Pittsburgh – Columbus 4:3 (po pr.) | Detroit – NY Islanders 5:4 (kon.) | New Jersey – Calgary 3:4 (po pr.)
Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 2:1 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 0:1 (po pr.)
Montreal – Washington 2:3 (kon.) | Colorado – Winnipeg 5:2 (kon.)
Colorado Avalanche
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Winnipeg Jets
Sobota 04.02.2017, 21:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Colorado je na tom po osmačtyřiceti zápasech opravdu zle. Se ziskem 28 bodů se krčí na samotném dně Západní konference a zároveň je nejhorším týmem celé NHL.
    Svou špatnou formu potvrdili i v posledních pěti utkáních, ve kterých získali pouhý jeden bod.
    Hrozivou bilanci má i co se týče vstřelených a obdržených branek. V dosavadním průběhu dali jen 94 gólů a jsou jednoznačně posledním týmem soutěže. Se 166 inkasovanými brankami jsou sice na předposledním místě, ale Winnipeg, jenž je v této statistice ještě horší, má o šest zápasů více a o jediný obdržený gól navíc.
    Před svými fanoušky sehráli 24 duelů a vyhráli z nich pouze pět. S 11 body jsou rovněž na samotném chvostu ligové tabullky.

Tyson Barrie 23 (3+20)

Jets odehráli v letošní sezóně zatím 54 zápasů, ve kterých získal 54 bodů a patří jim 10. příčka v Západní konferenci.
    Winnipeg v tomto ročníku obdržel 167 gólů a s touto vizitkou je nejhorším mužstvem ligy. Zároveň však vstřelil 159 gólů, a to z něj dělá druhý nejlepší klub v Západní konferenci.
    Na cizích ledech vytěžil 27 bodů z devětadvaceti utkání a okupuje sedmou pozici v tabulce venkovních týmů v rámci Západní konference.

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin (A)) – Beauchemin (A), Zadorov, Wiercioch, Goloubef, Barberio, Gelinas – Rantanen (A), MacKinnon, Grigorenko (C) – Nieto, Duchene, Landeskog – Comeau, Söderberg, Martinsen – Iginla, J. Mitchell, Colborne.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hellebuyck) – Byfuglien (A), Morrissey, Trouba, Enström, Postma, Stuart – Laine, Little, Ehlers – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Armia, Lowry, Matthias – Thorburn, Petan, Perreault.

Rozhodčí: Hebert, Charron – Rody, Murray.

00:01

00:35
    Pickard odolal první hrozbě z holí hostujících hráčů a Avalanche posunují kotouč do středního pásma.

01:38
    Winnipeg se na chvíli usadil v pásmu, avšak domácí se nyní dobře ubránili a mohou se pokusit zaútočit.

02:21
    Zakázané uvolnění Colorada vrací hru zpět do jejich obranného pásma.

02:40
    Pavelec se připisuje první zákrok v tomto zápase po bekhendové střele z mezikruží.

03:22
    Blake Wheeler nahazoval kotouč od pravého mantinelu, avšak Pickard jeho pokus vyráží mimo bránu.

03:47
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., podražení).

03:54
    Pavelec měl nyní štěstí. Mezi kruhy dostal nabito Nieto, který trefil do zad svého spoluhráče před bránou.

04:40
    Barberio neudržel puk v útočném pásmu a domácí musí vyklidit obranou třetinu Jets.

05:06
    Zadorovova rána byla sražená do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Ondřeje Pavelce.

05:27
    Colorado právě vstřelilo branku!
    V šesté minutě využívají Avalanche přesilovou hru a vedou 1:0! JAROME IGINLA se dostal do vynikající střelecké pozice na vrcholu levého kruhu a po jeho přesné ráně nad vyrážečku Pavelce končí puk v horní rohu hostující brány. Asistence: Francois Beauchemin, Matt Duchene.
    05:27 Jarome IGINLA - 1:0

06:33
    Beauchemin prověřil Pavelcovu pozornost, ale gólman Jets tentokrát odolává.

07:31
    A další úspěšný zásah českého brankáře. Následuje komerční pauza a po ní buly v útočném pásmu Colorada.

08:42
    Zakázané uvolnění se pískat nebude. Pickard tedy musí velmi rychle rozehrát puk zpoza své brány.

