Motor ČB – Litoměřice 4:5 (po pr.) | Prostějov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Přerov – Havířov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Kladno 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 2:3 (kon.) | Kadaň – Jihlava 1:2 (po pr.)
Most – Třebíč 3:1 (kon.)
SK Trhači Kadaň
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 04.02.2017, 17:00Chance liga • 49. kolo

Hosté okamžitě využívají přesilovou hru a získávají tak bonusový bod. To je ode mě pro dnešní večer vše, díky za pozornost. (19:31:42)

63:01 Filip SEMAN - 1:2

63:01
    Dukla právě vstřelila branku!
    Říha napálil kotouč od modré čáry a jeho pokus tečoval FILIP SEMAN, Strmeň na jeho teč nestihl zareagovat. Asistence: Jiří Říha, Tomáš Čachotský.

Oddechový čas pro hosty.

62:51
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Kohout – 2 min., sekání).

62:41
    Zeman se dostal do samostatného úniku, ale Strmeň jej vychytal ukázkovým zákrokem lapačkou!

62:19
    Strmeň zkusil rozehrát, ale neporozuměli si s Černým a tak raději přerušuje hru.

61:43
    Kaše tvrdou střelou trefil pouze bránícího hráče.

61:06
    Čachotský našel před brankou zapomenutého Semana, ten však nepřehodil Strmeně!

60:18
    Trefný se natlačil až před Škarka, ten raději přikryl kotouč.

60:08
    Vhazování vyhráli domácí a míří do útoku.

60:01

Za malou chvíli začne prodloužení. Domácí trojice už je na ledě.

Ve třetí třetině se domácím podařilo využít zaváhání v obraně hostů a Raška ukázkovou střelou pod víko vyrovnal. Závěr třetiny byl nervózní, utkání skončilo pro Kájínka, který musel s krvavým zraněním do kabiny.

60:00

59:58
    Na ledě zůstává ležet další hráč hostů.

Kájínek odíždí na střídačku s krvavým šrámem v obličeji.

59:48
    Na ledě zůstává ležet Kájínek.

59:07
    Skořepa hledal před brankou volného Jiránka, ten nezpracoval kotouč.

58:09
    Kaše vyčkával na útočné modré čáře, ale včas k němu přistoupili obránci hostů.

57:36
    Zakázané uvolnění domácích.

56:59
    Chrpa přišel o hůl, přesto fotbalově udržel kotouč v útočném pásmu.

55:59
    Trefného střela skončila v lapačce jihlavského brankáře.

55:20
    Oba celky se střídají v útocích, ale brankáři jsou bez práce.

54:19
    Jergl mířil sám na Strmeně, ale Havel mu vypíchl kotouč.

53:39
    Zeman dostal přihrávku do jízdy, ale netrefil domácí branku.

52:57
    Icing hostů.

52:50
    Hejcmanova tečovaná střela se mezi tři tyče nevešla.

52:18
    Chloubova schovaná střela skončila na rameni brankáře hostů.

51:50
    Trhači drží kotouč, ale nemohou se dostat z vlastního pásma.

51:05
    Tečované nahození Říhy raději Strmeň ukryl do lapačky.

50:34
    Havlovo vyhození končí icingem.

49:55

49:25
    Raška nadvakrát nepřehodil ležícího Škarka!

48:43
    Hosté znovu vyhazují.

48:35
    Tomečkovu střelu ukryl Škarek do lapačky.

48:17
    Hosté vyhazují.

47:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Kaláb – 2 min., sekání).

47:38
    Kůs se dostal k zakončení, ale byl faulován.
    47:11 Adam RAŠKA - 1:1

47:11
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Zmatků v rozehrávce hostů využil ADAM RAŠKA, který ukázkovou střelou pod víko překonává brankáře Dukly. Bez asistence.

46:27
    Černého nahození poslal Hubáček mezi diváky.

45:54
    Trhači drží kotouč, ale nemohou se dostat do útočného pásma.

