Skoky HS134, Sapporo Vítěz: H. Nagamine (JPN) (kon.) | Běh 10 km, Sapporo Vítěz: B. Kircheisen (GER) (kon.)
SP - skoky HS134, Sapporo

Vítěz: H. Nagamine (JPN)

Pátek 10.02.2017, 02:00 • Sapporo (Japonsko) • Severská kombinace

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (03:07:17)

Konečné pořadí:

1. Hisaki Nagamine (JPN) – 135,9 bodů (0:00)
    2. Akito Watabe (JPN) – 129,1 bodů (+0:27)
    3. Taihei Kato (JPN) – 125,5 bodů (+0:42)
    4. Björn Kircheisen (GER) – 125,3 bodů (+0:42)
    5. Wilhelm Denifl (AUT) – 124,4 bodů (+0:46)
    6. Takehiro Watanabe (JPN) – 123,9 bodů (+0:48)
    7. Haavard Klemetsen (NOR) – 119,3 bodů (+1:06)
    8. Tim Hug (SUI) – 119,2 bodů (+1:07)
    8. Harald Johnas Riiber (NOR) – 119,2 bodů (+1:07)
    10. Lukas Klapfer (AUT) – 117,0 bodů (+1:16)
    11. Hideaki Nagai (JPN) – 116,2 bodů (+1:19)
    12. Franz-Josef Rehrl (AUT) – 115,5 bodů (+1:22)
    13. Terence Weber (GER) – 113,9 bodů (+1:28)
    14. Sindre Ure Søtvik (NOR) – 113,7 bodů (+1:29)
    15. Jakob Lange (GER) – 113,1 bodů (+1:31)
    ...
    25. Lukáš Daněk (CZE) 99,9 bodů (+2:24)
    36. Ondřej Pažout (CZE) 87,7 bodů (+3:13)

Lukáš Daněk (CZE) si vedl průměrně a skončil na 25. pozici, Ondřej Pažout (CZE) pak předvedl slabší výkon a zařadil se na 36. příčku.

Kdo se alespoň trochu zajímá o severskou kombinaci, pak ho vítěz skokanské části určitě překvapil. Neznámý domácí závodník Hisaki Nagamine (JPN) totiž se 136 metry porazil všechny protivníky! Opravdu jen stěží odhadovat, jak si povede na trati. Nikdo ho prakticky dopodrobna nezná, může to být vlastně ještě velká zábava. Stupně vítězů byly jinak čistě v domácí režii, druhý skončila největší japonská naděje Akito Watabe (JPN), třetí byl pak Taihei Kato (JPN).

Závod skončil.

44
    Akito Watabe (JPN) uzavřel startovní pole a skok se mu povedl! 134 metrů pro Japonce, který před domácím publikem touží získat příčku nejcennější. Zařadil se na druhé místo, ztrácí 27 sekund.

43
    Björn Kircheisen (GER), jeden z velkých favoritů tohoto závodu, skočil 132,5 metrů. Bodově na tom byl dobře. Na nejcennější příčku neměl nárok, na druhou také, ale zaostal za ní jen o opravdu malý kousek.

42
    Wilhelm Denifl (AUT) měl dobré podmínky, žádný silný protivítr se ho netýkal. A i protože mu nefouklo pod lyže, stačilo 128 metrů na průběžnou třetí pozici. Rozhodně povedený výkon.

41
    Franz-Josef Rehrl (AUT) skočil 129,5 metrů. Hodně ale odečítal za dobrý vítr. Takže je z toho nakonec až devátá příčka. Smutnit ale nemusí, rozhodně může usilovat o cenná umístění.

40
    Manuel Faisst (GER) skočil 124,5 metrů, známkován byl vlastně průměrně. I když neodečítal tolik za vítr, je z toho pro Němce dvanáctá pozice.

39
    Tim Hug (SUI) skočil 128 metrů, nemusí se vůbec za nic stydět. Jeho skok patřil určitě k těm lepším. V současné chvíli je na pátém místě, bude muset dohánět manko 1 minuty a 7 sekund.

38
    Jan Schmid (NOR) je v tuhle chvíli až na 22. pozici. On si ale opravdu víc nezasloužil, předvedl jen šedý průměr, konkrétně hovoříme o 116 metrech. Čeká ho v běhu pořádná fuška.

37
    Hideaki Nagai (JPN) skočil 129 metrů. Hodně ale odečítal za vítr, takže je z toho pro domácího závodníka nakonec sedmá pozice. Ztrácí 1 minutu a 19 vteřin.

36
    Paul Gerstgraser (AUT) pokazil. 114,5 metrů pro Rakušana, to je prostě hodně málo. Jeho ztráta na první pozici činí 3 minuty a 1 sekunda. To je poměrně hodně. Musí na běžecké trati předvést maximum.

35
    Jošito Watabe (JPN) chtěl určitě více. 121,5 metrů není ten výkon, jakým chtěl potěšit domácí fanoušky. Bude muset v běžecké části zabrat. Patří mu aktuálně jedenáctá pozice.