Motor ČB – Litoměřice 4:5 (po pr.) | Prostějov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Přerov – Havířov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Kladno 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 2:3 (kon.) | Kadaň – Jihlava 1:2 (po pr.)
Most – Třebíč 3:1 (kon.)
SK Trhači Kadaň
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 04.02.2017, 17:00Chance liga • 49. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hosté se nacházejí na druhém místě tabulky s 97 body. Na první Motor ztrácejí 4 body, jihočeši však mají zápas k dobru. Na třetí Kladno mají hosté dvoubodový náskok, v případě rovnosti bodů by díky lepším vzájemným zápasům skončili druzí Rytíři. Dukla tak bude chtít ztratit co nejméně bodů a předposlední Kadaň by měla být snadným soupeřem. V minulém kole hosty potrápil Most. Ve druhé části po brankách Divíška s Dufkem otočili skóre na 2:3. Jihlava však v poslední třetině vyrovnala a o vítězství rozhodl ve svém prvním zápase v dresu Dukly Tomáš Jiránek.
    V produktivitě hostů vede Tomáš Čachotský(14+35), který je se 49 body nejproduktivnějším hráčem WSM ligy. Nejlepším střelcem je obránce Jiří Říha, který překonal dvacet let starý rekord Pavla Bláhy(16 branek) a přidal ještě další tři trefy. V brance je jedničkou Miroslav Svoboda, který je s úspěšností přes 94% nejlepším brankářem WSM ligy. Jihlavská dvojka je mladíček Jakub Škarek, který se představil ve 24 zápasech s úspěšností 92,5%.
    Sestava Dukly Jihlava ze zápasu s Mostem:
    Škarek – Půža, Říha, Dundáček, Bilčík, Kajínek, Kaláb – Jergl, Seman, Důras – Diviš, Skořepa, Březina – Anděl, Zeman, Čachotský – Protasenja, Hubáček, Jiránek
    Jihlava přicestovala bez Michala Důrase.

Domácím se nacházejí na předposledním místě s dvanáctibodovým náskokem na poslední Most. Trhače čekají boje o záchranu a budou se tedy snažit o navýšení tohoto náskoku. Domácí v posledním zápase s pražskou Slavií zradila koncovka. V poslední třetině sice naději vykřesala branka Tomečka, ale domácí přidali třetí branku a pohlídali si konec utkání.
    Nejproduktivnějším hráčem domácích je Jaroslav Kůs(9+30), který je druhým nejlepším nahrávačem WSM ligy. Nejlepším střelcem je se dvanácti brankami Darek Hejcman. Brankářem domácích je Jan Strmeň, který si ve 29 zápasech udržuje úspěšnosti lehce nad 92%.
    Sestava Trhačů ze zápasu v Edenu:
    Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, Baránek, D. Šimek, R. Havel, Tejnor, J. Tomeček – Kůs, Hejcman, Hlava – Kohout, Chlouba, Kaše – Harkabus, Osmík, L. Vrána – Šťovíček, Slavíček, Chrpa.

SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, L. Chalupa, D. Šimek, R. Havel, Baránek, Weinhold – Kůs, Chlouba, Raška – Kohout, L. Vrána, Osmík – Slavíček, Hejcman, Chrpa – Ringler, Harkabus, Kaše.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Říha, Půža, Bilčík, Dundáček, Kajínek, Kaláb – Jiránek, F. Seman, Jergl – Anděl, Skořepa, Diviš – Čachotský, Hubáček, Zeman – Danišovský.

00:01

00:21
    Trefný hledal dlouhou přihrávkou Rašku, ale tomu utekl kotouč za branku hostů.

01:00
    Na ledě zůstává ležet po tvrdém střetu jeden z domácích hráčů.

01:30
    Druhý útok hostů zavřel Kadaň v obranném pásmu.

02:20
    Zeman vytlačil Havla za modrou čáru a hra se přesunuje do středního pásma.

