Lorient – Toulouse 1:1 (kon.) | Nice – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Lyon – Nancy 4:0 (kon.)
Angers – Rennes 0:0 (kon.) | Méty – Dijon 2:1 (kon.) | Marseille – Guingamp 2:0 (kon.)
Angers SCO
0:0 (0:0)
Stade Rennes
Středa 08.02.2017, 19:00 • Stade Jean Bouin, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy vloženého 24. kola a my budeme sledovat duel mezi Angers a Rennes, kdy mírným favoritem je domácí celek.

Angers SCO loni zažilo skvělou sezonu, ale v této se zatím velmi trápí. Dnes domácí celek má na svém kontě zatím pouze 23 bodů a v tabulce je až na osmnáctém místě. Z posledních pěti zápasů Angers jednou vyhrálo, když porazilo doma Méty, takže dnes musí nutně zabrat.

Stade Rennais FC je na tom o poznání lépe. Hosté zatím vybojovali 31 bodů a to stačí na průběžné deváté místo. V posledních týdnech se ale celek Rennes trápí, protože z posledních pěti zápasů ani jednou nevyhrál, ale hned čtyřikrát remizoval.

Poslední vzájemné zápasy

Rennes – Angers 1:1
    Rennes – Angers 2:0
    Rennes – Angers 1:0
    Angers – Rennes 0:2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Angers SCO: Michel – Cissokho, I. Traoré, Thomas, Manceau – Mangani, Santamaría, N'Doye – Capelle, Diédhiou, Bamba.
    Náhradníci: Petrić – Dore, Jean Tahrat, P. Martinez, Sunu, Tait.

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Mendes, Gnagnon, Baal – Gourcuff, Chantôme, André – A. Kalulu, Sio, Amalfitano.
    Náhradníci: Cagnon – Bensebaini, Cavaré, Diakhaby, Prcić, Hunou, Mubele..

1

2
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

2
    Thomas Mangani rozehrával rohový kop. Následoval centr před branku, hostující defenziva si poradila.

4
    Další rohový kop rozehrával Thomas Mangani. Tentokrát se jeho spoluhráč dostal do zakončení. Pierrick Capelle vystřelil mimo branku. Gólman bude rozehrávat.

6
    Po faulu domácího hráče bude Pedro Mendes rozehrávat volný kop.

7
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme spíše taktickou pasáž hry, které dominují přihrávka na střední vzdálenost.

9
    Domácí celek se začíná zlepšovat a je to právě on, kdo diktuje tempo hry.

10
    Aldo Kalulu vedl rychlou protiakci hostů, ale daleko se s míčem nedostal.

12
    Domácí fotbalisté jsou aktivnější, ale nemohou se probojovat do vyložené střelecké pozice. Hostující obrana hraje zodpovědně.

13
    Cheikh N'Doye se dostal do zakončení, brankář Benoît Costil kryje jeho pokus. Zajímavá akce domácích.

14
    Thomas Mangani, záložník, bude rozehrávat další rohový kop domácího týmu. Ani tentokrát se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal do lepšího zakončení.

17
    Tentokrát domácí obrana odvrátila hrozbu jen za cenu rohu. Od praporku uvedl míč do hry Yoann Gourcuff. Na míč si naběhl Morgan Amalfitano, ale jeho zakončení bylo zablokované.

18
    Hraje se rychlý fotbal, ze strany na stranu. Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není.

19
    Domácí kombinují na polovině soupeře, snaží se něco vymyslet, následně ale přicházejí o míč u musí se stáhnout na vlastní polovinu.

20
    Ismaël Traoré zablokoval střelecký pokus soupeře. Rohový kop pro hosty. Yoann Gourcuff centroval znovu míč před branku, ale ani tentokrát akce hostujícího celku nevedla k výraznějšímu ohrožení branky.

23
    Ludovic Baal rozehrál výborně útočnou akci, nakonec jeho tým má k dispozici rohový kop. Po něm se ale k míči dostal brankář, který dlouhým výkopem otáčí směr hry.

25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme takticky vedenou hru, domácí jsou opticky aktivnější, ale stav zápasu je stále vyrovnaný.

26
    Yoann Gourcuff rozehrával rohový kop, do zakončení se dostal obránce Pedro Mendes. Jeho pokus byl zablokovaný na další roh.

27
    Opět od rohového praporku uvedl míč do hry Yoann Gourcuff, ale tentokrát už k zakončení nedošlo.

29
    Do výborné střelecké pozice se nyní dostal Pierrick Capelle, nicméně jeho rána končí jen o malý kousek vedle branky. Nechybělo mnoho a skóre se přepisovalo.

30
    Půlhodina hry je minulostí, sledujeme rychlý fotbal plný zajímavých přihrávek na obou stranách.

32
    Hostující celek bojuje o každý metr trávníku, domácí defenziva svému soupeři nedá nic bez řádného boje.

35
    Jonathan Bamba vedl rychlou protiakci, ale kousek za půlící čárou narazil na obránce, se kterým si nedokázal poradit.

