Mountfield HK – Letňany 4:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:5 (kon.) | Tábor – Liberec 3:4 (kon.)
Sparta – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Vítkovice – Havířov 5:2 (kon.)
Poruba – Warriors Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 4:5 (kon.)
Žďár n/S – Zlín 1:3 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Letci Letňany
Neděle 15.01.2017, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

57:20
    Tzovairis se ocitl úplně osamocený před Sajdlem. Po vyčkávání vypálil vysoko nad branku a slibnou šanci zahazuje.

53:12
    Rozhodčí ale při jeho šanci viděl faul. Vlček je vykázán za napadení.

53:10
    Kašpar v přečíslení poslal nahrávku až před prázdnou branku, kde najížděl Junek. Ten ale nezakončil přesně a s velkým údivem odjíždí střídat.

51:50
    Morong se ihned zapojil do kombinace a po kličkách v pásmu Letců naservíroval puk Nedomlelovi. Tomu kazí gólovou radost další dobrý zákrok brankáře hostí.

49:23
    Hra je momentálně plná vyloučení. Další dvě minuty dostává Morong, který se provinil podražením.

45:58
    Přesilová hra i na druhé straně. Riley odjíždí za katr kvůli podražení.

45:40
    Hlaváč využil podklouznutí obránce a pěknou stahovačkou se uvolnil až do prostoru mezikruží. Střelou do středu branky ale brankáře nepřekonal.

43:47
    Vyloučení pro Řeháka. Díky jeho podražení si hosté zahrají přesilovou hru.

39:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Když už byli všichni připraveni na odchod do kabin, domácí hráči se těsně před koncem třetiny radují z dalšího gólu. MARTIN JANDA to ještě stihl v rámci hrací doby a svým pokusem překonává Zeithamla, který se jen marně ohlédl za kotoučem v brance. Asistence: Jaroslav Kašpar.

37:55
    Vlček se po zavezení a střele jednoho ze spoluhráčů dostal nikým neatakovaný k dorážce z velké blízkosti. Rychlá střela ale končí v lapačce jistého Sajdla.

35:05
    Teď však hosté špatně vystřídali a jdou pykat za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Krchňák.

33:51
    Letňany právě vstřelily branku!
    Hosté zlepšili svoji hru a přichází zasloužená odměna. TOMÁŠ KRCHŇÁK držel puk na pravém kruhu a z velkého úhlu se rozhodl pro střelu. Ta škrtla o lapačku domácího brankáři, ale přeci jen končí v brance. Asistence: Richard Pětník.

31:47
    Riley se od mantinelu proháčkoval obranou až před brankoviště, odkud se prezentoval behkendovým zakončením. Sajdl ale včas zakročil a jeho pokus ukryl ve výstroji.

28:40
    Krutil od modré čáry trefuje pouze tyč Sajdlovi branky, teď měli domácí velké štěstí.

28:01
    Po uplynulé přesilové hře je tu další. Morong odchází na trestnou lavici za napadení.

27:35
    Teď se domácí brankář opravdu vyznamenal! Po střele jednoho z Pražanů puk brankáři vypadl a k dorážce se dostal Bespalchenko, který chtěl uklízet puk do odkryté klece. Na poslední chvíli ale zasáhl domácí muž v masce a lapačkou odmítl svoji první kapitulaci.

26:34
    Domácí se prosazují i ve vlastním oslabení. ŠIMON JUNEK nahodil puk od pravého mantinelu a v nepřehledné situaci se puk ocitl až za zády Zeithamla. Asistence: Vojtěch Záliš.

25:47
    Soukup je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovou hru si zahrají Letci.

24:38
    Po útočné akci v úniku dvou na jednoho je tu další gól Hradce. JAROSLAV KAŠPAR jel s pukem přes skoro celé hřiště a střelou z kruhu zamířil přesně pod horní tyčku. Asistence: Šimon Junek.

21:53
    Junek po přihrávce spoluhráče vyslal tvrdou ránu, která se zastavuje o spodní oblouk hostující klece.

08:22
    Po rozdělení trestů si tak první přesilovou hru zahrají Pražané. Heligr vyloučen na 2+2 minuty za nedovolené bránění brankáři a hrubost. Tzovairis "odměněn" 2 minutami z krosček.

08:02
    Šedivý vystihl rozehrávku obrany Letců a řítil se sám na pražského brankáře. Střelou na vyrážečku ale neuspěl.

03:04
    Hradec jde do vedení! Morong získal puk v útočném pásmu a kroužil s ním napříč celou třetinou. Po vyjetí nad prostory kruhů přihrál do strany MARTINU NEDOMLELOVI, který střelou na vzdálenější tyč posílá svůj tým do vedení. Asistence: Matěj Morong.

Matouš Soukup

Branky a nahrávky: 4. Nedomlel (Morong), 25. Kašpar (Junek), 27. Junek (Záliš), 40. Janda (Kašpar) – 34. Krchňák (Pětník)

Mountfield HK: Sajdl (Vacek) – Heligr, Řehák (C), Junek, Naar, Janoušek, Perička, Myška, Bieniek – Da. Šedivý, Soukup, Nedomlel, Kašpar, Vognar, Záliš, Janda, Morong. Trenér:Petr Luštinec.
    HC Letci Letňany: Zeithaml (Zoluděv) – Krutil, Klatt, Riley, Fleischman, Zedek, M. Pinkas, Krchňák – Adamec, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Vlček, Vrba, T. Pinkas (C). Trenér:Tomáš Blažek.

Rozhodčí: Pilný – Laczko, Roischel.