New Jersey – Washington 2:5 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – Montreal 3:1 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 0:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 2:3 (po pr.)
Florida – Tampa 2:1 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 5:1 (kon.) | Nashville – Columbus 4:3 (kon.)
Chicago – Winnipeg 3:5 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:0 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:4 (kon.)
San Jose Sharks
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Edmonton Oilers
Pátek 27.01.2017, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Hostující celek vyhrává tento zápas poměrem 4:1.Důležitý podíl na výhře Edmontonu mají Andrej Sekera, který vstřelil dva góly a gólman Cam Talbot. Ten si připsal 32 zákroků, inkasoval jen jednou. Tomáš Hertl se po zranění vrátil do sestavy, ale do statistik si nepřipsal kanadský bod ani střelu na branku. (07:05:20)

59:30
    San Jose má kotouč za svou brankou, do konce zápasu zbývá třicet sekund.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:40
    Už se pravděpodobně nic nestane, hosté vědí, že tento duel vyhrají.
    58:08 Connor MCDAVID - 1:4

58:08
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hostující celek si pojistil výhru. Leon Draisaitl našel CONNORA MCDAVIDA, který mířil sám na odkrytou branku, kterou bez problémů dokázal trefit. Asistence: Leon Draisaitl.

57:48
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:48
    Cam Talbot kryje další střelecký pokus, buly před jeho brankou.

57:20
    Patrick Marleau využil prostoru ve středním pásmu, nabral rychlost, probojoval se do zakončení. Cam Talbot pozorný.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Edmonton hraje aktivněji.

56:40
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.

56:03
    Andrej Sekera hledal Krise Russella. Poněkud nepovedená přihrávka nakonec našla svůj cíl, a tak mohou hosté založit rychlou akci.

55:55
    Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:30
    Martin Jones má kotouč za svou brankou, domácí obránci čekají na vhodný moment pro založení útočné akce.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, Oilers vedou o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase.

54:40
    Justin Braun našel spoluhráče na útočné modré, ale přechod do útoku se nepovedl podle představ.

54:17
    Vhazovat se bude před brankou Edmontonu, který se musí bránit tlaku domácích.

53:40
    Tomáš Hertl se zapojil do zajímavé kombinace domácích, zakončit se však Žralokům nepodařilo.

53:19
    Cam Talbot kryje střelecký pokus domácího hráče. Buly před jeho brankou.

53:00
    Edmonton Oilers hraje aktivněji, snaží se přidat další branku, nicméně to vypadá, že se bude muset ve zbytku zápasu spíše bránit.

52:15
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí.
    51:31 Drake CAGGIULA - 1:3

51:31
    San Jose mělo k dispozici buly v útočném pásmu. To vyhrálo, ale k puku se dostal DRAKE CAGGIULA. Ten postupoval sám na branku, dostal se do brejku, který dokázal proměnit přesnou střelou. Edmonton vede o dva góly a osm minut zbývá do konce třetiny. Bez asistence.

51:00
    Hra je přerušena, uvidíme komerční přestávku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Edmonton stále vede o jeden gól.

49:44
    Elitní formace Edmontonu se stabilně usadila v útočném pásmu, ale nedokázala se výrazněji prosadit. Martin Jones nečelil mnoha střelám. Hosté hrají hodně kombinačně.

48:17

48:08
    Patrick Maroon nedokázal dobře přihrát, puk končí znovu ve středním pásmu.

47:44
    Další nepřesná rozehrávka znamená, že se hosté připravili o útočné pásmo.

47:12
    Andrej Sekera neudržel útočnou modrou čáru, San Jose posílá puk do neutrální zóny.

46:40
    Edmonton Oilers musí o útočné pásmo zase bojovat. Což se podařilo, hosté kombinují před brankou soupeře.

46:17
    Tentokrát si přesilovku zahrají hosté, na ledě je jejich první formace.

46:17
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Thornton – 2 min., nedovolené bránění).