36
    Po faulu soupeře bude volný kop rozehrávat hostující bek Joris Gnagnon.

37
    Yoann Gourcuff byl autorem volného kopu, se kterým si obrana poradila jen za cenu rohového kopu. Stejný hráč rozehrával i od rohového praporku.

39
    Žlutou kartu dostává Famara Diédhiou (Angers SCO).

40
    Dostáváme se do finální části prvního poločasu, stále platí bezbrankový stav a nutno poznamenat, že mnoho možností na vstřelení branky jsme opravdu neviděli.

42
    Sledujeme úsek hry, který se hodně přerušuje kvůli faulům na obou stranách.

44
    Po nepříliš atraktivní pasáži hry registrujeme střelecký pokus. Do míče se opřel Famara Diédhiou, ale přesnější zakončení se mu připravit nepodařilo.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda budou sudí nějakou tu minutku nastavovat.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45+2
    Po rohovém kopu se už nestane nic. Poločas končí.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Mnoho šancí jsme v prvním poločase neviděli, diváci tak nebyli svědky mnoha krásných fotbalových okamžiků. Do kabin jdou týmy za stavu 0:0.

46

46
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Joris Gnagnon, přichází Ramy Bensebaini.

47
    Sledujeme klidnější pasáž hry, na úvod druhého poločasu se ani jeden celek nikam nežene.

50
    Thomas Mangani se hnal do střelecké pozice, ale byl zastavený obráncem soupeře.

51
    Thomas Mangani rozehrával rohový kop domácího celku, po kterém se do zakončení dostal Baptiste Santamaría. Jeho rána však končí mimo branku.

52
    Žlutou kartu dostává Benjamin André (Stade Rennais FC).

54
    Hosté zkusili do brejku vyslat Giovanniho Sia, nicméně k míči měl daleko, a tak zasahoval brankář domácích.

55
    Ludovic Baal se vydal na útočný výlet, což o něho jako obránce nebývá zvykem. Domácí obrana si dokázala poradit i s jeho výpadem.

56
    Yoann Gourcuff rozehrával rohový kop hostujícího celku, nikdo z jeho spoluhráčů se do střelecké pozice nedostal.

58
    Domácí Famara Diédhiou zůstal zcela osamocený před brankou, ale jeho pokus byl zablokovaný.

60
    Druhý poločas je v plném proudu, hosté se snaží vstřelit rozdílovou branku, zatím marně.

61
    Yoann Gourcuff se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho rána byla zablokovaná.

61
    Tentokrát to zkoušel Benjamin André, ale ani on neprostřelil hradbu těl před sebou.

62
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Nicolas Pépé.

64
    Tvrdých osobních soubojů začíná přibývat, sledujeme hodně aktivní hru z obou stran.

65
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Aldo Kalulu, přichází Adama Diakhaby.

65
    Adama Diakhaby, nově příchozí muž na hrací plochu, se hned prezentoval střeleckým pokusem. Ten byl však nepřesný.

67
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Flavien Tait.

68
    Thomas Mangani rozehrával domácí rohový kop, ale centr před branku dokázala velmi dobře pokrýt obrana.

70
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Yoann Gourcuff, přichází Firmin Ndombe Mubele.

72
    Mnoho fotbalové krásy k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Fanoušci hlasitě podporují Angers, ale k výraznějšímu tlaku domácích to zatím nevede.

75
    Domácí se snaží hrát aktivně, snaží se vymyslet rychlou akci, kterou by překvapili soupeře, zatím ale marně.

77
    Flavien Tait rozehrával rohový kop, ale do zakončení se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

78
    Žlutou kartu dostává Romain Thomas (Angers SCO).

79
    Giovanni Sio se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankáře překonat nedokázal. Výborně zasáhl Mathieu Michel.

81
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Famara Diédhiou, přichází Gilles Sunu.

82
    Dostáváme se do posledních deseti minut zápasu, bezbrankový stav stále platí, více ze hry mají ale hosté.

85
    Červenou kartu dostává Ludovic Baal (Stade Rennais FC).
    85. Červená karta

87
    Domácí se snaží rozhodnout o své výhře, mají k dispozici o jednoho hráče více, hostující fotbalista totiž dostal červenou.

89
    Vincent Manceau se probojoval do zakončení, ale jeho rána míří vysoko nad branku.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+2
    Sledujeme tlak domácího mužstva.

90+2
    Mathieu Michel musel nyní zasahovat proti střele soupeře, ale dokázal si poradit.

90+3
    Cheikh N'Doye se dostal do zakončení, ale branku trefit nedokázal.

90+4

V zápase, který přinesl celkem pět střel na branku jsme se gólu nedočkali. Více ze hry měli hosté do doby, než dostali červenou kartu. Pak měli převahu domácí, ale proměnit ji nedokázali. (20:59:27)