44:37
    Chrpovu střelu z ostrého úhlu srazil Škarek do rohu kluziště.

43:52
    Anděl zkusil vystřelit z ostrého úhlu, Strmeň ukryl kotouč do lapačky.

43:36
    Půžova prudká stela od modré čáry skončila ve Strmeňově lapačce.

42:58
    Černého střela od modré čáry skončila na betonu brankáře Dukly.

42:35
    Weinhold zkusil napálit poskakující kotouč, trefil pouze dobře postaveného Škarka.

42:00
    Tečovaná Říhova střela proletěla vedle domácí branky.

41:36
    V souboji o kotouč přišel Čachotský o helmu.

40:56
    Po dlouhém souboji o kotouč za brankou hostů rozhodčí přerušuje hru.

40:31
    Chloubovu střelu z pravého kruhu srazil jeden z bránících hráčů.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Blíže byli domácí, když v přesilové hře poskakoval kotouč v brankovišti a na brankové čáře. Na druhé straně měl velkou šanci v první minutě hry Jiránek, jehož samostatný únik zastavil Strmeň. Domácí měli více ze hry, ale Škarek je dnes bezchybný. Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

40:00

39:44
    Weinhold přiznal teč kotouče, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:44
    Icing Jihlavy.

39:10
    Ringler nahodil kotouč do rohu kluziště, tam se jej ujala obrana hostů.

38:06
    Skořepova střela z ostrého úhlu skončila na Strmeňově levém betonu.

37:31
    Kaše hledal rozjetého Kohouta, jeho přihrávka skončila zakázaným uvolněním.

37:17
    Čachotský vyhazuje na zakázané uvolnění.

36:45
    Tak domácích přerušuje vyhození Kalába.

35:31
    Harkabus dostal přihrávku do jízdy, jeho střela doprostřed branky skončila na hrudi hostujícího brankáře.

35:01
    Po Jerglově nahození skončil kotouč na tribuně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:30
    Chrpa si sjel pro kotouč a zkusil zakončit z ostrého úhlu, ale netrefil branku.

33:51
    Kájínek schoval svou střelu za obránce, našel pouze Strmeňovu lapačku.

33:38
    Po dlouhé době zamířili do útoku také hosté. Diviš zkoušel vyslat do brejku Skořepu, ale Strmeň vyjel z branky a přerušil hru.

33:26
    Škarek raději přerušil hru. Domácí jsou při chuti, ale chybí jim klid v zakončení.

32:50
    Kaše našel na křídle volného Osmíka, který se pokusil o ránu z první, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

32:22
    Kaše se protlačil až před branku, ale jeho slabý pokus pouze proletěl brankovištěm.

31:55
    Trefného střelu nasměroval Škarek do ochranné sítě.

31:16
    Raška vybojoval kotouč, ale okamžitě k němu přijeli čtyři hráči hostů, kteří jej získali zpět.

30:48
    Ringler zkusil vystřelit ze středního pásma, ale trefil pouze bránícího hráče.

29:38
    K odraženému puku se dostal Chrpa, ale z prostoru mezi kruhy netrefil branku.

28:52
    Chalupova střela od modré čáry proletěla vedle levé tyče.

28:38
    Rychlý útok domácích zastavil ofsajd.

28:30
    Icing Trhačů.

27:58
    Po sérii nepřesností skončil kotouč za domácí brankou.

27:20
    Zakázané uvolnění hostů.

26:50
    Trhači napadají rozehrávku hostů, ti se nemohou dostat přes polovinu hřiště.

26:06
    Kaše obešel obránce, jeho střela z levého kruhu skončila na hrudi hostujícího brankáře.

25:44
    Po závaru před brankou Škarek raději přerušuje hru.

25:23

25:07
    Chlouba neprojel mezi čtyřmi obránci hostů.

24:40
    Po Chloubově střele kotouč poskakoval na brankové čáře!

24:19
    Trhači se nemohou dostat do útočného pásma.