02:44
    Kotouč skončil v hledišti. Následuje vhazování ve středním pásmu.

03:31
    Harkabus dostal přihrávku do jízdy, ale kotouč nezpracoval.

03:45
    Skořepovu střelu z prostoru mezi kruhy ukryl Strmeň do lapačky.

04:25
    Icing domácích.

04:49
    Kohout se uvolnil na levém křídle, Škarek jeho rychlou střelu ukryl do lapačky.

05:35
    Jiránek zkoušel vysunout Semana do samostatného úniku, ale útočník hostů nezpracoval kotouč.

06:11
    K odraženému kotouči se dostal Hejcman, jeho střela skončila v lapačce brankáře Dukly.

06:30
    Čachotský zkusil udeřit z protiútoku, ale v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Baránka.

07:05
    Icing Jihlavy.

07:38
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Lukáš Vrána – 2 min., držení protihráče).

07:50
    Kalábova prudká střela od modré čáry proletěla těsně vedle levé tyče.

08:08
    Po přihrávce rukou se hra stěhuje do středního pásma.

08:41
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam Zeman – 2 min., vysoká hůl).

08:59
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

09:38

09:48
    Minutovou početní výhodu začínají domácí za vlastní brankou.

10:16
    Čachotský vyhazuje do středního pásma.

10:41

10:54
    Půžovo nahození od modré čáry ukryl Strmeň do lapačky.

11:16
    K odraženému kotouči se před těsně brankou dostal Seman, ale jeho střela šla vysoko nad domácí branku.

11:40
    Hubáček se Zemanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný zkusil vystřelit, ale trefil pouze Strmeňův beton. Kotouč se odrazil na Zemanovu hůl, ale hostující útočník trefil pouze přemisťujícího se domácího brankáře.

12:31
    Harkabusova střela z levého kruhu mířila vysoko nad branku.

13:07
    Kůs zpracoval kotouč vysokou holí. Hra se přesunuje do obranného pásma domácích.

13:47
    Kájínkovu střelu tečoval Čachotský, ale kotouč zablokoval jeden z bránících hráčů.

14:01
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Radek Hubáček – 2 min., hákování).

14:35
    Diviš vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

15:07
    Raška našel volného Chloubu, jeho střelu vyrazil Škarek levým betonem.

15:26
    Půža zavezl kotouč za domácí branku a míří na střídačku.

16:01

16:39
    Dukla právě vstřelila branku!
    A hosté jdou do vedení. ADAM ZEMAN projel mezi dvěma hráči domácích a rychlou střelou mezi betony otevírá skóre zápasu. Asistence: Radek Hubáček.
    16:39 Adam ZEMAN - 0:1

17:28
    Čachotský bojuje o kotouč v rohu kluziště. Nakonec však souboj dopadl lépe pro domácího beka.

18:13

18:35
    Hejcman projel mezi třemi hráči, ale v samostatném úniku byl nedovoleně zastaven – trestné střílení!

18:35
    Škarek vystihl Hejcmanovu kličku a kotouč zablokoval vyrážečkou!

18:35
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – trestné střílení, držení protihráče).

19:05
    Čachotský vybojoval kotouč a vysunul Půžu, který nadvakrát nepřekonal domácího brankáře.

19:35
    Trhači drží kotouč, ale nemohou se dostat do útočného pásma.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. O jedinou branku se po ukázkové individuální akci postaral v 17. minutě Zeman. O minutu později mohl vyrovnat Hejcman, který však nevyužil trestné střílení. Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

20:01

20:15
    Jiránek zůstal zapomenutý za domácí obranou a rozjel se do samostatného úniku, jeho střelu však Strmeň zlikvidoval rychlým zákrokem lapačkou.

21:00
    Trhači drží kotouč ve vlastním pásmu.

21:45
    Dukla skvěle brání střední pásmo, domácí se nemohou dostat přes polovinu kluziště.

22:10
    Icing Trhačů.

