Strýcová – Muguruzaová 1:2 (kon.) | Schiavoneová – Schmiedlová 2:0 (kon.)
Plíšková – Arruabarrenaová 2:0 (kon.) | Erraniová – Šramková 1:2 (kon.)
Anna Karolína Schmiedlová
0
3 1
sk Sobota 11.02.2017, 15:06Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

Francesca Schiavoneová potvrdila rolu miernej favoritky zápasu a v dnešnom zápase stratila len štyri gemy. Zápas sa zlomil v ôsmom geme prvého setu, keď Talianka získala servis svojej súperky a celkovo získala sedem gemov za sebou. Anna Karolína Schmiedlová nedokázala nájsť účinný recept na svoju súperku, a tak Slovensko vo fedcupovom stretnutí s Talianskom prehráva 1:0. O pár minút sa začne druhá dvojhra, ktorú vás takisto pozývam sledovať v našom textovom prenose. (16:34:07)

Koniec zápasu

6:1
    Je dobojované! Francesca Schiavoneová získava pre svoju krajinu prvý a mimoriadne dôležitý bod. Naša tenistka predviedla až príliš veľa chýb a najmä v druhom sete nemala prakticky žiadnu šancu uspieť.

A-40
    Veľmi dobrý return predviedla talianska tenistka. Anna Karolína Schmiedlová posiela loptičku len do siete a bude čeliť ďalšiemu mečbalu.

40-40
    Anna Karolína Schmiedlová sa ešte drží v dnešnom zápase. Košičanka predviedla krásny víťazný úder a skóre upravuje na zhodu.

A-40
    Anna Karolína Schmiedlová zaznamenáva svoju šiestu dvojchybu v zápase. Na jej tvári je vidno veľká frustrácia, no nič to nemení na tom, že Talianka má mečbal.

40-40
    Dnešný zápas ešte nekončí. Francesca Schiavoneová chcela zápas ukončiť víťazným bekhendovým úderom, no ten minul svoj cieľ o niekoľko centimetrov.

40-30
    Francesca Schiavoneová vyhnala svoju súperku z dvorca, naša tenistka už ani nemala záujem dobiehať loptičku, no Talianka ju zbytočne poslala do autu.

40-15
    Školácka chyba slovenskej tenistky na sieti. Rutinný volej posiela Anna Karolína Schmiedlová do autu, a tak má jej súperka dva mečbaly.

30-15
    Francesca Schiavoneová burcuje domácich fanúšikov. Teraz predviedla skutočne skvelý bekhendový úder a už len dve loptičky ju delia od triumfu.

15-15
    Anna Karolína Schmiedlová síce dobehla šikovné skrátenie hry svojej súperky, no následne poslala loptičku tesne za základnú čiaru.

0-15
    Slovenská tenistka začína veľmi dobre. Úderom do protipohybu nedala súperke šancu a pripisuje si na konto víťazný úder.

5:1
    Čistou hrou si Francesca Schiavoneová drží svoje podanie. Anna Karolína Schmiedlová poslala svoj úder tesne vedľa bočnej čiary a teraz bude podávať na udržanie v zápase.

40-0
    Francesca Schiavoneová nemá pri svojom podaní žiadne problémy. Po forhendovom víťaznom údere má tri šance na zisk svojho podania.

30-0
    Hra na sieti vyzerá v podaní talianskej tenistky veľmi jednoducho. Francesca Schiavoneová zakončuje výmenu úspešným smečom nad hlavou.

15-0
    Anna Karolína Schmiedlová predviedla síce pekný return po čiare, ale jej druhý úder už nebol taký presný a skončil vedľa dvorca.

4:1
    Anna Karolína Schmiedlová napokon drží svoje podanie a v druhom sete získava svoj prvý gem. Po dobrom podaní zaútočila a forhendovým úderom nedala Talianke šancu.

30-40
    Francesca Schiavoneová ešte dramatizuje priebeh tohto gemu. Loptička z jej rakety skončila presne na základnej čiare a jej súperka na to neodkázala dostatočne reagovať.