09:09
    A mohlo to být 2:0! Mitchell se natlačil před obránce Winnipegu a stanul tváří v tvář Pavelcovi. Český brankář měl nyní znovu štěstí, když ho i jeho tým od druhého gólu zachránila tyč.

09:35
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Nyní se krásně potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a máme zde znovu nerozhodný stav! ADAM LOWRY zpoza brány zakončoval bekhendem a svou střelou trefil brusli Gelinase, od které se kotouč odrazil za záda Pickarda. Asistence: Joel Armia.
    09:35 Adam LOWRY - 1:1

11:27
    Další gól Winnipegu není uznán! Hosté sice dostali kotouč za záda domácího brankáře, avšak kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti branka neplatí.

12:23
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude v útočné třetině Winnipegu.

12:45
    Jets nyní nemohli do útočného pásma, protože by se jinak pískal ofsajd. Colorado tak má klid na rozehrávku.

13:42
    Další postavení mimo hru zapříčinilo vhazování v neutrální zóně.

14:02
    Zakázané uvolnění Winnipegu. Buly nařízeno po levici Ondřeje Pavelce.

14:35
    Domácí jdou podruhé v utkání do vedení! Rantanen měl dostatek času na střelu z levé strany a Pavelec jeho pokus jen vyrazil. Puk se poté dostal k NATHANU MACKINNONOVI, jenž bekhendem zametl kotouč do odkryté brány Winnipegu. Asistence: Mikko Rantanen, Gabriel Landeskog.
    14:35 Nathan MACKINNON - 2:1

15:05
    Po přečíslení dvou na jednoho mohlo být vyrovnáno! Copp se v této situaci rozhodl pro střelu z pravého kruhu, avšak ani nadvakrát nedokázal Pickarda překonat.

16:10
    Iginlovu dělovku kryje Pavelec. Následuje vhazování v obranném pásmu Winnipegu.

16:42
    Pickard nyní svou rozehrávkou pomohl svým spoluhráčům, kteří tak díky němu mohou založit další útočnou akci.

17:20
    Scheifele nedokázal po přihrávce Ehlerse usměrnit puk za záda Pickarda. Colorado tak stále vede o jednu branku.

17:40
    Duchene se neproháčkoval až do zakončení. Pozorná obrana Jets jej o puk připravila.

18:44
    Comeau měl na holi třetí gól Colorada! Z pravé strany postupoval sám na Pavelce, avšak prostřelit jej nedokázal. Český brankář si připisuje velmi důležitý zákrok.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:21
    Zadorov si počíhals signalizované výhodě se svým hitem na Scheifelho a tvrdě, avšak čistě jej poslal k zemi. Následuje přesilovka Jets.

19:21
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., podražení).

19:55
    Pickard si v závěru periody připisuje ještě jeden zákrok, z čehož plyne další vhazování v obranném pásmu Avalanche.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První perioda, která nám přinesla hned tři branky, je u konce. Hned v šesté minutě využil přesilovou hru přesnou ranou nad vyrážečku Pavelce Jarome Iginla a domácí vedli. Ne však nadlouho. V 10. minutě Adam Lowry otřel svůj bekhendový pokus o brusli Gelinase a bylo opět srovnáno. Poslední slovo však mělo znovu Colorado. V minutě patnácté dorazil Rantanenovu střelu Nathan MacKinnon, který stanovil stav 2:1 po dvaceti minutách.

Další třetina začne přibližně v 22:08.

20:01

20:18
    Tyč zazvonila za Pickardem. Colorado mělo nyní veliké štěstí.

20:29
    Hosté rovněž využívají přesilovou hru a srovnávají na 2:2! Blake Wheeler měl moře času na střelu z levého kruhu, avšak ani tak nedokázal Pickarda překonat. Ten střelu vyrazil před sebe, kde ADAMU LOWRYMU nedělalo žádný problém trefit odkrytou klec Colorada. Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
    20:29 Adam LOWRY - 2:2

21:36
    Barberio zablokoval Byfuglienovu střelu, čímž velmi pomohl svému brankáři.

23:39
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cody Goloubef – 2 min., sekání).

23:49
    Pickard kryje další ránu z pravé strany a svým zásahem přerušuje hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu Avalanche.

