se na modré čáře odrazil pouze od jeho bruslí a u kotouče jsou tak Pražané.

57:20
    Tzovairis se ocitl úplně osamocený před Sajdlem. Po vyčkávání vypálil vysoko nad branku a slibnou šanci zahazuje.

58:00
    Na druhé straně se do protiútoku řítili domácí útočníci, ale přechod modré čáry končí ofsajdem.

58:55
    Krchňák zavezl puk do útočného pásma a nabídl ho volnému Hlaváčovi. Na poslední chvíli se stihl vrátit jeden z obránců a zamezil tak v zakončení.

59:25
    Zápas se dohrává před Zeithamlem. Hráči drží puk u bočního mantinelu.

Je tady konec, zápas má po sympatickém představení obou týmů jasného vítěze. Poslední třetina žádný gól nepřinesla a utkání tak končí stejně, jako po druhém dějství. Mountfield byl od samého začátku aktivnějším týmem a zcela po právu bere všechny tři body z dnešního duelu. Velkou měrou se na nich podílel i brankář Sajdl, který svůj tým v důležitých momentech podržel a odmítl jakékoliv zdramatizování.

To je ode mne pro dnešek všechno, přeji Vám pěkný zbytek víkendu. (14:08:40)

Matouš Soukup

Branky a nahrávky: 4. Nedomlel (Morong), 25. Kašpar (Junek), 27. Junek (Záliš), 40. Janda (Kašpar) – 34. Krchňák (Pětník)

Rozhodčí: Pilný – Laczko, Roischel.