Charleroi – Sint-Truiden 1:0 (kon.) | Kortrijk – Waasland-Beveren 1:2 (kon.) | Lokeren – Eupen 1:2 (kon.)
Westerlo – Oostende 0:4 (kon.)
KVC Westerlo
0:4 (0:0)
KV Oostende
Sobota 25.02.2017, 20:30 • t´Kuipke stadion • Belgická liga • 28. kolo

Tak hostující trenér své svěřence o poločase asi pořádně nabudil. Oostende začalo hrát fotbal, vytvořilo si šance, ze kterých nastřílelo nakonec 4 góly, nutno podotknout, že i často s přispěním chyb domácí obrany, která byla opravdu děsivá. První gól vstřelil po sporném zákroku z penalty Dimata, v 77. minutě zvýšil po obrovské chybě domácí obrany Musona, o 3 minuty později přidal gól střídající Jonckheere a v 90. minutě upravil z brejku konečný stav utkání na 4:0 Marusic.

Hosté nakonec potvrdili roli favorita a z Westerla si odvážejí 3 body za výhru 4:0. To je ode mě vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů na shledanou. (22:25:33)

90+2
    90. MARUSIC - 0:4

90
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2, které hezkou ranou k tyči zakončil ADAM MARUSIC. 4:0!

90
    Z něho nebezpečí nepřišlo.

89
    Roh pro domácí po srazene střele Strandberga.
    88.

88
    Van Langendonck teď podržel domácí, když nebezpečně pálil Akpala.

86
    Capon dostává žlutou za faul kousek před vápnem.

85
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Dimata, přichází Akpala.

83
    A mnozí fanoušci ochazeji ze stadionu.
    80. JONCKHEERE - 0:3

80
    A Oostende přidává 3. gól! K míče na hranici vápna se dostal střídající MICHIEL JONCKHEERE, který ranou po zemi k tyči nedal Van Langendonckovi šanci.

79
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Annys, přichází Henkens.
    77. DIMATA - 0:2

77
    A je to 2:0! Obrovská chyba Heylena, který neodkopl míč. Za ním číhal KNOWLEDGE MUSONA, který míč nekompromisně uklidil do sítě.

75
    A velká šance i na druhé straně! O kousek vedle pálil Hyland.
    75.

75
    Velká šance pro Oostende! Dimatovu první ránu beankar vyrazil, míč se ale opět odrazil k Diamatovi, ten se neuspesne pokousel najít spoluhráče.

73
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Berrier, přichází Jonckheere.

72
    Tu si vzal na starost Berrier, centr mu však moc nesedl.

72
    A standardka po faulu na Dimata.

71
    Opět série nepřesností na obou stranách.

69
    Domácí jsou teď mnohem aktivnější a ženou se za vyrovnáním. Musejí si ale dávat pozor na mezírky v obraně.

67
    Hostující obranou se krásně prokličkoval De Caulaer, tvrdou ranou branku trefil, skvěle ale zasáhl Dutoit.

64
    Po krásné přihrávce Musona teď Dimata netrefil prázdnou branku! Míč ve vzduchu netrefil ideálně.

63
    Do šance se dostával Acolatse, včas ale zakročil Godeau.

62
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází El Ghannasy, přichází Canesin.

61
    Velká šance pro Oostende! Po hezkém centru hlavičkoval Berrier. Van Langendonck svůj tým podržel.

60
    Hra opět plná nepřesností. Domácí fanoušci už pískají.

58
    Rána Miletice kousek vedle hostující branky.

57
    Po obrovské chybě v domácí obraně se do šance cpal El Ghannasy, situaci však zbrzdil a poté zkazil přihrávku.

56
    Centr Hylanda skončil pouze v rukavicích brankáře Dutoita.

56
    Domácí na míči, snaží se se stavem utkání něco udělat. Teď budou mít příležitost po faulu na Strandberga.
    52. DIMATA - 0:1

52
    LIANDRY DIMATA střílel k levé tyči, brankář šel na druhou stranu. Hosté vedou 1:0.

52
    Oostende má penaltu, domácí fanoušci se zlobí, nejspíše oprávněně.

50
    Do šance se po centru Acolatseho dostal střídající Strandberg, branku minul jen o kousek.

50
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Rommers, přichází Strandberg.

49
    Centr odhlavičkovali obránci, srazili i následnou střelu.

49
    Po faulu na De Caulaera nasleduke zajímavá standardka pro Westerlo.

48
    Opět zkažená přihrávka na obou stranách v rychlém sledu. Jak dlouho budeme čekat na šanci ve druhem poločase?

46
    Oostende začalo u míče, o ten však rychle přišlo, jak jinak než zkaženou přihrávkou.

46

Druhý poločas může začít. Přidat by mělo zejména Oostende, velký favorit utkání. Vždyť poslední vzájemný zápas vyhrálo 5:0! To zatím nepotvrzuje.

Je za námi poločas, ve kterém jsme mohli vidět více zkažených přihrávek, než konstruktivních akcí. První poločas bych se nebál nazvat reklamou na nudu. Ani jeden tým se nedostal do žádné vyložené šance ani tlaku. Oba gólmani zatím byli bez práce. Doufejme, že to druhý poločas změní a uvidíme fotbal, na který se dá dívat.

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

45

45+1
    A další špatná přihrávka, tentokrát od hostujícího Vandendriesscha.