23:48

23:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Radek Hubáček – 2 min., nedovolené bránění).

22:47
    Ringlerovu střelu poslal Škarek do ochranné sítě.

22:27
    Jiránek projel s kotoučem přes celé hřiště a dostal se až před Strmeně, ale domácí brankář vyjel z branky a kotouč přikryl lapačkou.

22:10

21:45
    Dukla skvěle brání střední pásmo, domácí se nemohou dostat přes polovinu kluziště.

21:00
    Trhači drží kotouč ve vlastním pásmu.

20:15
    Jiránek zůstal zapomenutý za domácí obranou a rozjel se do samostatného úniku, jeho střelu však Strmeň zlikvidoval rychlým zákrokem lapačkou.

20:01

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. O jedinou branku se po ukázkové individuální akci postaral v 17. minutě Zeman. O minutu později mohl vyrovnat Hejcman, který však nevyužil trestné střílení. Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

20:00

19:35

19:05
    Čachotský vybojoval kotouč a vysunul Půžu, který nadvakrát nepřekonal domácího brankáře.

18:35
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – trestné střílení, držení protihráče).

18:35
    Škarek vystihl Hejcmanovu kličku a kotouč zablokoval vyrážečkou!

18:35
    Hejcman projel mezi třemi hráči, ale v samostatném úniku byl nedovoleně zastaven – trestné střílení!

18:13

17:28
    Čachotský bojuje o kotouč v rohu kluziště. Nakonec však souboj dopadl lépe pro domácího beka.
    16:39 Adam ZEMAN - 0:1

16:39
    A hosté jdou do vedení. ADAM ZEMAN projel mezi dvěma hráči domácích a rychlou střelou mezi betony otevírá skóre zápasu. Asistence: Radek Hubáček.

16:01

15:26
    Půža zavezl kotouč za domácí branku a míří na střídačku.

15:07
    Raška našel volného Chloubu, jeho střelu vyrazil Škarek levým betonem.

14:35
    Diviš vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

14:01
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Radek Hubáček – 2 min., hákování).

13:47
    Kájínkovu střelu tečoval Čachotský, ale kotouč zablokoval jeden z bránících hráčů.

13:07
    Kůs zpracoval kotouč vysokou holí. Hra se přesunuje do obranného pásma domácích.

12:31
    Harkabusova střela z levého kruhu mířila vysoko nad branku.

11:40
    Hubáček se Zemanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný zkusil vystřelit, ale trefil pouze Strmeňův beton. Kotouč se odrazil na Zemanovu hůl, ale hostující útočník trefil pouze přemisťujícího se domácího brankáře.

11:16
    K odraženému kotouči se před těsně brankou dostal Seman, ale jeho střela šla vysoko nad domácí branku.

10:54
    Půžovo nahození od modré čáry ukryl Strmeň do lapačky.

10:41

10:16
    Čachotský vyhazuje do středního pásma.

09:48
    Minutovou početní výhodu začínají domácí za vlastní brankou.

09:38

08:59
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

08:41
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam Zeman – 2 min., vysoká hůl).

08:08
    Po přihrávce rukou se hra stěhuje do středního pásma.

07:50
    Kalábova prudká střela od modré čáry proletěla těsně vedle levé tyče.

07:38
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Lukáš Vrána – 2 min., držení protihráče).

07:05

06:30
    Čachotský zkusil udeřit z protiútoku, ale v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Baránka.

06:11
    K odraženému kotouči se dostal Hejcman, jeho střela skončila v lapačce brankáře Dukly.

05:35
    Jiránek zkoušel vysunout Semana do samostatného úniku, ale útočník hostů nezpracoval kotouč.

04:49
    Kohout se uvolnil na levém křídle, Škarek jeho rychlou střelu ukryl do lapačky.

04:25
    Icing domácích.

03:45
    Skořepovu střelu z prostoru mezi kruhy ukryl Strmeň do lapačky.

