Barys – Omsk 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:4 (kon.) | Ufa – Toljatti 4:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 3:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:5 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Dinamo Riga
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 18.02.2017, 16:00 • Arena Riga • KHL

To je ode mne vše, přeji příjemný večer a u dalších hokejových přenosů nashledanou. (18:49:25)

Máme za sebou velmi zajímavé utkání. Hostující celek začal lépe a šel velmi brzo do vedení. Domácí však ještě do konce 1. třetiny zápas otočili a do kabin se šlo za stavu 2:1. Ve druhé třetině byl Nižněkamsk herně lepší a zaslouženě tak vyrovnal na 2:2. Ve 3. třetině jsme gól neviděli, ale blíže k němu mělo Dinamo. Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kde excelovali zejména brankáři obou týmů. Rozhodla až 6. série nájezdů, konkrétně F.Toluzakov, který určil vítěze tohoto utkání. Dinamo Riga tak porazilo Neftěchimik Nežněkamsk 3:2 po samostatných nájezdech.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga. Autorem rozhodujícího nájezdu je FILIPP TOLUZAKOV.

6. série
    2:1
    FILIPP TOLUZAKOV rozhoduje toto utkání střelou mezi betony!

6. série
    1:1
    S.Koňkov pouze vyprášil betony brankáře.

5. série
    1:1
    M.Indrašis ztroskotal na dobrém zákroku gólmana.

5. série
    1:1
    Ani tento nájezd gólem nekončí, gólman dobře zasáhl hokejkou.

4. série
    1:1
    M.Bičevskis nepředvedl moc hezký nájezd a v podstatě vůbec neohrozil hostujícího gólmana.

4. série
    1:1
    R.Gynge přestřeluje branku.

3. série
    1:1
    S.koňkov si položil brankáře domácích, ten však stihl betonem zachránit své mužstvo.

3. série
    1:1
    F.Toluzakov zkusil kličku do bekendu, brankář hostů však jeho záměr vystihl.

2. série
    1:1
    G.Brulé nepředvedl vůbec nic. Puk se mu postavil na hranu a tím jeho nájezd skončil.

2. série
    1:1
    M.Indrašis si položil gólmana a forhendem pohodlně zasunul puk za jeho záda.

1. série
    0:1
    R.Gynge zvolil také střelu mezi betony a byl úspěšný!

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel domácí kapitán Meija Gints, střelu mezi betony si však gólman pohlídal.

Samostatné nájezdy začínají.

Na samostatné nájezdy se nemění brankáři ani v jednom z týmů. bude tedy chytat J.Kalnins (RIG) a A.Karejev (NIZ).

Budeme svědky samostatných nájezdů!

Martin Primus

Branky a nahrávky: 13. Darzinš (Bičevskis, Jerofejevs), 19. Galvinš (Indrašis), rozh. náj. Toluzakov – 10. Porjadin (Stoljarov, Lekomcev), 30. Gynge (Brulé, Sexton)