22:27
    Jiránek projel s kotoučem přes celé hřiště a dostal se až před Strmeně, ale domácí brankář vyjel z branky a kotouč přikryl lapačkou.

22:47
    Ringlerovu střelu poslal Škarek do ochranné sítě.

23:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Radek Hubáček – 2 min., nedovolené bránění).

23:48
    Hosté vyhazují.

24:19
    Trhači se nemohou dostat do útočného pásma.

24:40
    Po Chloubově střele kotouč poskakoval na brankové čáře!

25:07
    Chlouba neprojel mezi čtyřmi obránci hostů.

25:23

25:44
    Po závaru před brankou Škarek raději přerušuje hru.

26:06
    Kaše obešel obránce, jeho střela z levého kruhu skončila na hrudi hostujícího brankáře.

26:50
    Trhači napadají rozehrávku hostů, ti se nemohou dostat přes polovinu hřiště.

27:20
    Zakázané uvolnění hostů.

27:58
    Po sérii nepřesností skončil kotouč za domácí brankou.

28:30

28:38
    Rychlý útok domácích zastavil ofsajd.

28:52
    Chalupova střela od modré čáry proletěla vedle levé tyče.

29:38
    K odraženému puku se dostal Chrpa, ale z prostoru mezi kruhy netrefil branku.

30:48
    Ringler zkusil vystřelit ze středního pásma, ale trefil pouze bránícího hráče.

31:16
    Raška vybojoval kotouč, ale okamžitě k němu přijeli čtyři hráči hostů, kteří jej získali zpět.

31:55
    Trefného střelu nasměroval Škarek do ochranné sítě.

32:22
    Kaše se protlačil až před branku, ale jeho slabý pokus pouze proletěl brankovištěm.

32:50
    Kaše našel na křídle volného Osmíka, který se pokusil o ránu z první, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

33:26
    Škarek raději přerušil hru. Domácí jsou při chuti, ale chybí jim klid v zakončení.

33:38
    Po dlouhé době zamířili do útoku také hosté. Diviš zkoušel vyslat do brejku Skořepu, ale Strmeň vyjel z branky a přerušil hru.

33:51
    Kájínek schoval svou střelu za obránce, našel pouze Strmeňovu lapačku.

34:30
    Chrpa si sjel pro kotouč a zkusil zakončit z ostrého úhlu, ale netrefil branku.

35:01
    Po Jerglově nahození skončil kotouč na tribuně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:31
    Harkabus dostal přihrávku do jízdy, jeho střela doprostřed branky skončila na hrudi hostujícího brankáře.

36:45
    Tak domácích přerušuje vyhození Kalába.

37:17
    Čachotský vyhazuje na zakázané uvolnění.

37:31
    Kaše hledal rozjetého Kohouta, jeho přihrávka skončila zakázaným uvolněním.

38:06
    Skořepova střela z ostrého úhlu skončila na Strmeňově levém betonu.

39:10
    Ringler nahodil kotouč do rohu kluziště, tam se jej ujala obrana hostů.

39:44

39:44
    Weinhold přiznal teč kotouče, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Blíže byli domácí, když v přesilové hře poskakoval kotouč v brankovišti a na brankové čáře. Na druhé straně měl velkou šanci v první minutě hry Jiránek, jehož samostatný únik zastavil Strmeň. Domácí měli více ze hry, ale Škarek je dnes bezchybný. Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:31
    Chloubovu střelu z pravého kruhu srazil jeden z bránících hráčů.

40:56
    Po dlouhém souboji o kotouč za brankou hostů rozhodčí přerušuje hru.

41:36
    V souboji o kotouč přišel Čachotský o helmu.

42:00
    Tečovaná Říhova střela proletěla vedle domácí branky.

42:35
    Weinhold zkusil napálit poskakující kotouč, trefil pouze dobře postaveného Škarka.

42:58
    Černého střela od modré čáry skončila na betonu brankáře Dukly.