24:00
    Domácím se nyní podařilo osvobodit a vyhodit puk přes všechny čáry.

24:30
    A teď dokonce zahrozili po pravé straně. Pavelec však byl pozorný a třetí branku za svá záda prozatím nepustil.

25:07
    Laineho dělovku od modré Pickard s obtížemi vyráží do rohu, avšak Jets pokračují v tlaku.

25:39

25:49
    Nathan MacKinnon promarnil skvělou příležitost ke vstřelení dalšího gólu! V přečíslení dvou na jednoho obdržel povedenou přihrávku a mířil dobře do horního rohu. Ondřej Pavelec však předvedl fantastický zákrok a střelu domácího forvarda vyrazil.

27:23
    A znovu neskutečný Pavelec! Matt Duchene se dostal k dorážce po přečíslení dvou svých spoluhráčů proti jednomu soupeři. Domácí hokejista však místo poloodkryté brány Jets trefuje jen nastavenou lapačku českého gólmana.

28:03
    Předchozí dvě varování Winnipegu nestačila, a tak přichází trest v podobě třetího gólu! Střelu Wierciocha od modré čáry Pavelec pouze vyrazil do strany přímo na hůl MATTA NIETA, který pohodlně trefuje prázdnou bránu hostů. Asistence: Patrick Wiercioch, Matt Duchene.
    28:03 Matt NIETO - 3:2

29:55
    Za vysokým obloučkem Winnipegu vyjel Pickard, který puk posunul k mantinelu a měl co dělat, aby se včas vrátil zpět do brány a kryl střelu hostujícího hráče.

30:10
    Zakázané uvolnění Colorada vrací hru zpět před Pickarda.

30:53
    Domácí posunují puk jen do středního pásma a hosté musí vyklidit svou útočnou třetinu.

31:50
    A další icing Colorada. Pickard se musí mít znovu na pozoru.

32:49
    Colorado nyní dlouho neudrželo puk ve středním pásmu, ale vzápětí budou mít možnost na reparát. Musí však začít až ze své obranné třetiny.

34:05
    Domácí obránce má puk za svou bránou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů. Toho využívají i hosté, kteří posílají na led rovněž čerstvé síly.

34:50
    Blake Wheeler mohl potřetí vyrovnat! Samotnému před Pickardem se mu však nepovedlo dotáhnout forhendový blafák do úspěšného konce, čímž promarnil obrovskou příležitost.

35:20
    Hráči Colorada kombinovali v obranném pásmu a ihned se vrhají do útoku.

36:05
    Rantanenovu střelu kryje Pavelec a po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Winnipegu.

37:33
    Landeskog svým manévrováním nevymyslel další příležitost pro svůj tým a Colorado záhy o pásmo přichází.

38:40
    Pickardův zásah proti střele hostujícího hráče. Domácí brankář prozatím třetí branku za svá záda nepouští.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:30
    Zpoza brána cpal kotouč do brankoviště jeden z domácích, avšak Pavelec byl nyní pozorný a puk schoval pod svou lapačku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhé dějství je za námi. V něm se pokračovalo dle nastoleného trendu z první třetiny. K vidění bylo množství neproměněných šancí, ale také dva góly. Ihned v 21. minutě využil přesilovku Adam Lowry, jenž svou druhou brankou vyrovnal na 2:2. Ve 29. minutě ovšem Matt Nieto dorazil za Pavelce Wierciochovu ránu od modré. Další gól poté již nepadl, a tak na světelné kostce nad ledem svítí stav 3:2, který platí po 40 minutách.

Další třetina začne přibližně v 23:00.

40:01

40:58
    Troubova dělovku od modré čáry Pickarda nepřekvapila. Domácí brankář si připsal další úspěšný zásah.

41:37
    Zadorov si sjel z pozice obránce až na levý kruh, odkud jen těsně míjí bližší tyč Pavelcovy brány.

42:04
    Avalanche přidává čtvrtou branku a odskakuje na rozdíl dvou gólů! Jarome Iginla si u levého mantinelu všiml mezi kruhy volného CARLA SÖDERBERGA, který tvrdou ranou prostřelil Ondřeje Pavelce. Asistence: Jarome Iginla, Blake Comeau.
    42:04 Carl SÖDERBERG - 4:2

43:53
    Ehlers se protlačil až ke střele z mezikruží, odkud mířil mezi Pickardovy betony. Domácí brankář si ovšem tento prostor pohlídal.