45:53
    Kevin Labanc se znovu dostal do střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře Edmontonu. Oilers se musí bránit.

45:22
    Timo Meier se objevil ve vyložené střelecké pozice, ale Cam Talbot skvěle kryje jeho pokus. Domácí hráč mohl skórovat, ale trefil jen beton brankáře.

45:10
    Sledujeme klidnou pasáž hry, domácí neproměnili dlouhou přesilovou hru.

44:56

44:04
    Kris Russell zablokoval střelu od modré, následně se hosté dostali z útočného pásma.

43:38
    Cam Talbot vyrazil puk jen před sebe, kde byl Joe Pavelski. Ten však z velkého úhlu nedokázal zakončit přesně.

42:43
    San Jose Sharks je v přesilovce sice aktivní, ale mnoho střel dokáží zablokovat obránci Edmontonu. Zatím v přesilovce dvě střely na branku vyslali domácí.

42:25
    Další zákrok hostujícího brankáře, Cam Talbot nyní drží své spoluhráče v jednobrankovém vedení.

42:12
    Paul Martin vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný.

41:50
    Vhazovat se bude před brankou San Jose. Domácí tak musí o útočné pásmo bojovat.

41:34
    San Jose se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Z ničeho nic se ale po chybě domácích dostal do zakončení Benoit Pouliot, jehož rána končí mimo.

41:18
    Dlouhou přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří tak mají šanci na vyrovnání.

40:56
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

40:30
    Logan Couture se hned z kraje třetiny dostal do vyložené střelecké pozice. Z předbrankového prostoru minul branku o pořádný kus.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku. V čase 37:09 se prosadil střelou od modré čáry Andrej Sekera. Díky gólu obránce vede Edmonton 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, obrany hrají dobře.

39:00
    Mnoho šancí nyní k vidění není, zkušeně hostující celek dohrává třetinu.

38:16
    Oilers hrají aktivně, pokouší se své vedení ještě navýšit.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
    37:09 Andrej SEKERA - 1:2

37:09
    Edmonton se dostává na konci druhé třetiny do jednobrankového vedení. Leon Draisaitl poslal puk na modrou čáru, odkud překonat brankáře soupeře tvrdou střelou ANDREJ SEKERA. Asistence: Leon Draisaitl.

37:00
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

36:20
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., sekání).

35:54
    Ryan Nugent-Hopkins se probojoval do dobré střelecké pozice, pokoušel se puk poslat do protipohybu, ale nepodařilo se mu to.

35:30
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

35:04

34:47
    David Schlemko to vzal na sebe. probojoval se do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.

34:03
    Přesilovka se domácím hráčům rozhodně nedaří podle představ, na ledě je první formace San Jose.

33:04
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Hendricks – 2 min., podražení).

33:01
    Patrick Marleau se probojoval do zakončení, ale brankář Oilers kryje i jeho střelecký pokus.

32:06
    Leon Draisaitl to myslel dobře, poněkud lakrosovým způsobem nahodil kotouč na branku. Puk končí mimo, Martin Jones zkontroloval celou situaci.

31:25
    Nyní domácí špatně rozehráli, a tak je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Jonese.

31:00
    Dostali jsme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí hokejisté jsou mírně aktivnější, ale hosté z Edmontonu velmi dobře brání.

30:35
    Patrick Marleau obkroužil část útočného pásma, dostal se do zakončení a trefil jen brankáře.

30:01
    Do zakončení se dostal Brent Burns. Jeho rána od modré čáry potrápila brankáře. Cam Talbot rychlou střelu vyrazil mimo branku rukavicí.

29:09

28:48
    David Schlemko od modré rozehrává na spoluhráče. Čeká než se mu uvolní pro zisk přihrávky a střelu.

28:22
    Mikkel Bødker zavezl puk do útočného pásma, neměl však komu přihrát.