45
    Na druhé straně střílel z voleje a z úhlu El Ghannasy, branku ale o hodně minul.

44
    Ke střele se cpal Hyland, ale promáchl.

43
    Za řeči po ruce ve středu hřiště.

41
    Annys obdržel žlutou kartu za faul ve středu hřiště.
    41.

41
    A hosté se opět dožadovali penalty, Vandendriessche spadnul ve vápně, podle rozhodčího ale k faulu nedošlo.

41
    A další salva nepřesných přihrávek. Ani jednomu týmu se zatím nedaří dostat do souvislého tlaku.

39
    A zní opět žádná šance, jen odkop od branky Van Langendoncka.

38
    Faul na Musona, následuje standaedka APRO Oostende.

37
    Těsně před Berrierem, který by byl v dobré pozici, odkopl míč Heylen.

36
    Siany se sice dostal do zajímavé situace, byl ale v ofsajdu.

35
    Hra má stále spoustu nepřesností. Stále jsme neviděli první vyloženou šanci.

34
    Z následné standardky ohrožení branky Oostende nebylo.

33
    A další chyba hostí v rozehrávce, po které následuje faul Godeaua.

32
    Polostřela, polocentr Rommense neměla šanci na úspěch.

31
    Hezký průnik po levé straně předvedl Musona, pak ovsem centr přetáhl.

30
    Hosté tlačili, opět o míč přišli po chybě.

28
    A z něho hlavička několik metrů vedle.

28
    A dopředu se tlačilo Oostende, hosté se dožadují penalty, ale pád Dimmata byl teatrální. Oostende má pouze roh.

27
    Centr ale byl velmi mizerný.

27
    Roh pro domácí.

26
    Obdobná situace jako z před malé chvilky. Úplně sám před bránou byl Ganvoula, hlavou se však trefil jen doprostřed.

25
    Utkání je zatím plné nepřesností, navrch teď mají o něco více hosté z Oostedne.

24
    Po centru Mussona se k hlavičce dostal Dimmata, byl před brankářem úplně sám, ale míč netrefil ideálně.

23
    Velký kiks teď předvedl domácí brankář. Vyběhl a netrefil míč, naštěstí nebyl nikdo hostující poblíž.

21
    Hosté stále u míče a je tu další roh.

21
    Z něho šance nepřišla.
    20.

20
    Centr Berriera vystrašil domácího gólmana, ten ho musel vytáhnout na roh.

18
    Na druhé straně to zkoušel průnikem Acolatse, při střele ale podklouzl.

16
    El Ghannasy se po chybě o obrany dostal ke střele ve vápně. Van Langendonck dobře vyrazil. První vážnější situace zápasu.

14
    Po levé straně to zkusil Vandendriessche, domácí ránu zbklokovali. Na druhé straně pálil Ganvoula vedle.

13
    Na hrací ploše teď leží Miletic, o faul se však nejednalo. Domácí obránce je ošetřován.

10
    De Ceulaer padá v pokutovém území, nejspíše vinou obránce, rozhodčí ale zůstává v klidu a penaltu nepíská.

9
    Další nepřesný centr, teď ho měl na svědomí Acolatse.

8
    Ganvoula dostal prunikovou přihrávku za obranu, střela z úhlu mu však vůbec nesedla.

7
    Na druhé straně neúspěšný centr El Ghannasyho

6
    Míč na kopačkách mají zatím více domácí, šance však stále nepřichází.

5
    Teď centroval domácí Rommens, k hlavičce se ale nikdo nedostal.

4
    Utkání zatím bez šancí, jakýkoliv pokus o akci končí hned v zárodku.

2
    Vandendriessche v ofsajdu.

Utkání začalo, a nepříjemně pro hostujícího Dimata, který dostal míčem do obličeje.

1

Vše je připraveno k začátku zápasu. Hosté dnes hrají v červených dresech, domácí jsou žlutí.

V sestavě Oostende se objevuje 36letý český obránce David Rozehnal.

KVC Westerlo: Van Langendonck – Miletic, Christiensen, Heylen, Daems – Annys, Hyland, Rommens – De Ceulaer, Ganvoula, Acolatse
    Náhradníci: Apau, Buyens, Henkens, Ruyssen, Schuermans, Strandberg, van Hout, Verbist

KV Oostende: Dutoit – Capon, Godeau, Rozehnal, Marusic – Musona, Siani, Berrier – El Ghannasy, Dimata, Vandendriessche
    Náhradníci: Akpala, Canesin, Jali, Jonckheere, Ovono, Pedersen, Tomasevic.

Poslední vzájemný zápas dopadl jasně ve prospěch favorita z Oostende 5:0. Jasným favoritem je i dnes. Dokáží domácí hráči překvapit a sebrat hostům alespoň bod, nebo si Oostende opět zastřílí a spraví si chuť po posledním nevydařeném zápase s Anderlechtem?

Domácí Westerlo nezažívá povedenou sezónu. S 22 body je na předposledním 15. místě, 4 body před poslední, sestupovou příčkou. Z posledních 5 zápasů získalo pouhé 4 body. Nejlepším střelcem týmu je s 8 góly konžský útočník Silvere Ganvoula. V sezóně Westerlo dokázalo zatím vyhrát pouze pětkrát a dnes to bude mít velice těžké.

Proti totiž stojí hostující Oostende, čtvrtý tým tabulky s 45 body, na čelo už má však velkou ztrátu 10 bodů a bude ještě muset bojovat o postup do skupiny o titul. Za ním jsou týmy velmi natěsnané, proto v tomto zápase musí vyhrát. K tomu mu může pomoct i nejlepší střelec týmu s 10 góly Dimata Landry. V posledních zápasech Oostende příliš velkou formu nemá, z 5 zápasů získalo 6 bodů. A ten úplně poslední zápas se mu nevyvedl vůbec, kdy doma s Anderlechtem prohrálo 1:4.

Vítejte u zápasu 28. kola belgické Jupiler League mezi domácím KVC Westerlo a KV Oostende.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.