San Jose – Winnipeg 5:2 (kon.) | Los Angeles – Tampa 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 8:7 (po pr.)
Edmonton – Arizona 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
8:7 (0:2, 6:3, 1:2 - 1:0)
Washington Capitals
Úterý 17.01.2017, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu nejprestižnější hokejové soutěže NHL mezi Pittsburghem Penguins a Washingtonem Capitals.

Pittsburgh Penguins se momentálně nachází v tabulce Východní konference na čtvrté příčce se sedmapadesáti body. Po dvaačtyřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 21 výher v normální hrací době, 5 výher po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 11 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím Pittsburgh odehrál dvaadvacet zápasů, ze kterých 14x vyhrál v normální hrací době, 4x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 2x prohrál po prodloužení či nájezdech a 2x prohrál v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

Detroit Red Wings – Pittsburgh Penguins 6:3
    Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins 4:1
    Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 5:2
    Pittsburgh Penguins – Tampa Bay Lightning 6:2
    Pittsburgh Penguins – Montreal Canadiens 4:3 po prodloužení

Washington Capitals se momentálně nachází v tabulce Východní konference na první příčce s třiašedesáti body. Po třiačtyřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 23 výher v normální hrací době, 6 výher po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 9 proher v normální hrací době. Venku zatím Washington odehrál devatenáct zápasů, ze kterých 9x vyhrál v normální hrací době, 2x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 4x prohrál po prodloužení či nájezdech a 4x prohrál v normální hrací době.

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals 3:2 po nájezdech

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápasy mezi Pittsburghem a Washingtonem jsou velmi zajímavé i soubojem dvou elitních hokejistů současnosti, domácího Sidneyho Crosbyho a kanonýra Capitals Alexandra Ovečkina. Při posledním vzájemném duelu musel Crosby přihlížet, jak Rus překonal hranici 1000 kanadských bodů a navíc byl nucen skousnout debakl 1:7. Dnes tak určitě udělá vše proto, aby se jeho Tučňáci před domácím publikem soupeři pomstili.
    Dnes uplynulo 11 let od chvíle, kdy Alexandr Ovečkin vstřelil ve své nováčkovské sezóně tento úchvatný gól.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Cole, Daley, Määttä, Ruhwedel, Warsofsky – Rust, Crosby (C), Sheary – Hörnqvist, Malkin (A), Guentzel – Kessel, Bonino, Hagelin – S. Wilson, Cullen, Kunitz (A).

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik (A), Schmidt, Chorney – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Halloran – Amell, Barton.

V PPG Paints Areně probíhá předzápasová show. Utkání začne za pár minut.

00:01

00:07
    Hned je tu první přerušení hry. Braden Holtby přikryl puk svou lapačkou.

00:39
    Bäckström získal za brankou kotouč a hosté se tak usadili v útočném pásmu. Po střele Niskanena se dostal k dorážce právě švédský útočník, ale puk skončil pod Murrayem.

01:07
    Dobrou šanci si vypracovali i domácí! Odražený kotouč si před Holtbym našel Matt Cullen, ale bekhendem ho nedostal za záda gólmana Caps.

01:50
    Hosté si zahrají přesilovku! Jevgenij Malkin obdržel trest za hrubost.

02:24
    Niskanenovo nahození bylo tečováno za branku, Washington zůstává v útočném pásmu.

02:43
    Hosté sehráli kombinaci na T. J. Oshieho, jehož ránu z pravého kruhu pokryl Murray.

02:55
    Domácím se povedlo vyhodit.

03:16
    Od modré nahazoval kotouč Orlov, Murray vyráží.

03:35
    Capitals jsou vykázáni z útočného pásma, rozhodčí viděli přihrávku rukou.

03:51
    Pens jsou v plném počtu.

04:52
    Hosté jsou mnohem aktivnější. Hned dvakrát pálil Alexandr Ovečkin a jeho druhá rána skončila na vzdálenější tyčce Murrayho svatyně!

05:27
    Johansson nedokázal přejít v souboji 1 na 1 přes obránce Daleyho. Dopředu mohou jít domácí.

06:09
    Jevgenij Malkin posunul puk doleva Patrica Hörnqvista. Bekhendový pokus švédského forvarda pokryl Holtby.

07:06
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Daniel Winnik přetlačil za brankou obránce Schultze a předložil kotouč úplně volnému ANDRÉMU BURAKOVSKYMU, který zblízka trefil horní růžek Murrayho klece. Asistence: Daniel Winnik.
    07:06 André BURAKOVSKY - 0:1

07:52
    Střelu Oshieho schoval ve výstroji Matt Murray. Následuje reklamní přestávka.