28:03
    Cam Talbot si dokázal s ojedinělým střeleckým pokusem domácích poradit.

27:40
    Domácí hokejisté mají k dispozici přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu Hosté velmi dobře brání.

27:09
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jordan Eberle – 2 min., držení protihráče).

26:20
    Dvě střely na branku jsme viděli v této třetině a obě si připsali domácí hokejisté. Ti jsou aktivnější, ale nedaří se jim vybudovat si stabilnější tlak v útočném pásmu.

25:07
    Connor McDavid ve spolupráci s Draisaitlem nedokázali překonat brankáře domácích. Leon Draisaitl to zkoušel baseballovým způsobem, ale puk minul.

24:39
    Sledujeme opatrný hokej, ani jeden celek nedominuje dění na ledové ploše.

23:18
    Edmonton Oilers se snaží hrát aktivněji, domácí se nemohou probojovat do výraznější střelecké pozice.

22:30
    Anton Slepyšev nedokázal odehrát puk do bezpečí, a tak musel zasahovat brankář Edmontonu. Cam Talbot si poradil se střelou soupeře.

21:54
    Brenden Dillon získal puk ve svém obranném pásmu, a tak může založit útočnou akci.

21:30
    Chris Tierney se pokoušel na útočné modré dostat k puku, to se mu ale nepodařilo, a tak hrají hosté.

21:10
    Úvod druhé třetiny přináší klidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav. Nejprve se prosadili domácí a v samotném závěru první dvacetiminutovky vyrovnali hosté. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:54 Andrej SEKERA - 1:1

19:54
    A je vyrovnáno. Střelu ANDREJE SEKERY tečoval za záda svého brankáře Marc-Édouard Vlasic. Domácí trenér se rozhodl využít výzvu. Rozhodčí u videa zkoumali, zda celé akci nepředcházelo postavení mimo hru. Vše v pořádku, gól platí. Asistence: Connor McDavid

19:35
    Patrick Maroon a Leon Draisaitl nedokázali překonat brankáře San Jose, zajímavé pozice.

19:13
    Patrick Marleau poslal puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

19:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry v první třetině.

18:30
    Tomáš Hertl vedl akci svého celku, do zakončení se ale český talentovaný hráč nedostal.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

17:00
    David Schlemko jako správný obránce posílal puk do předbrankového prostoru od modré čáry, jeho pokus byl však velmi rychle zablokovaný.

16:50
    Cam Talbot kryje střelecký pokus soupeře, hra je přerušena. Následně se dva hráči dostali do mírné potyčky, kterou museli řešit rozhodčí. Vylučovat se pravděpodobně nebude.

15:53
    Po střele z velké dálky raději domácí brankář kryje kotouč. Vhazovat se bude před jeho brankou. Aktivnější jsou nyní mírně hosté.

15:30
    Ryan Nugent-Hopkins hledal z předbrankového prostoru spoluhráče na útočné modré, ale přihrávka postrádala přesnost.

14:46
    Edmonton Oilers znovu vyhodil na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v útočném pásmu domácích. Následně hosté znovu poslali puk přes všechny čáry.

14:22
    Kevin Labanc se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu. Zahájil pohlednou kombinaci, která však končí nepřesnou přihrávkou.

13:42
    Patrick Maroon to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus zablokoval domácí obránce mimo branku. Gólman San Jose tak zasahovat nemusel.

Oba gólmani v tomto zápase v letošním ročníku NHL vyhráli 25 zápasů, díky čemuž jim patří dělené třetí místo v tomto ohledu v celé soutěži.

12:33
    Melker Karlsson hraje zkušeně ve středním pásmu, snaží se hrát co nejvíce aktivně. Hosté jsou pod tlakem, a tak musí vyhazovat další zakázané uvolnění.

12:00
    Mikkel Bødker nabral ve středním pásmu rychlost, ale jeho přihrávka mezi kruhy byla nepřesná. Na druhé straně Connor McDavid vystřelil na branku, odražený kotouč nedokázal Leon Draisaitl dorazit.

