Barys – Minsk 5:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Riga 4:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jokerit 2:3 (kon.)
Magnitogorsk – Petrohrad 5:4 (5:4 po s.n.) | Čeljabinsk – Čerepovec 1:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:5 (kon.)
Spartak Moskva – Soči 1:3 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 1:6 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 03.02.2017, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Hostující celek potvrdil roli favorita a celkem jednoznačně vyhrál tento duel. O osudu zápasu hodně napověděla první třetina, kterou tým CSKA Moskva vyhrál 3:1. Celkově se hokejisté z Moskvy radují z výhry 5:1. (17:23:19)

Československá stopa v zápase
    Jan Muršak (MOS) 0+1, 1 třela, čas na ledě 13:25

59:46
    Ještě práce pro brankáře hostujícího celku, který zastavuje hru a vhazovat se bude před jeho brankou.

59:32
    V poklidném tempu se zápas dohrává, je jasné, že CSKA vyhraje a získá body do tabulky.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:32

58:23
    Už se v přesilovce nic nestane.

58:01
    Igor Ožiganov tvrdou ránou od modré čáry gól nedal, naopak trefil velmi bolestivě svého spoluhráče Scotta.

57:07
    Závěr zápasu bude dohrávat hostující celek před brankou soupeře. Na ledě je druhá přesilovková formace CSKA.

56:46
    CSKA Moskva špatnou rozehrávkou přišla o útočné pásmo.

56:32
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Makarov – 2 min., držení hole).

56:18
    Kirill Petrov nedokázal zpracovat poskakující kotouč.

55:35
    Optickou převahu mají hokejisté Ufy, ale střelecky se v tomto zápase velmi trápí.

55:01
    Dostáváme se do finální části hry ve třetí třetině.

54:50
    K vidění je asi nejklidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

53:15
    Michail Vorobjov se probojoval do zakončení, z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Moskvy.

52:51
    Sledujeme rychlou hru, která mnoho šancí nenabízí. Domácí se marně snaží vymyslet recept na obranu soupeře.

51:57
    Sami Lepistö vystřelil od modré čáry, ale jeho rána byla zablokována ještě dříve než se dostala k brance Moskvy.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Moskva míří za pohodovou výhrou, vede o čtyři góly.

49:44

48:55
    Ufa se usadila v útočném pásmu, kde kombinuje, ke střele se však domácí zatím dostat nemohou. Obrana CSKA hraje zodpovědně.

48:43
    Viktor Fasth fantasticky zastavil pokus Envera Lisina. Domácí hráč zakončoval do prázdné branky. První střelu zastavil obránce, tu druhou pak gólman.

47:44
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., podražení).

47:11

46:27
    Domácí hrají přesilovou hru dobře, nastěhovali se do útočného pásma, kde kombinují. Do výraznější střelecké pozice se nyní však probojovat nedokáží.

45:28
    Dmitrij Makarov se probojoval do zakončení, jeho pokus však postrádal přesnost. Následně to zkusil Denis Kuljaš. Ani on nepřekonal Fastha.

45:11
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Vorošilo – 2 min., vražení na hrazení).
    44:28 Ivan TĚLEGIN - 1:5

44:28
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Akci začal Valerij Ničuškin. Následně našel Vjačeslav Osnovin volného před brankou stojícího IVANA TĚLEGINA, který si ve vyložené pozici dokázal poradit s brankářem Ufy. Asistence: Vjačeslav Osnovin a Valerij Ničuškin.

44:00
    Čtyři minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč, k vidění je rychlý hokej. Geoff Platt vystřelil a Niklas Svedberg musel prokázat svůj postřeh.

43:03
    CSKA pokračuje v aktivní hře, domácí se nyní musí bránit tlaku soupeře. Moskva vede o tři góly a pravděpodobně tento duel vyhraje.

41:42
    Ufa se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně, neboť Viktor Fasth je pozorný.

41:02
    Sledujeme klidný úvod třetí třetiny, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.

40:01

Jednu branku přidali hosté ve druhé třetině, a tak potvrzují roli favorita. Po dvou třetinách vedou 4:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:38
    Valerij Ničuškin čekal na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.

39:20
    Domácí hrají ve čtyřech.

39:12
    CSKA Moskva je nastěhovaná v útočném pásmu a pokouší se přidat další gól.