08:07
    Hostující vyhození bylo tečované, o zakázané uvolnění se tedy nejedná.

08:55
    Jevgenij Malkin našel z druhé vlny najíždějícího obránce Iana Colea, který z první vypálil těsně vedle!

09:39
    Tučňáci zvyšují aktivitu, inkasovaný gól je rozhodně probudil.

10:30
    Bratt Connolly a André Burakovsky se snažili dostat puk za Murrayho, ovšem gólman Pittsburghu odolal. Následuje reklamní přestávka.

10:46
    Justin Schultz trefil jen bránícího Winnika, od kterého se puk odrazil do rohu kluziště.

11:11
    Pokus Conora Shearyho se nevešel mezi hostující tyče.

12:23
    Jevgenij Kuzněcov se natlačil až před Murrayho, ale nedokázal dostat puk přes jeho levý beton! To byla velká šance Capitals.

13:15
    Na hráčích Washingtonu je vidět, jak si věří. Jejich vítězná série opravdu není náhodná.

13:25
    Z vrcholu pravého kruhu střílel André Burakovsky, trefil však jen obránce.

14:38
    Výborné střídání domácích! Největší šanci měl Bryan Rust, který jel sám na branku, ale jeho bekhendový blafák pokryl Holtby!

15:03
    Tučňáci pokračovali v tlaku. Situaci pro hosty uklidňuje opět Braden Holtby, který podržel puk po střele Malkina. Hráči Caps si mohou oddechnout během reklamní přestávky.

15:09
    Po vhazování se dostal ke střele Patric Hörnqvist, který branku netrefil.

15:53
    Domácí v posledních minutách hodně přidali! Phil Kessel to zkoušel z mezikruží, trefil však pouze povyjetého Holtbyho.

16:40
    Střela Warsofskyho trefila boční oblouk branky.

17:09
    Domácí sice v posledních minutách tlačili, ale paradoxně podruhé inkasují! Za brankou výborně zapracovala dvojice Ovečkin – Oshie, která tam získala puk a druhý jmenovaný ho nahrál NICKLASOVI BÄCKSTRÖMOVI, jenž z první trefil prostor nad Murrayho lapačkou. Asistence: T. J. Oshie a Alexandr Ovečkin.
    17:09 Nicklas BÄCKSTRÖM - 0:2

17:57
    Domácím nepřeje ani štěstí! Conor Sheary před Holtbym pohotově tečoval střelu spoluhráče a puk vypadl těsně vedle tyčky!

18:30
    Ani tohle není gól! Patrick Hörnqvist to nejprve zkoušel bekhendem a poté ještě dorážel. Braden Holtby se roztáhl od tyče k tyči a mohl jen doufat, že Švéd kotouč nezvedne... Nezvedl!

19:01
    Začala poslední minuta první části.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina vyšla mnohem lépe Capitals, kteří vedou 2:0 a usilují tak o desáté vítězství v řadě. Hosté byli v úvodu živější a v 8. minutě je poslal André Burakovsky do vedení. Tučňáci poté přidali a vytvořili si dobré šance, ale v 18. minutě se prosadili opět hráči Washingtonu. Dvojice Ovečkin – Oshie vybojovala kotouč pro Nicklase Bäckströma a ten soupeře za liknavou hru za vlastní brankou potrestal.

20:26
    Hosté začali druhou třetinu aktivně. Murray musel zasahovat proti střelám Ovečkina a Bäckströma.

20:45
    Opět Ovečkin, Murray puk vyrazil lapačkou.

21:17
    Caps vedou už o tři branky! Jevgenij Kuzněcov posunul puk na JUSTINA WILLIAMSE, který s ním vjel do útočného pásma, obešel obránce a z úhlu zamířil k bližší tyčce nad lapačku Murrayho – 0:3. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Marcus Johansson.
    21:17 Justin WILLIAMS - 0:3

21:54
    Za podražení je vyloučen David Warsofsky. Hosté budou hrát přesilovku.

22:05
    V oslabení ujel hostující obraně Matt Cullen, který nastřelil tyčku!

22:53
    Tentokrát zaútočil po levé straně Nick Bonino. Jeho pumelici našel Holtby ve výstroji.

23:31
    Konečně zahrozili ve své přesilovce i hosté! Murray vyrazil projektil Schmidta a následně se stačil přesunout proti ráně Kuzněcova z pravého kruhu!

23:55

24:45
    Sidney Crosby netrefil Holtbyho klec. Domácím se dnes zatím nedaří zakončení.

