Kombinace žen, 1. kolo - sjezd, St. Moritz Vítěz: S. Goggiaová (ITA) (kon.) | Kombinace žen, 2. kolo - slalom, St. Moritz Vítěz: W. Holdenerová (SUI) (kon.)
Kombinace žen, 1. kolo - sjezd, St. Moritz

Vítěz: S. Goggiaová (ITA)

Pátek 10.02.2017, 10:00 • St. Moritz (Švýcarsko) • MS v alpském lyžování

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (11:10:58)

38. Pavla Klicnarová (CZE) +5,62

Nejlepší českou reprezentantkou byla Ester Ledecká (CZE), která se umístila na 23. místě. Určitě však mohla zajet lépe. V první třicítce se ovšem neudržela Kateřina Pauláthová (CZE) ani Pavla Klicnarová (CZE).

Sofia Goggiaová (ITA) vyhrála první část této kombinace a opravdu reálně může usilovat o nejcennější kov, neboť slalom jí rozhodně není cizí. Druhá skončila rychlostní specialistka Ilka Štuhecová (SLO), třetí pak Lara Gutová (SUI). Vzadu za nimi přitom číhají domácí závodnice Wendy Holdenerová (SUI) a Michelle Gisinová (SUI). Rozhodně je se na co těšit.

Závod skončil.

43
    Valérie Grenierová (CAN) zajela moc hezky. A stlačila svou ztrátu pod dvě sekundy, konkrétně ještě o osm setinek. Zařadila se na slušné 17. místo. Určitě má na čem stavět.

42
    Sarah Schleperová (MEX) je spíše exotickou závodnicí. V jejím podání to byl dosud nejhorší sjezd. Ona si ale hlavně přijela užít atmosféru Mistrovství světa. A co na tom, že její ztráta se vyšplhala na 7,04 vteřiny.

41
    Kristin Lysdahlová (NOR) se v cíli objevila se ztrátou 3,06 sekundy a vešla se do první třicítky, což je pro ní rozhodně ta nejdůležitější zpráva. Byl to takový průměr, ale bohatě stačí.

40
    Noelle Barahonová (CHI) nezasáhla výrazněji do průběžného pořadí a zajela jeden z nejhorších časů. Chilanka nabrala manko 5,06 sekundy. Ona ale nějaké vysoké ambice vlastně ani nemá.

39
    Třetí závodníci, která se nedostala do cíle, je Breezy Johnsonová (USA).

38
    Leona Popovićová (CRO) je v cíli se ztrátou 3,72 vteřiny. O kousek jí unikla první třicítka, rozhodně je z tohoto faktoru zklamaná. Je jedinou chorvatskou reprezentantkou ve startovním poli.
    Pavla Klicnarová (CZE)

37
    Pavla Klicnarová (CZE), zkušená to česká závodnice, opravdu hodně chybovala. A vypadalo to, že snad i vypadne z trati. Alespoň dojela do cíle, ale ve třicítce se neudržela. její manko bylo markantní, číselně mluvíme o 5,62 sekundy.

36
    Mikaela Tommyová (CAN) nabrala ztrátu 3,48 sekundy a zařadila se na 26. pozici. Takový šedý podprůměr pro Kanaďanku. Má ve slalomu rozhodně co napravovat.

35
    Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) se rovněž vešla před Češku Pauláthovou. Zase to byla vlastně dosti obdobná jízda. Polka bude muset dohánět manko 3,64 sekundy.

34
    Alexandra Colettiová (MON) znovu nedokončila, podobně jako v Super-G. Neodkázala projet jednu branku a jako druhá závodnice nespatřila světlo cíle.

33
    Aleksandra Prokopjevová (RUS) se dostala před Pauláthovou, se kterou bojuje o udržení se v elitní třicítce. Byla to vlastně na oko hodně podobná jízda, i čas nebyl tolik odlišný. Ruska ztratila 3,60 vteřiny.

32
    Kira Weidleová (GER) se snažila stlačit ztrátu pod tři sekundy, ovšem bezúspěšně. Manko 3,11 sekundy bude stačit asi jen na třetí desítku průběžného pořadí.

31
    Lisa Hörnbladová (SWE) zajela vlastně hodně podobně jako Ledecká, byla jen o pár setinek lepší než česká reprezentantka. V cíli zaostala za první příčkou o 2,47 sekundy.