38:48
    Hosté mají k dispozici přesilovou hru pět na tři.

38:47
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Majorov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

37:48
    Moskva se dostala do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.

37:20
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Paršin – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:40

36:33
    Denis Kuljaš z velké dálky zkoušel ohrozit branku, minul ji.

35:52
    Hokejisté CSKA se osvobozují, posílají puk přes všechny čáry. Domácí tak musí o útočné pásmo bojovat.

35:34
    Igor Grigorenko byl před brankou soupeře, ale nedokázal poskakující kotouč přesně trefit.

34:40
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vjačeslav Osnovin – 2 min., podražení).

33:31
    CSKA hraje svůj styl hry, nikam se nežene. Naopak domácí hokejisté se snaží něco vymyslet. Viktor Fasth je pozorný.

32:39
    Komerční přestávka.

32:13
    Ufě nelze odepřít snahu s výsledkem něco udělat, ale zatím se jí nedaří najít recept na dobře hrající obranu CSKA.

31:54
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hosté mají hru pod kontrolou, nikam nespěchají.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Hostující celek z Moskvy vede o tři branky a nyní hraje velmi takticky.

29:38
    Viktor Fasth kryje střelecký pokus od modré čáry. Dmitrij Vorobjov jako obránce vypálil od modré a jeho rána končí v rukavici brankáře Moskvy. Buly před jeho brankou.

28:49
    Salavat Julajev Ufa se snaží hrát aktivně v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se nyní nemohou domácí dostat.

27:45
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden celek se nikam nežene.

26:52
    Viktor Fasth měl nyní obrovské štěstí, kotouč se od tyčky odrazil do jeho výstroje a ve spolupráci s obránci tak tak udržel puk před brankou čárou.

26:45

25:21
    Ufa přišla o útočné pásmo, kotouč je za brankou Niklase Svedberga. Domácí tak musí tvrdě bojovat o pobyt před brankou soupeře.

24:45
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Igor Ožiganov – 2 min., podražení).

23:09
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Moskvy, která se stále musí bránit tlaku soupeře.

22:50

22:38
    Přesilovka se blíží ke svému konci, ale hráči Ufy početní výhodu sehráli dobře.

21:45
    Ufa hraje aktivně v přesilové hře, získala útočné pásmo, ale do vyložené šance se zatím domácí nedostávají.

20:50
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Greg Scott – 2 min., hákování).
    20:26 Valerij NIČUŠKIN - 1:4

20:26
    Výborně vstupují hostující hokejisté do druhé třetiny, po pěkné akci se prosazuje střelou mimo dosah brankáře VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: Stéphane Da Costa a Kirill Petrov.

20:01

Hostující celek vede po první třetině o tři branky, začal zápas velmi aktivně, rychle se dostal do dvougólového vedení, což výrazně ovlivnilo dění na ledové ploše.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Přesilovou hru hrají hosté tak, že drží hru co nejdále od vlastní branky, nikam se neženou.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:25
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Vorobjov – 2 min., držení protihráče).

18:11
    Hostující celek hraje dál v útočném pásmu a pokouší se přidat další branku. Po střele Ivana Tělegina zasahuje brankář Niklas Svedberg.
    17:12 Greg SCOTT - 1:3

17:12
    Střelou od modré čáry se v přesilové hře prosazuje zkušený GREG SCOTT. Niklas Svedberg nedokázal puk zastavit. Asistence: Jan Muršak a Denis Děnisov.

17:03
    Moskva hraje nyní aktivně, udržela útočné pásmo.

16:40
    Buly před brankou Ufy, Jan Muršak prohrál souboj o puk.

16:08
    CSKA se nemůže stabilně dostat do útočného pásma, bránící se celek hraje velmi zodpovědně.

15:26
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Loginov – 2 min., nedovolené bránění).

14:40
    Blížíme se do finální části první třetiny, Vjačeslav Osnovin se probojoval ke střele přes obránce. Niklas Svedberg byl pozorný a kryje jeho pokus. Buly před brankou Ufy.

13:52
    Domácí celek, který je podporován hlasitě z hlediště, se pokouší o vyrovnání, zatím se ale nemůže výrazněji prosadit před brankou CSKA.

12:35
    Ufa zlepšila svou hru, snaží se něco vymyslet. Dmitrij Vorobjov vedl akci svého celku. Ke střele se nakonec dostal. brankář Moskvy je pozorný.