25:31
    Puk nebezpečně poskakoval před hostujícím brankovištěm, kde se ale nejlépe zorientoval Karl Alzner, jenž přihrál kotouč pod ležícího Holtbyho!

25:31
    Následně se poprali Patric Hörnqvist a Daniel Winnik! Ani jeden z hráčů však neshodil rukavice a tak padly jen dvouminutové tresty za hrubost.

26:28
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácím sedla hra 4 na 4 lépe! Nejprve netrefil Nick Bonino puk před odkrytou brankou, ale nápor Tučňáků pokračoval a volej JEVGENIJE MALKINA už zamířil do odkryté poloviny Holtbyho svatyně. Nutno vyzdvihnout parádní přihrávku Trevora Daleyho – 1:3. Asistence: Trevor Daley a Justin Schultz.
    26:28 Jevgenij MALKIN - 1:3

27:12
    Domácí už prohrávají jen o gól! Sidney Crosby našel krásnou přihrávkou, která prošla mezi nohama obránce Alznera, CONORA SHEARYHO, který puk zblízka usměrnil za záda bezmocného Holtbyho – 2:3. Asistence: Sidney Crosby a Trevor Daley.
    27:12 Conor SHEARY - 2:3

27:33
    Oba týmy jsou v plném počtu.

28:30
    Dobrou příležitost měl T. J. Oshie. Ten si před brankou rychle přehodil puk z forhendu na bekhend, ale trefil jen Murrayho vyrážečku!

28:55
    Domácí potřebovali dvě minuty a 27 sekund k tomu, aby smazali tříbrankové manko! Nahození Justina Schultze trefilo NICKA BONINA do hrudi, puk se následně odrazil na led a Bonino ho z bezprostřední blízkosti zametl za Holtbyho. Asistence: Justin Schultz a Phil Kessel.
    28:55 Nick BONINO - 3:3

29:39
    Začíná se tedy od znovu. Domácí jsou teď nahoře.

30:44
    Projektil Malkina skončil na zadním mantinelu.

32:06
    Hned dvakrát pálil na Holtbyho Carl Hagelin, hostující brankář byl tentokrát úspěšný.

33:01
    Domácí zastavilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

33:43
    Trevor Daley to zkoušel z ostrého úhlu, Holtby si bližší tyčku pohlídal.

33:47
    To je neskutečné! Domácí dokonávají obrat z 0:3 na 4:3! Přihrávku BRYANA RUSTA zpoza branky nešťastně srazil za záda vlastního brankáře Alexandr Ovečkin. Hlediště je v extázi! Asistence: Trevor Daley a Olli Määttä.
    33:47 Bryan RUST - 4:3

34:37
    Neuvěřitelné, domácí pokořili vyhlášenou defenzivu Caps ve druhé části už popáté! Do přihrávky Jakea Guentzela před brankou plácl JEVGENIJ MALKIN a puk skončil za překvapeným Bradenem Holtbym! Ten míří na střídačku. Asistence: Jake Guentzel a Justin Schultz.
    34:37 Jevgenij MALKIN - 5:3

34:37
    Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Braden Holtby, přichází Philipp Grubauer.

35:07
    Do gólových hodů se konečně zase zapojili i hosté, které vrací do hry BRETT CONNOLLY, jenž usměrnil za brankovou čáru krásnou nabídku Chorneyho! Murray sice natahoval pravý beton, jak mohl, ale na puk nedosáhl. Asistence: Taylor Chorney a André Burakovsky.
    35:07 Brett CONNOLLY - 5:4

35:41
    Tom Wilson dostává trest za hrubost. Po reklamní pauze začne přesilovka domácích.

36:33
    Puk skončil na lavičce Pittsburghu. Vhazuje se v obranném pásmu Caps.

36:54
    Teď to jsou zase hosté, kteří se vrátili do zápasu! Obránce Nate Schmidt zavezl po pravém křídle puk až před branku a jeho bekhendovou nabídku usměrnil LARS ELLER do prázdné svatyně Pens – 5:5. Asistence: Nate Schmidt a T. J. Oshie.
    36:54 Lars ELLER - 5:5

37:19
    Jevgenij Malkin dorazil kotouč, který před brankovištěm v pádu zastavil obránce Niskanen, přes beton Grubauera do sítě, ale branku bude muset potvrdit až video! Hostující kouč Barry Trotz si totiž vyžádal coach's challenge.