11:27
    Sledujeme rychlou pasáž hry, hostující celek špatně rozehrál, a tak je z toho jen zakázané uvolnění, vhazovat se bude v obranném pásmu Oilers.

10:46
    Edmonton hraje velmi dobře takticky, snaží se něco vymyslet ve středním a útočném pásmu. Po střele od modré však musel být Cam Talbot pozorný. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, hosté stále vedou o jednu branku.

09:24
    San Jose Sharks se probojovalo do útočného pásma, ale nedokázalo přesněji zakončit. Joe Pavelski se dostal ke střele, ta byla ale zablokovaná.

08:20
    Melker Karlsson nedokázal dobruslit volný puk, a tak hraje obránce Oilers. Na druhé straně se do zajímavé střelecké pozice dostal Zack Kassian. Martin Jones byl pozorný a kryje jeho ránu.

07:50
    David Schlemko bojoval o pukl před brankou Edmontonu, domácí hráč se do zakončení nedostal, hosté otáčejí směr hry.

06:49
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Střelecky je zápas momentálně vyrovnaný, oba celky mají na svém kontě 4 střely.

06:32
    Benoit Pouliot výborně zablokoval domácí nahození od modré čáry, následně ale musel zasahovat gólman Oilers.

05:16
    Sharks jsou dál aktivnějším týmem, Brent Burns se utopil v kličkách před brankou soupeře, a tak se jeho spoluhráči museli rychle vracet, neboť Edmonton mířil do přečíslení.
    04:05 Logan COUTURE - 1:0

04:05
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Po krásné rychlé kombinaci v útočném pásmu se domácí dostávají do vedení. Puk získal LOGAN COUTURE, který si počkal na první pohyb brankáře a zakončil do protipohybu. Cam Talbot nedokázal kotouč zastavit, San Jose jde do vedení. Asistence: Mikkel Bødker a Patrick Marleau.

03:46
    Sledujeme klidněšjí úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají domácí hokejisté.

02:52
    Joe Pavelski vybojoval puk v útočném pásmu, ke střele se on ani jeho spoluhráči nedostali. Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:32
    Cam Talbot kryje střelecký pokus domácího hráče, vhazovat se bude před jeho brankou.

01:04
    Patrick Maroon vystřelil z velkého úhlu, gólman Martin Jones připraven.

00:35
    Hosté se dostali do útočného pásma, Oscar Klefbom to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl. Jeho rána byla nepřesná.

00:01

Zápas začne o něco později.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Labanc, Hertl, J. Ward – Meier, Tierney, Carpenter.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Davidson, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Caggiula, Slepyšev – Hendricks, Letestu, Kassian..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Do sestavy San Jose se vrací po zranění Tomáš Hertl.

Hosté jsou v tabulce Západní konference pátí (19-8-15; 62 bodů). Domácí pak třetí (24-7-2-15;64 bodů).

Edmonton Oilers z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Arizonu Coyotes porazil 3:1, Floridu Panthers 4:3 v prodloužení, Calgary Flames 7:3 a Anaheim Ducks 4:0. Tým nestačil na Nashville Predators 2:3 po nájezdech.

San Jose Sharks z posledních pěti zápasů vyhrálo všechny. Poradilo si s Los Angeles Kings 3:2, Tampou Bay Lightnings 2:1, v prodloužení s Coloradem Avalanche 3:2, v základní hrací době s Coloradem 5:2 a s Winnipegem Jets 4:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Couture (Bødker, Marleau) – 20. Sekera (McDavid), 38. Sekera (Draisaitl), 52. Caggiula, 59. McDavid (Draisaitl)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Labanc, Tierney, J. Ward – Meier, M. Karlsson, Carpenter.

Rozhodčí: Skilliter, Hanson – Heyer, Rody

Diváci: 17 562