NY Rangers – Los Angeles 3:2 (kon.) | Washington – Carolina 6:1 (kon.) | Toronto – Calgary 4:0 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 2:5 (kon.) | Arizona – Florida 3:2 (po pr.)
New York Rangers
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Los Angeles Kings
Úterý 24.01.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Slovenská stopa v utkání:

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:33
    Peter Budaj (LAK) náhradní brankář (03:55:19)

HEN-RIK!!

Video zveřejněné uživatelem New York Rangers (@nyrangers),

1. Henrik Lundqvist (NYR) 36 zák., 2 góly, 94,7%
    2. Mats Zuccarello (NYR) 1+0
    3. Matt Puempel (NYR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 17-38; Zablokované střely: 25-13; Vhazování: 45%-55%; Hity: 14-20; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 21-31.

#NYR salute the fans @thegarden!

Fotka zveřejněná uživatelem New York Rangers (@nyrangers),

Jordan Nolan sice po brankách Brandona Pirriho a Matta Puempela dokázal Kings minutu před koncem druhé třetiny vrátit do hry, jenže ve třetí třetině vrátil Rangers dvoubrankové vedení Mats Zuccarello a v poslední sekundě při hře bez brankáře už pouze kosmeticky upravil skóre Kyle Clifford. Konečný výsledek. New York Rangers 3 Los Angeles Kings 2.

59:59 Kyle CLIFFORD - 3:2

59:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    KYLE CLIFFORD od modré čáry napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, která byla tečována a mezi betony Henrika Lundqvista sekundu před koncem zápasu prošla do brány. Asistence: Jake Muzzin a Jordan Nolan.

59:21
    Až nyní Jeff Zatkoff naskočil na střídačku a Los Angeles Kings to zkouší ve hře bez brankáře!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:21
    Anže Kopitar na levém křídle vypálil z úhlu a Henrik Lundqvist jeho pokus levým betonem vyrazil mimo.

58:12
    J. T. Miller z levého křídla nahazoval puk na vzdálenější pravou tyč, Michael Grabner ale na jeho pas těsně nedosáhl.

57:01
    Nick Shore napřáhl od modré čáry k prudké střele, jeho pokus byl ale nepřesný a skončil na ochranném skle.

56:31
    Na opačné straně pálil z pravého křídla Dustin Brown, jehož pokus Henrik Lundqvist hraje zastavil.

56:13
    Brady Skjei se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže prudkou ránou bránu přestřelil!

55:35
    Rangers vyrazili do rychlého protiútoku a z pravého křídla přišla střela, kterou Jeff Zatkoff zastavil v náručí.
    55:12 Kings vyvolali před bránou Lundqvista obrovský závar.

55:12
    Anže Kopitar se ocitl v mezikruží v obrovské šanci, jenže zamířil pouze do hrudi Henrika Lundqvista. Brankář Rangers ale nedokázal puk udržet a Dwight King v blízkosti pravé tyče z dorážky orazítkoval tyč!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Pirri, 34. Puempel (Stepan, Girardi), 47. Zuccarello (J. T. Miller) – 39. Nolan (Andreoff, Doughty), 60. Clifford (Muzzin, Nolan)

New York Rangers: Lundqvist (Hellberg) – McDonagh (C), Girardi (A), Holden, Klein, Skjei, Clendening – Kreider, Stepan, Zuccarello – Rick Nash (A), Zibanejad, Bučněvič – Vesey, J. T. Miller, Grabner – Puempel, Lindberg, Pirri. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
    Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Muzzin, Doughty (A), Forbort, Martinez, Gravel, McNabb – King (C), Kopitar, Gáborík – Pearson (A), J. Carter, D. Brown – Lewis, Andreoff, Setoguchi – Clifford, N. Shore, Nolan. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tom Kowal. Čároví: Scott Driscoll, Mark Shewchyk

Diváci: 18006