11:51
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

11:24
    Enver Lisin se pokoušel probojovat do útočného pásma, neměl ale rychlost, a tak jen nahodil puk na branku a šel střídat.

10:23
    Čtvrtá formace CSKA se dostala do útočného pásma. Následný pas před branku postrádal přesnost, a tak se sami hosté připravili o útočného pásmo.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, sledujeme klidnější pasáž hry. Hraje se spíše ve středním pásmu.

09:28

08:52
    Přesilová hra se hostům nedaří podle představ. Sice se dostali do útočného pásma, ale do výraznější šance se Moskva dostat zatím nemůže.

07:28
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Kuljaš – 2 min., nedovolené bránění).
    06:38 Dmitrij MAKAROV - 1:2

06:38
    Ufa právě vstřelila branku!
    A je sníženo. K puku se dostal DMITRIJ MAKAROV, který byl sice tísněn, ale i tak dokázal vystřelit. Hostující brankář neudržel puk, prošel mezi rukou a tělem a pomalu se dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Zachar Arzamascev.

06:24
    Domácí fanoušci i hokejisté jsou zaskočeni průběhem zápasu.
    05:14 Vladimir ŽARKOV - 0:2

05:14
    Alexandr Popov vyslal svého spoluhráče do brejku. VLADIMIR ŽARKOV si počkal na pohyb brankáře a poslal kotouč mezi betony. Sám si v první chvíli nebyl jistý, zda je to gól. Jakmile viděl kotouč za brankovou čárou, neskrýval radost. Moskva vede o dva góly. Asistence: Alexandr Popov.

04:44
    Až nyní se dostal Salavat do útočného pásma na delší čas. Aniž by vystřelil přišel vlastní chybou o útočné pásmo.

04:17
    Gólman Ufy musel zasahovat po rychlé protiakci hokejistů CSKA.

03:56
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma. Bránící se celek hraje dobře.

03:05
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vladimir Žarkov – 2 min., nedovolené bránění).

02:57
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, domácí se musí bránit. CSKA potvrzuje roli favorita.
    01:36 Alexandr POPOV - 0:1

01:36
    Greg Scott udělal požádný kus práce, obehrál obranu soupeře a připravil puk pro ALEXANDRA POPOVA, který měl snadný úkol. Asistence: Stéphane Da Costa a Greg Scott.

01:00
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Litvinov) – D. Bodrov, Arzamascev, Lepistö, Loginov, D. Vorobjov, Kornějev, Kuljaš, S. Garejev – D. Makarov, Lisin, M. Majorov – Chripunov, Kaprizov, M. Vorobjov – Paršin, Malcev, I. Grigorenko – Korotkov, A. Lazarev, Něstěrov.

CSKA Moskva: Fasth (I. Sorokin) – Kiselevič, Kutuzov, Ožiganov, Děnisov, Pivcakin, Blažijevskij, Kuzmenko – K. Petrov, Al. Popov, Da Costa – Muršak, Platt, Scott – Ničuškin, Kugryšev, Osnovin – Vorošilo, P. Karnauchov, Tělegin – V. Žarkov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Moskva je favoritem tohoto zápasu, ale hokejová KHL mnohokrát ukázala, že dění na ledě nemusí ani trochu odpovídat papírovým předpokladům.

Hosté jsou v tabulce Západní konference na druhém místě a již nyní mají jistotu postupu do play-off. Ve Východní konferenci jsou domácí pátí.

Tým Salavat Julajev Ufa nestačil na Podolsk 3:4 v prodloužení. V základní hrací době na Dynamo Moskvu 2:6. Jaroslavl 3:5, v nájezdech na Čerepovec 2:3 a v základní hrací době na Petrohrad 1:3.

CSKA Moskva z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři. Porazila Spartak Moskvu 6:1, Novgorod 3:1, Soči 2:0 a v prodloužení Magnitogorsk 4:3. Tým nestačil na Čeljabinsk 3:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. D. Makarov (Arzamascev) – 2. Al. Popov (Da Costa, Scott), 6. V. Žarkov (Al. Popov), 18. Scott (Muršak, Děnisov), 21. Ničuškin (Da Costa, K. Petrov), 45. Tělegin (Osnovin, Ničuškin)