03:31
    Harkabus dostal přihrávku do jízdy, ale kotouč nezpracoval.

02:44
    Kotouč skončil v hledišti. Následuje vhazování ve středním pásmu.

02:20
    Zeman vytlačil Havla za modrou čáru a hra se přesunuje do středního pásma.

01:30
    Druhý útok hostů zavřel Kadaň v obranném pásmu.

01:00
    Na ledě zůstává ležet po tvrdém střetu jeden z domácích hráčů.

00:21
    Trefný hledal dlouhou přihrávkou Rašku, ale tomu utekl kotouč za branku hostů.

00:01

SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, L. Chalupa, D. Šimek, R. Havel, Baránek, Weinhold – Kůs, Chlouba, Raška – Kohout, L. Vrána, Osmík – Slavíček, Hejcman, Chrpa – Ringler, Harkabus, Kaše.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Říha, Půža, Bilčík, Dundáček, Kajínek, Kaláb – Jiránek, F. Seman, Jergl – Anděl, Skořepa, Diviš – Čachotský, Hubáček, Zeman – Danišovský.

Domácím se nacházejí na předposledním místě s dvanáctibodovým náskokem na poslední Most. Trhače čekají boje o záchranu a budou se tedy snažit o navýšení tohoto náskoku. Domácí v posledním zápase s pražskou Slavií zradila koncovka. V poslední třetině sice naději vykřesala branka Tomečka, ale domácí přidali třetí branku a pohlídali si konec utkání.
    Nejproduktivnějším hráčem domácích je Jaroslav Kůs(9+30), který je druhým nejlepším nahrávačem WSM ligy. Nejlepším střelcem je se dvanácti brankami Darek Hejcman. Brankářem domácích je Jan Strmeň, který si ve 29 zápasech udržuje úspěšnosti lehce nad 92%.
    Sestava Trhačů ze zápasu v Edenu:
    Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, Baránek, D. Šimek, R. Havel, Tejnor, J. Tomeček – Kůs, Hejcman, Hlava – Kohout, Chlouba, Kaše – Harkabus, Osmík, L. Vrána – Šťovíček, Slavíček, Chrpa.
    Jihlava přicestovala bez Michala Důrase.

Hosté se nacházejí na druhém místě tabulky s 97 body. Na první Motor ztrácejí 4 body, jihočeši však mají zápas k dobru. Na třetí Kladno mají hosté dvoubodový náskok, v případě rovnosti bodů by díky lepším vzájemným zápasům skončili druzí Rytíři. Dukla tak bude chtít ztratit co nejméně bodů a předposlední Kadaň by měla být snadným soupeřem. V minulém kole hosty potrápil Most. Ve druhé části po brankách Divíška s Dufkem otočili skóre na 2:3. Jihlava však v poslední třetině vyrovnala a o vítězství rozhodl ve svém prvním zápase v dresu Dukly Tomáš Jiránek.
    V produktivitě hostů vede Tomáš Čachotský(14+35), který je se 49 body nejproduktivnějším hráčem WSM ligy. Nejlepším střelcem je obránce Jiří Říha, který překonal dvacet let starý rekord Pavla Bláhy(16 branek) a přidal ještě další tři trefy. V brance je jedničkou Miroslav Svoboda, který je s úspěšností přes 94% nejlepším brankářem WSM ligy. Jihlavská dvojka je mladíček Jakub Škarek, který se představil ve 24 zápasech s úspěšností 92,5%.
    Sestava Dukly Jihlava ze zápasu s Mostem:
    Škarek – Půža, Říha, Dundáček, Bilčík, Kajínek, Kaláb – Jergl, Seman, Důras – Diviš, Skořepa, Březina – Anděl, Zeman, Čachotský – Protasenja, Hubáček, Jiránek

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 48. Raška – 17. Zeman (Hubáček), 64. F. Seman (Říha, Čachotský)

Rozhodčí: Zubzanda – Kajínek, Votrubec