43:36
    Půžova prudká stela od modré čáry skončila ve Strmeňově lapačce.

43:52
    Anděl zkusil vystřelit z ostrého úhlu, Strmeň ukryl kotouč do lapačky.

44:37
    Chrpovu střelu z ostrého úhlu srazil Škarek do rohu kluziště.

45:54

46:27
    Černého nahození poslal Hubáček mezi diváky.

47:11
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Zmatků v rozehrávce hostů využil ADAM RAŠKA, který ukázkovou střelou pod víko překonává brankáře Dukly. Bez asistence.
    47:11 Adam RAŠKA - 1:1

47:38
    Kůs se dostal k zakončení, ale byl faulován.

47:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Kaláb – 2 min., sekání).

48:17

48:35
    Tomečkovu střelu ukryl Škarek do lapačky.

48:43
    Hosté znovu vyhazují.

49:25
    Raška nadvakrát nepřehodil ležícího Škarka!

49:55

50:34
    Havlovo vyhození končí icingem.

51:05
    Tečované nahození Říhy raději Strmeň ukryl do lapačky.

51:50
    Trhači drží kotouč, ale nemohou se dostat z vlastního pásma.

52:18
    Chloubova schovaná střela skončila na rameni brankáře hostů.

52:50
    Hejcmanova tečovaná střela se mezi tři tyče nevešla.

52:57
    Icing hostů.

53:39
    Zeman dostal přihrávku do jízdy, ale netrefil domácí branku.

54:19
    Jergl mířil sám na Strmeně, ale Havel mu vypíchl kotouč.

55:20
    Oba celky se střídají v útocích, ale brankáři jsou bez práce.

55:59
    Trefného střela skončila v lapačce jihlavského brankáře.

56:59
    Chrpa přišel o hůl, přesto fotbalově udržel kotouč v útočném pásmu.

57:36
    Zakázané uvolnění domácích.

58:09
    Kaše vyčkával na útočné modré čáře, ale včas k němu přistoupili obránci hostů.

59:07
    Skořepa hledal před brankou volného Jiránka, ten nezpracoval kotouč.

59:48
    Na ledě zůstává ležet Kájínek.

Kájínek odíždí na střídačku s krvavým šrámem v obličeji.

59:58
    Na ledě zůstává ležet další hráč hostů.

60:00

Ve třetí třetině se domácím podařilo využít zaváhání v obraně hostů a Raška ukázkovou střelou pod víko vyrovnal. Závěr třetiny byl nervózní, utkání skončilo pro Kájínka, který musel s krvavým zraněním do kabiny.

Za malou chvíli začne prodloužení. Domácí trojice už je na ledě.

60:01

60:08
    Vhazování vyhráli domácí a míří do útoku.

60:18
    Trefný se natlačil až před Škarka, ten raději přikryl kotouč.

61:06
    Čachotský našel před brankou zapomenutého Semana, ten však nepřehodil Strmeně!

61:43
    Kaše tvrdou střelou trefil pouze bránícího hráče.

62:19
    Strmeň zkusil rozehrát, ale neporozuměli si s Černým a tak raději přerušuje hru.

62:41
    Zeman se dostal do samostatného úniku, ale Strmeň jej vychytal ukázkovým zákrokem lapačkou!

62:51
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Kohout – 2 min., sekání).

Oddechový čas pro hosty.

63:01
    Říha napálil kotouč od modré čáry a jeho pokus tečoval FILIP SEMAN, Strmeň na jeho teč nestihl zareagovat. Asistence: Jiří Říha, Tomáš Čachotský.
    63:01 Filip SEMAN - 1:2

Hosté okamžitě využívají přesilovou hru a získávají tak bonusový bod. To je ode mě pro dnešní večer vše, díky za pozornost. (19:31:42)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 48. Raška – 17. Zeman (Hubáček), 64. F. Seman (Říha, Čachotský)

Rozhodčí: Zubzanda – Kajínek, Votrubec