44:20
    Útok domácích tažený Iginlou byl zastaven ve středním pásmu. U kotouče jsou tak opět hosté.

45:16
    Landeskog si v útočné třetině počínal velmi důrazně, avšak ani tak kotouč pro své barvy zpět nezískal.

45:49
    Stejně si počínal i Nathan MacKinnon. Winnipeg má nyní dost času na rozehrávku.

46:40
    Colorado jen odevzdává puk svému soupeři a domácí hráči odjíždějí na střídačku.

47:15
    Střela Mitchella přes obránce minula bránu Pavelce. Avalanche ovšem pokračují v útočení.

47:57
    Nepřesná přihrávka ve středním pásmu stojí Colorado kotouč. Jets mají tak další příležitost, aby podnikli útočný výpad.

48:43
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Francois Beauchemin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:13
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., vysoká hůl).

49:21
    Little schytal tvrdou ránu od modré čáry do holeně a jen velmi pomalu se zvedá z ledu. Nakonec míří rovnou do kabiny a uvidíme, zda do utkání ještě zasáhne.

49:42
    Tak to bylo opravdu nepříjemné! Zadorov si podruhé v zápase počíhal na Scheifeleho, kterého doslova sestřelil na led. Poté se strhla menší potyčka ve střední pásmu a bude se tedy vylučovat.

49:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min., Vyprovokování bitky + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

49:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 5 min., bitka).

50:53

51:12
    Mikko Rantanen zkoušel bekhendem zaskočit Pavelce. Český gólman ovšem nepustil puk za svá záda popáté.

51:13

51:49
    Postavení mimo hru domácího celku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:05

52:26
    Perreault svou střelou bez přípravy z pravého kruhu mířil pouze do výstroje Ondřeje Pavelce.

52:59
    Domácí se navíc nyní osvobozují a posílají do hry čerstvé síly.

53:36
    A další vyhození Colorada přes všechny čáry. Winnipegu se zatím početní výhoda moc nedaří.

54:05

54:45
    Blake Wheeler ani teď ze slibné pozice Pickarda nepřekonal. Domácí brankář tak stále drží dvoubrankový náskok svého celku.

55:09
    Postmovu střelu od modré čáry Pickard dobře viděl a bez problémů jí vyráží do rohu kluziště.

55:44
    Scheifele přejel dříve do útočného pásma než jeho spoluhráč s pukem a po právu se tedy píská postavení mimo hru.

55:54
    A nyní se píská znovu. Tentokrát se však jedná o icing Colorada.

56:33
    Domácí drží kotouč ve svém útočném pásmu, což jim v tuto chvíli bohatě stačí.

57:02
    Teď si ovšem nerozuměli a je jim odpískán další icing. Vhazovat se bude po pravici brankáře Pickarda.

57:35
    Pavelec je na střídačce a hosté to zkouší v šesti lidech v poli.

58:20
    Landeskog ze střední třetiny míjí prázdnou bránu a hosté tak stále mají naději.

58:40
    Ani Comeau nedokázal z bezprostřední blízkosti bekhendem vsítit branku. Místo toho trefil jen boční síť. Poté se neujaly ani následně dorážky domácích.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí části.

59:22
    A je definitivně rozhodnuto! Poté, co Matt Duchene nedokázal trefit odkrytou klec od levého mantinelu hra pokračovala dále. Následně se po chybě hostů a vyhození do stření třetiny dostal k puku MATT NIETO, který bez problémů obešel bránícího hráče a trefuje opuštěnou klec Winnipegu. Asistence: Matt Duchene, Nikita Zadorov.
    59:22 Matt NIETO - 5:2

Právě skončilo utkání mezi Coloradem Avalanche a Winnipegem Jets. Po dvou třetinách si domácí přenesli do poslední periody náskok 3:2 a brzy jej ještě navýšili. Ve 43. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek střelou z mezikruží Carl Södergerb. V závěrečné dlouho hře bez brankáře Colorado několikrát minulo prázdnou klec Jets, ale nakonec se přeci jen podařilo Mattu Nietovi upravit skóre na konečných 5:2 a jeho tým si tedy připisuje dva body do tabulky.