37:19
    Vše je v pořádku! JEVGENIJ MALKIN završuje hattrick a domácí vedou 6:5. Hostující trenér reklamoval počínání Hörnqvista, který vpadl do brankoviště a narazil do brankáře Grubauera, ale rozhodčí to jako nedovolené bránění neposoudili. Asistence: Patric Hörnqvist a Sidney Crosby.
    37:19 Jevgenij MALKIN - 6:5

37:40
    Druhá třetina je naprosto neskutečná, padlo v ní už devět branek, z toho hned šest vstřelili Tučňáci!

38:56
    Nick Bonino dostal pukem do helmy po střele Matta Niskanena. Rozhodčí hned přerušili hru, ale útočník Pens je zřejmě v pořádku.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé části.

39:35
    Od modré čáry pálil hostující obránce Dmitrij Orlov, branku netrefil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila neskutečná druhá třetina a fanoušci Tučňáků svým miláčkům ve stoje aplaudují! To, co jsme v této dvacetiminutovce viděli, byla naprostá hokejová bomba!

Když ve 22. minutě zvýšil na 0:3 Justin Williams, vypadalo to, že si hosté kráčejí pro desátou výhru v řadě. Pak to ale přišlo. Domácí během dvou minut a 27 sekund třígólové manko zásahy Jevgenije Malkina, Conora Shearyho a Nicka Bonina vymazali a dalšími slepenými góly Bryana Rusta (jeho přihrávku si srazil do branky Ovečkin) a opět Jevgenije Malkina, které od sebe dělilo 50 sekund, se dokonce dostali do vedení 5:3. Braden Holtby se následně nechal vystřídat Grubauerem, ale přestřelka pokračovala. Na tahu byli zase hokejisté Washingtonu, kteří nejprve Brattem Connollym snížili a vzápětí trefou Larse Ellera ve vlastním oslabení dokonce srovnali na 5:5. Poslední slovo si však vzal ještě v téže přesilovce Tučňáků Jevgenij Malkin, jenž dovršil hattrick a stanovil aktuální skóre.

40:27
    Rána Alexe Ovečkina jen prosvištěla kolem domácí svatyně.

41:34
    Střelu Guenzela zblokoval Nate Schmidt.

42:29
    Hosté v postavení mimo hru. Úvod třetí třetiny je po intenzivní podívané, která se servírovala ve druhé části, zatím odpočinkový.

43:26
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Přihrávku Bonina však před Shearym tečoval holí Grubauer!

44:05
    Z pravého kruhu vypálil Sidney Crosby, Grubauer má kotouč v lapačce.

44:49
    Hosté jen nahodili puk za Murrayho branku. Tam se ho ujímají hráči Pittsburghu.

45:47
    Jeden z domácích hráčů hrál puk vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:55
    Domácí vedou o dva góly! Bryan Rust v útočném pásmu hitem odstavil od puku obránce Niskanena. Kotouče se zmocnil Conor Sheary, jenž poslal krásnou přihrávku na zadní tyč přímo na najíždějícího SIDNEYHO CROSBYHO a kapitán Pens už to měl snadné – 7:5. Asistence: Conor Sheary a Bryan Rust.
    45:55 Sidney CROSBY - 7:5

46:07
    Olli Määttä dostává dvouminutový trest za vysokou hůl. Hosté tak mají šanci na snížení.

46:35
    Domácí takticky šetří čas za brankou soupeře.

46:59
    Ovečkin dostal přihrávku na své oblíbené místo, tedy na levý kruh. Jeho střela ale zamířila vedle bližší tyčky.

47:33
    Po střele Justina Williamse drží puk ve výstroji Matt Murray.

47:48
    Orlov nabil Ovečkinovi, bombu hostujícího kapitána vyrazil Matt Murray.

48:07
    Jevgenij Kuzněcov střílel z pravého kruhu, ale puk je na klíně Murrayho. Domácí už jsou v plném počtu.

48:24
    Střelu Phila Kessela od pravého mantinelu vyrazil Grubauer. Volného kotouče se zmocnil hostující obránce Orpik.

48:35
    Za podražení Toma Wilsona putuje na trestnou lavici opět Olli Määttä!

49:29
    Hosté využili ke snížení šťastné odrazy! Ránu Alexandra Ovečkina zblokoval Ian Cole, ovšem puk se odrazil od brusle Trevora Daleyho na hůl T. J.OSHIEHO a ten ho bekhendem poslal za záda rozhozeného Murrayho. Asistence: Alexandr Ovečkin a Matt Niskanen.
    49:29 T. J. Oshie - 7:6

50:35
    Střelu Trevora Daleyho zastavil Grubauer. Následuje reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:03
    Střela Colea nebyla přesná, puku se ujímají hosté.

51:23
    Závěrečné minuty budou určitě ještě hodně dramatické. Takovouhle přestřelku nesledujeme každý den.

52:07
    Boninovu přihrávku zpoza branky nikdo ze spoluhráčů nezachytil.

52:35
    Domácí se snaží hrát aktivně, opět mají kotouč za brankou soupeře.

53:39
    Hra se trochu uklidnila. Možná jen klid před bouří?

54:14
    Obránce Orlov se dostal až za domácí branku, kterou se snažil objet, ale dobrou práci odvedl Trevor Daley, jenž s ním stačil bruslit a nic mu nedovolil.

54:38
    Tohle je skóre jako v nějaké exhibici! Ránu Dmitrije Orlova domácí gólman Murray neudržel v lapačce a za to ho potrestal přesnou dorážkou LARS ELLER – 7:7. Asistence: Dmitrij Orlov a Matt Niskanen.
    54:38 Lars ELLER - 7:7

55:07
    Do konce třetí části zbývá pět minut. Ani si neodvažuji hádat, co se v tomto fantastickém zápase ještě může přihodit!

56:32
    Je tu čas na odpočinek v podobě poslední reklamní přestávky.

56:50
    Volej Justina Schultze od modré vyrazil pozorný Grubauer.

57:38
    U kotouče jsou hráči Washingtonu, kteří během třetí části dotáhli dvoubrankový deficit.

57:58
    Střelu Nicka Bonina srazil do ochranné sítě Alzner. Vhazuje se před Grubauerem.

58:01
    Hned po buly vypálil Ian Cole. Grubauer zakročil lapačkou.

58:21
    Kessel byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru.

58:44
    V ofsajdu se ocitli také hosté. Začíná to vypadat na prodloužení.

59:00
    Přesně minutu před koncem třetí části Grubauer raději přikryl nahozený puk.

59:27
    Zakázané uvolnění hostů. Tučňáci mají na ledě Malkina, Kessela a Hagelina.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině Pittsburgh vedl už 7:5, ale hosté dokázali ztrátu dotáhnout a o vítězi bláznivého zápasu rozhodne až prodloužení, případně nájezdy!
    V Pittsburghu se hraje fantastické utkání!

60:01

60:34
    Domácí vítězí! Do přečíslení 2 na 1 ujížděli Sidney Crosby a Conor Sheary. Druhý jmenovaný to vzal na sebe a vypálil z pravého kruhu. Puk zůstal po zákroku Grubauera někde u betonů německého gólmana, čehož si moc dobře všiml Sidney Crosby a posléze i CONOR SHEARY, který ho nakonec i s pomocí brusle ležícího obránce Niskanena dostal za brankovou čáru. Rozhodčí raději ještě zatelefonovali do centrály v Torontu a následně branku uznali. Hotovo! Asistence: Sidney Crosby a Justin Schultz.
    60:34 Conor SHEARY - 8:7

Tak o tomhle mači se bude hovořit ještě dlouho! Byla to neskutečná podívaná, která přinesla hned 15 gólů! Bláznivá byla především druhá třetina, kterou domácí Tučňáci vyhráli 6:3. Domácí dnes prohrávali 0:3, poté gólovou smrští otočili skóre na 5:3, aby Caps vyrovnali na 5:5. Pens poté opět odskočili na dvoubrankový rozdíl, ale hokejisté Washingtonu dokázali srovnat a dotáhli duel do prodloužení. V něm už Pittsburgh rychle rozhodl, po 34 sekundách dotlačil puk za brankovou čáru Conor Sheary. Vítězná série celku z hlavního města USA, která čítala devět zápasů, je u konce.

Statistiky utkání:
    Střely na branku – 37:28 (11:11, 16:9, 8:8 – 2:0)

3. Lars Eller (WSH) 2+0 (04:13:09)
    Tři hvězdy utkání. Dnes na sebe výrazně upozornily obě největší hvězdy Pittburghu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Malkin (Daley, J. Schultz), 28. Sheary (Crosby, Daley), 29. Bonino (J. Schultz, Kessel), 34. Rust (Daley, Määttä), 35. Malkin (Guentzel, J. Schultz), 38. Malkin (Hörnqvist, Crosby), 46. Crosby (Sheary, Rust), 61. Sheary (Crosby, J. Schultz) – 8. Burakovsky (Winnik), 18. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 22. Williams (Kuzněcov, Ma. Johansson), 36. Connolly (Chorney, Burakovsky), 37. Eller (Schmidt, Oshie), 50. Oshie (Ovečkin, Niskanen), 55. Eller (Orlov, Niskanen)

Washington Capitals: Holtby (35. Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik (A), Schmidt, Chorney – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Halloran – Amell, Barton

Diváci: 18653